Sekce

Galerie

/gallery/Tygr naděje.jpg

Máme tu dvacátou kapitolu! Jejky, to to uteklo. Třičtvrtě kapitoly z pohledu miláčka Gabriela. Gabriel má nervy ze svatby a Miley má zase nervy ze všeho. Jenže Gabriela tu drží láska k Jane...

Měl jsem nervy. Měl jsem chuť tu svatbu zrušit. Proč to musí být tak velké? Náš první sňatek byl s Jane tajný. Jen já a ona s gardou. Teď přijedou denalijští a poloupíři. Ale hlavně že tu bude Penny, moje malá brepta. Penny jsem potkal v Denali, když jsem se snažil utéct všemu. Bylo to teprve malé pískle, které neumělo ani pořádně mluvit. Bavilo mě ji poslouchat, nahrazoval jsem si Miley.

 

Miley ležela rozvalená na pohovce. Od včerejška se odtamtud nehnula. Když Jane přišla do našeho pokoje, říkala, že už je v pořádku. Jenže večer ležela na gauči a měla zavřené oči. Edward a Bella se snažili navázat nějaký kontakt, jenže ona neřekla víc jak dvě slova.

„Miley, za hodinu přijede Penny. Běž se převléct,“ řekla přísně Esmé, jenže ona jenom něco zamručela.

„Miley, Esmé něco řekla,“ zahrozila Bella, jenže ona se už ani nehnula. Vypadala duchem jinde.

„Země volá Miley! Okamžitě se jdi převléct! Jinak uvidíš!“ Emmett vypadal opravdu přísně, jenže ona ho jednoduše odmítla.

„Neuvidím, mám zavřené oči,“ zasvětila ho Miley.

„Miley, pamatuješ na svůj slib?“ zeptal se Edward. „Nezískáš ho, pokud neposlechneš!“

„Svatba je až zítra,“ konstatovala vztekle.

„To je jedno.“

Najednou se zvedla a zmizela ve svém pokoji. Edward se vítězně usmál. Všichni se na něj tázavě dívali, protože nikdo neměl tušení, co před nezíská.

„Miláčku, co ti vlastně slíbila?“ zeptala se Bella. Edward se na ní podíval výrazem ‚neptej se‘, ale Bella si dokázala zanechat nepřístupný pohled.

„Když se bude chovat dospěle, dostane jeden pytlík lidské krve,“ řekl nervózně. Všichni se na něj zmateně podívali.

„Dobrá motivace,“ konstatoval pobaveně Demetri, který šel za vládci. Ti právě, jak by řekla Miley, buzerovali své poddané.

„Demetri, běž si ulovit srnku?“ řekla Jane a všechny pohledy se směrovaly na ní. Demetri zbledl… jestli se tomu tak může říkat.

„Prosím ne,“ zaškemral a Miley byla najednou vedle něho. Měla na sobě červené šaty a tenisky.

„Nechceš jít se mnou?“ zeptala se zvědavě a zatvářila se jako malé štěně. Demetri se zatvářil spokojeně. Nabídl Miley rámě a potom spolu zmizeli venku. Tázavě jsem se podíval na Edwarda, který vypadal, že brzo vybuchne.

„Chová se přece jen dospěle,“ špitla Bella a Edward se na ní zlostně podíval. „Chtěl si, aby nemilovala. Miláčku, uklidni se.“

Lípla mu pusu na krk a on se ještě víc zamračil. Nerozuměl jsem tomu, proč by Miley neměla milovat?

„Bella, má pravdu. Edwarde, Miley je dospělá a chce se bavit. Nesmíš jí být pořád u zadku a vysvětlovat vše, co neví a neumí,“ přisvědčila Alice a Edward jí věnoval nepříliš hezký pohled.

„Fajn,“ utrousil nakonec a odešel k sobě nahoru. Alice chvíli nehybně stála a potom se naštvala.

„Ten blbec nás neposlechl,“ zaprskala a odběhla nahoru. Edward je hodně starostlivý otec.

 

Penny přijela společně se Stefanem, Shayem, Pallou a Stephany. Její nevlastní, nevlastní rodiče přijedou zítra. Denalijští dorazí ráno, ještě se totiž stavili u nějakých příbuzných. Penny byla zvědavá, kde je Miley. Byla docela naštvaná, že šla s Demetrim, nějak jsem to všechno nepobral…

 

Miley se vrátila s Demetrim až večer. Nevypadali, že by spolu něco měli. Spíše vypadali jako přátelé. Pořád se něčemu smáli. Miley ho brala jako každého tady… jako rodinného příslušníka. Stál jsem na terase a přemýšlel o všem kolem. Zítra se žením, tak proč mám pocit, jako bych dělal chybu. Jane miluji z celého srdce, ale bojím se. Bojím se něčeho, co mi není známo. Dveře na terasu se otevřeli a v nich stál můj anděl. Měla džíny a normální tričko, ale přesto byla to nejkrásnější stvoření na světě.

„Lásko, copak?“ zeptal jsem se Jane a ona se postavila přede mě.

„Miley se chová od včerejška divně. Nechápu, proč jí na Natashe záleželo. Vždyť Natasha jí ublížila. Připravila jí o matku, vetřela se do její rodiny. Já mám o ní strach, je to v pořádku?“ zeptala se poplašeně a já se na ní překvapeně podíval.

„Je to v pořádku. Jane, to znamená, že ti na ní záleží. Neboj, Miley to přejde. Ona se jen musí vzpamatovat. Je toho na ní stále moc,“ řekl jsem odhodlaně a políbil jsem jí. Polibek mi sice opětovala, ale křečovitě.

„Hrdličky od sebe. A ty… Ty kámo dneska ulovíš medvěda!“ řekl nadšeně Emmetta a už mě strkal od Jane. Samozřejmě ty jeho pánské jízdy. Ještě že tam bude i Jasper a Edward. Protože jinak by to asi dopadlo špatně. I kámoš Felix se k nám přidal… po svolení Ara. A vypadal, že mu ta srnčí krev chutnala.

„Pánové, mám bezva sázku,“ zajásal Emmett a všichni se na něj pobaveně podívali. „Miley na sto procent zítra spadne nebo zase skončí v křoví.“

Všichni se najednou rozesmály.

„To je fakt, je opravdu po mámě,“ řekl mezi smíchem Jasper. Měl pravdu. Bella byla také nemotorná, ale její nemotornost zmizela s upírstvím. Milyena nemotornost se spíše aktivovala.

 

Miley

Nemůžu! Já dál takhle nemůžu! Končím! Tady už dál nebudu. Položila jsem obálku na stůl a přemýšlela nad Jacobem. Alice totiž přes Jacoba nic nevidí. Jsem sice smutná, že odcházím a to den před svatbou, ale já nemůžu zůstat. Položila jsem na obálku svůj řetízek s erbem Cullenů. Je definitivní konec.

Milá rodino,

Je mi líto, že vám to takhle pokazím. Odcházím pryč. Nejdřív se stavím u lišek a potom budu cestovat v horách. Proč odcházím? To nevím. Možná je to tím, že se musím dívat, jak to tady vzkvétá láskou. Možná je to tím, že se nemůžu dívat, jak žijete v klidu, zatímco Ray je někde smutný ze ztráty své manželky. Vrátím se? To já už vůbec nevím! Ale asi ne. Možná poruším zákon, někomu se ukážu a potom přijmu trest od samotných vládců. Nebo vyprovokuji lišky a nechám se od nich zabít. Sbohem…

Nenapsala jsem své jméno, stejně ví kdo jsem. Využila jsem toho, že gardisté ještě dodělávají svatbu a vládci rozjímají nad knihami v Kájově pracovně. Táta, Gabriel, Emmett a Jasper byli na pánské jízdě a ženské osazenstvo bylo zase nahoře. Řekla jsem jim, že se jdu dívat na zápas v baseballu. Zapnula jsem televizi a odešla ven. Snažila jsem se, aby dveře netřískly, ale oni si udělali pravý opak. Zafoukal vítr a dveře hlasitě třískly. Rozeběhla jsem do lesa.

 

___________________________________________

Takže taková malá depresivní kapitolka. Miley je pěkný nervák a já jí v tom podporuji! Ale to se změní, myslím.

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

1)  Betynka (02.06.2012 21:49)

Bylo to úžasný, ale zasteví jí že jo? mocinky moc se těším na pokračko. :)

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek