Sekce

Galerie

Miley pozná pravdu a zamiluje se do kluka, kterého zná pár hodin. Ale hlavně pozná pravdu o Jeremym a celé Cullenovic rodině.

14. KAPITOLA

Nenávist je to, co člověk chce a potřebuje. Nenávist musíme cítit, jako musíme vlastnit lásku. Nenávist je důležitější a lepší než láska. Protože když ztratíme lásku, bolí to. Když ztratíme nenávist, jsme šťastnější. Nenávist se cítí jen k lidem, kteří vám ublížili, k nikomu jinému.

Tak proč já necítím nenávist ke svému otci? Proč necítím nenávist ke světu, který mi ubližuje. Být schovaná v lesích mě bolí. Nenavštívit svého otce bolí. V krku mě pálí, protože jsem se už týden nenapila krve. Mám žízeň, ale zvířata ignoruji. Lidi si zaslouží umírat, zvířata mají právo žít. Ale já už to nevydržím.

 

Seděla jsem u horského pramínku. Hora čněla ještě vysoko do nebes. Mohutné smrky kolem paloučku vytvářeli dlouhé stíny v ranním slunci. Tráva byla jemně od rosy, zářila jako teď já. Vítr se hnal zběsila a narážel do velké hory. Hnědé vlasy mi překryly tvář. Ucítila jsem zachvěv strachu a hned jsem pochopila, proč.

Zezadu se ozvalo křupnutí větviček a já se rychle otočila. Stál tam upír. Měl zlaté oči a krátké, tmavě hnědé vlasy. Svalnatou postavu, ale ne tak jako Emmett. Na sobě měl uplé džíny a modrou kostkovanou košili. Kdyby nebyl nebezpečný, byl by to vlastně kus.

Vyskočila jsem na nohy a skrčila se do obranné pozice. Nevypadal, že chce zaútočit. Vlastně se mu po tváři rozlil pobavený úsměv. Prohlížel si mě a očima a vypadal zaujatě.

„Ty jsi Cullena, co?“ zeptal se a udělal krok ke mně. Za to já jsem couvla o krok dozadu. Zarazil se a já nepatrně zavrtěla hlavou. Nechtěla jsem se právě jemu pochlubit, čí jsem.

„Nelži, zaprvé se mi Cullen pochlubil a taky… jsi podobná Isabelle,“ řekl v klidu a já zlostně zavrčela. Jak si může takhle dovolovat?

„Možná lžu, proč tě to vůbec zajímá! Kdo jsi, aby ses mě takhle vyptával,“ zavrčela jsem a on se pobaveně zasmál.

„Jsem Gabriel, přítel tvého otce a známý, středoškolský lamač srdcí,“ pousmál se a já se na něj zlostně podívala. Jestli mě balí, tak se mu to nedaří. „A ty?“

„Na tebe příliš inteligentní,“ odpověděla jsem mu v klidu a sedla si zpět na svůj kámen.

„Aha, tak to jo, takže… né, vážně! Jak se jmenuješ?“ zeptal se mě a sedl do tureckého sedu přede mě.

„Neřeknu!“

„Prosím,“ zaškemral.

„To se ti taťka nepochlubil, jak mě Ray pojmenoval?“ zeptala jsem se vztekle.

„Kdo je Ray?“ zeptal se zmateně. Nevím, proč, ale začala jsem mu vše vyprávět. Co se stalo mě za poslední rok, věděl teď on.

„Aha, takže když to tak chápu, Edward je vlastně naprostý idiot?“ zeptal se mě zmateně a já přikývla. „Tak to jo.“

„A odkud ho znáš?“ zeptala jsem se.

„Od Natashy,“ řekl a já se zarazila. „Natasha je liška, ale to víš. Ehm, to já zabil její sestru a manžela. Nechtěl jsem, byla to nehoda. Edward mě našel v jedné s temných uliček a pomohl mi porvat se s tím. Jeho rodina mě mezi sebe vzala a já žil nějaké ty roky s nimi. Edward našel dalšího chudáka, Jeremyho. Ten hlupák se snažil celou rodinu rozvrátit a povedlo se mu to s Jasperem. Když Edward Isabellu opustil, udělal to, protože Jasper napadl Isabellu. Jeremy si sehnal Natashu a ta ovlivnila Isabellu, aby se o ten papír řízla. Jasper to nevydržel a napadl jí. Zabránili tomu, ale Edward se o Isabellu bál. Proto jí opustil. Já vyhnal Jeremyho a potom jsem sám odešel, protože jsem nemohl snést pohled na naší rozvrácenou rodinu.“

Z jeho vyprávění jsem byla zmatená. Takže to Edward neudělal jen tak. Musím se mu rychle omluvit. Ale nejdřív se musím zeptat.

„A kdy se ti pochlubil Edward, že má mě?“ zeptala jsem se ho zmateně.

„Když Bellu opustil, nevěděl, že čeká dítě. Když Bella porodila, Alice to viděla. Zavolala mě a já jel hledat Edwarda, abych mu to řekl. Chtěl se k ní vrátit, jenže měla už Raye a on jí to nechtěl zkazit,“ řekl s klidem a já smutně sklopila zrak. „Jak se vlastně jmenuješ?“

Zvedla jsem zrak k němu a on se smutně smál, věnovala jsem mu letmý úsměv. „Miley Esmé Marcus. Moje babička se takhle prý jmenovala, vlastně se takhle jmenuje.“

Poprvé jsem někomu sdělila své druhé jméno. Vždy jsem se za něj styděla, ale teď už ne. Mám matku, otce, babičku, dědu, tety a strýčky.

„Esmé,“ zopakoval zasněně a já se na něj zvědavě podívala. „Esmé je ta nejmilejší mamka na světě.“

Pousmála jsem se. „Proč se tam tedy nevrátíš se mnou?“

„Já nevím. Bojím se, jak mě zase přijmou,“ řekl upřímně. Přivodil mi další strach. Co když už mě Edward nepřijme, když jsem na něj byla tak hnusná?

„Přijmou tě,“ špitla jsem.

„Ale ty půjdeš se mnou,“ pousmál se.

„Fajn,“ řekla jsem a zvedla se. Oba jsme se rozeběhly lesem. Běžel jen těsně za mnou.

 

 

Seděli jsme v jeho autě a já se v sedačce ještě více uvelebila. Gabriel vedle mě se pobaveně zasmál a nastartoval. Podívala jsem se na něj už po sté a v hlavě obdivovala jeho krásu. Proč on, se líbí právě mě?

„Takže ty víš, kde teď bydlí?“ zeptal se mě a já mu z ruky vzala GPS. Zadala jsem souřadnice a vrátila mu jí. Bála jsem se, toho jak můj otec (ano, už je to za táta) zareaguje. Měla jsem strach, že mě začne nenávidět.

 

„Ty se mnou nemluvíš?“ zeptal se Gabriel a já se na něj překvapeně podívala.

„Ne, jen přemýšlím. Mám stejný strach jako ty. Řekla jsem tátovi zlé věci a bojím se, že už mě nevezme zpátky. Že už mě nemá rád a že jsem všechny jeho šance promarnila,“ zašeptala jsem a cítila obrovský smutek. Otočil se na mě se smutnou grimasou a vzal mě za ruku.

„Miley, Edward tě miluje nadevše. Když jsem ho jeden čas sledoval a on sledoval tebe, viděl jsem jeho oči plné smutku, jeho tvář plnou výčitek, ale viděl jsem, jak se na tebe díval, když jsi zvládla věci. Když jsi byla šťastná, byl také šťastný. Když tě viděl plakat, toužil tě utěšit,“ řekl a v jeho očích se zablesklo. „Měla jsi nádherné zelené oči po otci.“

Sledovala jsem jeho oči, byly teď zlaté. Viděla jsem, jak se jeho oči mění na modrou. Překvapeně jsem zamrkala a odtrhla od něho pohled.

„Měl jsi modré oči, že? Když jsi byl člověk, myslím,“ zeptala jsem se ho a dívala se před sebe.

„Ano,“ špitl tiše.

Asi jsem se zamilovala! Ano, já se právě zamilovala do Gabriela Cullena!

________________________________________________________________

Možná předposlední kapitola a potom bude epilog!

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

2)  Betynka (18.05.2012 17:42)

Nejdříve bych se Ti chtěla omluvit za pozdní komentování. Měla jsem nějaký skluzík.
Kapitola byla naprosto úžasná. Takže se nám na scéně objevil Gabriel. To jsem zvědavá jestli skounčí spolu.
Těším se na další díl. Snad nehorláš s Tiger Foftune už skončit? Byla by to moje smrt. A tvoje taky.

Angel

1)  Angel (06.05.2012 13:12)

ten Gabriel se mi začíná líbit doufám že si Edward s Miley usmíří a všechno dopadne dobře i když bych nejdřív Nathasu ale pokud bude už jenom epilog tak ať je pořádně dlouhej povedla se ti a těším se na další

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek