Sekce

Galerie

/gallery/NessALie.JPG

Renesmé Cullenová, dokonalé dítě s úžasnou schopností. Carlie Cullenová, pravý opak svého dvojčete.

Belle se jako člověku narodila poloupíří dvojčátka. Renesmé, jak ji známe z knih všechny učarovala svojí mocí. Carlie byla stejně krásná jako její sestra, ale neměla v sobě tu zázračnou moc, omotat si každého okolo prstu. Neprojevila se u ní žádná zvláštní schopnost a nejspíš jako jediný poloupír zdědila po matce nešikovnost. Celý život žila ve stínu své dokonalé sestry. Ne snad, že by jí rodina projevovala méně lásky, ale Renesmé se svojí sestrou nijak dobře nevycházela. Už jako malé holčičky si dělaly naschvály a nijak se to nezlepšilo, když vyrostly. Ale co když se vše změní? Co když Carlie objeví schopnosti o jakých se jí ani ve snu nezdálo? Co když se karta obrátí?

Tohle je moje další povídka. Jsou v ní nějaké změny. Neodehrála se návštěva Volturiových a Bella neví, že je štít. Taky Renesmé se neprojevuje jako hodná holčička. No však uvidíte. Doufám, že se vám to zalíbí a necháte komentář. Lily

Carlie stála u kuchyňské linky a bezmyšlenkovitě míchala obsah misky. Právě si vařila večeři. Celé její rodině stačila k životu krev, dokonce i její sestra lidské jídlo odmítala. Carlie to nevadilo, měla ráda těstoviny a omáčky. Krev pro ni byla až na druhém místě.

„Ahoj Lie!“ zašvitořila ode dveří její sestra. Carlie se lekla a drcla loktem do skleničky se sojovou omáčkou. Ta se vydala rovnou k zemi. Její instinkty zareagovaly, ale prsty její sestry byly rychlejší a omáčka už stála na svém místě.

„Ty jsi tak nešikovná,“ zasmála se Nessie a přidal se k ní i Jacob. Jak Carlie nesnášela ta pravidla otisku. Jacob se bez Nessie choval naprosto normálně, ale když byl s ní, smál se jejím vtipům, vždy s ní souhlasil. Carlie na to byla alergická.

„Chytila bych to sama,“ zamumlala a opět začala míchat omáčku v misce.

„A jsi si jistá, Lie?“ zeptala se nevěřícně sestra. Carlie zaskřípala zuby.

„Ano a už jsem ti víc než tisíckrát říkala, ať mi neříkáš Lie. Nesnáším to,“ procedila Carlie a přelila omáčku do hrnce, který postavila na sporák. Nessiin smích se rozlehl celým domem.

„Ale to já přece vím, Lie!“ zašvitořila a vyběhla do patra s Jacobem za zády.

Carlie stekla z oka slza. Rychle ji setřela. Nebude kvůli svojí hloupé sestře plakat. Tak jako už tolikrát, snažila se odehnat chmurné myšlenky prací i když jí při tom popadala spousta věcí na zem a hodně se jí toho nedařilo. Poslední kapka pro ni ovšem byla, když se omylem opřela o rukojeť kastrolu s omáčkou a celý bublající obsah se vylil na zem. Následovala hlasitá rána, jak kastrol spadl na zem do omáčky.

„Kruci!“ zakřičela Carlie, popadla vidličku a mrskla s ní proti zdi. Zapomněla na svoji sílu a vidlička zůstala zabodnutá v dřevěném obložení místnosti. To ji nezastavilo a mrskla stejným směrem i nůž. Čekala, že uslyší uspokojující zvuk, jak čepel protíná dřevo, ale nestalo se tak. Otočila se a hleděla do karamelových očí své matky.

„Co tady vyvádíš?“ zeptala se káravě Bella, která v ruce držela nůž. Carlie vzala hadr a klekla si na zem vedle té spouště.

„Nic,“ hlesla a začala ten nepořádek utírat.

„Myslím, že nic vypadá trochu jinak. Esmé nebude šťastná, až uvidí, co jsi provedla s obložením.“ Přestože Bellin hlas byl přísný, neubralo mu to nic na kráse.

„Zabij mě za to,“ šeptla ironicky Carlie a protočila oči.

„Co to povídáš?“ zeptala se trochu vyděšeně Bella. Carlie se zvedla na nohy.

„Já prostě nejsem ta dokonalá dcera! Jsem mnohem obyčejnější, mnohem míň úžasná! Nemám žádné skvělé schopnosti, jsem prostě jen obyčejná, nešikovná Carlie! Člověk by řekl, že už jste si na to za ty roky zvykli!“ rozkřičela se Carlie na matku a slzy jí proudem vytryskly z očí. Bella se jí dívala do zelených očí. Než se stal Edward upírem, jeho oči měly stejnou barvu. Slova její dcery se jí dotkla. Měla pocit, že obě vychovává stejně. Přešla ten malý prostor ke svojí dceři a objala ji.

„Ty jsi nikdy nebyla obyčejná, Carlie,“ zašeptala jí do vlasů. Carlie se ale z matčina sevření vymanila a vyběhla ven do lesa. Měla hlad a když její snaha připravit si jídlo nebyla úspěšná, musí jít lovit.

Bella zůstala stát v kuchyni a prosklenou stěnou se za dcerou dívala. Edward ji objal okolo pasu a položil si hlavu na její rameno.

„Mám o ni starost,“ řekla mu Bella.

„Já vím. Je jiná než Renesmé,“ souhlasil Edward. Renesmé zatím všechno sledovala zpoza rohu a na tváři se jí objevil úsměv. To ona byla ta dokonalá.

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1 2   »

23)  Klára Antlová (12.01.2011 19:13)

Proč s tím Edward nebo Bella něco neudělaj.Renesme je rozmazlená .Mohu ti pomoc s tím psaním prosím .Odpověz mi na Emajl jo prosím. A co nejdříve prosím .klaraantlova@seznam.cz ..Edward a Renesme Bella a Renesme jsi dobrá.

Marketa

22)  Marketa (12.12.2010 17:08)

Ness je pěkný hajzl

21)  T. (06.12.2010 21:27)

chudák Carlie, zlá Ness jinak hezký nápad, těším se na pokračování

Yasmini

20)  Yasmini (06.12.2010 19:47)

Ren je pěkná mrška. No tak to jsem zvědavá co vymyslíš dál. Moc nás nenapínej. :):)
S Y.

19)  barča2 (06.12.2010 19:26)

taky mám dvojče, ne že bysme spolu nevycházely, ale občas jsem se taky setkala s určitým srovnaváním, i když bylo asi neumyslný, bylo to hrozný... parkrát jsem to obrečela a v jeden čas jsem ségru úplně nesnášela!!!! tím chci jen říct ze chápu jak se Carlie cítí... je mi jí líto....:( :( :( :( :( :( :(

18)  katuse (06.12.2010 17:47)

Čubka jedna...

17)  ada853 (06.12.2010 11:21)

chudak carlie je mi ji lito doufam ze to dopadne dobre uz se tesim na dalsi a ness ja bych ji

16)  Raduššška (06.12.2010 08:49)

Chudák Carlie a Ness je teda pěkná mrcha těším se na další kapitolku

ScRiBbLe

15)  ScRiBbLe (06.12.2010 02:33)

Krásný! Chuděra Carlie:( , Renesmé je teda potvora. Těším se na další!

Mystery

14)  Mystery (05.12.2010 22:33)

Tyjo... Teda chuďa Carlie.:(
Z Ness jsi udělala teda pěknou mršku. A ani se nedivím, že to rodina neviděla (i když taková Esmé...:p ), obě dvě milují a snaží se dát každýmu dítěti stejnej kus lásky. A sourozenci... ti se přece vždycky tak trochu pošťuchují, no ne? Ale tohle... Je mi Carlie líto.:(
Že ale nakonec budou jako pravý dvojčata?

belle

13)  belle (05.12.2010 22:23)

skvělý nápad
těším se na pokráčko, Ness jako mrcha se mi moc líbí

Dennniii

12)  Dennniii (05.12.2010 22:10)

Páni tak to je zajímavej nápad na povídku, něco podobnýho tu ještě nebylo. A nic takovýho jsem ještě nečetla, což mě docela láká, je o opravdu skvělej nápad Je mi Carlie líto a jsem zvědavá jakej pak nakonec bude mít dar. A Bella se zachovala krásně. Ale že by Ness byla taková mrcha, třeba se nakonec umoudří a usmíří se. No těším se na další díl.

BellaMcCullen

11)  BellaMcCullen (05.12.2010 21:56)

10)  Scherry (05.12.2010 21:54)

Tvůj nápad se mi opravdu líbí, budu se těšit na další kapitolku

Anna43474

9)  Anna43474 (05.12.2010 21:52)

Skvělé Je mi jí líto :( A tobě tleskám

zuzka88

8)  zuzka88 (05.12.2010 20:43)

Tak to je paráda. Moc se mi to líbí, nápad udělat z Renesmé tak trochu mrchu je originální. Jsem zvědavá na další kapitolu

Stelletta

7)  Stelletta (05.12.2010 20:27)

Toto se líbí uživatelce Stelletta :D
Moc zajímavé. Tohle by mě nenapadlo. Co ostatní členové rodiny???

Petik

6)  Petik (05.12.2010 20:10)

páni, moc se těším na pokračování krása a skvělý nápad

Evelyn

5)  Evelyn (05.12.2010 19:43)

Pfff... a moje představa krásné něžné Nessie je v háji.
Znám několik dvojčat v různém věku. Půlka z nich jsou nejlepší přátelé a nedají bez sebe ani ránu a druhá půlka jsou rivalové a tak úplně rádi se nemají.
Moc ráda si přečtu pokračování

Ree

4)  Ree (05.12.2010 19:33)

Tohle je podlé! Takhle mi zkazit iluzi Nessie Ale ne, je zajímavé číst něco jiného. Rozhodně se ti to povedlo. Jsem zvědavá, co se z toho vyklube a jestli si nakonec sestry padnou do náručí.

1 2   »

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek

Eclipse - Quil