Sekce

Galerie

Celý život spolu?!

Esméina sestra Elisabeth porodí poloupírče, Edwarda. Ale porod nepřežije.

Esmé se malého Edwarda ujme. Její manžel Carlisle - upír a jeho rodina o něj pečuje s láskou. Ale Esmé také otěhotní a porodí poloupírku Isabell. Carlisle stihl Esmé proměnit, takže o matku nepřišla. Tento příběh vypráví o životě těchto dvou zvláštních bytostí. Nevlastních sourozenců.

Jaký bude mezi nimi vztah? Kdo je záhadný Daniel? Jak se budou jejich osudy vyvíjet?

Cesta ke štěstí je klikatá

Děj se odehrává pár let po Rozbřesku. Volturiovi o Ness nevědí, nebyli ve Forks, když byla malá a nekonala se žádná rozhodující bitva.

Ness a Jacob jsou zamilovaní a jejich láska sílí čím dal víc.

 

Vydrží jim, jejich štestí?

Cesta ke štěstí je klikatá II.

Do Forks přijíždí Valerie, která si prošla hodně bolestnou cestou a hledá tam útočiště před další strátou - smrtí jejího snoubence. Odhodlaná, že už nikdy nikomu neotevře své srdce však potkává Noaha, který všechna její předsevzetí změní. Jenže nic nebude tak lehké, zvlášť když Noah je syn měniče a poloupírky.

Cesta za šťastím

Táto kapitolovka je vlastne voľným pokračovaním Conorovho príbehu zo série Prepáčte, poznáme sa?, v ktorej sme ho spoznali ako neohrozeného ochrancu - upíra a manžela našej malej elfice Alice. Aké budú jeho osudy potom, čo ho osud vrhne do mylnej domnienky, že jeho láska je navždy preč. Dozvieme sa ako je to s upírmi a láskou na celý život. Ozaj milujú len raz?

Cizinec

Je to půl roku, co se Bella přistěhovala do Forks. A hned ji někdo chtěl. Mike Newton. Ale jeho zájem byl krátkodobý, a tak je Bella vystavena žárlivosti Jessicy, která ji šikanuje. Až jednoho dne se jí zastane Edward Cullen. Ten nosí na obličeji masku, protože po rodinné tragédii má zjizvený obličej

Clematis

Desideria je docela obyčejná dívka. Docela. Má jednu nevšední schopnost – zná tajná přání a touhy lidí kolem sebe. Neví, jak je to možné, prostě to ví. A jednou se jí to stane osudným.

Nelíbí se jí nic z upířího života a určitě nechce být nástrojem jednoho z nich. Jenže ani s jedním nemůže nic udělat. Připadá si sama ztracená ve volterrském hradě, uvězněná mezi mocí posedlými upíry, kteří v ní vidí konkurenci. Nebo sama není?

Co se má stát, stane se

Bella odjíždí s Alice na prázdniny do Londýna. Jak se změní její život a jak se s tím vyrovná?

Čas probuzení

Šestnáctiletá Bella se právě přistěhovala do Forks. Její pěstouni mají dobrý důvod nezdržet se dlouho na jednom místě. Bella nemá skutečný domov. Jen starost o další děti v rodině, která je rodinou jen navenek. A taky má strach, ale to nemůže přiznat ani sama sobě.

Edwardovy karty vypadají podstatně lépe. Také nežije se svými biologickými rodiči, ale ti adoptivní jsou téměř ideální. Pokud ho zrovna nedeptají jeho nevlastní bratři, nemá si nač stěžovat. Ovšem i dokonalé rodiny mají svá temná tajemství...

Čičičí, oči kočičí

Koček už tu bylo plno, já vím:-) Tuto povídku mám v šuplíku už tak dlouho, že všichni už své povídky na toto téma ukončili. Snad přijdu i s něčím novým.

Ve Forkských lesích se objeví nenadálý čtyřnohý návštěvník. Edward rychle propadá jeho kouzlu, ale ještě budou muset překonat pár nástrah.

Čtvrtý trůn

Aro je ochotný zajít velmi daleko, jen aby si pojistil vegetariány. Ani on však nedokáže dosadit všechny neznámé do rovnice. Bude jeho snaha stačit, když jednou z nich bude i láska?

Daj mi dôvod

Daj mi dôvod

 

 

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, čo všetko môže dvojice držať pokope? Konkrétne, aké dôvody? Na začiatku to môže byť priateľstvo, láska, dobrý sex... ale aj spoločné deti, spomienky, zážitky či obyčajná povinnosť, alebo dokonca strach. Dôvodov môže byť skutočne na tisíce; viac či menej prozaických. Viac či menej príjemných. Ale čo ak sa dôvody niekam vyparili? Čo ak už žiadne nie sú? Oplatí sa nejaký si vypýtať alebo je vhodné taký vzťach nechať jednoducho odpískať?

Další (ne)obyčejný den

Jste připraveni na další dobrodružství našich hrdinů z (Ne)obyčejného dne?

Pokud preferujete kapánek drsnější a mírně lechtivý humor, vítejte.

 

Po noci s více méně velkým en vykouklo na naši dvojici světlo nového rána. Jste zvědaví, co si pro ně tento nový den přichystal? Myslíte si, že už vás nemůže nic překvapit?

Máte pravdu, bude to děsná nuda.

Kromě banánů, ale doporučuji připravit si i pár ručníků, ořechy a pro jistotu i náhradní pneumatiky, na Forkské střední se totiž dějí podivné věci. Kdosi je vytočen do nepříčetnosti a věřte mi, nechtěli byste ho potkat na opuštěných záchodcích. Neumíte si ani představit, jaké hrůzy by mohl provést mít po ruce sklenici malinové marmelády.

Ale nebojte čeká na vás i trocha té pravé všední romantiky, zahrnující hysterické výlevy, slzy a lopaty. Nemusím asi ani zmiňovat, že se můžete těšit na trubkové palce, palcové trubky a sem tam i nějakou tu smrkovou větvičku.

A na závěr pár doporučení:

- povídku se nedoporučuje číst před spaním ani pozdě v noci a to nejen z důvodu, že by se vaše drahá polovička divila proč se pak při tom smějete

- nedopourčuje se při čtení a krátce po něm konzumace jakýchkoli potravin a tekutin, je vhodné přestat produkovat i výměšky slinných žláz, pokud už si opravdu nebudete moct pomoci, nachystejte si vedle sebe osobu, která ovládá Heimlichův chvat a dýchání z úst do pusy

- před započetím četby odstraňte z dosahu všechny předměty obsahující ostré rohy a hrany, popřípadě obmotejte svoje cranium vhodným materiálem, např. molitanem, ale dobře poslouží i dětská plenka

- dětská plenka poslouží i v případě, kdy nemáte kočky, na které byste mohli svést vlhké skvrny na sedačce.

 

Tímto se s vámi loučím a doufám, že se setkáme u posledního dílku bez újmy na zdraví či životech.

Vaše AB

DOKONČENÁ

Dáno osudem

Edward odešel, Bella zůstala sama a nechráněná. Nebo ne? Není možné, aby se křehká lidská dívka ubránila pomstichtivé upírce a spoustě dalších krvelačných bestií, které po ní touží?

DOKONČENÁ

Dárečky

Jak všichni ví, Rose vlastní dítě mít nemůže. Každý jí to poslední dobou připomíná, ale existuje přeci mnoho způsobů, jak si děťátko pořídit. Emm na jeden takový taky přijde, ale bude to správná volba? Když si konečně domů dovezou jedno malé stvořeníčko, ukáže se, že nebylo samo. Existuje snad nějaká možnost, že by dětí měli ještě víc?

Daruj mi ružu, ale ja chcem teba

Poviedka bude o Sethovi a Abby. Dej je päť rokov po Úsvite, no každý má svoje polovičky, ale na Setha sa lásky nedostalo. Bol celý čas sám, bral prácu za druhých, pomáhal ostatným, pretože má dobré srdce. Abby je trinásťročná, pojašená, no úprimná a milá teenagerka, ktorá rieši bežný problém - dospievanie. Sťahuje sa s otcom a mamou do rezervácie La Push. Jej otec je majiteľ firmy. Seth sa k Abby pripúta, no Abby ho vehementne a stálo odmieta. Seth je z toho na prášky a obaja sa budú veľmi hašteriť a podpichovať. Abby, má totiž podrezaný jazýček. No neskôr, v jednej zlej sitácií si Abby uvedomí, že potrebuje niekoho takého, ako je Seth. Abby bude, samozrejme, staršia. Prežijeme s ňou celé jej dospievanie, problémy a hlavne otravného, no pekného chalana na krku, ktorý bude chcieť byť iba jej najlepší kamarát a každý deň sa s ňou výdať. Budú na koniec spolu? Vzdá sa Seth svojej vlčej podstaty, aby mohol prežiť šťastný život s ľudským dievčaťom? Ak chcete odpovede, tak si prečítajte tento príbeh. Príbeh plný chýb, z ktorých sa človek učí, no hoci bol na ne upozornený, aj tak ich urobí. Láska, priateľstvo, odmietanie. Boj za spravodlivosť, no nežnosť. Rodičia, ktorí nepretrpia všetko.

Dcera temnot

Povídky, kde je Bella tou silnější, na nás shlížení téměř na každém rohu. Tady tomu nebude jinak, ale... Rozhodně nečekejte další klidnou povídku, plnou romantiky, lásky a pohody. Já tady poprvé zkouším psát jinak. Děsivě, tajemně a hororově. Cullenovi na hradě legendárního graběte Drákuly. Jenže byl vážně jen legendou? Co když ne? Co když tohle je odpověď na všechny otázky? Vypravte se se mnou do rumunského Sedmihradska, dnes nazývaného Transylvánie...

 

DOKONČENÁ

Den jako každý jiný

Edward a jeho rodina společně žijí poklidný život ve Watsonwillu, jednom velkém městě v Kalifornii. Rosalie totiž kromě krásy dostala při přeměně do vínku taky velice užitečný dar, díky kterému se celá její rodina může bez problémů pohybovat na slunci.

Cullenovi jsou ale jinak přesně takoví, jaké je známe. Carlisle má svou milující Esme, Emmett krásnou Rosalie, Jasper potrhlou Alice, jen Edward je stále sám...

Co všechno se může přihodit, když se do města přistěhuje nová dívka jménem Bella se svým strýčkem? Jakými tragickými událostmi si musela projít, když je pro všechny uzavřená a s nikým nekomunikuje? A jak na ni zareaguje Edward? Podaří se mu proniknout přes její tvrdou masku, aby mohl poznat, jaká doopravdy je?

Destiny Blacková

Destiny alias Shadow je dítě Jacoba a Renesmé. Ovšem ji nevychovávají. Renesmé po porodu upadla do kómatu a Jake byl celé dny jen s ní. Takže to uskutečnilo fakt, že ji vychovávali Bella a Edward. Za rodiče bere v podstatě Edwarda a Bellu. Nenávidí svůj lidský život, ale rodina ji odmítá přeměnit a udělá tu nejhloupější věc, kterou udělat může. Uteče. Ale ani to jí nevydrží moc dlouho... Usměje se na ní štěstí? A co teprve láska?

Dětská láska je nejsilnější

Stačí málo k nalezení svého osudu. Ale boj za něj je mnohem delší. Tříletá Bella se setkala tváří v tvář upírovy a jeho nemilosrdnosti, když jí zabil rodiče. Smrt čekala i na ni. Ale co když je tu někdo kdo to nedopustí a rozhodně se jí chránit do konce jejího života? A co když to nebude jen ochranitelský pud, který nutí Edwarda mít Bellu u sebe? Co vše se bude dít a měnit během těch let co bude Bella vyrůstat v rodině upírů? Čeká ji dlouhý boj o lásku a věčnost s ní.

DOKONČENÁ

Diamantová socha

V temném koutě starého parku leží už mnoho desetiletí zvláštní socha. Nikdo z těch, kdo sem občas zabloudí, si jí příliš nevšímá. Vždyť je to jen kus kamene obrostlý mechem. Nebo není?

DOKONČENÁ

Dívka, která (ne)přežila

Bella spolu se svými kamarády se vydá na výlet do Oregonu, přesněji do hor. Tam, kam obyčejná lidská noha nešlápne. Tam, kde vychází a zachází slunce. Tam, kde to začne být nevídaně strašidelné a tam, kde možná potká toho, jenž si získá její nedobytné "srdce".

Dokonalé nebezpečí

Život obyčejné americké holky je pro Bellu naprosto dostačující. Práce v malém bistru v jejím rodném městečku ji baví a neumí si představit, že by se své zavedené rutiny a zázemí měla vzdát. Jednoho dne se ve městě objeví záhadný a naprosto okouzlující Ryan Lewis, který Belliny názory otočí o sto osmdesát stupňů.  Bella rychle podléhá jeho kouzlu a je mu plně oddaná. Proto nic nenamítá, když jí nečekaně nabídne sňatek a navrhne, aby se s ním odstěhovala na druhý konec států, kde má Ryan svůj dům. Město, v němž se Bella náhle ocitne, je na první pohled dokonalé, obyvatelé přátelští a soudržní, jenže Bella začíná tušit, že to vše je jen fasáda, která má skrýt pravou tvář toho podivného místa.

Double trouble

Co všechno se může přihodit, když blesk za bouřky přenese upíra do jiné dimenze? A dokáže ho někdo zachránit ze světa, kde vůbec nic nechápe a jeho schopnosti mu nejsou nic platné?

O Stmívání i jiných věcech tentokrát převážně nevážně vám budou vyprávět společně MisaBells a Hanetka.

DOKONČENÁ

Druhá půlka mého já

Setkáme se s Bells a její rodinou René, Charlim a dvojčetem Danym. Jsou to nejdůležitější lidé jejího života. Nehoda způsobí, že čtyřlístek se rozpadne, ale kdo říká, že i v trojlístku nenalezneme štěstí? Nebo alespoň holou příčetnost a uvědomění si stavu věcí.

Nehledejte upíry ani vlkodlaky, je to povídka z čistě reálného světa, kde představy zahánějí zlé duchy a léčí duši, ale tak tomu nemůže být na pořád... začínáme o Vánocích, projdeme Silvestrem a skončíme na Nový rok.

-DOKONČENÁ-

Druhá šance, Bello

V mé povídce má Bella malý problémek. Prostě vytěsnila vše negativní, co se jí stalo, takže má v hlavě jen dvoje dveře. Na jedněch je napsáno „Před Volterrou“ a na druhých „Volterra“ a v té první komůrce je úplně vymeteno. Pomocí své nové rodiny i starých přátel hledá sama sebe. Miluji Ara jako hodného strýčka:-)

Druhá šance?

http://stmivani-ff.cz/gallery/robert_pattinson_sunglass.jpgPředstavte si, že jste měli všechno. Úžasnou rodinu, ženu a nádherné dítě. Jenže, co když se najednou probudíte a zjistíte, že nic z toho, co jste milovali, není?

Edward Cullen byl upír, kterému dal život vše. A najednou? Probudí se ve svém pokoji jako Edward Masen. Jako člověk.

Jenže otázkou je, dokázali byste žít dál jako předtím, když jste už jednou měli vše? A co kdyby vaše sny pokračovaly?

Duha

Renée nikdy nechtěla syna - chlapci jsou příliš rozdovádění a nekontrolovatelní. Ale když už ho měla, zjistila, že je to možná lepší než mít dceru, která by například mohla být tichá, nekomunikativní a příliš brzo dospělá... mohla by být po Charliem.

Charlie Renéino nadšení pro jejich syna úplně nesdílí: nejezdí s ním na ryby a ani nemá rád fotbal. Ryze ženská výchova na něj prostě měla své dopady.

Frankie je milý kluk, který má po každém z rodičů něco. Teď se stěhuje do Forks a brzy zjistí, že tamní zeleň nemusí být tak nudná a nezáživná, jak si myslel...

A Edward zjistí, že se může mýlit i v tom, co považoval za zcela jasné...

 

Upozornění: Jedná se o slash.

Dva životy

To, čo je v živote dôležité, nebude pod stromčekom zabalené stuhou a nemá to cenovku. To, čo je v živote skutočne dôležité, nájdeš v objatí, v jednoduchom úsmeve, pohľade, bozku a hlavne v úprimnosti a to sa kúpiť nedá.

* Bella Swanová je primerane šťastná. Má trojmesačnú dcéru, byt v Settle a rodinu jej zosnulého manžela. Chuck jej neustále chýba, ale keďže sú Vianoce, stať sa môže čokoľvek. Bella ide na Vianoce do Forks, a ako sa tam všetko vyvynie sa nechajte prekvapiť. Poviedka nie je zameraná na Vianoce, iba som ju písala vo Vianočnej nálade. :)

Dvě podoby lásky

Studentka univerzity Bella Swanová si začne ke studiu hledat práci na částečný úvazek. Velká šance přijde v Cullen Promotion, kde potká dva bratry - Edward a Felipe Cullenovi. Na pohled k nerozeznání a přitom každý úplně jiný, ale oba Belle zamotají hlavu. Jak se vypořádá s kamarádským a bezstarostným Felipem a Edwardem, který je jeho přesným opakem?

Edward books

Nerozdýchala jsem konec Stephina Midnight Sun ve 12. kapitole. Místo prášků na uklidnění jsem ale hrábla po klávesnici a napsala to dál, abych si to mohla přečíst. Jednoduše to muselo spatřit světlo světa. A nezůstalo jen u Midnight Sun. Následovaly ty nejdůležitější scény ze všech knih a k Midnight Sun přibyly ještě Moonless Night, Half Moon a Noon Darkness, dohromady Edward Books.

Podle mě se tu dá nalézt to nejúchvatnější ze ságy, viděno očima Edwarda. Všechno pěkně na jedné hromadě v souboru povídek, který dohromady tvoří celkem dlouhé čtení. Nemůžu si pomoct, ale Edwardův pohled je v realitě, kterou tvořila Steph, stokrát zajímavější než ten Bellin... Midnight Sun bylo naprosto uchvacující a udělala jsem tedy všechno proto, aby ten zážitek neskončil a pokračoval, věrný své předloze, jak jen to bylo možné.

«   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14   »

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek