Sekce

Galerie

/gallery/Tygr naděje.jpg

Kapitola z pohledu Jane. Jane se vdává a její nervy jsou kvůli Miley v háječku zeleném. Pak je tu také Jeremy, který se z nějakého důvodu snaží pomstít celé rodině Cullenů. A ten teda přijde s tou nejhorší zprávou na světě.

Dveře hlasitě třískly. Asi Demetri, pomyslela jsem si. Seděly jsme v pokoji a smály se. Miley se dole dívala na zápas baseballu. Aro, Marcus a Caius zřejmě četli staré Carlisleovy knihy a garda dodělávala detaily na zahradě. Bylo to dokonalé. Najednou jsem se zarazila. V televizi křičeli, že New York Mets dali gól, ale Miley byla zticha. To jí není podobné, včera třeba jásala společně s Emmettem.

„Jdu zkontrolovat Miley,“ řekla jsem a ženy jen přikývly. Sešla jsem po schodech. Televize byla puštěná, ale Miley tam nebyla. Na stolku v rohu svítila lampa a pod ní ležela obálka. Sebrala jsem jí a začala číst.

 

XXXXX

Zhluboka jsem se nadechla. Miley se vrátí, pomyslela jsem si nadějně a podívala se na Alice. Popadla make-up a začala mě malovat.

„No, tak! Jane, usměj se,“ řekla přísně a já se pokusila o menší úsměv. „Miley se vrátí. Určitě jede k Ell, takže klid.“

„Fajn,“ usmála jsem se a zhluboka se nadechla. Podívala jsem se na odraz v zrcadle a usmála se. Kéž by tu byl Alec, zaprosila jsem v hlavě. Jenže Alec nesouhlasí, nechce abych si vzala Gabriela. Trucuje ve Volteře a hlídá druhou polovinu gardy.

 

„Hotovo,“ zašvitořila Alice a já se podívala do zrcadla. Pootevřela jsem ústa, protože jsem byla… krásná. Oči lehce zvýrazněné tužkou a světle červenými stíny. Rty byli jemně rudé a tváře měly lehký růžový make-up. Vypadala jsem dokonale.

„Teď ještě vlasy,“ usmála se pobaveně Alice a prstem mi zavřela pootevřená ústa. Nejdříve je pořádně učesala a potom je smotala do složitého copu. Za ucho mi dala rudou růži. „A poslední šaty.“

Odešla ke skříni a vytáhla z ní černý pytel na ramínku. Sundala pytel a ukázala dlouhé bílé šaty. Měly dlouhé rukávy protkané stříbrnými nitkami, sukně byla pouze bílá. Korzet byl ozdoben stříbrnými nitkami a perlami. Na levé straně byla brož ve tvaru rudé růže, stejné jako mám ve vlasech.

Aro vešel do pokoje a změřil si mě nadšeným pohledem. Sám na sobě měl černý oblek a rudou košili s černým motýlkem.

„Vypadáš kouzelně, Jane. Jsem na tebe hrdý. I když mi je líto, že nás opouštíš,“ řekl smutně a sklopil rudý zrak. Alice se na mě povzbudivě usmála.

„Jdu se převléct a potom půjdu dolů. Hodně štěstí,“ řekla a jemně mě objala. Odešla a já se podívala na Ara.

„Pamatuji si, jak jsi jako novorozenec poprvé spatřila Gabriela. Tvůj výraz byl nepopsatelný, byla jsi tak zamilovaná. Potkali jste se potom až po padesáti letech. Tvůj výraz byl sice stejný, ale byla jsi už pravá Volturiová. Dodneška nechápu, jak jsi mohla tak rychle zapomenout na  tu zlost a mít oči jen pro něj.“ Zamyšleně si mě prohlížel. „Jsem na tebe pyšný. Zasloužíš si žít nový život. Tvůj bratr si to ještě neuvědomil, ale on se na tebe někdy přijede podívat.“

„Děkuji, pane,“ špitla jsem a on se pousmál.

 

 

Procházela jsem po rudém koberci a oči jsem měla jen pro Gabriela. Stál tam a jemně se na mě usmíval. Očima sice stále někoho hledal, ale jinak vypadal zamilovaně. Neví o Miley, neví, že se rozhodla utéct. Asi hledá ji.

„Sešli jsme se tady, abychom spojili tento pár v jednoho navždy.“ Caius byl v proslovech vždycky třída, jenže ho Aro nenechal mluvit a to ho dost často vytáčelo. „Opakuj po mě Gabrieli.“

„Já Gabriel Cullen si k sobě poutám tebe Jane Volturiovi navždy. V chudobě i v blahu, v sytosti i žíznění. Navždy.“ Gabriel mě držel za ruce a vpíjel se do mých zvláštně oranžových očí a já se vpíjela do těch jeho jantarových očí.

„A teď opakuj po mě Jane Volturiová.“

„Já Jane Volturiová si k sobě poutám tebe Gabrieli Cullene navždy. V chudobě i v blahu, v sytosti i v žíznění. Navždy.“ Vášnivě mě políbil a já měla pocit, jako by to bylo poprvé.

„Tímto vás prohlašuji za novomanžele Cullenovi,“ prohlásil Caius mírně podrážděný, že jsme se políbili dříve. Strhl se velký potlesk, ale já sledovala jen svého nového manžela.

 

Proslovy neměly chybu. Emmett měl zřejmě ten nejlepší a nejvtipnější proslov.

„Takže upíři a poloupíři. Jsem vážně nadšený, z toho že mám novou sestru. Jen vás chci upozornit, že žádný děti! Máme jedno a to nám stále zdrhá, z dalšího bych měl asi nervy v kýblu a chudák Jasperek taky. A teď seriózně. Jane nikdy Gabriela nepouštěj k volantu, zabloudí i s GPS.“ Gabriel vypadal pobaveně, ale jeho oči byly smutné. Miley si sepsala proslov a Bella ho přečetla.

„Ehm, Miley tu s námi dnes není. Ale její proslov byl přiložen v obálce.“ Rozprostřela papír a začala číst. „Když jsem poprvé viděla Gabriela, odhadovala jsem, že je to nějaký machýrek, co si moc myslí. Později jsem se dozvěděla, že jsem jeho neteř. Gabriel mi pomohl v těch nejhorších chvílích a ukázal mi cestu, po které se mám vydat. Ukázal mi, že upíří svět není tak černý a že se v něm svítá naděje na štěstí. Celá rodina Cullenů mi prostě vešla do života a odsunula ty staré přátele na druhou kolej, ale já toho nelituji. Jane měla pravdu, znamenalo to, že jsou pro mě to nejdůležitější na světě a že v životě se takový lidé naskytnou. Že najdete někoho, kdo vám vnese do temnoty světlo. Kdo vám pocuchá nervy a vy ho stejně milujete. Gabriel někoho takového našel. Jane je pro něj ta pravá a když jsem viděla, jako lásku má v očích, když jí pozoruje, svitla ve mně naděje, že pro mě se někdo takový najde. Myslím si, že je to pravda a Jane je prima tetička, ale další nechci!“

Gabriel se usmál a já ho jemně políbila. Najednou se vedle Belly objevil Jeremy. Bella poplašeně odskočila. Gabriel se zvedl, ale potom se zarazil. Jeremy vypadal vyděšeně a v ruce měl něco zabaleného v látce.

„Miley…“ zhluboka se nadechl a podíval se na Bellu. Ta se na něj vyděšeně podívala. Měla strach, ohromný strach. „Miley je mrtvá.“

Belle se podlomily kolena a Edward jí rychle podepřel. Já zůstala přikovaná sedět na židli a přestávala vnímat svět. Miley nemůže být mrtvá, to přece ne! Jeremy rozbalil látku a v ní byla drobná upíří ruka, na kterém byl Mileynin náramek s andělem. Bella se rozplakala bez slz a Alice s Rose si hlavy schovali do saka svých poloviček.

„Jak se to stalo?“ zeptal se Gabriel s kamenným výrazem a Jeremy se na něj podíval.

„Běžel jsem poblíž smečky Quileutů, Miley právě pila krev Sue Clearwaterové. Smečka jí rozcupovala a spálila. Našel jsem pouze ruku,“ řekl smutně a sklopil zrak.

„Ty lžeš, Miley by nikdy nezabila Sue. A Jacob by jí nikdy nezabil!“ vykřikla zlostně Bella a Jeremy ukázal její ruku. Mramorovou ruku jejíž majitelka je teď na popel.

_______________________________________________________________

Blížíme se ke konci! Ještě... asi pět kapitol a je konec. Nebojte, dopadne to dobře.

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

1)  Iveta (07.06.2012 21:41)

aaaaa rychle dalšíííí:D :D :D

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek