Sekce

Galerie

/gallery/Pomsta se nevyplácí.jpg

Ronnie je naprosto klidná, vyrovnaná jedenáctiletá dívenka, která je spokojená s tím, jak žije. Osud jí nepřeje, v tomto prologu zjistíte první útok osudu. Na tuhle kapitolovku jsem pyšná! Napsala jsem ji asi před půl rokem, takže ji stačilo opravit a voalá může se zveřejnit!

Ronnie seděla na lavičce v rozkvetlé zahradě, jako každý den si sebou vzala svou knížku. Svítilo sluníčko a bylo vedro, proto měla vedle sebe položenou sklenici s jablečným džusem, donesla ji ho matka, před malou chvilkou. Napila se a zase se začetla do knížky. Která vypráví o dívence, které zemřela matka. Pošlou ji do dětského domovu a ona stále prchá, jednou se jí to podaří, ale potom zemře na umrznutí. Ronnie si přitom vždy pobrečí, ale nikdy nevěří, že by se to mohlo stát jí.

Jak by mohlo, když je váš otec měsíční vlkodlak a váš bratr také. Proměnil se nedávno, když ho otec kousl při krvavém měsíci. Ronnie teď žije jen s matkou a sestrou, její otec a bratr mizí každý úplněk ven, aby nikomu z rodiny neublížili. Ronnie je vždy ráno čeká s čistým oblečením právě v téhle zahradě, kterou tolik zbožňuje.

Zahrada se skládá ze záhonů s růžemi, gerberami a kopretinami. Je tu pár živých soch, ve tvaru vlků. Uprostřed se nachází velká fontána s vlčí souškou, která bojuje se studeným. Proud vody vytéká vlkovi z tlamy, zatím co studený se nachází pod jeho silnými tlapami. Celá fontána je mírně obrostlá planými růžemi rudé barvy, jejichž vůně je tolik vábivá. Lavička se nachází až v zadní části zahrady, kde je nejvíce stínu. Nachází se u ní dva záhony s gerberami, které jsou temně červené nebo světle žluté barvy. Z dřevěné lavičky je nádherný výhled na velký dům, který se nachází nad shodami do zahrady. Dům má oprýskanou omítku na mnoho místech, dělá to dojem že je velmi starý. Balkón, který se nachází nad zadním vchodem do domu, má nádherné železné zábradlí tvoření železnými růžemi. Celé zábradlí je obrostlé planými růžemi, které mají jemně růžovou barvu.

Její otec a bratr se vydali o minulém úplňku do Volterského hradu, kde se nachází spousta studených. Domluvili se ještě s několika vlkodlaky, ale od té doby se neukázali. Matka už se bojí, že zemřeli. Ale otec jí říkal jediné: „Kdybych padl v tomto boji, beru to jako čest!“  Je velice silný vlkodlak, ale svoje sebeovládání občas nedrží na uzdě. Párkrát zranil nějaké lehké děvy z vesnice, ale nikdy nikoho nezabil. Lov na záhadně velké vlky, který se pořádá skoro každý úplněk, se nikdy nevydařil.

Sestře je šestnáct, je se školou na nějakém výletě v horách. Má se vrátit příští týden, i když by ji Ronnie tam nechala další týden. Angee, Ronniina sestra, nemůže svou malou sestru vystát. Jonah je nejstarší, podle Angee by se o Ronnie měl starat on. Ronnie nemůže vystát ani jednoho, protože se o její hlídání dělí a přitom se hrozně hádají.

Právě dočetla poslední kapitolu, když se ozval z vnitřku domu výstřel. Ronnie se rychle vydala zahradou do domu, vlezla tam zadním vchodem. Přešla do malého salónku, kde se nacházely otcovy dýmky a taky velký krb. Pár loveckých trofejí viseli na temně zelených stěnách, dvě zkřížené pistole visely zase nad krbem na dřevěném podstavci. Kolem dřevěného stolku uprostřed místnosti, stojí čtyři křesla se zelenými potahy. Rozhlédla se po místnosti a zastavila pohledem u dveřích do kuchyně. To co spatřila ji vyděsilo, vůbec nezadržovala výkřik. Její matka ležela v kaluži krvi, její fialové šaty, které nosívá přes léto se zbarvili do ruda. V ruce svírala hnědý pramínek vlasů, který útočníkovi zřejmě vytrhla při boji. Matka měla černé vlasy, kvůli quileutskému genu. V jasných zelených očích se Ronnie blýskaly slzy, které stékaly po jejích tvářích a vytvořily si slanou cestičku.

__________________________________________________________________________

Text hudby s k tomu nehodí, ale ta melodie ano :) Takže prosím vás o komentík! Dala jsem si záležet a chtěla bych slyšet kritiku.

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

6)  angela (21.02.2012 14:13)

:/ :/ :/ *xmas*

MarryTyger

5)  MarryTyger (06.02.2012 17:35)

Jo, já si to hned opravím i v článku ;) Promiňte

MarryTyger

4)  MarryTyger (06.02.2012 17:34)

Jinak tam budou i Cullenovi ;) Ale až v druhé kapitolce

Nebraska

3)  Nebraska (06.02.2012 17:33)

V tom případě by bylo dobré si popis série opravit, protože quilet nás nezajímá. Asi jsi myslela Quileut, množné číslo Quileuté, že.
Taky si prosím oprav chyby ve shodě podmětu s přísudkem a čárky, díky.

MarryTyger

2)  MarryTyger (06.02.2012 16:38)

Samozřejmě Když si přečteš sérii zjistíš že quilet :) :)

Ajjinka

1)  Ajjinka (06.02.2012 16:35)

Bude se tu objevovat někdo z Twilight ságy? ;)

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek

Eclipse still