Sekce

Galerie

/gallery/Team_Leah.png

Má starší povídka oblečená v novém hávu pojednává o jedné z mých oblíbených Twilight postav - o Leah. K tomu jsem přímíchala Sama, slzy a flashback líčící to, jak si já představuji jejich rozchod. Čí vina to vlastně byla?

Opět kratší forma nedosahující ani dvou stran ve Wordu.

Ty se se mnou rozcházíš?! Po tom všem?!“ Křičela z plných plic. Křičela, protože doufala, že jí to pomůže. Ale copak by jí zvuk vydraný z jejího hrdla mohl pomoci zničit bolest, kterou právě uhnízdil do jejího srdce?

Leah, prosím, uklidni se. Já…“ Samův nakřáplý hlas se ztratil v tichu. Oba věděli, že nemůže říci nic, co by jim pomohlo.

Má to taky něco společného s těmi tvými tajnostmi? S tvými odchody, prakticky útěky, a nečekanými návraty? A tim tvym divnym pošahanym chovánim?“ stále se mu dívala do tváře s chutí mu do ní plivnout.

Ne. Ano. Z části,“ sklopil oči, protože jejímu hezkému obličeji pokropenému slzami dál nemohl opětovat pohled.

Takže mi nevysvětlíš ani tohle? Prostě mě opustíš?!“ její hlas byl nyní tichý, skoro na hranici šepotu, to ale nezmírnilo nesmírnou bolest a naléhavost v něm. Jednou rukou si setřela slzy a druhou si omotala kolem břicha. Cítila se najednou nemocně, prázdně, jako by z ní svými slovy něco vysával. Nedokázala se na něj dál dívat, takže raději zavřela oči a jako malé dítě doufala, že tma vše skryje a přinese jí útěchu.

Mohl bych ti to vysvětlit, ale nechci, aby tě to bolelo ještě víc,“ zašeptal. I on pociťoval bolest a nerad jí ubližoval, bylo to ale nevyhnutelné. I jestli by se s ní nerozešel, nikdy by už s ní doopravdy nebyl, v mysli by měl navždy jeho novou osudovou lásku. Bohužel ne jedinou.

Nic mi nemůže ublížit víc, než že mě moje životní láska už nemiluje,“ řekla si pro sebe a normální člověk by to také neslyšel. Ale on už nebyl normální.

Ale já tě pořád miluju,“ zašeptal tak, aby to ona slyšet mohla.

Překvapeně na něj pohlédla. Věděla, že nelže. Nikdy to nedělal. I když jí v posledních měsících hodně zatajoval, ubližoval jí a nevysvětlitelně se změnil, v něčem si stále jistá byla. Byl charakterní a zásadový.

Tak proč mi tohle děláš?“ zeptala se.

Protože jsem potkal někoho… koho miluju víc,“ věděl, že jí to ublíží, ale bylo správné, aby to věděla od něj.

Koho?“ zeptala se po krátkém zaváhání, nevěděla jistě, jestli to chce slyšet.

Emily,“ to jméno trhalo duši jemu i jí.

Má sestřenice?“ naprosto ji ochromil. Cítila se, jako by se svět okolo ní zastavil. V mysli si pořád opakovala to jméno… Emily. Sam poraženecky sklonil hlavu… A svět opět začal fungovat.

NENÁVIDÍM TĚ!“ zaječela mu do obličeje. Pomohlo jí to? Otevřela, či vykopla, dveře domku a rozběhla se pryč. Pryč od něj, od , od všeho. Přes závoj slz skoro neviděla.

Leah!“ zavolal za ní bezmocně, ale nešel za ní. Nemohl, nesměl. Způsobil jí ohromnou bolest, a nevěděl, jsetli to někdy bude moci odčinit. Zalitoval, proč se nemohl normálně otisknout… do Leah… nebo alespoň méně zrádcovsky.


LLCSULLCSU


To, jak to bolelo i jeho, jak to pro něj bylo tehdy těžké, si uvědomila až o několik bolestně dlouhých let později. A také to, že za to mohla vlastně ona sama. Protože nebyla jeho otisk, byla první vlčice… a nebyla normální.

Setřela si zbloudilou slzu a v myšlenkách se vrátila zpět k ohni, u kterého seděla, a k legendám, které by měla poslouchat. Rozhlédla se okolo a měla dojem, že ji Bella Swanová sleduje. Opírala se o Jacoba. Nebyla jeho otisk. Leah zadoufala, že ji nečeká to samé co ji samotnou. I přes její přátelíčkování s pijavicemi.

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

Empress

14)  Empress (14.03.2012 18:33)

Leah, jedna z mojich obľúbených postáv... čo tá si musela vytrpieť:'-( :'-( :'-(

kajka

13)  kajka (14.03.2012 18:15)

Lioness, děkuju ti za tuhle povídku. Dokážeš pomocí mála slov vyvolat velké emoce. Určitě to není tím, že poslední dobou o Leah hodně přemýšlím, ty prostě umíš strašne dobře psát. Sedím tu tiše a užaslá, cos dokázala uvidět za jednou jedinou slzou.

MaiQa

12)  MaiQa (09.04.2011 18:52)

Mám sevřený žaludek. Tohle je...tak drastický. Já...asi nic normálního nenapíšu. To nedokážu. V mysli mi poletují jen pocity, které nejdou normálně popsat.

Bosorka

11)  Bosorka (08.04.2011 20:56)

Jak strašné to muselo pro ní být - určitě hledala chyby v sobě - a ještě k tomu její sestřenice:( . A to, že pak mohla (a musela) číst jeho myšlenky, to už byla jen taková "třešnička na dortu" :'-(

Bye

10)  Bye (23.07.2010 21:48)

Lvice, v klidu, jelo se výtahem! :)

Lioness

9)  Lioness (23.07.2010 20:57)

ambra: Ale já žiletky nesbírám, ale prozřetlně se jim vyhýbám! Všechny v koupelně jsou tupé! Děti? No, já vsázím na čokoládu. ;) A není zač.
Bye: Děkuji. Ten výběr slov je vážně působivý. :) Vytřelil? Doufám, že ve stropě neudělal díru.
Díky!

Bye

8)  Bye (23.07.2010 13:49)

Ouč, Lvice a Vlčice. A Sam.

"...tě pořád miluju,"
"...proč...?"
"...potkal někoho..."
"...sestřenice?"
"NENÁVIDÍM ...!"
"...zrádce."

Ne, nezbláznila jsem se, to jsem jenom vysápla z textu slova, který se mi nejvíc zadřely pod kůži.
Plus poslední odstavec! Ten už tak drtivý účinek těch několika vět zesílil a vystřelil o patro výš!

ambra

7)  ambra (18.07.2010 20:46)

Lio, ani nevíš, jak ráda tu po dlouhé době něco od Tebe vidím! Jsem již delší dobu, trochu na zapřenou, Team Leah. A Ty na mě takhle, zase... Pár vět - sbírka žiletek. Kam se mám jít zahojit? Bye chodí objímat děti. Zkusím to, ale moc tomu nevěřím... Děkuju, za Leah...

Lioness

6)  Lioness (18.07.2010 20:09)

Dámy, již tradičně, díky!
Karolka: Není zač. Doufám, že jsi měla po ruce kapesníky a Tvé myšlenky se pohly správným směrem.
sfinga: Já mám ráda její složitost, nevrlost.
Maria: Nepoužitelná? Oouč. Doufám, že tě nekdo brzy spravil.
Ivanka: Nevadí, že se opakuješ. Stále mě tvá slova těší. Já se u té věty sekla v knížce a dumala, proč to tak bylo...
Rosalie7: Ona Leah vlastně není zlá, jen zraněná. A vyjadřování emocí jí podle mého musí dělat problémy.

Rosalie7

5)  Rosalie7 (18.07.2010 18:36)

Tak tohle bylo hodně povedený, myslím si, že tomu ani nevadilo, že to nebyl román! Naprosto úžasná smršt smutku a zoufalství Ale nakonec jsi mě dostala s tou Bellou a tím, že si to Leah všechno uvědomí, přebere a ještě nepřeje Belle to, co si sama zažila

Ivanka

4)  Ivanka (18.07.2010 18:36)

Leah... To je kapitola sama za sebe. Neuvěřitelná postava z knížky, která mě nepřestává fascinovat. Možná proto, že Stephenie nikdy nedokončila její příběh. Asi nikdy se nedozvíme jestli jediná vlčice našla svůj otisk, jestli mohla mít děti nebo se prostě normálně zamilovala... Vynahrazují mi to povídky, ale...
Leah je prostě jedinečná a má oblíbená postava. A tahle povídky to bylo... Ano, opakuji se, jenže u tebe to jinak nejde. Neumím si totiž vysvětlit z jakého jiného důvodu mě těch pár slov tak dostalo. Jsi kouzelnice. Neděláš žádné čáry máry fuk. Ty kouzlíš slovy. Prostě dokonalé!:'-(
Už konečně vím, že se Belle u táborového ohně ta slza na tváři Leah nezdála. Párkrát jsem se u té věty zaseknula.

3)   (18.07.2010 18:28)

No páni...
Tohle myslím dostatečně vystihuje všechny moje emoce.
Bylo to všechno tak akorát. Jejich rozchod a ta poslední část... ta mě dostala nejvíc. To s Bellou...
No, úplně jsi mě vyřídila. :D Do zítřka budu nepoužitelná (ne-li dýl)

sfinga

2)  sfinga (18.07.2010 18:12)

Nikdy jsem moc Leah neměla ráda, ale po tomhle jí chápu. Jak jí asi těžko muselo být po rozchodu se Samem a potom, co se začala měnit a sdílela s ním myšlenky. Díky

Karolka

1)  Karolka (18.07.2010 18:07)

Děkuju, Lio. O vášnivé Leah v posledních dnech hodně přemýšlím. A víš, co mě nejvíc dostalo? Poslední tři řádky. Normálně mi vyhrkly slzy.

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek