Sekce

Galerie

http://stmivani-ff.cz/gallery/Schov%C3%A1v%C3%A1n%C3%A1.jpg

Emmett se nudí. Zase. A doma jsou jen on, Bella, Nessie a Jacob. Co si takhle zahrát na schovávanou?

Že je to nemožné, protože upíři i vlkodlaci mají skvělý čich? Nebojte, oni si poradí.

 

Za vznik povídky dávám opět největší zásluhy MisaBells a dodávám, jakmile vás tahle dáma dostane do paciček, umoří vás, dokud s ní něco nenapíšete:-D

Hledej, Alíku!

Emmett zíral do prázdna pokoje a pomalým pohybem – nejspíš i nevědomky – si k puse přibližoval keks z misky na stolku. Jacob, Bella a Nessie ustali v činnosti a sledovali ho. S tichou a škodolibou radostí, že to vážně ten upír sní. Když měl ruku na centimetr od úst, Nessie se naklonila, aby viděla ten závěr. Křeslo se s ní zhouplo a s hlasitým se zřítila na zem. Bella se zhroutila do opěrky a Jacob si připlácl dlaň na čelo, protože ten humbuk vytrhl Emmetta ze soustředění. Otočil se po neteři a až pak si uvědomil, co dělal.

„Teda ale fuj,“ odfrkl si a zahodil sušenku. „Je tu nuda. Je s vámi nuda!“ stěžoval si a vstal z gauče. Začal rázovat po obýváku jako hladový medvěd. Občas vykoukl z okna do prosluněného dne, nebo se pohrabáčem rýpal v krbu. Bella se pokoušela předstírat, že čte. Jacob nepokrytě sledoval Emmetta v naději, že se mu opět poštěstí dostat se do transu, a pak možná ten keksík sní. Nessie si mnula raněné koleno a zadek v pravidelných krouživých pohybech. Nudila se taky. Jenže kino s Jacobem jí táta zatrhl hned jak si uvědomil, že jeho malá holčička je už skoro dospělá a Jacob je jen chlap.

„Sedni si a dej si pauzu,“ nabádal Emmetta Jacob.

„Nechci sedět. Chci ven. Chci… Něco!“ zvolal a dramaticky rozhodil rukama do všech stran, až se na krbu, u kterého stál, zakymácela vázička.

„Dej si sušenku,“ pobídl ho Jacob. Emmett ho probodl pohledem a Bella si před pusu strčila knihu, aby nebylo vidět, že se začíná smát.

„Kdy se vrátí ostatní?“ vztekal se Emmett a vraždil Jacoba očima.

„Asi za hodinu, Emme, proč?“ ozvala se konečně Bella, ale knihu měla stále před obličejem.

„Mohli bychom si zahrát na babu, nebo na schovávanou, nebo…“

„Jo! Babu!“ zařvala Nessie, až Belle vyletěla kniha z ruky.

„Honění tu už bylo,“ zívl Jacob.

„Neříkej,“ vyzvídal Emmett a začal se smát. Jacob se zamračil. Jen chvilku mu trvalo, než mu došel význam Emmettových slov.

„Prase,“ sykla Bella.

„Jo, dobytku,“ souhlasil Jacob a zabodl oči do země. Občas je nenápadně zvedl, aby zkontroloval, jestli ho někdo nesleduje. Co kdyby jej prokoukli?

„A to si chcete hrát jen ve čtyřech?“ zeptal se, aby zakryl svůj momentální stav mysli. „Na babu by nás bylo dost, ale na schovku? Čím víc lidí, tím líp.“

„S Edwardem se schovává dost blbě, ne?“ pronesl Emmett.

Nessie si přestala třít zadní partie a zahulákala: „ Já pikám první a schovávat se budem jen doma.“

„Ness, neblbni, najdem se podle vůně,“ odporovala jí Bella.

Její dcera vyskočila a zmizela z pokoje.

„To se urazila, nebo co?“ zakroutil hlavou Jacob. Než ale stačil běžet za ní, vrátila se zpátky a na nose se jí skvěl kolíček na prádlo.

„Teď dic decítím,“ zahuhňala roztomile a odběhla k vchodovým dveřím.

„Počídám do dvaceti, do vám musí sdačit,“ oznámila, otočila se zády a spustila. „jedna… dvě…dři…“

Zbylí tři se rozeběhli po domě.

„… devatenácd… dvaced. Už du,“ vykřikla Nessie a otočila se. „Jacobé, vylez, za dím fíkusem seš nenápadnej jak kudla v zádech. Desed, dvaced, Jacob.“ Zapikala svého vlčáka, který se schlíplou oháňkou vylez zpoza rostliny.

Potom se vydala do hloubi domu. V koupelně v přízemí nikdo, v kuchyni taky ne… moment! Vydala se za šramotem. Vycházel z velkokapacitního mrazáku, která si Esmé pořídila kvůli Jacobovi a občasným nájezdům smečky.

„Sdrejdo?! Seš normální? Nebejd upír, dak tady zmrzneš,“ kroutila nevěřícně hlavou, když v jeho útrobách objevila Emmetta tulícího se k mraženému lososovi. Najednou jí za zády prosvištěla čmouha.

„Deset, dvacet, Nessie,“ zapikala Bella svou dceru.

„Piká Jacob,“ zajásala Ness a hopsala po kuchyni. Obřadně mu podala rudý kolíček na prádlo. Jacob zkřivil tvář a pokoušel se odporovat, ale velice významný pohled Nessie ho umlčel. Ucpal si nos a snažil se nešilhat na jeho konec.

„Dudne mi nod,“ huhlal a třeštil oči.

„Nekecej a jdi pikat,“ vyslala ho Nessie ke dveřím.

„Jedna… dvě…dři…“ opakoval Jake. Potajmu se pokoušel prokouknout přes velký biceps své paže, ale kolíček – potvora – mu ve švindlování bránil. „Už du,“ hekl. Nastražil uši a zpomalil dýchání. Normální člověk by ten zvuk nezaslechl, ale to by nesměl být vlkodlak. Tiché a nenápadné skříp, vrrz, skříííp, vrzz, ho přimělo zvednout hlavu. Se záklonem se mu začala roztahovat pusa do úsměvu, načež propukl v šílený huhňavý smích – kvůli kolíčku.

„Blbečku, netlem se a sundej mě,“ vrčel Emmett, houpající se na lustru.

„Za doho blbečka si sled sám,“ tlemil se Jacob. „Dak ses tam dodtal?“

„Normálka jsem vylezl, ale nevím, jak slézt. Jsem viděl tu vejšku a… teda fuj, zase.“

„Nedoukej dolů,“ nabádal ho Jake.

„Nedo – co? Jo takhle… však nekoukám.“

„Dedet dvacet Emm,“ zahuhňal Jacob opřený o domovní dveře a vydal se dál.

„V pohodě, já tu zatím počkám,“ křikl za ním Emmett objímající světlo. Jacob se znovu zaposlouchal. Jenže kromě skřípání lustru neslyšel nic.

„Á, Edward je tady!“ zahalekal.

Z patra se vyřítila rozjařená Bella. Jake neváhal a běžel s ní, jenže Bella rozrazila domovní dveře a hnala se ven. „Dedet dvacet Bells,“ řehtal se. Belle chvilku trvalo, než si uvědomila, že ze sebe udělala totální stíhačku a blbce.

„Hele, ty huhlo… abych ti tím kolíčkem neudělala dírku na mašličku,“ sykla a vrátila se do domu.

„Dírku dééé,“ prosil Jake a dlaní si chránil rudnoucí nos.

„Bello, mohla bys…“ úpěl Emmett na lustru. Bella zvedla hlavu a teprve teď si jej všimla. Jasně, že mu nemohla pomoct. Zhroutila se před dveře v záchvatu smíchu.

„Du hledat Nedie…“ chechtal se Jake. „Ládko?“ ječel do domu. „Ládko, nebooj, ud nepidáš!“

„Cože nedělá?“ zajímal se Emmett na lustru.

„Nepiká!“ zavrčela opět vážná Bella.

„Já vyhrála?“ zatrylkovala Nessie ze skříně s povlečením. Jacob si sundal kolíček s tichým mlasknutím se mu opět vrátil do původního stavu. Jen na špičce mu zůstal otisk plastových zoubků a pomalu blednoucí skvrna.

„Jak ses tam vešla?“ zajímal se.

„Normálně jsem se schoulila do klubka, nohy dala za krk a…“ Jacob jen třeštil oči a jeho fantazie začala čarovat. Asi to na něm bylo i vidět, protože Bella zavrčela.

„Jacobe!“

„Jasně, v pohodě… Jen jsem si to zkoušel… ehm… představit… Piká Emmett!“ vyblekotal Jake a pročistil si několikrát krk.

„Můžu odsud?“ prosil Emmett stále a pořád visící na lustru.

„Tak slez, pako,“ smál se Jacob.

„Jak? Mám závratě,“ remcal Emmett.

„Já se picnu, upír se závratěma. No jo, tak skákej, vole,“ rezignoval Jacob a natáhl ruce.

Hup.

Emmet se pustil lustru a přistál v Jacobově náruči. Ten pod tíhou kamaráda jen hekl. V tu chvíli se otevřely dveře a dovnitř vešla Rose následovaná Jasperem.

„Emmette!“ vyjekla.

„A jéje, hoši nám tu kapánek zteplali,“ chechtal se za jejími zády Jasper.

Jacob okamžitě svěsil ruce a Emm se ocitl na zemi. Vsedě se snažil vysvětlit situaci.

„Rosinko, já nic, já… já…“ blekotal.

„Tvůj manžílek se pověsil na lustr a až potom zjistil, že trpí závratěmi,“ vysvětlil za něj Jacob.

„Na lustru? Copak seš opice? A vůbec, co tě to napadlo? Co kdybys ho urval? Vždyť je z českýho křišťálu, ty cvoku. Tebe tak nechat samotnýho doma.“ Zatímco mu Rosalie četla levity, tvářil se Emmett patřičně zkroušeně. Z bohatých zkušeností věděl, že to jediné zabírá.

Dovnitř se postupně trousili ostatní.

„Co se to tu zase dělo?“ ptala se Esmé a ostřížím, pardon, upířím zrakem se rozhlížela kolem, jestli její milovaný dům nedošel nějaké úhony.

„Nic, jen jsme hráli na schovávanou,“ Jacob pokrčil rameny.

„Jééé, já chci takýýýý,“ zajásala Alice a vykoukla za Jasperem.

„Se mnou tedy nepočítejte,“ pokrčila nos Esmé. „Na tohle jsem už trochu stará.“

„Zajímavý, že jsi nebyla stará na honěnou,“ připomněla Bella své tchýni předchozí infarktový zážitek.

„Jestli chcete hrát, tak my si zajedeme na večeři,“ oznámil Carlisle a objal Esmé kolem pasu. Když kývla, vzal ji za ruku a odvedl ji ven.

„Někdo tomu říká večeře, někdo trochu jinak,“ křikl za nimi Edward.

„Edwarde, prosím, já to nechci slyšet,“ zavrčela Bella. Představa, že její tchán s tchýní provádějí TO, jí zrovna nebyla po chuti.

„Aúúúú,“ zavyl najednou Jacob. „Edward s náma hrát nemůže. Když bude pikat, tak každýmu z hlavy vytáhne, kde je.“

„Neboj, nevytáhne,“ usmála se Bella. „Hele…“

Edward okamžitě zafuněl a oči, ještě před chvílí karamelové, mu okamžitě zčernaly. Všem bylo jasné, že Bella zvedla svůj štít a myslí na něco mládeži nepřístupného.

„Pikáš, lásko,“ usmála se a jeho dcera mu podala putovní kolíček. Nikdo nevěděl, jak to dělá, ale i s tou ozdobou na nose vypadal Edward sexy.

„Do je dost nepohodlný,“ stěžoval si Edward a rukama rozháněl dav, aby se schovali. Otočil se ke dveřím a začal počítat.

Když se po chvíli otočil, naklonil hlavu na stranu a několikrát poskočil, jako kdyby měl v uších vodu. „Být hludej je divdý,“ hekal a s opakovaným pohybem se vydal do domu. Pod schody se zastavil. „Bibochodem, ud du!“ zahalekal.

„Tak pojď!“ ozvalo se z patra. Edward se usmál tím svým sladkým úsměvem a vyběhl nahoru.

„Jasně, ještě mu řekni, že jsme tady,“ mručel Jasperův hlas.

„Já mu nebudu říkat, že jsme v kumbálu na košťata! Nejsem blbá!“ vrčela Rosalie ve chvíli, kdy Edward otevřel dveře jejich skrýše.

„Nejsi?“ sykl Jazz a vylezl s hekáním z úzkého prostoru. Edward se rozeběhl dolů, ač mohl klidně kráčet husí chůzí, protože ti dva nahoře se začali dohadovat, kdo mohl za jejich odhalení. „Dedet dvacet Jad a Dodalie!“ volal Edward. „Vyledte, vyhráli jste!“ dodal a obývák se během chvilky zaplnil.

„Od kdy hrajeme na prvního?“ mručela Nessie. „Já měla tak skvělou schovávačku.“

„Tak si tam vlezeš znovu a bude, ne?“ kroutil očima Jacob.

„Půjdeš tam se mnou?“ švitořila Ness a Jacobovi zčernaly hnědé oči.

„Hele, kde je Alice?“ znejistěl Jasper a začal se rozhlížet. Ticho v obýváku se dalo krájet.

„Když jsme se šli schovat, byla těsně za mnou,“ přísahal Jacob.

„Kam jste šli?“ zajímala se Bella.

„No směrem ke kuchyni.“

„Lásko, ehm… mohla bys?“ prosil Edward a poklepal si na spánek.

„Ou, jasně. Uslyšíš ji, fajn…“ vyjekla a stáhla svůj štít. Edward se na vteřinu zarazil. Pak vytřeštil oči, otevřel pusu, zaklonil hlavu, svalil se na zem a začal se smát.

„Tak kde je?“ mručel Jazz. Edward se stále smál.

„Já ho kopnu do úsměvu, sakra. Kde je, Edwarde?“ naléhal Jasper.

„Lásko, jsi v pohodě? Edwarde?“ panikařila Bella.

„To je pako,“ tlemil se Emmett.

„Senilní, chudák,“ vzdychl Jacob.

„Tak ale už dost! Kde je?“ vrčel Jasper a začal smějícím se Edwardem lomcovat. Ten naposledy výsměšně hýkl a po čtyřech se vydal ke kuchyni. Všichni šli jako slepí za ním. Doplazil se přes kuchyni až ke koupelně, drkl do dveří a zamířil k pračce. To už se za ním na zem sypal Emmett s Jacobem a o futra se opírala vysmátá Bella s Rosalií. Z pračky se ozývalo jen tupé buch, buch, buch…

„Lásko, co děláš v té pračce?“ hysterčin Jasper a pokoušel se svou manželku dostat ven. Koutky úst mu přitom nenápadně těkaly nahoru a dolů. Edwardovi opět došly síly. Flákl sebou o studené dlaždičky a znovu propukl v záchvat smíchu.

„Kterej pitomec ji zapnul?“ vztekala se Alice a nenápadně si přepočítávala končetiny. Bohudík, byly všechny.

„Miláčku, nikdo, to je automatika. Jakmile tam dáš prádlo a zavřeš ji, tak se naprogramuje a spustí sama,“ vysvětloval Jasper a nenápadně mrknul na display.

„To by mě zajímalo, na co mě ta mrcha ohodnotila,“ nadávala Alice. „Cože??? Nadměrně znečištěná tkanina? Grrrr!“

„Oukej, další kolo,“ zahulákal Emmett a vrazil Jazzovi kolíček na nos. Rosalii by se neodvážil.

„Do jo, už du,“ remcal Jazz a šel poslušně ke dveřím.

Tentokrát to probíhalo bez problémů. Alici našel Jasper v koši na prádlo zamaskovanou svými boxerkami, Rosalii nasoukanou v kufru jejího BMW, Edwarda za knihovnou, Bellu za závěsem v jejich ložnici. Jen Jacob a Ness nikde.

„Hele,“ hulákal Jasper a sundal si kolíček z nosu. „Vylezte, hra už skončila.“

Nic.

„Belli?“ zaprosil Edward a v tu chvíli měl přístup k myšlenkám všech.

„Já ho zabiju! A ji… ji přehnu přes koleno…“ zařval a pádil po schodech nahoru. V prvním patře se nezastavil a pokračoval dál.

Na střeše seděli ti dva a… ehm…povídali si.

„… a máš mě opravdu ráda, Nessinko?“ vyzvídal Jacob, jemuž Ness seděla na klíně.
„Neptej se a dej mi pusu,“ zaprosila Ness a natahovala se k jeho rtům.

„Zasloužíš na zadek a ne pusu, uličnice,“ zařval jim za zády Edward.  Jacob vyvinul ne vlčí, ne upíří, ale přímo nadzvukovou rychlost a sjel ze střechy do lesa.

Rýýýýc.

Za rudohnědým vlkem běžel jeden totálně naštvaný upír.

„Koukej se schovat, Jaku, už v tom máš praxi,“ volal za ním škodolibě Emmett a potom se otočil k Jazzovi.

„Sázím pětku na psa!“

 

Povídky od MisaBells

Povídky od Sfingy

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1 2   »

Empress

28)  Empress (16.05.2012 10:59)

Ja som ti to hovorila Evička, pobavíš sa ako už dávno nie

27)  Evita (16.05.2012 10:47)

No uz som sa velmi davno tak nesulala po zemi!!!!!!!

maryblack

26)  maryblack (30.01.2012 02:38)

25)  Empress (27.11.2011 00:15)

Tak toto bolo dokonalééééééééééééééé Máš u mňa 100 bodov, tleskám a tlemím sa ako blázon :D :D

Never

24)  Never (14.08.2011 19:42)

Tak teď jsem se zasmála jako nikdy!

Krystof

23)  Krystof (04.07.2011 23:24)

Dokonalý , jak někdo může něco takového vymyslět nechápu :D:D naprosto senzační
...„Honění tu už bylo,“ zívl Jacob... a Alice v pračce

emmettka

22)  emmettka (02.05.2011 18:41)

xD úžasný :-) celou dobu jsem se tlemila jako malý děcko

EvelynVolturi

21)  EvelynVolturi (19.02.2011 18:35)

ud nepidáš :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Estampida

20)  Estampida (17.02.2011 03:12)

Amisha

19)  Amisha (16.02.2011 18:44)

íííííííííííííííííííííííííííííííík
hyk, škup uáááááááááááááá

No tak jsem v pytli! To byla jízda dámy. Jsem úplně odrovnaná

Ewik

18)  Ewik (16.02.2011 12:32)

Moooc hezké

MisaBells

17)  MisaBells (16.02.2011 00:19)

Replikateko, jenže tvůj nosánek je jinak odzvučněný, než ty naše

RepliKate

16)  RepliKate (15.02.2011 23:57)

Takže holčičky, abyste věděly, jak jsem se do čtení zabrala, tak jsem si chytila nos a zkoušela říkat slova jako oni, abych zjistila, zda zní stejně, jako jste je napsaly. Nezní. A i přes toto zjištění mě kupodivu to vaše mluvení s kolíčkem na prádlo na nose pobavilo ještě víc. Výborný hlášky, skvělý nápad, bezvadně napsané, díky.

Anna43474

15)  Anna43474 (15.02.2011 20:59)

Ááááááááááááíííííííííííííííí
Hihihihííííííííííííííí
Nééé
TKSATVO

14)  VeruskaSkl (15.02.2011 19:22)

Emmett na lustr:D Alice v pračce...To jsem se mohla potrhat smíchy

13)  kamčí (15.02.2011 18:01)

krásná oddychovka

Jula

12)  Jula (15.02.2011 17:40)

Naprosto dokonalé, perfektní, úžasné a já nevím co ještě
Perfektní zpestření po náročném dni, díky, přesně tohle jsem potřebovala

ScRiBbLe

11)  ScRiBbLe (15.02.2011 15:05)

Uáááááááááááááá! Já nemůžu!!!

Tohle bylo naprosto dokonalý!!!

Pračka , lustr , keks , Jacob a Nessie a úplně všechno!

Díky!

Stelletta

10)  Stelletta (15.02.2011 14:15)


Řvu smích a sousedi si musí myslet, že miu ž opravdu hráblo.
Geniální!!!!

9)  ada1987 (15.02.2011 10:42)

alice a prácka! to nemalo chybu

1 2   »

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek

Eclipse