Sekce

Galerie

http://www.stmivani-ff.cz/gallery/les.jpg

Co se stalo v rezervaci?

Probudila se do zářivého rána. Vůbec si nepamatovala, jak se dostala do postele. Otočila se a zjistila, že je už je zatraceně pozdě. Nestihne se dostat včas do školy. Uvědomila si ještě jednu znepokojivou věc, neležela na své posteli a to, co měla v ústech, rozhodně nebyly její vlasy. Ble.
„Jacobe, můžeš si tu svojí kštici nacpat třeba do p...“
Vedle ní se ozvalo jenom zamlaskání a neznělo ani trošku kajícně. Bella se znechuceně šourala do koupelny. S kartáčkem v puse se vrátila a rychle si balila věci. Spolkla pastu a zamávala mu před obličejem kartáčkem.
„Aby bylo jasno, příště spí tvůj zadek na zemi.“
Zasmál se.
„To ty jsi se tulila ke mně, nechtěla jsi mě pustit.“
Začervenala se, na tuhle část večera si vážně nepamatovala, ale jedno věděla jistě - od Jareda si už žádnej čaj nikdy nevezme.
Snad moc nevyváděla.
„Do tý školy tě odvezu, pokud ti tedy nevadí, že je sobota...“
Skočila do postele a přirazila mu na obličej první polštář, který dostala do ruky. Měla v úmyslu ho dusit tak dlouho, dokud se jí neomluví. Nedostatek kyslíku je mrcha a ona si byla jistá, že touha po nádechu ho přinutí ke kajícné omluvě.
Držela ho oběma rukama a na hrudníku byla zapřená kolenem.
Po chvilce se přestal bránit. Ruce mu spadly podél polštáře a jenom dvakrát zacukaly. Trošku znejistěla. Bože, snad ho přece jenom... Odkryla polštář a opravdu měl zavřené oči a nedýchal. Zahodila polštář a rychle z něj slezla. Zaklonila mu hlavu a ucpala mu nos, pak ho zase pustila. Seskočila z postele a přeběhla ke koupelně, chvilku tam něco hledala ve skříňkách, nakonec napustila kelímek na čištění zubů vodou.
„Víš, kdybych neměl tuhej kořínek, už by bylo dávno po mě, na zdravotní sestru se nedávej.“
Vyjekla a vychrstla mu obsah kalíšku přímo do tváře.
„Ty jsi takovej idiot!“
Nevšímala si toho, jak mu voda kape z vlasů přímo na zem. Otočila se na patě, v pokoji sebrala batoh a vyběhla z domu. Billy jenom nad jejím odchodem zvedl obočí. Byl už zvyklý na ledacos.
Jacob se hned vrhl za ní.
„No tak počkej, nevyváděj přece,“ křičel za ní. Ale ona už mizela za prvními stromy. Chtěl skočit do Rabbita a vyrazit za ní, ale nenašel klíčky. Vždycky je přece nechával ve spínací skříňce! Díval se na její mizející záda a na batohu zahlédl stříbrný odlesk. No to snad?! Zavrčel nějakou hodně sprostou kletbu. Fajn, založil ruce na prsou. Tak ať si jde.
Bella šlapala asfalt a vztek z ní pomalu vyprchával. Až dojde domů, tak mu zavolá, pitomci jednomu. Navíc jí zvedl náladu fakt, že Charlie bude vzteky bez sebe, až zjistí, že ji nechal jít domů samotnou. Dneska je dobrý den, pomyslela si. Ani se ještě nepřerazila a Jacob bude mít sakra problém, za tu nepěknou legraci, co jí provedl.
Nevšimla si, že se zatáhlo, dokud jí nespadla první kapka na přímo na nos. Zamračila se na nebe. Už mělo temně šedou barvu. Skvělý, takže ještě nakonec zmokne.
Byla už na hlavní silnici, když pomalé kapání zesílilo na nepříjemný déšť. Teď už se neobtěžovala brblat jenom v duchu. Začínala jí být zima a boty jí nepříjemně čvachtaly.
Auta kolem ní bez povšimnutí projížděla a čím dál víc se zvyšovala pravděpodobnost, že ji některé ohodí nepěknou mokrou břečkou.
Dusala co nejrychleji domů a modlila se, aby jel kolem někdo známý, kdokoli. Teď už bylo pozdě žehrat na to, že Jacobovi odnesla klíče od auta.
Zrovna v tu chvíli kolem ní prosvištělo další auto. Viděla z něj jenom stříbrnou šmouhu. Ani nechtěla vědět, kolik měl na tachometru, a byla ráda, že vždycky chodí až úplně na kraji silnice. Pokud by se setkala s tímhle cvokem, tak by z ní jisto jistě nezůstal ani ten mastnej flek.
Najednou se ozval kvílivý zvuk brzd a brzy viděla zpátečková světla. Zblízka si mohla přečíst, že je to Volvo. Dveře u spolujezdce se otevřely.
„Nastup.“
Naklonila se dopředu, aby viděla, kdo jí to zastavil. Za volantem seděla ta střapatá holka ze včerejška.
Vzhledem k počasí si nedovolila odmítnout.
„Jmenuju se Alice Cullenová a jsem sestra Edwarda, co s tebou sedí na biologii.“
Belle se samovolně vytvořil na tváři úsměv. Bylo jí v její přítomnosti velmi dobře. Až nezvykle. Měla chuť ji pevně obejmout. Zatřepala hlavou.
„Co tu, prosím tě, pohledáváš v takovém nečase?“
Znělo to, jako by jí opravdu vadilo, že to neví.
„Byla jsem v La Push u kamarádů.“ Vážně nechápala, proč si Alice odfrkla.
„A to nejsou dost slušní, aby tě odvezli domů, a nechají tě tu jít samotnou lesem v dešti?“ zněla vážně naštvaně. Bella pocítila potřebu bránit Jacoba.
„Nic takového, pohádala jsem se s Jacobem a odešla, ale nevím, proč tě to tak trápí...“
Nechala tu větu viset ve vzduchu jako otázku a měla pocit, že Alice zabrblala něco jako tomu bys nerozuměla.
Dovezla ji před dům. Bella, najednou rozpačitá, nevěděla, jak poděkovat.
„To je dobrý, třeba pomůžeš ty příště mně,“ odmávla to Alice. Bella nestihla ani pomalu zavřít dveře, když ona už vyrazila pryč.
Došla celá zmámená dovnitř domu. Charlie seděl na sedačce a sledoval nějaký jistě důležitý zápas. Skoro by jí nevěnoval pozornost, kdyby ji neprozradila voda v botách.
„Proboha, Bello, co se ti stalo a kde je Jacob?“
Pokrčila rameny. Najednou se jí nechtělo dělat mu problémy.
„Byla jsem domluvená s kamarádkou, tak mě vyzvedla a dovezla domů.“
To mu stačilo, otočil se a dál sledoval svůj zápas.
Bella se odebrala nahoru, aby konečně zalezla do sprchy. Shodila svršky a vlezla pod teplou vodu. Opřená o vyhřáté kachličky relaxovala, a když vylézala, dokonce byla odhodlaná Jakeovi zavolat a omluvit se. Rozčesávala si vlasy a přecházela po pokoji, což byl celkem blbý zlozvyk, ale ji to uklidňovalo.
Zkusmo vyhlédla z okna, a na ulici v dešti stála tmavá postava. Tváří natočená k jejímu oknu.
Ten, co tam stál, měl ruce zaťaté v pěst a vypadal, jako by měl bolesti. Rychle zabouchla okno, jako by ten dotyčný snad mohl vylézt k ní. Dívala se na něj bez mrknutí několik vteřin, a když konečně slzné kanálky zaprotestovaly a ona musela mrknout, byl pryč...

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

maryblack

17)  maryblack (15.03.2012 01:14)

šmírák!!!

HMR

16)  HMR (18.07.2011 22:43)

kdo? co? proč?

Karolka

15)  Karolka (02.07.2011 19:21)

Takže zahřívací kapitolka. (Tedy pro Bellu moc ne. Ta si koleduje o zápal plic). Eda obchází rajón? No to bude ještě zajímavé. A jsem moc ráda, že jsi Belču nenechala přejet. :D

Bye

14)  Bye (21.06.2011 21:32)

No, zajímavě se to vyvíjí. Zdá se, že ji Alice tak trochu hlídá, co? Že by byl tenhle Edward opravdu nebezpečný?

Anna43474

13)  Anna43474 (19.06.2011 12:12)

Jacob je vůůůl Ale dobrej vůl, yeah
Alice samozřejmě pohotová jako vždy a Edward... chjůůů
Tahle povídka je prostě skvělá, s "pravým letním nádechem"
TKSATVO

Amisha

12)  Amisha (18.06.2011 14:35)

Děkuju všem za komentáře a na vaše otázky: ano, možná a uvidíme ne nutně v tomhle pořadí. Za chvilku vám se dám další dílek jenom co mi sluníčko Hanetka opraví...
Ps: bude to hodně o Edovi

Hanetka

11)  Hanetka (18.06.2011 07:52)

Vejrá zezdola? Ještě neleze do okna? No, vzhledem k minulému dílu a jeho očividným chutím z toho mám docela obavy. Ještě, že ho Alice hlídá. A Jake by měl hlídat bellu, a to hodně, dokud (nebo jestli vůbec) Edward tentokrát nepřijde k rozumu...
Ami, paráda!

milica

10)  milica (17.06.2011 10:02)

Krásná kapitolka, jsem zvědavá jak bude pokračovat.
U tebe asi Edward nebude ten pan "dokonalý"? Nebo se pletu?
Těším se na další dílek

sakraprace

9)  sakraprace (16.06.2011 21:19)

Sakra, zase konec. Máš to tak čtivý, že mě konec kapitoly vždy překvapí Ten začátek s Jakem byl luxusní. Moc jsem se bavila. Alice mě trochu překvapila. Jakto, že se s ní Bella cítila tak dobře, ona přece emoce neovládá nebo ano??? A pod tím oknem stál určitě Edward a čuchal, čuchal člověčinu!

Fanny

8)  Fanny (16.06.2011 20:21)

Skvělé

7)  marcela (16.06.2011 19:47)

Je to skvělý.Bude brzy pokračování?

Katka

6)  Katka (16.06.2011 19:41)

juj pěkný , že to byl edík??

Bosorka

5)  Bosorka (16.06.2011 18:59)

Prosím, prosím - vidíš ta smutná očka? - že tentokrát utře Edward nosánek?

sfinga

4)  sfinga (16.06.2011 18:33)

Jacob je pořádnej lump, takhle si z chudáka Belly střílet
Nejvíc mě dostala hláška - příště spí tvůj zadek na zemi
jen se divím, že to čte Míša - známá milovnice pijavic, tohle je vlčí věc, že;)
Ne vážně, Romí, těším se na pokračování, moc a moc
MisaBells

3)  MisaBells (16.06.2011 17:14)

Hele ty! Tak začátek jsem se prořehtala a věta: " Do té školy tě odvezu, jestli ti teda nevadí, že je sobota." Tak přesně tahle věta mě málem zabila a pak déšť a Alice a - rozhodně a nekompromisně si stojím za svým, když řeknu, že to byl Edward. No mazec, lováčku. Zase to bude drámo, co? Ještě jeden? Dva? Kolik? Mohlo by jich být víc. Četlo se to samo, tak šupem další! (Já blbec začala dřív, než vyšel epilog. Mé zfetované tělo chce další dávku!)

Twilly

2)  Twilly (16.06.2011 17:10)

Amiško nádhera... absolutní nádhera... příběh se rozjíždí a já si říkám, kam nás dovedeš

SarkaS

1)  SarkaS (16.06.2011 17:08)

Tak koukám, že jí možná Al zachránila krk, co?

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek