Sekce

Galerie

/gallery/Počertěná!.jpg

Kapitola z pohledu Jaspera. Jaký je názor na Esmé a Carlislea? Alice ho zase podceňuje. A Nessie ho zase moc zbožňuje...

3. KAPITOLA

Pohled Jaspera

Přemístili jsme se před náš barák! Rychleji  než upíří rychlostí. Nemělo to chybu, i když se mi poprvé za nějakých sto let motala hlava. Nessie to snesla asi nejhůře. Dřepla si na zem a potom si lehla. Ten ďábel jen stál a sledoval Esmé, jeho zamilovaný výraz byl nepřehlédnutelný. Miloval ji každou chvilku a jeho pocity to o něm vypovídaly. Sledoval její tvář, stejně jako já hleděl na Alice poprvé. Fascinovaně, že existuje někdo tak krásný. Když jí přešlo bolení hlavy a to trvalo déle než nám, ďábel se otočil jinam.

 

Odešli jsme do svých pokojů, jen Esmé odešla uvařit ďáblovi a Nessie oběd. Ďábel to přijal určitě jenom, aby jí byl blíže. Alice si začala rovnat skříň a já poslouchal rozhovor Esmé a ďábla.

„A co je vlastně ta dívka ve Voltteře zač?“ zeptala se Esmé zvědavě. Také mě zajímalo, co je zač. Byla mi odněkud povědomá. Tu tvář, jako bych jí už viděl.

„Moje dcera, Isabella. Její matka zjistila, co jsem zač a nechtěla se mnou nic mít. Když bylo Belle šest, měly společně autonehodu a já stihl zachránit jen Bellu. Do teď si vyčítám její smrt. Možná kdybych přišel dřív, nic by se nestalo. René jsem miloval, jenže ona mě ne,“ řekl smutně a jeho smutek jsem cítil až sem. Byl silný a upřímný. Vyčítá si jak smrt René, tak i to že Bella byla bez matky.

„To je mi líto,“ řekla upřímně Esmé a soucítila s ním. „Ale je to krásná dívka, určitě je šikovná.“

„To nevím, moc se jí nevěnuji. Koukat na ní, je jako koukat na René. Myslím, že kreslí, ale nevím to jistě,“ prozradil ďábel.

„Je čas, abyste to napravil. Za smrt její matky nemůžete vy. Říká se kdyby nebylo kdyby, nebyly by chyby. Jenže minulost vrátit nemůžete. Potřebuje vás, jako Nessie potřebuje někoho, kdo se jí bude věnovat. Isabella nemůže vyrůstat bez otce, když nemá matku. Musíte se jí věnovat a začít roli otce. Vím, že asi jako ďábel nemáte moc času. Ale důležitější je vaše dcera,“ řekla mu přísně. Nikdy bych nečekal, že to takhle bere. Vím, jen že se nám vždycky věnuje a zjišťuje, co děláme a jestli nám něco nechybí. Jen se mnou asi čtyři hodiny probírala moje ovládání. Radila mi a prozradila mi, jak moc mě Alice miluje a věří mi.

„Já ale nevím co dělat. Nikdy jsem nevěděl, jak být otcem. Proto měla opatrovatelku, nevím, jestli mě už přijme jako otce. Vždy mi sice říká jen jménem. Udělal jsem chybu,“ zašeptal a povzdechl si. Jeho smutek jsem cítil až do morku kostí. Litoval toho všeho.

„Mohla bych vám pomoct, jestli tedy chcete. Zkusím si s ní promluvit a zjistím, co má ráda a tak,“ promluvila Esmé po chvilce ticha. Teď jeho smutek zmizel, byla tu jen jeho radost, že mu bude nablízku.

„Prosím vás, byl bych moc rád. Klidně se můžete přestěhovat k nám. Vaše děti můžou klidně dále chodit do školy, omezím jejich záři a můžou poté chodit na sluníčko. Jen mi prosím pomozte,“ řekl prosebně a mě zaplavila radost od Esmé.

„To by šlo, ale mohu vám tykat?“ zeptala se zvědavě.

„Jsem Carlisle,“ odpověděl jí a já slyšel šustění látky, zvedl ruku, aby mu s ní mohla potřást.

„Esmé,“ zašeptala a ruku přijala.

 

Takže já budu bydlet u ďábla. Najednou Alice otevřela dveře a vběhla dolů.

„Máme si začít balit?“ zeptala se nadšeně. Myslím, že to Carlisle nepochopil. „Mám dar vidění do budoucnosti. Viděla jsem Esméino a vaše rozhodnutí. Jinak jsem Alice!“

„Carlisle… A ano začněte si balit,“ řekl nadšeně a potřásl si s ní rukou. Otevřel jsem skříň, ve které měla Alice a já schované kufry. Začal jsem do nich dávat svoje oblečení. Přiběhla Alice a kriticky si prohlédla moje kufry. Vysypala mi je na zem a začala je balit podle svého. To je jediné, co na ní nemám vůbec rád. Vždycky mojí práci ohodnotí jako nedostatečnou a udělá to podle svého.

 

Jen jsem to přešel s povzdechem a zaklepal u Edwarda na dveře. Tak mu alespoň pomůžu sbalit ty jeho knížky.

„Jo, to bych potřeboval,“ houkl na mě přes dveře a já vešel dovnitř. Sice už to vypadalo, jakoby tu nikdo nebyl, ale na zemi to bylo hrozné.

 

Začal jsem mu pomáhat s knížkami, které jsem dával podle abecedy do velkého modrého kufru. On si mezitím balil oblečení. Najednou přišla malá Nessie a v ruce nesla velký kufr narvaný všemi možnými hračkami.

„Nessie, hračky dej do těch krabic a do kufrů oblečení,“ řekl Edward přísně a ona sklopila hlavičku.

„Půjdu to udělat, Jaspere doděláš ty knížky?“ zeptal se mě zvědavě a já se jen jemně zazubil na Nessie. Ta se rozesmála a cupitala s Edwardem do svého skromného pokojíčka.

 

Když jsem dobalil knížky, šel jsem pomoct Nessie a Edward si šel dobalit oblečení a další věci.

„Líbila se ti ta Isabella?“ zeptala se mě najednou Nessie a já se zarazil.

„Pročpak?“ odpověděl jsem otázkou a ona se usmála.

„Mě se moc líbila, měla moc pěkné vlasy a oči. Měla čokoládové oči jako jsem měla já a na rozdíl ode mě měla nádherné vlnité vlasy. Takové bych taky chtěla mít,“ řekla nadšeně. Rozesmál jsem se a ona po chvilce se mnou.

„Ale ty jsi ta nejhezčí holka na světě,“ řekl jsem nadšeně a ona mě objala. Její zrzavé vlásky byly opravdu moc hezké, měly odstín, který se jen tak nevidí. A její velká kukadla, ty jsem přímo miloval.

„A ty jsi ten nejhezčí strejda na světě, ale pššt před Emmettem a Edwardem,“ zašeptala mi do ucha a já se zasmál.

„Hele!“ ozvalo se z vedlejšího pokoje. Byl to pokoj Edwarda přesněji. Oba jsme se z Nessie rozesmáli nanovo. Najednou se ozval zvonivý smích Esmé.

„Mám vás ráda, děti moje,“ řekla s úsměvem. Jako malý jsem k ní bleskově přiběhl a objal. Nessie mě napodobila, jenže ta si stoupla na špičky a políbila jí na tvář.

„A mě?“ ozvalo se nevině za námi a my se od Esmé odlepili. Emmett se na nás jemně zubil.

„Tebe taky!“ řekla nadšeně a Emmett jí už drtil v náruči.

„Ty jsi moje a nikomu tě nedám,“ prohlásil a Nessie dala přísně ruce v bok. Rychle jsem udělal to samé a všiml si, jak nás Carlisle na schodišti pozoruje. Jeho výraz byl smutný a přesto nadšený. Cítil jsem od něj závist, závist jaké máme v rodině vztahy. Esmé mu musí pomoct.

______________________________________________

Jak vidíte, Jasper souhlasí se vztahem Esmé a Carlislea. Ale tak nějak nedává naději tomu svému. Další kapitola z pohledu Edwarda a velký posun v čase.

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

11)  Angquynh (04.12.2012 12:04)

Bube dalsi? Uz dlouho nebyl:'-(

10)  kittekattka (11.08.2012 14:52)

wow doufám,že se tu nový dílek objeví co nejdříve =D

9)  martty555 (19.07.2012 10:46)

8)  skyrim114 (19.07.2012 10:30)

Marcelle

7)  Marcelle (19.07.2012 07:52)

6)  kittekattka (18.07.2012 16:48)

honem dalšíí prosííím

5)  lelus266 (18.07.2012 14:43)

4)  BabčaS (18.07.2012 14:17)

tamias01

3)  tamias01 (18.07.2012 14:00)

moc krásná kapitolka pohled jaspera se mi moc líbil.

2)  Jana (18.07.2012 13:41)

Nicole

1)  Nicole (18.07.2012 12:59)

dokonalost rychle další

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek