Sekce

Galerie

http://stmivani-ff.cz/gallery/966f0c2d4a589998.jpg

Jednoho večera jsem narazila na Twilight fanvideo s krásnou písničkou a ještě úžasnějším textem a rozhodla jsem se napsat songfic. Původně jsem to psala z pohledu neznámé dívky a jednalo se o neznámého upíra, ale dá se to použít i v případě Belly a Edwarda. Kdyby nepřišel Jacob včas, mohlo to skončit takhle. Doufám, že se bude líbit :)

 

 

„Už s tebou dál nemohu být. Neptej se proč. Nemohu ti odpovědět. Nebylo by pro tebe dobré, kdyby jsi to věděla. Sbohem.”

Vzpomínala jsem na ten den, kdy mi tohle řekl. Těch pár slov padalo jako sekery namísto deště - sekaly hlavy nevinným. Nikdy jsem se nedozvěděla proč. Stála jsem tam a nedocházel mi smysl toho, co říkal. Připadala jsem si jako náhodný kolemjdoucí.

„…Your face say these promises
Whispered like prayers
I don’t need them…”

Cítila jsem jehličí, jak mě bodá do bosých nohou. Cítila jsem tu vlhkost všude kolem. Příroda utichala, jako by právě rozhrnuli divadelní oponu.

„…I’m the slow dying flower
In the frost killing hour...”

Kráčela jsem vstříc vytoužené svobodě. Hlavou mi probíhaly obrázky našich společných chvil. Nechávala jsem vzpomínky zaplnit celé mé tělo. Ocitla jsem se na okraji útesu. Držela jsem se bříšky palců u nohou, zavřela jsem oči a rozpřáhla ruce. Slaný vzduch mi čeřil vlasy a studil na mé obnažené kůži. Na tílko začaly dopadat kapičky mořské vody jak se vlny tříštily o skály.

„…Take a look at my body
Look at my hands…”

Zhluboka jsem se nadechla, až jsem měla pocit, že mi prasknou plíce. Do nosu mi vlétla vůně, tak povědomá, nasládlá. Pohladila mě po tváři, jen na okamžik a pak se vytratila. Bylo to vše, co jsem chtěla. Mé nohy se napjaly ke skoku a pak už jsem jen padala.

Silný proud se mnou házel ze strany na stranu, až se mnou mrštil o skálu. Na chvíli jsem ztratila vědomí.

„…Oh, I need the darkness
The sweetness
The sadness
The weakness
Oh, I need this
I need a lullaby
A kiss good night
Angel sweet love of my life
Oh, I need this…”

Otevřela jsem oči, které ihned začaly protestovat proti slané vodě. Kužel světla nade mnou se zužoval, jak jsem klesala ke dnu, až zmizel úplně a já zůstala ve tmě. Poslední, co mé uši zachytily v ohlušujícím tichu mořského dna, byla dvě šeptaná slova: „Miluju tě.”

„…Well is it dark enough
Can you see me
Do you want me
Can you reach me
Oh, I’m leaving
You better shut your mouth
And hold your breath
And kiss me now
And catch your death…”

 

Překlad písně

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

kajka

5)  kajka (12.03.2012 17:48)

Když jsem si ke čtení pustila tu písničku, měla jsem co dělat, abych se nerozbrečela. Moc se mi líbilo, jak si v té scéně, kdy nechápe, co se okolo ní děje, použila přirovnání k náhodnému kolemjdoucímu.

4)   (08.09.2010 18:02)

Nádherné hrozně krásné

Iwka

3)  Iwka (19.06.2010 21:49)

P.S.: Je to nádhera...

Iwka

2)  Iwka (19.06.2010 21:48)

Sakra... Ta písnička je fakt dobrá. Zatraceně, říkala jsem si, že je to docela krátké, tak mě to nedostane... Jenže já jsem před chvilinkou dělala salát a fakt jsem se ze všech sil snažila, abych při cibuli nebrečela. Ještě teď mě pálí oči a přetu si tohle... Ááá! *mrk, mrk, mrk...* :'-( :'-( :'-(

MaiQa

1)  MaiQa (19.06.2010 19:16)

Nádhera. Moc se ti to povedlo. Příběh je ještě smutnější když si pustíš tu píseň k tomu. :'-( :'-( :'-( Mám sto chutí pustit si word a něco napsat. Potřebuju se z toho vypsat. Já si jdupro kapesníček. :'-( :'-( :'-(

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek

Eclipse still