Sekce

Galerie

/gallery/V podmínce.jpg

Kdo se těšil na odhalení, co se to okolo Belly děje, tak ten mě asi zaškrtí, protože vše se ještě více zamotává. Demetri svojí vinou dosáhl přesně toho, čemu chtěl zabránit.

8. kapitola

Ten den byl pro Bellu stále horší. Když konečně skončila dnešní výuka a došourala se ke svému pokoji, čekal tam na ni Demetri.

„Copak, Isabellko, byli na tebe ve škole ostatní děti zlé?” ušklíbl se jejímu výrazu.

„Neboj, tebe nikdo netrumfne,” odsekla mu. Protáhla se okolo něj do svého pokoje a než stačila zavřít, proklouzl dovnitř i on.

„Hm, hezký,” rozhlédl se. „Sice trochu komfortnější, než jsi zvyklá, ale občas je dobré se trochu rozmazlovat.” Při obhlídce jej však něco zarazilo. Znovu se nadechl a překvapeně se obrátil na Bellu, která začínala mít neblahé tušení.

„Myslím, že se přece jen nechováš tak vzorně, jak se tváříš,” ušklíbl se. „Ten pach je mi docela povědomý... Cullen!” To poznání ho docela překvapilo. „Netušil jsem, že jsi na takové romantické typy, Isabello.”

„Do toho tobě nic není!” odsekla mu. Vůbec se jí nelíbilo, kam se jejich téma stočilo.

Chladně se usmál a vykročil k ní. Sevřel jí bradu a zvedl, aby mu hleděla přímo do očí.

„Právě naopak, tohle mě docela zajímá.”

Bella mu vztekle odstrčila ruku, ale on jí ji rychle ještě zachytil. Sevřel jí zápěstí v drtivém stisku. Chtěl jí dokázat, že to on je tu ten, kdo má navrch. Bella si to však nechtěla nechat líbit, už měla toho jeho slídivého chování dost. Prudce ho praštila, až odletěl stranou.

Okamžitě se ocitl zase na nohou v bojovém postoji.

„Být tebou, tak si dávám pozor. Stačí další problém a půjdeš hezky zpátky,” zavrčel na ni. Doufal, že ji to dostatečně zastraší. V tom se však mýlil.

„Nebo bych se taky mohla začít chovat slušně.”

Posměšně se narovnal.

„Oba víme, že tohle nezvládneš.”

Jen ho probodávala pohledem bez odpovědi. Po chvíli se tedy otočil a vyšel ven. U dveří se k ní ještě naposledy otočil. Znal ji dost dobře, ale tentokrát ho její odhodlání mátlo. Nechtěl připustit, aby se vrátila do Volterry, i kdyby ji musel vyprovokovat, aby něco provedla.

Edward hleděl zamyšleně z okna a přemýšlel o Belle. Jako by ji tím přivolal. Zahlédl ji, jak jde zamyšleně od školy k nedaleké áleji. Vyskočil z okna a během chvíle už byl u ní. Jejich hádka ráno mu ještě ležela v hlavě. Bylo mu však jasné, že ona je příliš hrdá na to, aby se to pokusila urovnat.

„Ahoj,” ozval se jí za zády.

„Ahoj.” Ani se k němu neotočila. Dál kráčela se zamyšleně skloněnou hlavou. Vykročil vedle ní.

„To ráno mě mrzí, neměl jsem na tebe tak vyjet.”

Zvedla k němu tvář.

„To je dobrý.”

„Takže odpuštěno?” usmál se nadějně. „A stavíš se večer?”

„Nemám moc náladu, kdyby ti to nevadilo...”

Popravdě, dokázal se s tím smířit. Úplně mu stačilo, když mohl být s ní i takhle. V tichosti šel vedle ní.

„Ááá, tady máme ty dvě hrdličky.” Protivný hlas jako by prořízl tichou krajinu okolo. Edward se překvapeně otočil k Demetrimu, který se líně opíral o nedaleký strom.

„Demetri, opravdu nemáš nic lepšího na práci, než mi dělat ze života peklo?” zamumlala a pomalu k němu zvedla hlavu.

„Vlastně ne.”

Pobaveně sjel pohledem Edwarda, který se na něj nedíval právě mile. Netušil, o co tu šlo, ale Belle to bylo očividně proti srsti.

„Raději by sis měla toho svého pejska hlídat,” uchechtl se Demetri. „Mohl by dopadnout jako Didyme.”

Bella ztuhla.

„Jak to myslíš?!”

„Jejda, ty o tom vlastně nic nevíš.” Na Demetrim bylo vidět, jak ho potěšilo, že jí to může sdělit osobně. „Didyme je mrtvá, už je to pár století.” Doslova si vychutnával její reakci.

Bella byla v šoku. Ani si to neuvědomila, ale poklesla v kolenou až dosedla na zem. Nepřítomně hleděla před sebe snažíc se tu zprávu strávit.

Demetri se začal pochechtávat. Ten pohled mu dělal náramně dobře.

Edward se nejprve snažil Bellu probrat, ale bez úspěchu. Vztekle se otočil k Demetrimu. Aniž by si vlastně uvědomi,l co dělá, vyrazil proti němu. Demetri bleskově uhnul jeho výpadu. Edward sice četl jeho myšlenky, ale jeho protivník měl veškeré pohyby tak zažité, že bojoval naprosto intuitivně. Byl to rozhodně nevyrovnaný boj. Edward měl na těle už několik ošklivých šrámů, zatím co Demetri sotva dvě oděrky.

Jejich souboj přilákal i ostatní. Okolo nich se utvořil dav vyděšených studentů. Nikdo se však neodvažoval zasáhnout. Teprve tlačenice okolo donutilo Bellu zase vnímat okolí. Vysíleně se zvedla na nohy. Na ty dva se téměř nepodívala a zašmátrala v kapse. Vytáhla mobil a zpaměti vytočila číslo.

Vypadala ledově klidná. Ostatní těkali mezi tou scénou před nimi a jejím divným chováním.

„Řekni mu, že přijímám jeho podmínky.”

Jen ta jediná věta, než položila. Nikdo nechápal, o čem mluví, kromě Demetriho. Právě držel Edwarda za krk u země a tak na ni nevěřícně upřel pohled. Po pár nekonečným vteřinách ticha se zvedl a konečně ho pustil. Vykročil k ní. Nehnutě mu odhodlaně oplácela ledový pohled.

„Asi by jsme měli vyrazit,” zamumlala k němu.

„Přece nemůžeš odjet!”

Edward už stál na nohou a hleděl na ni. Všechno ostatní mu bylo jedno.

„Demetri má v několika věcech pravdu. Nebyl to dobrý nápad. Jsi pro mě slabost a ty já si nemůžu dovolit.”

Edward na ni zůstal nevěřícně hledět. Nedokázal se pohnout, dokonce ani když se otočila a s Demetrim vyrazila pryč. On se však netvářil příliš radostně. Spíše stále ještě nevěřícně a možná trochu s obavou.

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1 2   »

Kate

21)  Kate (27.12.2013 13:37)

Coooo? Didyme? Volterra? Demetri? Edward? Co bude dál?

Petronelka

20)  Petronelka (14.12.2010 18:12)

co tohle mělo znamenat? Čí podmínky to jako Bella přijala a proč musí s Demetrim jenom tak odjet? Tohle se mi totiž vůbec nelíbí - Bella si možná podvědomě přiznala, že Edwarda miluje (přestože to ještě neřekla nahlas) a proto od něj musí pryč? Protože je její slabostí?
A kdo byla ta Didyme? Co měla společného s Bellou, že ji její smrt tak zasáhla? Byly si hodně blízke? Třeba nějaké příbuzné? Sestry?B) Ach jo, tolik otázek na jednu hlavu je fakt moc, jdu tedy na další kapitolu a snad se konečně dozvím něco, co mi na tyhle šílené otázky konečně odpoví, protože mám teď trochu strach, že Bella odjede a bude nucena zůstat někde daleko bez Edwarda:(. Ale i tak doufám, že ten pocit není pravdiví, a že ti dva budou mít šanci být spolu

krista81

19)  krista81 (13.10.2010 21:27)

Tak jsem pěkně mimo :D už vůbec nevím co mám čekat, ale o to víc se těším

18)  Lucie (13.10.2010 15:58)

SarkaS

17)  SarkaS (13.10.2010 10:11)

Kruci písek a takhle je to vždycky! To mi snad děláte naschvál, tyhle konce mi jednou způsobí infarkt nebo žaludeční vředy a možná obojí najednou... Kam to Bella šla??? Ne do Volterry, že ne tam?

Yasmini

16)  Yasmini (12.10.2010 23:32)S Y

AnneCullen

15)  AnneCullen (12.10.2010 23:01)

Napasla bych delší komentář, kdyby mi ruce samovolně neodbíhaly do postele, jak jsem unavená, tak to shrnu: Úžasné, pokračuj, rychle!

Ewik

14)  Ewik (12.10.2010 21:33)

Nemůžu se dočkat rozuzlení. Tolik tajemství, já se z toho picnu

Úžasná kapitola

13)  mary (12.10.2010 21:16)

nesnáším, když nevím o co jde :/

Texie

12)  Texie (12.10.2010 21:01)

Během dvou kapitol to už zjistíte, nebojte, nehodlám vás trápit do nekonečna.

Anna43474

11)  Anna43474 (12.10.2010 20:46)

Co ona má s Volterrou společného??? A kam jedou??? A co se bude dít dál??? TKSATVO

Marketa

10)  Marketa (12.10.2010 20:44)

jo kdo je Dydime? a na jakou podmínku přistoupila ? rychle další

Hanetka

9)  Hanetka (12.10.2010 20:43)

Didyme byla Marcusova žena a Arova sestra. Protože se Marcusem chtěli z Volterry odejít, Aro svou sestru zabil, aby Marcuse udržel ve Volteře. Ten od té doby jen lhostejně přežívá - přišel o svou životní lásku a je mu všecko fuk.
A Texie, to jsi mě dostala - Bella odjede? A kam? A pojede Edward za ní? Hernajs, odvykněte už si tyhle konce (Já vím, já vím, taky jsem pár takových spáchala).

Texie

8)  Texie (12.10.2010 20:41)

Didyme byla manželka Marcuse a skutečná sestra Ara, že je už nějakou dobu mrtvá už asi dodávat nemusím. Více o tom však v další kapitole - Edík to totiž taky neví.;)

Carlie

7)  Carlie (12.10.2010 20:41)

No páni , teda, no Texie
Ty víš, jak si udržet čtenáře
Zamotáváš to do stále většího klubka a hraješ si s ním a jeho obyvateli, hlavně Edwardem a Bells, ale i námi, jako kočka s klubkem vlny , supeeer, jsem napnutá, co dál

6)  hellokitty (12.10.2010 20:30)

kto je Dydime?

5)  Ashley (12.10.2010 20:29)

šmarjá, takový šoky! ale jinak super, rychle prosím pokráčko!

DeSs

4)  DeSs (12.10.2010 20:28)

Zklamala jsem...
Měla jsem takové předsevzetí... že si to přečtu, až to bude dokončené nebo až bude minimálně deset - patnáct kapitol. No jo, a nevydržela jsem... :'-(
Tahle povídka... je bomba! Bella s Edem jen tak nezávazně (to je rozhodně nejlepší!)... Demetriho bych zaškrtila, orlonosa jednoho malýho!
Jsme docela zvědavá, jak se to vyvine a jak se dají (doufám, že dají) dohromady. Super!

Lenka

3)  Lenka (12.10.2010 20:27)

Kde jsou další písmenka?
To mi nedělěj.
Moc prosím, rychle další kapitolku.

sfinga

2)  sfinga (12.10.2010 20:19)

Néééé Co to děláš???? Jaké podmínky přijímá??? Čí??? Kam chce odjet???? Proč????
Hergot, srdce moje, naskoč!!!!

1 2   »

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek