Sekce

Galerie

http://www.stmivani-ff.cz/gallery/Kar_ava.jpg

Aktuálně:

Kukačka vyjde 30. ledna 2014. Další podrobnosti najdete na mých autorských webových stránkách.

Jednorázovky

Uvědomila jsem si, že jsem své shrnutí trestuhodně zanedbávala, a tak jsem se rozhodla to trochu napravit. Tentokrát bude o něco upovídanější a také mnohem delší. Konec konců, mám toho na těchto stránkách požehnaně. ;) Přidám i odkazy na písničky, které s daným příběhem nějak souvisí.

A začneme krátkými příběhy, jednorázovkami. Většina z nich vznikla tak nějak bokem, z náhlého popudu, či spíš v pudu sebezáchovy. Dovolte mi malé shrnutí mých osobních NEJ. Tak tedy:

  • Strejda Jake byl úplně první
  • Skutečný příběh Edwarda Cullena beze sporu nejšílenější
  • Suvenýr z pláže můj i váš nejoblíbenější

A teď už všechny jednorázovky i s odkazy:

Strejda Jake

Strejda JakeJak už bylo řečeno, tenhle příběh byl mou úplně první jednorázovkou. Poprvé byl publikován na jiném webu a měl velký úspěch, takže postupně vznikla dvě další pokračování. Popisuje zlomový okamžik v životech Ness a Jacoba. Okamžik, kdy se jejich vztah změní v romantický. Byl psán ve snaze napodobit myšlení teenagerů. Dnes mám pocit, že by mě za to teenageři měli utlouct. :D
Hudba: Point Break od Marka Ishama

Můj Jake

Můj JakePamatuju si, že se mi do pokračování vůbec nechtělo. Znáte to - napíšete něco, co se líbí, čtenáři chtějí pokračování a vy se bojíte, že to můžete tak akorát pokazit. Nicméně, tehdy jsem se zasekla při psaní jedné kapitolovky, a abych si vyčistila hlavu, vznikl Můj Jake. Taková letní líbačka pod hvězdným nebem a Edward v roli ustaraného otce dospívající dcery. Nakonec mi docela přirostl k srdci. :)
Hudba: Can you feel the love tonight od Eltona Johna

Svatba s Jakem

Svatba s JakemTak to dopadne, když se zapřísaháte, že nenapíšete pokračování. Jake se nakonec dočkal i třetího dílu, i když se značným odstupem. Ve hře byly dva scénáře - buď velký skok časem až k narození potomka Ness a Jacoba, nebo svatba. Nakonec jsem se rozhodla pro to druhé. Znamenalo to sice pár hodin na netu a zkoumání indiánských svatebních tradic, ale k vlastnímu překvapení jsem si to strašně moc užila. Obzvlášť možnost potrápit trochu tetu Alici. Myslím, že tohle byl ten moment, kdy jsem se do Jacoba zamilovala. :)
Hudba: Heart beat od Wychazela


Než vzplálo moře

Než vzplálo mořeEdward. O něm to vlastně všechno je, že ano? Tento příběh není nijak originální. Jedná se o jeden z mnoha amatérských pokusů, kterých na netu najdete mraky, na téma první noc na ostrově Esmé, tentokrát z Edwardova pohledu. Jsou upíři vášnivá stvoření? Nevymýšlel si Edward, když Belle tvrdil, že je pro něj těžké se ovládat? Nečekejte žádné lechtivé scény. Pojala jsem to stejně jako Stephenie a až do ložnice vás za nimi nevezmu. Čekejte spíš spoustu romantiky a doutnající vášně. ;)
Hudba: A Thousand Years od Christiny Perri


Dentistka

DentistkaTo jsem si jednou psala s Nebraskou. Už si nevzpomínám, jak se to semlelo, ale vím, že jsme vtipkovaly na téma péče o upíří chrup. Do hlavy mi v tu chvíli skočil jeden velmi šílený nápad, který jsem musela okamžitě sepsat. Abych Nebrasku odměnila (muhehehe), pojmenovala jsem po ní hlavní hrdinku tohoto příběhu. Tak tedy - zubařka Kate a její velmi speciální pacient, který dokáže i takové profesionálce jako je ona dokonale zamotat hlavu.
Hudba:  Who Are They od Cartera Burwella


Suvenýr z pláže

Suvenýr z plážeByla jednou jedna Bosorka a ta tak dlouho dyndala, až si toho svého milovaného Paula vydyndala :D. Byla to má jediná povídka, kterou jsem psala na objednávku a přiznávám, že k mému naprostému úžasu mě jen máloco tolik bavilo. Mám radost, že je to na tom příběhu nejspíš vidět, protože se k němu často vracíte. Jedná se o mou verzi toho, jak se vlčák Paul otiskl do Jacobovy sestry Rachel. Maximálně jsem se snažila dodržet všechny informace, které jsou zmíněny v kánonu. Včetně toho kravího zvonce nad dveřmi obchodu. ;)
Hudba: The Girl Is Mine od Michaela Jacksona


Skutečný příběh Edwarda Cullena

Skutečný příběh ECAno, skutečně jsem si troufla dělat si legraci z božského Edwarda :D. Okolnosti vzniku této naprosté uleťárny musím nechat zahalené tajemstvím. Prozradím jen, že mým cílem při psaní bylo vyvolat pocit, že autorem příběhu je osoba mužského pohlaví. Parodie, která popisuje skutečné okolnosti přeměny Edwarda Cullena v upíra nakonec nikoho nevyděsila, dokonce se díky Dorince podívala až do daleké Británie :D. Tak tedy, Edward, vokatá rouška a jedno romantické políbení na nemocničním lůžku.
Hudba: Red Solo Cup od Tobyho Keitha

Skutečný příběh majora Jaspera Whitlocka

Skutečný příběh JWNevím, jestli si tuhle věc někdy odpustím :D. Obzvlášť po Eclipse... No nic, tentokrát je za to odpovědná ambra a já se to nestydím na ni prásknout. Šila do mě, abych udělala další "skutečný příběh" o někom z Cullenových. Nechtělo se mi. Opravdu ne. A nemám páru, proč a jak jsem se rozhodla do toho jít. Nicméně, je to tady. Okouzlující Jasper coby vojenský dezertér, Jasper coby nesnesitelný narcis s utkvělou představou, že má jakýsi nadpřirozený mentální dar :D. Jak se z něj stal upír?
Hudba: Vinetou - ze stejnojmeného filmu

P.S. Nenechte si ujít ani Skutečný příběh Rosalie Haleové od ambry!

Kapitolové

Nevím, jestli jsem to už někdy zmínila, ale píšu mnohem raději věci na pokračování, než jednorázovky. Člověk má větší prostor sžít se s postavami a seznámit s nimi i čtenáře. Miluju takové to vytržení, které mě nutí přemýšlet nad zápletkou od rána do večera, a ještě navíc se mi pak cpe do snů. Přemýšlela jsem, jak kapitolovky seřadit, abych žádné neukřivdila, a nakonec jsem se rozhodla sepsat je prostě podle abecedy.

Jak se budí princezny

Jak se budí princeznyTak tohle byla opravdu výzva. Nikdy jsem si Rosalie příliš nevšímala. Samozřejmě mi v hlavě utkvěly hrůzné okolnosti její přeměny, ale nijak zvlášť mě nezajímala. Největší prostor dostala v Sáze coby vděčný terč Jacobových vtipů. Tento příběh jsem napsala v době, kdy jsem měla už poměrně přeedwardováno a potřebovala jsem změnu. S odstupem mohu říct, že mě Rose nakonec totálně dostala. Ona i její vztah s na první pohled stejně povrchním Emmettem. Zjistila jsem, že hluboko pod tou dokonalou slupkou se toho skrývá mnohem víc, než by se mohlo zdát. Opět jsem se snažila maximálně držet kánonu.
Hudba: Eros od Ludovica Einaudiho


Lost In Twilight

LITNěco na tohle téma se mi chtělo napsat už mnohem dřív, ale pokaždé jsem se zastavila na tom, že tohle už tu bylo snad tisíckrát. Pak jsem ale viděla britský miniseriál Lost In Austen a měla jsem zaděláno na malér. Okamžitě se mi v hlavě vytvořil příběh. Ten příběh, chápete? Zhmotnění snu každé zapřisáhlé Twilighťačky. Jaké by to bylo ocitnout se na místě Belly? Žít ve skutečném Forks, setkat se s Cullenovými... Ze zmiňovaného seriálu jsem použila pouze světlík v koupelně, jinak se můžete těšit na nefalšované Stmívání. Jak zjistíte, držela jsem se ho zuby nehty. Na závěr řeknu jen to, že tento příběh mě ze všech mých TW věcí sebral úplně nejvíc. :)
Hudba: New Moon od Celice Westbrook


Milovat bestii

Milovat bestiiTak tuhle výpravnou kostýmní záležitost jsem si náramně užívala. Stejně jako vaše úžasné povzbuzování a nadšené ohlasy. Detektivní fantasy příběh je zasazený do doby šněrovaček, krinolín a stále ještě velmi upjatého společenského chování. Ve Forks řádí masový bestiální vrah a Charlie Swan přijíždí, aby tomu přišel na kloub. Jeho dcera Isabella se tak trochu vymyká dobovým normám a nejspíš právě proto má právě ona jediná předpoklady zachránit tajemného netvora z lesů. Samozřejmě inspirace klasickou pohádkou Kráska a zvíře, ale vsezená do světa TW. :)
Hudba:  Lovers Waltz od Hayley Westenry


Múzáci

MúzáciJestli mi někdy nějaké jednorázovky zachránily zdravý rozum, pak to byly tyhle. Původně na sebe volně navazující příběhy nejmenované autorky upířích fanfiction příběhů jsem pro větší přehlednost "svázala" do jedné série. Čtěte, pokud se chcete víc dozvědět o tom, jak to chodí mezi autory a Múzami/Múzáky. Nechávají si za inspiraci platit? Mohou se zamilovat? A jak se vlastně z člověka může stát Múza? Pokud si budete klást otázku, jak moc je tato série autobiografická, vězte, že velmi. ;)
Hudba: Misery od Maroon 5 (pozor, klip obsahuje násilí)


Občas zataženo

OZStává se mi to každý rok. Přijde léto, na webu nastane částečná okurková sezóna a já mám roupy. Pouštím se do věcí, které bych běžně neudělala. Možná v tom hraje roli má vrozená touha po dobrodružství. Občas zataženo byl celkem hazardérský kousek. Chtěla jsem si psát jen tak pro zábavu, žádný připravený scénář, žádný složitý děj. No, asi to neumím. To, co začalo jako legrační příběh, se postupně změnilo v povídku s hororovými prvky. Ale zábava to byla, to zase jo! :D Bella se přistěhovala do Forks a je to ona, kdo něco tajemného skrývá. Setkává se s Edwardem, který není ani trochu upír a pak... No však se to dočtete. :)
Hudba: Dangerous od Jamese Blunta


Poslední vlk

Poslední vlkLeah jsem na rozdíl od Rosalie milovala na první přečtení. A pokaždém dalším mi bylo strašně líto, že Steph nedala právě téhle dívce lepší konec. Pak jsme si s Bájkou před časem střihly jednu kapitolovku a v rámci epilogového maratonu jsem si Leah poprvé zkusila napsat. A totálně jsem jí propadla. Tak vznikl příběh o posledním vlku ve Forks, příběh dívky, na kterou ten její pravý skutečně čekal. Příběh, který vás zaručeně zahřeje. ;) P.S. Od té doby miluji Jacka Danielse.
Hudba: I Shall Believe od Sheryl Crow (V komentářích pod epilogem nepřehlédněte geniální přebásněný text této písně od Hanetky. Mám slzy v očích, kdykoli to čtu).


Stmívání v Evropě

SVEBylo moje první. Ne, nesnažím se vás odradit, i když nad některými pasážemi se mi chce úpět. SVE je pro mě jedinečné tím, že bylo napsané v době mého největšího TW nadšení a je to na něm vidět. Absolutní láska k Edwardovi, absolutní oddanost lásce Edwarda a Belly. Takže... představme si na malou chvíli, že by se Edward ocitl (z poměrně realistického důvodu) v malé zemi uprostřed Evropy. Dále si představme, že by se díky pracovním povinnostem setkal s dívkou jménem Izabela. Praští ho lampičkou? Nebo nepraští? ;) To je nostalgie. :D
Hudba: River Flows In You od Yirumy


Šach - Mat

ŠMNápad a hlavní zápletka se mi v hlavě objevila, když jsem v kině sledovala Burtonovo geniální spracování Alenky. Neumím vysvětlit, jak by spolu tyto dva příběhy mohly souviset, každopádně se to tak stalo. Vznikl tak asi můj nejkřehčí příběh o dívce, jejíž život ovlivňuje tragická událost z dětství, a o jednom nebezpečném upírovi, který se z lásky na čas promění ve strážného anděla. Některé momenty považuji za příliš glykemické, ale je tam spousta takových, které se nestydím číst ani s odstupem.
Hudba: Little Lady In A Large World - Alice In Wonderland OST


ZOOM

ZOOMZOOM má také jedno takové prvenství. Její první kapitola je asi nejkomentovanější věcí, kterou jsem publikovala. Jisté pozadí navlečené v černých kožených kalhotách totiž nenechalo nikoho v klidu. Většina z nich byla nadšená, objevilo se ale i pár pobouřených čtenářů. Každopádně, napínavý příběh o tajemné dívce, která likviduje seatleské podsvětí pomocí fotoaparátu a jejího milovaného stařičkého sluhy Donovana, vás dočetlo až do konce opravdu hodně. Ta doba byla jako velká party. Moc ráda na ni vzpomínám. A nezlobte se, když tu příšernou písničku zase zveřejním. Ona k ZOOM tak nějak patří. :)
Hudba: Supernova Girl (Zoom zoom zoom) od Zenonu

Spoluautorské

Zcela zvláštní disciplína fanfiction a musím říct, že zároveň má velmi oblíbená. Obzvlášť, když máte štěstí spolupracovat s někým tak úžasným. Jde to dělat mnoha způsoby. Psát kapitoly na střídačku, nebo se dělit o jednotlivé fáze příběhu. Miluju společné vymýšlení zápletek a situací. To, jak se vzájemně můžeme inspirovat.

Má je noc (s Bye)

Má je nocByl to neskutečný zážitek. Začalo to tím, že mi Bájka neprozřetelně napsala námět své chystané povídky. Byla jsem totálně nadšená! Potom mě požádala o konzultaci jistých technických záležitostí u první kapitoly. A najednou jsme to psaly spolu. Zpočátku střídavě, nakonec opravdu společně. Zpětně nedokážu poznat, co jsou moje slova a co Bájčina. Dokonale jsme spolu srostly. Vzhledem k tomu, že je tato mrazivě vášnivá povídka spoluautorská, nestydím se říct, že ji považuji za jednu z nejlepších, ve které mám prsty. Tak tedy, příběh noir. Bella a její podezřelá nespavost a krvelačný upír Edward, který jako by vypadl z filmu Matrix. Krev, smrt, láska, vášeň.
Hudba: Uninvited od Alanis Morissette


Můj milý deníčku (s Carlie)

MMD

Vždy jsem měla velkou slabost pro Setha, i když nejsem typická fanynka smečky. On je ale prostě něco extra. :D Samozřejmě, že s jeho temperamentem je občas na zabití, a tak potřeboval dostat speciální děvče. Krásná, elegantní a velmi bohatá slečna Ruth Fishermannová by mu mohla zatopit dostatečně. Je to totiž také povrchní a nafoukaná slečinka z L.A., která nedohlédne dál, než na špičku vlastního krásného nosu. O rodinných genech nemá ani ponětí a Seth jí pěkně leze na nervy. Alespoň zpočátku... Tento příběh jsem z časových důvodů nezvládla dopsat, a tak jsem ho po sedmé kapitole předala autorce, pro jejíž jiskřivý humor mám také velikou slabost. A je to Carlie. :)
Hudba: She´s So Lovely od Scouting For Girls

Poezie

No tak... poezie... Je to jen přibližné označení něčeho, co bych nikdy nedala číst někomu, kdo skutečné poezii rozumí. Ale pro mě je to osvědčený a bezbolestný způsob, jak ventilovat nahromaděné emoce. Veršovánky (i neveršovánky) tedy nesypu jen tak z rukávu, ale ani nad nimi dlouze nesedím. Čas od času to na mě prostě přijde. Ano, ta podobnost s nutností vykonávání jistých tělesných potřeb není čistě náhodná. :D I mozek si občas potřebuje vodlevit. Vstup jen na vlastní nebezpečí. ;)

A nezapomeň svačinu!

svačinaJestli se nemýlím, tohle byla má úplně první TW veršovánka. No podívejte, jako by vypadla z čítanky. Rytmus to má trochu jako Erbenova Polednice. :D O čem to tedy je. Jedná se o rýmovaný příběh upíra Edwarda, který studuje na střední škole a jako většina jeho spolužáků si do školy nosí svačinu. Taková upíří přesnídávka ale logicky nezahrnuje mléko nebo hamburgra. Takže... Edward Bellu poprvé potkal kde? Ano! Ve špajzu! :D
Hudba: No Milk Today od Hermits


Sama

SamaTahle záležitost je hodně o emocích, které většina z nás zná, takže není třeba - a asi by se ani nemělo - to nějak víc rozebírat. Přeneseme se do nejsmutnější části Ságy, do příběhu New Moon. Edward odešel, Bella zůstala sama. Se vzpomínkami na něj. Se vzpomínkami na jeho sliby...
Hudba: Stay With Me od Danity Kane

Spolu

SpoluV životě to tak ne vždycky bývá, ale některé příběhy mají šťastné konce. Bella se nemýlila, Edward ji nepřestal milovat. Vrátil se. Čím mu přetékalo srdce, když se vrátil? Na co myslel, když viděl, jak moc jí ve skutečnosti ublížil? Sladké zakončení básničky Sama.
Hudba: Your House od Charlie Straight

KNIŽNÍ PUBLIKACE

Dva meče Dvě zrcadla

KDE VŠUDE SE MŮŽEME POTKAT

Karolina Limrová
Oficiální webové stránky
FB
Spojte se se mnou na Facebooku
Bez hranic
Mé příběhy a poezie na webu Bez hranic

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1 2 3 4 5 ... 144   »

2863)  klára (23.03.2017 19:37)

To jsem ještě já :D Sice čtu tvůj komentář o tom, že jsi stáhla povídky, se kterými jsi nebyla spokojená.
Ale MB byla podle mě úplná dokonalost!
Ten ples, kde se Edward objeví, ten únos když jde za Jacobem, ten voňavý chléb a víno, co má k snídani a ty odvážné šaty. Nedejbože to bruslení, kde až roztával led, ta voňavá vana, co si každý den dávala a nakonec Edward "negantleman". Nutně si to potřebuju znovu přečíst,
díky

2862)  klára (23.03.2017 19:30)

Ahoj, doufám, že život běží jak má :-) Chodíš sem ještě někdy? Pokud ano, moc tě prosím, přidej nám sem MB a ostatní povídky, které tu dřív byly a už nejsou :-( Moc to všichni oceníme. Děkuji měj se krásně

wuzinka

2861)  wuzinka (24.11.2016 00:26)

Ahoj taky se primlouvam za posledniho vlka a mb. Prosim prosim smutne koukame:)

2860)  anna (04.01.2015 15:39)

Ahoj, koukám, žes stáhla Milovat bestii a Jak se budí princezny.. nevím, proč si je po tak dlouhé době zde dávala pryč, hlavně MB byla klasika, všichni jí milovali! Budeš sem povídky ještě vracet? Protože zvlášť MB byla moje oblíbená a sice bych už mohla zpaměti odříkávat jejich dialogy, ale vždyť to byla tak skvělá povídka! :( :(

2859)  ubzed (03.01.2015 16:59)

tak dnesj
ka koukám - Jak se budí princezny - taky pryč :'-( :'-( :'-(

2858)  ubzed (02.12.2014 15:14)

Prosím, nemůžeš mi tu povídku aspoň poslat mailem. Ta se mi právě líbila. :'-(

Karolka

2857)  Karolka (02.12.2014 14:18)

Ahoj ubzed. Dva životy jsou stále ještě na houbách, protože aktuálně si dávám od psaní pauzu a věnuji se rodině. Už jsem jim to za ty roky dlužila a musím říct, že si to užívám. Pokud jde o Posledního vlka, před nějakou dobou jsem procházela svůj archiv a některé povídky, se kterými nejsem spokojená, jsem stáhla. Snad to nevadí a začteš se do některé jiné. ;) Měj se krásně a pohodový Advent.

2856)  ubzed (01.12.2014 23:17)

Prosím, prosím, kdy vyjdou Dva životy???
...a proč se nemůžu dostat na posledního vlka? :(

Karolka

2855)  Karolka (28.11.2014 21:34)

Díky emam. To vždycky potěší. Připadá mi to strašně dávno.

emam

2854)  emam (25.11.2014 22:33)

Dnes jsem si přečetla Dvě zrcalda a nemohu jinak než moc poděkovat za to, že si je napsala

Karolka

2853)  Karolka (16.01.2014 13:18)

HMR: Díky!!! Přijď na srazík a já ti dám písemné svolení autorky, že to můžeš nosit, kde chceš. :D
SestraTwilly: Jsi moc hodná, děkuji.

SestraTwilly

2852)  SestraTwilly (14.01.2014 20:28)

Karolka,dnes som dočítala Dve zrkadlá a Dva meče a nedalo mi,aby som ti nepoďakovala za krásny čitateľský zážitok.:-)Oba romány som zhltla doslova na jeden dych. Veľmi sa teším na tretí diel trilógie a samozrejme aj na Kukačku:-),ktorú už mám objednanú v predpredaji. Dúfam,že ti bude vychádzať ešte mnoho takýchto dobrých kníh. :)

HMR

2851)  HMR (19.12.2013 21:07)

BLAHOPŘEJU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)
jen mám dotaz...
čtení do kabelky? hmm, co mám dělat, když nosím batoh?

Karolka

2850)  Karolka (08.11.2013 19:46)

To jsi hodná. Ale já se opravdu snažím. ;)

Lenka

2849)  Lenka (06.11.2013 21:40)

No tak to hezky piš a já si zatím zase zopáknu to co tu je. Akorát, že už to znám skoro nazpaměť. :D

Karolka

2848)  Karolka (06.11.2013 01:11)

Je to bída, Leni. Mám co dělat, abych se donutila disciplinovaně dopsat třetí díl. Ale jsi hodná, že na mě myslíš.

Lenka

2847)  Lenka (03.11.2013 00:32)

Leden se blíží. KU KU.
Karolko, a nebylo by něco schovaného v šuplíčku?
Mám absťák.

HMR

2846)  HMR (21.09.2013 08:24)

furt nic...

HMR

2845)  HMR (02.09.2013 21:26)

halóóóó!!!!!

SestraTwilly

2844)  SestraTwilly (08.08.2013 09:43)

Škoda,snáď inokedy. Dúfam,že keď vyjde Kukačka,tak sa mi ujde
jeden tvoj autogram do kníhy.:)
A možno som trošku drzá,ale niečo nové tu na ff nechystáš?
Niečo pekné,romantické čo by ma(nás)potešilo? Teraz sa tak
roztrhalo vrece s novými poviedkami,tak som myslela
že aj ty by si niečo pridala...bolo by to fajn...
Aspoň by ma sestra neperovala,že čítam stále to isté...

1 2 3 4 5 ... 144   »

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek