Sekce

Galerie

/gallery/th29510020.jpg

Mike Newton - stále odmítaný hřebec. Ale jak to vlastně bylo před tím, než do Forks přijela Bella a vlastně i Cullenovi? Opravdu byl Mike vždycky takový mamlas? Kolik dívčích srdcí zlomil? Kolik dívek mu už podlehlo?

Prolog


Konečně konec. Konečně se dostanu mezi lidi. Konečně se dostanu mezi holky.

Prázdniny dnešním dnem končí a zítra zase škola. Jasně, každému normálnímu studentovi teď začíná špatná nálada, ale já se vážně těším.

Koho zajímá, že budu muset brzo vstávat a sem tam napsat domácí úkol? Mě teda rozhodně ne! Nevím, co se to se mnou přes léto stalo, ale připadám si jinak. Úplně jinak. Dobře. Skvěle. Úžasně! Jsem připravený, jsem odpočatý. Zkrátka ready.

A taková škola je k předvádění kvalitního materiálu jako dělaná. Plno holek. Hlavně plno holek. Třeťačky a čtvrťačky jsou letos tabu, ale pořád výběr zůstává více než pestrý. Naše druhačky nejsou k zahození. Třeba taková Lauren Malloryová…

Dal bych si říct. Klidně víckrát.

A vždycky jsou tu prvačky. Nováčci, kteří potřebují pomocnou ruku, ukázat kde co je, trochu povzbudit. Stačí pronést vtípek a jsou vaše. Snadný jako facka.

A pokud přidáte i nějakou tu pochvalu, leží vám u nohou jako mniši u sochy buddhy. Tenhle školní rok bude můj. Tenhle školní rok si někoho najdu. Tentokrát mému šarmu žádná neunikne.

Šel jsem spát poměrně brzy, abych zaspal své natěšení. Ráno jsem se probudil dřív a naprosto odpočatý. S úsměvem na tváři jsem pozdravil ospalou matku, která se právě vyklopýtala ze svého pokoje, a než se stihla vzpamatovat, zamknul jsem se v koupelně a dal si pořádnou sprchu.

Promýšlel jsem plán, jak zaujmout, i když to moc těžké nebude. Vylezl jsem, až mi polštářky prstů začaly harvánkovatět. Pořádně jsem si vydrhnul zuby a nastříkal se novým Axe, který jsem si včera pořídil. Trhat ruce mi nemusí, ale takové hryznutí do zadku… Hm!

Na ruku jsem si vyprdnul trochu gelu a vetřel si ho do ještě mokrých vlasů. Bude to tak mít dokonalý efekt – to vše jsem měl ozkoušené už z prázdnin. Ještě jednou jsem se zkontroloval v zrcadle a musel se sám na sebe usmát. Tohle bude vážně velký.

Natáhl jsem na sebe trenky a ručník přehodil přes sušák. Zašklebil jsem se, když se ozvalo netrpělivé klepání na dveře.

„Miku! Vylez už, jsi tam už půl hodiny a já musím do práce!“ křičela máma. V klidu a s úsměvem jsem dveře otevřel. To však nečekala a málem spadla dovnitř. Byla překvapená a v rychlosti, aniž by se někam podívala, si překryla oči rukou. „Nejsi nahý?“

Protočil jsem oči a raději odešel. Incestní sklony jsem nikdy neměl.

V pokoji jsem otevřel okno, aby se vyvětral ten noční opar a vytáhl jednu ze svých svátečnějších košilí. Tahle rozhodně zabere. Důležité je udělat dobrý dojem hned na začátku. Musí prostě poznat, že jste to vy, ale že nastala změna. Jste lovec. Ony jsou kořist, která se nechá lovit. A když říkají, že nemají zájem – lžou. Každá má zájem. Proto se nic nesmí vzdávat po neúspěšném začátku.

Nahodil jsem si košili na ramena a sotva jsem zapl poslední knoflík, všiml jsem si flíčku na kapse. Super! Zrovna dneska! Klid, Miky, to zvládneš, jsi přece borec. Letos jsi pánem ženských srdcí jenom ty. Nikdo na škole se ti nemůže rovnat. Pro dnešek se nic nestane, pokud si vezmu jinou košili. Holky mi padnou k nohám hned, jak mě uvidí. Jo, posilovna dělá divy. I když jsem tam byl zatím jenom dvakrát. Cítím, jak mi vyrostly svaly. Ne že bych předtím žádné neměl, ale teď mi napínaly košili.

Uslintají se, jen co vejdeš na parkoviště. A co teprve, až budeš mít tělocvik!

Navlékl jsem na sebe svou druhou nejlepší košili a třikrát se ujistil, jestli tam opravdu žádný flíček není. Teprve potom jsem se vydal dolů na snídani.

„Měl by sis usušit hlavu, než půjdeš!“ řekla máma ve spěchu, zatímco mi dělala svačinu. Sáhl jsem si na hlavu, ale ta byla suchá.

„Jsou suché,“ houknul jsem na ni a zahryzl se do rohlíku. Pořádně se na mě podívala, a potom přišla blíž, aby se podívala pořádně.

„Neměl by jsi používat tolik gelu. Vážně ti to nesluší,“ podotkla a vrátila se k předchozí činnosti.

Díky, mami!

V klidu jsem dosnídal a ještě všechno spláchl pořádnou dávnou džusu. Snídaně přeci dělá den! Potřebujete pořádný základ, abyste kolem sebe šířili pohodu. Taková pozitivní aura vám připíše jen další body k dobru.

V předsíni jsem se ještě jednou podíval do zrcadla. Jo, chlape, seš borec. Ještě jsem houkl pozdrav na mámu, popadl školní batoh, který byl napůl prázdný a vyrazil ke škole. Nebyla nijak daleko a cestu tam bych našel i poslepu. Šel jsem pomalu, nikam jsem nespěchal. Času bylo plno. Cestou jsem si ledabyle pohvizdoval a pokukoval kolem, jestli neuvidím nějakou známou tvář. Neviděl.

Až jen pár metrů od školy stáli vedle sebe Eric a Ben. Oba vypadali strašně. Na Ericovi vlála vytahaná košile a na kalhotách měl snad mastný flek. Ben na to byl o trochu líp, ale jeho umaštěný účes a zablácené boty to naprosto zazdily. Amatéři. Ani se mi za nimi nechtělo, všechno akorát zkazí.

Přehodil jsem si batoh jen přes jedno rameno, vzal si žvýkačku a pohodářským krokem vykročil za nimi. No co, alespoň si mě mezi nimi všechny holky všimnou. Po cestě jsem si ještě na oči hodil sluneční brýle a určitě jsem vypadal naprosto neodolatelně. Eric s Benem se nejdříve podívali na mě, a potom stočili pohledy na sebe. Jo, kluci, teď se cítíte trapně, co?

„Miku? Vypadáš jinak,“ řekl Eric opatrně a sjel mě pohledem. Ech, že budu přitahovat holky, to jsem věděl. Ale Eric?

„Jo, víš, uvědomil jsem si, že na téhle škole vypadám z kluků nejvíc k světu, tak chci, aby si mě všichni všimli,“ odpověděl jsem nezaujatě a dál žvýkal. Všiml jsem si, jak Ben odvrátil hlavu a něco si pro sebe říkal. Určitě si nadával, že takhle skvěle nevypadá on. No, popravdě na to vůbec neměl.

„Určitě všimnou,“ řekl Eric a usmál se. Vůbec se mi jeho úsměv nelíbil. Však já mu ještě ukážu.

„Nějaký nový kousky?“ zeptal jsem se frajersky a hlavou kývl ke vchodu, kde se houfovaly malé skupinky studentů. Chichotající se hloučky holek jsem zatím neměl šanci prozkoumat, ale všechno má svůj čas… Rukou jsem si prohrábl naježené vlasy, upravil si brýle blíž k nosu a popotáhl batoh na rameni.

„Pánové,“ zavelel jsem, „jdeme!“  Pověrčivě jsem vykročil pravou nohou. Snad mi do letošního roku přinese štěstí.

Ďábelsky jsem se usmál. Tak dámy, lov právě začíná!

Ajjinka/Ree

předchozí kapitoladalší kapitola

Přidat komentář

Autor:

Text:

Komentáře

1

11)  wenbowcarm (Dnes 01:59)

[b][url=http://www.replicawatchesmap.cn/it/]omega o<strong><a href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/">omega orologi in vendita</a></strong><br> <strong><a href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/">omega orologi replica</a></strong><br>

10)  wenbowcarm (Dnes 01:59)

<strong><a href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/">miglior omega orologi replica</a></strong> | <strong><a href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/">orologi</a></strong> | <strong><a href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/">orologio</a></strong><br>
<title>Omega Speedmaster Orologi Copy Luna Dark Side Serie orologi meccanici automatici 311.92.44.51.01.003 uomini [59da] - &euro;191.58 : Professionale Replica Omega Watches negozio, replicawatchesmap.cn</title>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
<meta name="keywords" content="Omega Speedmaster Orologi Copy Luna Dark Side Serie orologi meccanici automatici 311.92.44.51.01.003 uomini [59da] Omega Orologi Replica DE Ville Orologi Omega Seamaster Replica Orologi Omega Constellation Replica Orologi Omega Speedmaster Replica Omega Orologi Replica Olympic Special Edition Omega Orologi Replica Museo Classic Omega Orologi Replica Olympic Collection Omega Orologi Replica Specialità Cheap Replica Omega Watches vendita online" />
<meta name="description" content="Professionale Replica Omega Watches negozio Omega Speedmaster Orologi Copy Luna Dark Side Serie orologi meccanici automatici 311.92.44.51.01.003 uomini [59da] - Codice Prodotto : 16784 marca Copia Orologi Omega serie Speedmaster stile maschi movimento Orologi meccanici automatici fenotipica turno cinturino altro comporre nero dimensione 44,25 millimetri funzione Osservatorio Timing certificata , datario , tachimetro Tipo di movimento Orologi Omega Copia 9300 caso Cassa in ceramica nera Surface / specchio Vetro zaffiro Inferiore della tabella trasparente Strap Colore nero impermeabile 50m " />
<meta http-equiv="imagetoolbar" content="no" />


<link rel="canonical" href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/omega-speedmaster-orologi-copy-luna-dark-side-serie-orologi-meccanici-automatici-31192445101003-uomini-59da-p-846.html" />

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/includes/templates/polo/css/style_imagehover.css" /> <link rel="stylesheet" type="text/css" href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/includes/templates/polo/css/stylesheet.css" /> <link rel="stylesheet" type="text/css" href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/includes/templates/polo/css/stylesheet_css_buttons.css" /> <link rel="stylesheet" type="text/css" media="print" href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/includes/templates/polo/css/print_stylesheet.css" /> <select name="currency" onchange="this.form.submit();"> <option value="USD">US Dollar</option> <option value="EUR" selected="selected">Euro</option> <option value="GBP">GB Pound</option> <option value="CAD">Canadian Dollar</option> <option value="AUD">Australian Dollar</option> <option value="JPY">Jappen Yen</option> <option value="NOK">Norske Krone</option> <option value="SEK">Swedish Krone</option> <option value="DKK">Danish Krone</option> <option value="CNY">CNY</option> </select> <input type="hidden" name="main_page" value="product_info" /><input type="hidden" name="products_id" value="846" /></form></div></div>


<div class="leftBoxContainer" id="categories" style="width: 220px">
<div class="sidebox-header-left main-sidebox-header-left"><h3 class="leftBoxHeading main-sidebox-header-right" id="categoriesHeading">Categorie</h3></div>
<div id="categoriesContent" class="sideBoxContent"> <div class="categories-top-list no-dots"><a class="category-top" href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/omega-orologi-replica-specialit%C3%A0-c-8.html">Omega Orologi Replica Specialità</a></div> <div class="categories-top-list "><a class="category-top" href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/omega-orologi-replica-museo-classic-c-6.html">Omega Orologi Replica Museo Classic</a></div> <div class="categories-top-list "><a class="category-top" href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/omega-orologi-replica-de-ville-c-1.html">Omega Orologi Replica DE Ville</a></div> <div class="categories-top-list "><a class="category-top" href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/omega-orologi-replica-olympic-collection-c-7.html">Omega Orologi Replica Olympic Collection</a></div> <div class="categories-top-list "><a class="category-top" href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/omega-orologi-replica-olympic-special-edition-c-5.html">Omega Orologi Replica Olympic Special Edition</a></div> <div class="categories-top-list "><a class="category-top" href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/orologi-omega-constellation-replica-c-3.html">Orologi Omega Constellation Replica</a></div> <div class="categories-top-list "><a class="category-top" href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/orologi-omega-seamaster-replica-c-2.html">Orologi Omega Seamaster Replica</a></div> <div class="categories-top-list "><a class="category-top" href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/orologi-omega-speedmaster-replica-c-4.html"><span class="category-subs-selected">Orologi Omega Speedmaster Replica</span></a></div> </div></div>


<div class="leftBoxContainer" id="featured" style="width: 220px">
<div class="sidebox-header-left "><h3 class="leftBoxHeading " id="featuredHeading">Vetrina - <a href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/featured_products.html">&nbsp;&nbsp;[vedi]</a></h3></div>
<div class="sideBoxContent centeredContent"><a href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/copia-orologi-omega-constellation-12320352052004-uomini-automatico-orologio-meccanico-29d1-p-729.html"><img src="http://www.replicawatchesmap.cn/it/images/_small//replicawatches_/Omega-watches/Constellation/Omega-Constellation-123-20-35-20-52-004-men-3.jpg" alt="Copia Orologi Omega Constellation 123.20.35.20.52.004 uomini automatico orologio meccanico [29d1]" title=" Copia Orologi Omega Constellation 123.20.35.20.52.004 uomini automatico orologio meccanico [29d1] " width="130" height="130" /></a><a class="sidebox-products" href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/copia-orologi-omega-constellation-12320352052004-uomini-automatico-orologio-meccanico-29d1-p-729.html">Copia Orologi Omega Constellation 123.20.35.20.52.004 uomini automatico orologio meccanico [29d1]</a><div><span class="normalprice">&euro;7,645.53 </span>&nbsp;<span class="productSpecialPrice">&euro;195.30</span><span class="productPriceDiscount"><br />Risparmi:&nbsp;97% sconto</span></div></div><div class="sideBoxContent centeredContent"><a href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/omega-orologi-copy-de-ville-42453402104001-orologi-meccanici-automatici-uomini-a12c-p-33.html"><img src="http://www.replicawatchesmap.cn/it/images/_small//replicawatches_/Omega-watches/De-Ville/Omega-De-Ville-424-53-40-21-04-001-men-s-3.jpg" alt="Omega Orologi Copy De Ville 424.53.40.21.04.001 orologi meccanici automatici uomini [a12c]" title=" Omega Orologi Copy De Ville 424.53.40.21.04.001 orologi meccanici automatici uomini [a12c] " width="130" height="130" /></a><a class="sidebox-products" href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/omega-orologi-copy-de-ville-42453402104001-orologi-meccanici-automatici-uomini-a12c-p-33.html">Omega Orologi Copy De Ville 424.53.40.21.04.001 orologi meccanici automatici uomini [a12c]</a><div><span class="normalprice">&euro;12,648.00 </span>&nbsp;<span class="productSpecialPrice">&euro;193.44</span><span class="productPriceDiscount"><br />Risparmi:&nbsp;98% sconto</span></div></div><div class="sideBoxContent centeredContent"><a href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/38823137-uomini-meccanici-omega-orologi-copy-speedmaster-orologio-automatico-6841-p-925.html"><img src="http://www.replicawatchesmap.cn/it/images/_small//replicawatches_/Omega-watches/Speedmaster/3882-31-37-Omega-Speedmaster-Automatic-mechanical-3.jpg" alt="3882.31.37 uomini meccanici Omega Orologi Copy Speedmaster Orologio automatico [6841]" title=" 3882.31.37 uomini meccanici Omega Orologi Copy Speedmaster Orologio automatico [6841] " width="130" height="130" /></a><a class="sidebox-products" href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/38823137-uomini-meccanici-omega-orologi-copy-speedmaster-orologio-automatico-6841-p-925.html">3882.31.37 uomini meccanici Omega Orologi Copy Speedmaster Orologio automatico [6841]</a><div><span class="normalprice">&euro;13,904.43 </span>&nbsp;<span class="productSpecialPrice">&euro;199.02</span><span class="productPriceDiscount"><br />Risparmi:&nbsp;99% sconto</span></div></div></div>

</div></td>
<td id="columnCenter" valign="top">

<div id="navBreadCrumb"> <a href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/">casa</a>&nbsp;::&nbsp; <a href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/orologi-omega-speedmaster-replica-c-4.html">Orologi Omega Speedmaster Replica</a>&nbsp;::&nbsp; Omega Speedmaster Orologi Copy Luna Dark Side Serie orologi meccanici automatici 311.92.44.51.01.003 uomini [59da] </div>


<div class="centerColumn" id="productGeneral">
<form name="cart_quantity" action="http://www.replicawatchesmap.cn/it/omega-speedmaster-orologi-copy-luna-dark-side-serie-orologi-meccanici-automatici-31192445101003-uomini-59da-p-846.html?action=add_product" method="post" enctype="multipart/form-data">
<div style="float:left; width:350px;"><link rel="stylesheet" href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/style/jqzoom.css" type="text/css" media="screen" />

<link rel="stylesheet" href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/style/jqzoomimages.css" type="text/css" media="screen" />

<style type="text/css">
.jqzoom{

float:left;

position:relative;

padding:0px;

cursor:pointer;
width:301px;
height:300px;
}</style>

<div id="productMainImage" class="centeredContent back">


<div class="jqzoom" > <a href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/omega-speedmaster-orologi-copy-luna-dark-side-serie-orologi-meccanici-automatici-31192445101003-uomini-59da-p-846.html" ><img src="http://www.replicawatchesmap.cn/it/images//replicawatches_/Omega-watches/Speedmaster/Omega-Speedmaster-Moon-Dark-Side-Series-311-92-44-9.jpg" alt="Omega Speedmaster Orologi Copy Luna Dark Side Serie orologi meccanici automatici 311.92.44.51.01.003 uomini [59da]" jqimg="images//replicawatches_/Omega-watches/Speedmaster/Omega-Speedmaster-Moon-Dark-Side-Series-311-92-44-9.jpg" id="jqzoomimg"></a></div>

<div style="clear:both;"></div><div id='jqzoomimages' class="smallimages"></div>
</div>

</div>
<div style="width:260px; float:left; margin-left:30px; margin-top:15px;" id='pb-left-column'>
<div style="font-weight:bold; padding-bottom:10px; font-size:14px;">Omega Speedmaster Orologi Copy Luna Dark Side Serie orologi meccanici automatici 311.92.44.51.01.003 uomini [59da]</div>

<span id="productPrices" class="productGeneral">
<span class="normalprice">&euro;11,611.05 </span>&nbsp;<span class="productSpecialPrice">&euro;191.58</span><span class="productPriceDiscount"><br />Risparmi:&nbsp;98% sconto</span></span><div id="cartAdd">
Da inserire: <input type="text" name="cart_quantity" value="1" maxlength="6" size="4" /><br /><br /><input type="hidden" name="products_id" value="846" /><input type="image" src="http://www.replicawatchesmap.cn/it/includes/templates/polo/buttons/italian/button_in_cart.gif" alt="Nel carrello" title=" Nel carrello " /> </div>

<br class="clearBoth" />
</div><br class="clearBoth" />

<div id="productDescription" class="productGeneral biggerText">
<div class="tabTitles">
<ul>
<li> <h4 tid="t1" class="cur"><strong class=""><span>Description</span></strong></h4> </li>
</ul>
</div>

<div class="Ftitle"></div> <div class="first_column">Codice Prodotto : 16784</div> <dl> <dt>marca</dt> <dd>Copia Orologi Omega</dd> </dl> <dl class="end"> <dt>serie</dt> <dd>Speedmaster</dd> </dl> <dl > <dt>stile</dt> <dd>maschi</dd> </dl> <dl > <dt>movimento</dt> <dd>Orologi meccanici automatici</dd> </dl> <dl class="end"> <dt>fenotipica</dt> <dd>turno</dd> </dl> <dl > <dt>cinturino</dt> <dd>altro</dd> </dl> <dl > <dt>comporre</dt> <dd>nero</dd> </dl> <dl class="end"> <dt>dimensione</dt> <dd>44,25 millimetri</dd> </dl> <dl > <dt>funzione</dt> <dd>Osservatorio Timing certificata , datario , tachimetro</dd> </dl> <dl > <dt>Tipo di movimento</dt> <dd>Orologi Omega Copia 9300</dd> </dl> <dl class="end"> <dt>caso</dt> <dd>Cassa in ceramica nera</dd> </dl> <dl > <dt>Surface / specchio</dt> <dd>Vetro zaffiro</dd> </dl> <dl > <dt>Inferiore della tabella</dt> <dd>trasparente</dd> </dl> <dl class="end"> <dt>Strap Colore</dt> <dd>nero</dd> </dl> <dl > <dt>impermeabile</dt> <dd>50m</dd> </dl> <div style="clear:both"></div> </div>


<br class="clearBoth" />


<div align="center">

<p style='text-align:center;'><a target="_blank" href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/images//replicawatches_/Omega-watches/Speedmaster/Omega-Speedmaster-Moon-Dark-Side-Series-311-92-44-9.jpg"> <a href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/omega-speedmaster-orologi-copy-luna-dark-side-serie-orologi-meccanici-automatici-31192445101003-uomini-59da-p-846.html" ><img src="http://www.replicawatchesmap.cn/it/images//replicawatches_/Omega-watches/Speedmaster/Omega-Speedmaster-Moon-Dark-Side-Series-311-92-44-9.jpg" width=650px alt="/replicawatches_/Omega-watches/Speedmaster/Omega-Speedmaster-Moon-Dark-Side-Series-311-92-44-9.jpg"/></a></p><p style='text-align:center;'><a target="_blank" href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/images//replicawatches_/Omega-watches/Speedmaster/Omega-Speedmaster-Moon-Dark-Side-Series-311-92-44-10.jpg"> <a href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/omega-speedmaster-orologi-copy-luna-dark-side-serie-orologi-meccanici-automatici-31192445101003-uomini-59da-p-846.html" ><img src="http://www.replicawatchesmap.cn/it/images//replicawatches_/Omega-watches/Speedmaster/Omega-Speedmaster-Moon-Dark-Side-Series-311-92-44-10.jpg" width=650px alt="/replicawatches_/Omega-watches/Speedmaster/Omega-Speedmaster-Moon-Dark-Side-Series-311-92-44-10.jpg"/></a></p><p style='text-align:center;'><a target="_blank" href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/images//replicawatches_/Omega-watches/Speedmaster/Omega-Speedmaster-Moon-Dark-Side-Series-311-92-44-11.jpg"> <a href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/omega-speedmaster-orologi-copy-luna-dark-side-serie-orologi-meccanici-automatici-31192445101003-uomini-59da-p-846.html" ><img src="http://www.replicawatchesmap.cn/it/images//replicawatches_/Omega-watches/Speedmaster/Omega-Speedmaster-Moon-Dark-Side-Series-311-92-44-11.jpg" width=650px alt="/replicawatches_/Omega-watches/Speedmaster/Omega-Speedmaster-Moon-Dark-Side-Series-311-92-44-11.jpg"/></a></p><p style='text-align:center;'><a target="_blank" href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/images//replicawatches_/Omega-watches/Speedmaster/Omega-Speedmaster-Moon-Dark-Side-Series-311-92-44-12.jpg"> <a href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/omega-speedmaster-orologi-copy-luna-dark-side-serie-orologi-meccanici-automatici-31192445101003-uomini-59da-p-846.html" ><img src="http://www.replicawatchesmap.cn/it/images//replicawatches_/Omega-watches/Speedmaster/Omega-Speedmaster-Moon-Dark-Side-Series-311-92-44-12.jpg" width=650px alt="/replicawatches_/Omega-watches/Speedmaster/Omega-Speedmaster-Moon-Dark-Side-Series-311-92-44-12.jpg"/></a></p><p style='text-align:center;'><a target="_blank" href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/images//replicawatches_/Omega-watches/Speedmaster/Omega-Speedmaster-Moon-Dark-Side-Series-311-92-44-13.jpg"> <a href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/omega-speedmaster-orologi-copy-luna-dark-side-serie-orologi-meccanici-automatici-31192445101003-uomini-59da-p-846.html" ><img src="http://www.replicawatchesmap.cn/it/images//replicawatches_/Omega-watches/Speedmaster/Omega-Speedmaster-Moon-Dark-Side-Series-311-92-44-13.jpg" width=650px alt="/replicawatches_/Omega-watches/Speedmaster/Omega-Speedmaster-Moon-Dark-Side-Series-311-92-44-13.jpg"/></a></p><p style='text-align:center;'><a target="_blank" href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/images//replicawatches_/Omega-watches/Speedmaster/Omega-Speedmaster-Moon-Dark-Side-Series-311-92-44-14.jpg"> <a href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/omega-speedmaster-orologi-copy-luna-dark-side-serie-orologi-meccanici-automatici-31192445101003-uomini-59da-p-846.html" ><img src="http://www.replicawatchesmap.cn/it/images//replicawatches_/Omega-watches/Speedmaster/Omega-Speedmaster-Moon-Dark-Side-Series-311-92-44-14.jpg" width=650px alt="/replicawatches_/Omega-watches/Speedmaster/Omega-Speedmaster-Moon-Dark-Side-Series-311-92-44-14.jpg"/></a></p><p style='text-align:center;'><a target="_blank" href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/images//replicawatches_/Omega-watches/Speedmaster/Omega-Speedmaster-Moon-Dark-Side-Series-311-92-44-15.jpg"> <a href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/omega-speedmaster-orologi-copy-luna-dark-side-serie-orologi-meccanici-automatici-31192445101003-uomini-59da-p-846.html" ><img src="http://www.replicawatchesmap.cn/it/images//replicawatches_/Omega-watches/Speedmaster/Omega-Speedmaster-Moon-Dark-Side-Series-311-92-44-15.jpg" width=650px alt="/replicawatches_/Omega-watches/Speedmaster/Omega-Speedmaster-Moon-Dark-Side-Series-311-92-44-15.jpg"/></a></p><p style='text-align:center;'><a target="_blank" href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/images//replicawatches_/Omega-watches/Speedmaster/Omega-Speedmaster-Moon-Dark-Side-Series-311-92-44-16.jpg"> <a href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/omega-speedmaster-orologi-copy-luna-dark-side-serie-orologi-meccanici-automatici-31192445101003-uomini-59da-p-846.html" ><img src="http://www.replicawatchesmap.cn/it/images//replicawatches_/Omega-watches/Speedmaster/Omega-Speedmaster-Moon-Dark-Side-Series-311-92-44-16.jpg" width=650px alt="/replicawatches_/Omega-watches/Speedmaster/Omega-Speedmaster-Moon-Dark-Side-Series-311-92-44-16.jpg"/></a></p><p style='text-align:center;'><a target="_blank" href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/images//replicawatches_/Omega-watches/Speedmaster/Omega-Speedmaster-Moon-Dark-Side-Series-311-92-44-17.jpg"> <a href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/omega-speedmaster-orologi-copy-luna-dark-side-serie-orologi-meccanici-automatici-31192445101003-uomini-59da-p-846.html" ><img src="http://www.replicawatchesmap.cn/it/images//replicawatches_/Omega-watches/Speedmaster/Omega-Speedmaster-Moon-Dark-Side-Series-311-92-44-17.jpg" width=650px alt="/replicawatches_/Omega-watches/Speedmaster/Omega-Speedmaster-Moon-Dark-Side-Series-311-92-44-17.jpg"/></a></p>
</div>


<div class="centerBoxWrapper" id="similar_product">
<h2 class="centerBoxHeading">Related Products</h2>

<table><tr>
<td style="display:block;float:left;width:24.5%;">
<div style="width:160px;height:200px;">
<a href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/omega-speedmaster-orologi-copy-orologi-meccanici-automatici-31130423001003-uomini-b6f4-p-927.html"><img src="http://www.replicawatchesmap.cn/it/images/_small//replicawatches_/Omega-watches/Speedmaster/Omega-Speedmaster-311-30-42-30-01-003-men-s-6.jpg" alt="Omega Speedmaster Orologi Copy orologi meccanici automatici 311.30.42.30.01.003 uomini [b6f4]" title=" Omega Speedmaster Orologi Copy orologi meccanici automatici 311.30.42.30.01.003 uomini [b6f4] " width="160" height="160" /></a></div><a href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/omega-speedmaster-orologi-copy-orologi-meccanici-automatici-31130423001003-uomini-b6f4-p-927.html">Omega Speedmaster Orologi Copy orologi meccanici automatici 311.30.42.30.01.003 uomini [b6f4]</a>
</td>
<td style="display:block;float:left;width:24.5%;">
<div style="width:160px;height:200px;">
<a href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/omega-orologi-copy-speedmaster-38815037-uomo-orologi-meccanici-automatici-29ab-p-839.html"><img src="http://www.replicawatchesmap.cn/it/images/_small//replicawatches_/Omega-watches/Speedmaster/Omega-Speedmaster-3881-50-37-Men-automatic-4.jpg" alt="Omega Orologi Copy Speedmaster 3881.50.37 Uomo orologi meccanici automatici [29ab]" title=" Omega Orologi Copy Speedmaster 3881.50.37 Uomo orologi meccanici automatici [29ab] " width="160" height="160" /></a></div><a href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/omega-orologi-copy-speedmaster-38815037-uomo-orologi-meccanici-automatici-29ab-p-839.html">Omega Orologi Copy Speedmaster 3881.50.37 Uomo orologi meccanici automatici [29ab]</a>
</td>
<td style="display:block;float:left;width:24.5%;">
<div style="width:160px;height:200px;">
<a href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/omega-speedmaster-orologi-copy-orologi-meccanici-automatici-32192445201001-uomini-3404-p-889.html"><img src="http://www.replicawatchesmap.cn/it/images/_small//replicawatches_/Omega-watches/Speedmaster/Omega-Speedmaster-321-92-44-52-01-001-men-s-3.jpg" alt="Omega Speedmaster Orologi Copy orologi meccanici automatici 321.92.44.52.01.001 uomini [3404]" title=" Omega Speedmaster Orologi Copy orologi meccanici automatici 321.92.44.52.01.001 uomini [3404] " width="160" height="160" /></a></div><a href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/omega-speedmaster-orologi-copy-orologi-meccanici-automatici-32192445201001-uomini-3404-p-889.html">Omega Speedmaster Orologi Copy orologi meccanici automatici 321.92.44.52.01.001 uomini [3404]</a>
</td>
<td style="display:block;float:left;width:24.5%;">
<div style="width:160px;height:200px;">
<a href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/omega-orologi-copy-speedmaster-32128000-uomo-orologi-meccanici-automatici-e272-p-853.html"><img src="http://www.replicawatchesmap.cn/it/images/_small//replicawatches_/Omega-watches/Speedmaster/Omega-Speedmaster-3212-80-00-Men-automatic-5.jpg" alt="Omega Orologi Copy Speedmaster 3212.80.00 Uomo orologi meccanici automatici [e272]" title=" Omega Orologi Copy Speedmaster 3212.80.00 Uomo orologi meccanici automatici [e272] " width="160" height="160" /></a></div><a href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/omega-orologi-copy-speedmaster-32128000-uomo-orologi-meccanici-automatici-e272-p-853.html">Omega Orologi Copy Speedmaster 3212.80.00 Uomo orologi meccanici automatici [e272]</a>
</td>
</table>
</div>
<div id="productReviewLink" class="buttonRow back"><a href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/index.php?main_page=product_reviews_write&amp;products_id=846"><img src="http://www.replicawatchesmap.cn/it/includes/templates/polo/buttons/italian/button_write_review.gif" alt="Scrivi Recensione" title=" Scrivi Recensione " width="90" height="36" /></a></div>
<br class="clearBoth" />


</form>

</div>

</td></tr>
</table>
</div>


<div id="navSuppWrapper">

<div id="navSupp">
<ul><li><a href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/index.php">casa</a></li>
<li><a href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/index.php?main_page=shippinginfo">spedizione</a></li>
<li><a href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/index.php?main_page=Payment_Methods">Commercio all'ingrosso</a></li>
<li><a href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/index.php?main_page=shippinginfo">Controlla il tuo ordine</a></li>
<li><a href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/index.php?main_page=Coupons">Buoni</a></li>
<li><a href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/index.php?main_page=Payment_Methods">Metodi di pagamento</a></li>
<li><a href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/index.php?main_page=contact_us">Contattaci</a></li>


</ul>

</div>
<div style=" margin-bottom:10px; margin-top:10px; width:100%; text-align:center;">
<a style=" font-weight:bold;" href="http://www.fakeomegewatchsales.com/it/" target="_blank">Replica Omega Speedmaster</a>
<a style=" font-weight:bold;" href="http://www.fakeomegewatchsales.com/it/" target="_blank">Replica Omega DE -Ville</a>
<a style=" font-weight:bold;" href="http://www.fakeomegewatchsales.com/it/" target="_blank">Specialità Replica Omega</a>
<a style=" font-weight:bold;" href="http://www.fakeomegewatchsales.com/it/" target="_blank">Replica Omega Seamaster</a>
<a style=" font-weight:bold;" href="http://www.fakeomegewatchsales.com/it/" target="_blank">Replica Omega Constellation</a>

</div>


<DIV align="center"> <a href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/omega-speedmaster-orologi-copy-luna-dark-side-serie-orologi-meccanici-automatici-31192445101003-uomini-59da-p-846.html" ><IMG src="http://www.replicawatchesmap.cn/it/includes/templates/polo/images/payment.png"></a></DIV>
<div align="center">Copyright © 2014 Tutti i diritti riservati .</div>


</div>

</div><strong><a href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/">omega orologi in vendita</a></strong><br> <strong><a href="http://www.replicawatchesmap.cn/it/">omega orologi replica</a></strong><br>

9)  apelmanhora (Dnes 01:40)

[b][url=http://www.pens74.com/]pens<strong><a href="http://www.pens74.com/">pens</a></strong> <br> <strong><a href="http://www.pens74.com/">mont blanc pens</a></strong> <br>

8)  apelmanhora (Dnes 01:40)

<ul><li><strong><a href="http://www.pens74.com/">montblanc fountain</a></strong> </li><li><strong><a href="http://www.pens74.com/">montblanc pen</a></strong> </li><li><strong><a href="http://www.pens74.com/">mont blanc</a></strong> </li></ul><br>
<title>Montblanc Boheme Bleu Pencil [b926] - $108.00 : Professional montblanc pen stores, pens74.com</title>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8" />
<meta name="keywords" content="Montblanc Boheme Bleu Pencil [b926] MontBlanc Princesse Grace Meisterstuck Rollerball MontBlanc Johannes Brahms Montblanc Greta Garbo Montblanc Starwalker Montblanc Meisterstuck Montblanc Etoile Montblanc Boheme cheap montblanc online sales" />
<meta name="description" content="Professional montblanc pen stores Montblanc Boheme Bleu Pencil [b926] - Montblanc's logo stands for 'peak of excellence'. The brand epitomizes all things luxurious.Mont Blanc pens are exquisitely made, the fountain pen nibs are handmade and are like writing with silk. From the traditional Mont Blanc Meisterstuck collection, to the modern Mont Blanc Starwalker range, the Mont " />
<meta http-equiv="imagetoolbar" content="no" />


<link rel="canonical" href="http://www.pens74.com/montblanc-boheme-bleu-pencil-b926-p-193.html" />

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="http://www.pens74.com/includes/templates/polo/css/style_imagehover.css" /> <link rel="stylesheet" type="text/css" href="http://www.pens74.com/includes/templates/polo/css/stylesheet.css" /> <link rel="stylesheet" type="text/css" href="http://www.pens74.com/includes/templates/polo/css/stylesheet_css_buttons.css" /> <link rel="stylesheet" type="text/css" href="http://www.pens74.com/includes/templates/polo/css/stylesheet_topmenu.css" /> <link rel="stylesheet" type="text/css" media="print" href="http://www.pens74.com/includes/templates/polo/css/print_stylesheet.css" /> <select name="currency" onchange="this.form.submit();"> <option value="USD" selected="selected">US Dollar</option> <option value="EUR">Euro</option> <option value="GBP">GB Pound</option> <option value="CAD">Canadian Dollar</option> <option value="AUD">Australian Dollar</option> <option value="JPY">Jappen Yen</option> <option value="NOK">Norske Krone</option> <option value="SEK">Swedish Krone</option> <option value="DKK">Danish Krone</option> <option value="CNY">CNY</option> </select> <input type="hidden" name="main_page" value="product_info" /><input type="hidden" name="products_id" value="193" /></form></div></div>


<div class="leftBoxContainer" id="categories" style="width: 220px">
<div class="sidebox-header-left main-sidebox-header-left"><h3 class="leftBoxHeading main-sidebox-header-right" id="categoriesHeading">Categories</h3></div>
<div id="categoriesContent" class="sideBoxContent"> <div class="categories-top-list no-dots"><a class="category-top" href="http://www.pens74.com/montblanc-boheme-c-22.html"><span class="category-subs-parent">Montblanc Boheme</span></a></div> <div class="subcategory"><a class="category-products" href="http://www.pens74.com/montblanc-boheme-montblanc-boheme-ballpoint-c-22_18.html">Montblanc Boheme Ballpoint</a></div> <div class="subcategory"><a class="category-products" href="http://www.pens74.com/montblanc-boheme-montblanc-boheme-fountain-c-22_17.html">Montblanc Boheme Fountain</a></div> <div class="subcategory"><a class="category-products" href="http://www.pens74.com/montblanc-boheme-montblanc-boheme-mechanicalcils-c-22_16.html"><span class="category-subs-selected">Montblanc Boheme Mechanicalcils</span></a></div> <div class="subcategory"><a class="category-products" href="http://www.pens74.com/montblanc-boheme-montblanc-boheme-rollerball-c-22_15.html">Montblanc Boheme Rollerball</a></div> <div class="categories-top-list "><a class="category-top" href="http://www.pens74.com/montblanc-meisterstuck-c-20.html">Montblanc Meisterstuck</a></div> <div class="categories-top-list "><a class="category-top" href="http://www.pens74.com/meisterstuck-rollerball-c-6.html">Meisterstuck Rollerball</a></div> <div class="categories-top-list "><a class="category-top" href="http://www.pens74.com/montblanc-etoile-c-21.html">Montblanc Etoile</a></div> <div class="categories-top-list "><a class="category-top" href="http://www.pens74.com/montblanc-greta-garbo-c-11.html">Montblanc Greta Garbo</a></div> <div class="categories-top-list "><a class="category-top" href="http://www.pens74.com/montblanc-johannes-brahms-c-10.html">MontBlanc Johannes Brahms</a></div> <div class="categories-top-list "><a class="category-top" href="http://www.pens74.com/montblanc-princesse-grace-c-4.html">MontBlanc Princesse Grace</a></div> <div class="categories-top-list "><a class="category-top" href="http://www.pens74.com/montblanc-starwalker-c-19.html">Montblanc Starwalker</a></div> </div></div>


<div class="leftBoxContainer" id="featured" style="width: 220px">
<div class="sidebox-header-left "><h3 class="leftBoxHeading " id="featuredHeading">Featured - <a href="http://www.pens74.com/featured_products.html">&nbsp;&nbsp;[more]</a></h3></div>
<div class="sideBoxContent centeredContent"><a href="http://www.pens74.com/montblanc-boheme-marron-fountain-pen-6b0c-p-207.html"><img src="http://www.pens74.com/images/images/montblanc_pic/Montblanc-Boheme-Marron-Fountain-Pen.jpg" alt="Montblanc Boheme Marron Fountain Pen [6b0c]" title=" Montblanc Boheme Marron Fountain Pen [6b0c] " width="130" height="130" /></a><a class="sidebox-products" href="http://www.pens74.com/montblanc-boheme-marron-fountain-pen-6b0c-p-207.html">Montblanc Boheme Marron Fountain Pen [6b0c]</a><div><span class="normalprice">$649.00 </span>&nbsp;<span class="productSpecialPrice">$109.00</span><span class="productPriceDiscount"><br />Save:&nbsp;83% off</span></div></div><div class="sideBoxContent centeredContent"><a href="http://www.pens74.com/montblanc-boheme-noir-fountain-pen-e71e-p-209.html"><img src="http://www.pens74.com/images/images/montblanc_pic/Montblanc-Boheme-Noir-Fountain-Pen.jpg" alt="Montblanc Boheme Noir Fountain Pen [e71e]" title=" Montblanc Boheme Noir Fountain Pen [e71e] " width="130" height="130" /></a><a class="sidebox-products" href="http://www.pens74.com/montblanc-boheme-noir-fountain-pen-e71e-p-209.html">Montblanc Boheme Noir Fountain Pen [e71e]</a><div><span class="normalprice">$645.00 </span>&nbsp;<span class="productSpecialPrice">$114.00</span><span class="productPriceDiscount"><br />Save:&nbsp;82% off</span></div></div><div class="sideBoxContent centeredContent"><a href="http://www.pens74.com/montblanc-boheme-rouge-fountain-pen-30ee-p-214.html"><img src="http://www.pens74.com/images/images/montblanc_pic/Montblanc-Boheme-Rouge-Fountain-Pen.jpg" alt="Montblanc Boheme Rouge Fountain Pen [30ee]" title=" Montblanc Boheme Rouge Fountain Pen [30ee] " width="130" height="130" /></a><a class="sidebox-products" href="http://www.pens74.com/montblanc-boheme-rouge-fountain-pen-30ee-p-214.html">Montblanc Boheme Rouge Fountain Pen [30ee]</a><div><span class="normalprice">$650.00 </span>&nbsp;<span class="productSpecialPrice">$110.00</span><span class="productPriceDiscount"><br />Save:&nbsp;83% off</span></div></div></div>

</div></td>
<td id="columnCenter" valign="top">

<div id="navBreadCrumb"> <a href="http://www.pens74.com/">Home</a>&nbsp;::&nbsp; <a href="http://www.pens74.com/montblanc-boheme-c-22.html">Montblanc Boheme</a>&nbsp;::&nbsp; <a href="http://www.pens74.com/montblanc-boheme-montblanc-boheme-mechanicalcils-c-22_16.html">Montblanc Boheme Mechanicalcils</a>&nbsp;::&nbsp; Montblanc Boheme Bleu Pencil [b926] </div>


<div class="centerColumn" id="productGeneral">
<form name="cart_quantity" action="http://www.pens74.com/montblanc-boheme-bleu-pencil-b926-p-193.html?action=add_product" method="post" enctype="multipart/form-data">
<div style="float:left; width:350px;"><link rel="stylesheet" href="http://www.pens74.com/style/jqzoom.css" type="text/css" media="screen" />

<link rel="stylesheet" href="http://www.pens74.com/style/jqzoomimages.css" type="text/css" media="screen" />

<style type="text/css">
.jqzoom{

float:left;

position:relative;

padding:0px;

cursor:pointer;
width:301px;
height:300px;
}</style>

<div id="productMainImage" class="centeredContent back">


<div class="jqzoom" > <a href="http://www.pens74.com/montblanc-boheme-bleu-pencil-b926-p-193.html" ><img src="http://www.pens74.com/images/images/montblanc_pic/Montblanc-Boheme-Bleu-Pencil.jpg" alt="Montblanc Boheme Bleu Pencil [b926]" jqimg="images/images/montblanc_pic/Montblanc-Boheme-Bleu-Pencil.jpg" id="jqzoomimg"></a></div>

<div style="clear:both;"></div><div id='jqzoomimages' class="smallimages"></div>
</div>

</div>
<div style="width:260px; float:left; margin-left:30px; margin-top:15px;" id='pb-left-column'>
<div style="font-weight:bold; padding-bottom:10px; font-size:14px;">Montblanc Boheme Bleu Pencil [b926]</div>

<span id="productPrices" class="productGeneral">
<span class="normalprice">$603.00 </span>&nbsp;<span class="productSpecialPrice">$108.00</span><span class="productPriceDiscount"><br />Save:&nbsp;82% off</span></span><div id="cartAdd">
Add to Cart: <input type="text" name="cart_quantity" value="1" maxlength="6" size="4" /><br /><br /><input type="hidden" name="products_id" value="193" /><input type="image" src="http://www.pens74.com/includes/templates/polo/buttons/english/button_in_cart.gif" alt="Add to Cart" title=" Add to Cart " /> </div>

<br class="clearBoth" />
</div><br class="clearBoth" />

<style type="text/css">
* {list-style-type:none; font-size:12px; text-decoration:none; margin:0; padding:0;}
a {behavior:url(xuxian.htc)}
.woaicss { overflow:hidden; margin:10px auto;}
.woaicss_title {width:720px; height:30px;background: #323031 url("../images/tab_bg.png";) no-repeat 0 0; overflow:hidden;}
.woaicss_title li {display:block; float:left; margin:0 2px 0 0; display:inline; text-align:center;}
.woaicss_title li a {display:block; width:120px; heigth:30px; line-height:34px; color:#fff;}
.woaicss_title li a:hover {color:red; text-decoration:underline;}
.woaicss_title_bg1 {background-position:0 0;}
.woaicss_title_bg2 {background-position:0 -30px;}
.woaicss_title_bg3 {background-position:0 -60px;}
.woaicss_title_bg4 {background-position:0 -90px;}
.woaicss_con {display:block;background:url() no-repeat 0 0; overflow:hidden; BORDER: #aecbd4 1px solid; width: 690px;padding: 15px;}/*/images/20110424/con_bg.png*/
.woaicss_con ul { margin:12px auto;}
.woaicss_con li {line-height:30px; margin:0 auto; white-space:nowrap; text-overflow:ellipsis; overflow: hidden;}
.woaicss_con li a {color:#03c;}
.woaicss_con li a:hover {color:#069; text-decoration:underline;}
.woaicss_copy {margin:10px auto; text-align:center;}
.woaicss_copy a {color:#f00;}
</style>


<div class="woaicss">

<ul class="woaicss_title woaicss_title_bg1" id="woaicsstitle">
<li><a href="http://www.pens74.com/javascript:void(0)" class="on" onclick="javascript:woaicssq(1);this.blur();return false;">Details</a></li>
<li><a href="http://www.pens74.com/javascript:void(0)" onclick="javascript:woaicssq(2);this.blur();return false;">Shipping</a></li>
<li><a href="http://www.pens74.com/javascript:void(0)" onclick="javascript:woaicssq(3);this.blur();return false;">Payment Methods</a></li>
</ul>

<div class="woaicss_con" id="woaicss_con1" style="display:block;">


<div id="productDescription" class="productGeneral biggerText">

<p>Montblanc's logo stands for 'peak of excellence'. The brand epitomizes all things luxurious.<strong>Mont Blanc pens</strong> are exquisitely made, the fountain pen nibs are handmade and are like writing with silk. From the traditional <strong>Mont Blanc Meisterstuck</strong> collection, to the modern <strong>Mont Blanc Starwalker</strong> range, the <strong>Mont Blanc pen</strong> collection has something for all tastes and desires. To own a montblanc is the true meaning of luxury and style.</p><h2>Overview</h2><p>Mechanical pencil with twist mechanism, 0.9 mm lead, barrel and cap made of black precious resin inlaid with Montblanc emblem, platinum-plated rings and clip set with a synthetic sapphire-coloured gemstone</p><h2>Details</h2><ul><li>Writing System: Mechanical pencil with twist mechanism </li><li>Barrel: Black precious resin, platinum-plated fittings, inlaid with Montblanc emblem </li><li>Trim: Three platinum-plated rings embossed with the Montblanc brand name </li><li>Clip: Platinum-plated clip set with a synthetic sapphire-coloured gemstone, with individual serial number </li><li>Refills: Montblanc hi-polymer 0.9 mm lead, eraser </li></ul>

<br class="clearBoth" />


<div align="center">

<p style='text-align:center;'><a target="_blank" href="http://www.pens74.com/images/images/montblanc_pic/Montblanc-Boheme-Bleu-Pencil.jpg"> <a href="http://www.pens74.com/montblanc-boheme-bleu-pencil-b926-p-193.html" ><img src="http://www.pens74.com/images/images/montblanc_pic/Montblanc-Boheme-Bleu-Pencil.jpg" width=650px alt="images/montblanc_pic/Montblanc-Boheme-Bleu-Pencil.jpg"/></a></p>
</div>

</div>
</div>

<div class="woaicss_con" id="woaicss_con2" style="display:none;">

<h2>Shipping Method and Cost</h2>
<p>We usually use the shipping methods by EMS, DHL, the tracking numbers are available after we ship.</p>
<h4>Shipping Time</h4>
<p>Orders received on Saturdays, Sundays and public holidays, as well as orders received after 1pm on weekdays, will be processed the next working day. We will do our every effort to make sure you receive the parcel in time, but we are not responsible for shipping delays, which can be affected by the shipping carrier, delivery destination, weather, holidays or incorrect/insufficient delivery information.</p>
<h4>Shipping Address</h4>
<p>We apologize for the inconvenience, but we cannot ship to P.O. boxes. All parcels will be held for picking up if cannot be signed or delivered. So please provide us with the most up-to-date, accurate and detailed shipping information with your phone number for the shipping. If an item is returned because it was not deliverable due to an incorrect address, customer will have to be responsible for both the shipping and return charges.</p>
<h4>Tracking</h4>
<p>The shipping of your parcel is traceable online. After your order is shipped out, a confirmation email with the online tracking number and link will be sent to you.</p>
<p> <a href="http://www.ems.com.cn/mailtracking/e_you_jian_cha_xun.html" target="_blank">EMS: http://www.ems.com.cn/mailtracking/e_you_jian_cha_xun.html</a></p>
<p><a href="http://www.dhl.com/en/express/tracking.html" target="_blank">DHL:http://www.dhl.com/en/express/tracking.html</a></p>
<h4>Returns policy</h4>
<p>We are committed to your complete satisfaction. All ordered items here are closely to the word here "what you see on our website are what you get in 7days".Before enjoying easy exchange and return policy,you must contact us with returning shipping address before sending the items back.All items sent back to us must be in their original condition i.e. not worn, altered or washed, with all tags attached. All ordered items are the right items you pick here.We promise you of the right order package.So if returning right items for a refund:all returned items are subject to a 15% restocking fee and 20% bank commision.Shipping and handling charges are non-refundable. We do not cover the shipping cost of returns or exchanges of right order package, you will be responsible for the shipping and handling costs. Additionally, we recommend that you add tracking and insurance for your own protection, as we cannot be responsible for lost shipments. All returned merchandise should be sent to the shipping address we email you after you get our feedback here! Exchanges We will accept exchanges for a different size or color within 30 days of the original order dispatch date. Please contact us with your Order ID and one of our team members will help you.</p>
<p>If you would like to exchange items to a different style, you would have to return your items for a refund* (as per Return policy) and place a new order for the style you prefer. You must contact us before sending the items back. All items sent back to us must be in their original condition i.e. not worn, altered or washed, with all tags attached. Worn or dirty items will be returned back to you. We do not cover the shipping cost of exchanges, you will be responsible for the return postage and for the shipping and handling cost of shipping the exchanged items back to you. </p>
<p>We recommend that you add tracking and insurance when sending items to us for your own protection, as we cannot be responsible for lost shipments. Shipping and handling charges are non-refundable. Order Cancellation Cancellation of an order must be requested before the order has been dispatched.Cause that we process all orders as quickly as possible within 6-8hours after orders placing,so we are not always able to cancel an order after it is placed.All cancellation items are subject to a 20% bank commision. Hope you can understand in this key point.Cancellation requests after the order has been dispatched will be treated in accordance with our Return policy. Friendly Notice: If you did not receive your 10-digit tracking number within 3 days after placing your order, your e-mail server may have seen it as spam. In this case, please contact us for assistance in orders' tracking.</p>

</br>
<p>If have any questions about the shipping of your order, please feel free to contact with us.</p>
</div>

<div class="woaicss_con" id="woaicss_con3" style="display:none;">
<h2>Payment Methods</h2>
<p><strong>1.VISA Card</strong> <br>
We are through the&nbsp;<strong>VISA Card</strong>&nbsp;Company to accept your payment! When you create the order information on our site, you could choose to pay the bill via Visa, which is absolutely secure. You could check on <a style="color:#0000FF" target="_blank" href="http://www.visa.com/">www.visa.com</a> to make sure its security.<br>
<strong>;(1) NOTE:</strong><br>
If returned as DECLINED, please call your bank and tell them to unblock your deal.&nbsp;<strong>VISA Card</strong>&nbsp;is easy and safe to make an online purchase with. Please feel free to contact us if you need further help.<br>
<br>
<strong>;(2) Possible reasons for payment declined: </strong><br>
1. Guests did not correctly fill out payment information<br>
2. Issuing bank does not support online shopping<br>
3. Guest card balance is not enough<br>
4. Guests have an adverse payment records which did not pass the&nbsp;<strong>VISA Card</strong>&nbsp;filtration system (non-payment, document deception etc.)</p>

<p><strong>2 Master Card</strong></p>
<p>Master Card is also a very easy and quick way to send and receive money when doing transactions. You could pay the bill via Master Card,which is absolutely secure. You could check on <a style="color:#0000FF" target="_blank" href="http://www.mastercard.com/">www.mastercard.com</a> to make sure its security.</p>
<p>Please feel free to contact us if you need further help.</p>


<span class="STYLE1" style='font-size: 14px;font-weight: bold;'>3. Western Union:</span><br>
<span class="STYLE2" style='font-size: 13px'> Western Union are very welcome. <br>
You will get a 20% discount when you use it. Steps:<br>
(1) Please calculate your total amount<br>
(2) Deduct the 20% money<br>
(3) Transfer the left money to us by Western Union<br>
(4) Send us the information(MTCN, total amount, country) at the page of <a target="_blank" style="color:#0000FF" href="http://www.pens74.com/index.php?main_page=contact_us">Contact Us</a>.<br><br>
How to use Western Union:<br>
Our Official Western Union Information:First Name,Last Name,Country<br>
<br>
<span class="STYLE2" style='font-size: 13px'>Western Union has three payment methods:<br>
(1) Using Cash, Credit, or Debit Cards to send money through online.<br>
Supported by Australia, Canada, European countries and United States. <br>
The steps are:<br>
Firstly, access to the western Union's home Site: <a style="color:#0000FF" target="_blank" href="http://www.westernunion.com/">http://www.westernunion.com/</a> and choose your country.<br>
Secondly, sign in your Western Union account or create a new one.<br>
Thirdly, click "send money", fill in the Money Transfer form and click "continue".<br>
Fourthly, fill in the form with your information (billing address, name, phone number, and your card number)<br>
Sometimes, you need to confirm your transfer as the email from Western Union tells you.<br>
(2) transferring at a western union agent location. <br>
You may visit <a style="color:#0000FF" target="_blank" href="http://www.westernunion.com/info/agentLocator.asp?country=global">http://www.westernunion.com/info/agentLocator.asp?country=global</a> to find which one is the nearest and fill in a form. And the staff there will help you to complete the payment.</span><br>
(3) by your phone</span><br><br>
<span class="STYLE3" style='color: #FF0000;font-weight: bold;font-size: 13px;'>Notice:</span><br>
<span class="STYLE2" style='font-size: 13px'>;(1) When finish the transaction, the system will give you the MTCN (10 digits). <br>
(2) Please write them down and then send MTCN with your remitter¡¯s (payer¡¯s) name (First name, Last Name), the exact delivery address, total amount (USD) to us at the page of <a target="_blank" style="color:#0000FF" href="http://www.pens74.com/index.php?main_page=contact_us">Contact Us</a>.<br>
If your currency is not in USD, you do not have to exchange it into USD, which will be done automatically by the western Union. But please do not set the currency into the one that you actually use at the website of western union or at the location of western union, which will automatically be transformed into USD in number. Please tell us the amount in USD in the end and then your order will go through.<br>
(3) Please feel free to <a target="_blank" style="color:#0000FF" href="http://www.pens74.com/index.php?main_page=contact_us">Contact Us</a> by email or Live Chat if you need further help. We will dispatch your order once we receive your information.</span><br>


<p>Please feel free to contact us if you need further help.</p>

</div></div><div class="centerBoxWrapper" id="similar_product">
<h2 class="centerBoxHeading">Related Products</h2>

<table><tr>
<td style="display:block;float:left;width:24.5%;">
<div style="width:160px;height:200px;">
<a href="http://www.pens74.com/montblanc-boheme-rouge-pencil-97bc-p-196.html"><img src="http://www.pens74.com/images/images/montblanc_pic/Montblanc-Boheme-Rouge-Pencil.jpg" alt="Montblanc Boheme Rouge Pencil [97bc]" title=" Montblanc Boheme Rouge Pencil [97bc] " width="160" height="160" /></a></div><a href="http://www.pens74.com/montblanc-boheme-rouge-pencil-97bc-p-196.html">Montblanc Boheme Rouge Pencil [97bc]</a>
</td>
<td style="display:block;float:left;width:24.5%;">
<div style="width:160px;height:200px;">
<a href="http://www.pens74.com/montblanc-boheme-marron-mechanical-pencil-e699-p-194.html"><img src="http://www.pens74.com/images/images/montblanc_pic/Montblanc-Boheme-Marron-Mechanical-Pencil.jpg" alt="Montblanc Boheme Marron Mechanical Pencil [e699]" title=" Montblanc Boheme Marron Mechanical Pencil [e699] " width="160" height="160" /></a></div><a href="http://www.pens74.com/montblanc-boheme-marron-mechanical-pencil-e699-p-194.html">Montblanc Boheme Marron Mechanical Pencil [e699]</a>
</td>
<td style="display:block;float:left;width:24.5%;">
<div style="width:160px;height:200px;">
<a href="http://www.pens74.com/montblanc-boheme-bleu-pencil-b926-p-193.html"><img src="http://www.pens74.com/images/images/montblanc_pic/Montblanc-Boheme-Bleu-Pencil.jpg" alt="Montblanc Boheme Bleu Pencil [b926]" title=" Montblanc Boheme Bleu Pencil [b926] " width="160" height="160" /></a></div><a href="http://www.pens74.com/montblanc-boheme-bleu-pencil-b926-p-193.html">Montblanc Boheme Bleu Pencil [b926]</a>
</td>
<td style="display:block;float:left;width:24.5%;">
<div style="width:160px;height:200px;">
<a href="http://www.pens74.com/montblanc-boheme-noir-mechanical-platinum-pencil-4284-p-195.html"><img src="http://www.pens74.com/images/images/montblanc_pic/Montblanc-Boheme-Noir-Mechanical-Platinum-Pencil.jpg" alt="Montblanc Boheme Noir Mechanical Platinum Pencil [4284]" title=" Montblanc Boheme Noir Mechanical Platinum Pencil [4284] " width="160" height="160" /></a></div><a href="http://www.pens74.com/montblanc-boheme-noir-mechanical-platinum-pencil-4284-p-195.html">Montblanc Boheme Noir Mechanical Platinum Pencil [4284]</a>
</td>
</table>
</div>
<div id="productReviewLink" class="buttonRow back"><a href="http://www.pens74.com/index.php?main_page=product_reviews_write&amp;products_id=193"><img src="http://www.pens74.com/includes/templates/polo/buttons/english/button_write_review.gif" alt="Write Review" title=" Write Review " width="98" height="19" /></a></div>
<br class="clearBoth" />


</form>

</div>

</td></tr>
</table>
</div>

<div id ="foot_top">
<div class = "foot_logo">
<h1 class="logo"><a href="http://www.pens74.com/index.php"></a></h1>
</div>
<div class="footer-container">
<div id="footer" class="footer">
<div class="col4-set">
<div class="col-1">
<h4>THE CATEGORIES</h4>
<ul class="links">
<li><a href="http://montblancc.com/etoile-de-montblanc-c-4.html">Etoile de Montblanc</a></li>
<li><a href="http://montblancc.com/montblanc-boheme-c-3.html">Montblanc Boheme</a></li>
<li><a href="http://montblancc.com/montblanc-meisterstuck-c-1.html">Montblanc Meisterstuck</a></li>
<li><a href="http://montblancc.com/montblanc-starwalker-c-2.html">Montblanc StarWalker</a></li>
</ul>
</div>
<div class="col-2">
<h4>Information</h4>
<ul class="links">
<li><a href="http://www.pens74.com/index.php?main_page=Payment_Methods">Payment</a></li>
<li><a href="http://www.pens74.com/index.php?main_page=shippinginfo">Shipping & Returns</a></li>


</ul>
</div>
<div class="col-3">
<h4>Customer Service</h4>
<ul class="links">
<li><a href="http://www.pens74.com/index.php?main_page=contact_us">Contact Us</a></li>
<li><a href="http://www.pens74.com/index.php?main_page=Payment_Methods">Wholesale</a></li>

</ul>
</div>
<div class="col-4">
<h4>Payment &amp; Shipping</h4>
<a href="http://www.pens74.com/montblanc-boheme-bleu-pencil-b926-p-193.html" ><img src="http://www.pens74.com/includes/templates/polo/images/payment-shipping.png"></a>
</div>
</div>
<div class="add">
Copyright &copy; 2014-2015 <a href="http://www.pens74.com/#" target="_blank">Montblanc Outlet Store Online</a>. Powered by <a href="http://www.pens74.com/#" target="_blank">Montblanc Clearance Store Online,Inc.</a> </div>

</div>
</div>
</div>

</div><strong><a href="http://www.pens74.com/">pens</a></strong> <br> <strong><a href="http://www.pens74.com/">mont blanc pens</a></strong> <br>

7)  Kathleena (02.09.2017 16:54)

Úplnou náhodou jsem narazila na tuhle povídku a musím říct, že se mi začátek opravdu líbí.

Twilly

6)  Twilly (13.12.2011 17:59)

začíná to dobře..

MisaBells

5)  MisaBells (28.06.2010 17:29)

bože jak já toho blbečka nesnáším.... ale povídka byla skvělá, moc se mi líbilo, že to dokonale sedělo jeho povaze, tedy podle mého názoru. Jen jsem vážně zvědavá, kde to navazuje. Jestli teprve přijedou Cullenovi, nebo Bella? Hm.... šup s další. Vážně povedené.

DeSs

4)  DeSs (28.06.2010 14:54)

Nejdřív mě dostalo hryznutí do zadku, z toho jsem fakt nemohla. A pak mě, vlastně ani nevím proč, rozesmálo Axe. To bylo boží. No, když přišla řada na gel na vlasy, tak jsem tu chcípala smíchy. Mamka a incestní sklony mě dodělaly úplně. No a ty svaly a dvě násvštěvy posilovny... A pak to parkoviště, je mi jasné, proč se ti dva koukli na sebe, popravdě, já bych to nevydržela a rozesmála se. A pak jak se odklonil a něco si mumlal, jasně si dokážu představit, co to asi bylo...

Jen aby tu bylo co nejdřív další, tohle vážně nemá chybu. Ten pohled Mikův pohled na svět mě fakt dostal, tohle bude zajímavé. Ták holky, teď tu budu netrpělivě vyhlížet další díl...:D

3)   (28.06.2010 14:29)


Jo Miku si fakt borec chlape!
Diky mami:D :D :D :D
Už si viem predstaviť tie svaly, čo napínajú košeľu xD
Teším sa na pokračovanie, skvelé dielo
P.S.: Obrázok UNFUCKABLE ma totálne odrovnal

Evelyn

2)  Evelyn (27.06.2010 18:30)

Tak to nemá chybu
Smekám, děvčata, a netrpělivě vyhlížím další

Nebraska

1)  Nebraska (27.06.2010 15:51)


Děkuju! Tohle mi zlepšilo náladu! Ech, jo, Miku, jsi fakt borec, chlape!
A teď vážně: chudák! Trochu se bojím, co na něj všechno vymyslíte Jen bacha, aby si vás nepodal - už byl dvakrát v posilovně!! ;)

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek

Eclipse still - Proposal scene