Sekce

Galerie

/gallery/V podmínce.jpg

Bella dá Edíkovi ultimátum - a jemu nezbývá než na to přistoupit. Jenže ani on se nehodlá vzdát tak lehce...

5. kapitola

Když tentokrát zůstali vyčerpaně ležet tomu druhému v objetí, čekal Edward napnutě její reakci. Bál se, že zase odejde, že toho bude litovat. Už mu došlo, že ona po něm touží stejně jako on po ní, ale přesto se tomu pořád snažila vzdorovat.

Bella však zůstávala dál ležet. Začal si tedy pohrávat nepřítomně s její drobnou rukou. V myšlenkách mu vytanula její předchozí věta.

„Bella,” zašeptal. Líbilo se mu to, pasovalo k ní více jak Isabella. „Takže ti tak můžu říkat taky?”

Přikývla až ho její vlasy zalechtaly na rameni.

„Jméno Isabella nemám ráda.”

Měl z toho pocit, jako by ho pouštěla zase trochu více k sobě. Byl to sice malý krůček, ale v jejím případě byl vděčný i za to. Ale byla tu stále otázka, která ho pálila na jazyku.

„Co teď?” Napnutě čekal na její odpověď. Dávala si chvíli na čas, jako by nad tím uvažovala.

„Asi nic,” hlesla nezaujatě.

„Nic?” zarazil se. Prudce se vzepřel na loktu, aby jí viděl pořádně do tváře.

„Ráda bych to prostě nechala tak jak to je,” mluvila naprosto klidně, zatím co on na ni nevěřícně zíral. Netušil, kde se v ní ten klid bere. „Nechci se vázat, ale zároveň mám evidentně značný problém držet se od tebe.”

„Počkej,” zarazil ji. „Snažíš se mi říct, že se mnou hodláš jen spát, nic víc?” hlas mu rozčílením přeskočil.

„Vlastně ano,” přikývla. Zatím co na ni nevěřícně zíral se zvedla a zkontrolovala, v jakém stavu je její oblečení. Už po prvním pohledu jej odhodila a raději sebrala košili, kterou měl Edward přehozenou přes židli. Zpátky se k němu otočila, až když si zapínala knoflíčky.

„Ber nebo nech být,” předhodila mu ultimátum. Pak se k němu rychle sklonila a políbila ho.

Nevěřícně za ní hleděl, kdy mizela dveřmi pryč. Svalil se zády na postel a zajel si prsty do vlasů. Stačil mu jen okamžik aby si v tom udělal jasno.

„K čertu s tím vším!” Bylo mu jasné, že raději ji bude mít jen takhle než vůbec.

Do rána měl však ještě příliš času o tom všem přemýšlet. Byl už vlastně smíření s podivným vztahem, který mu nabídla, ale to neznamenalo, že by si to také nemohl náležitě užít. Ona sice stanovila základní pravidla, ale i v jejich rámci jí mohl dokázat, že jí nehodlá nechat rozhodovat o všem.

Další den šla Bella na první hodinu s výjimečně dobrou náladou. Konečně jí přestalo vířit myslí to s Edwardem. Po včerejším večeru, kdy se konečně přestala bránit tomu co ji k němu táhlo a na rovinu mu řekla, že je zbytečné, aby od toho čekal něco víc, jako by z ní spadla neskutečná tíha.

Mířila do třídy mezi posledními a tak si skoro nikdo nevšiml rychlého pohybu. Bella jej však vnímala až příliš dobře. Okolo paže se jí ovinul pevný stisk a ona se ocitla v šeru. Neměla ani čas zjistit, kam ji to vtáhl a Edward se jí přisál ke rtům. Jako pokaždé, když se jí takhle dotkl nedokázala než mu vyjít vstříct.

Přitiskl ji ještě více ke zdi a přejel přes bok až na stehno. Automaticky zvedla nohu a obemkla mu s ní boky, aby tak jeho dotek prodloužila. Přejel jí rty na krk a jemně jí okusoval v místech, kde jí kdysi tepala žíla, ale nyní už bylo její srdce dávno ztichlé.

Na rozdíl od školního zvonku. Teprve až jeho zvuk ji trochu vymanil z opojení.

„Myslím, že jdeš pozdě,” zašeptal jí potutelně kousek od ucha.

„Do háje,” sykla a využila toho, že ji pustil. Prosmýkla se znovu na chodbu a rozběhla se k učebně. Přesto si už od profesora vyslechla výtku. Se sklopenou hlavou dosedla na své místo v poslední lavici. Nebylo to však ze studu, ale protože zuřila. Věděla moc dobře, že tohle udělal naschvál.

Společně měli až další hodinu. Její přesvědčení, že to udělal úmyslně ještě utvrdil jeho výraz, když se objevil ve třídě. Naštvaně seděla vzadu se založenýma rukama. Jako by se nic nedělo, sedl si do své lavice vedle. Byla rozhodnutá ho celou dobu naprosto ignorovat, ale chvíli po začátku hodiny jí na stole přistál zmačkaný kousek papíru. Natáhla se pro něj a rozbalila ho.

Jak moc jsi naštvaná?

Nevěřícně se na něj podívala. Jak se ještě mohl ptát?! Byl to od něj ráno podraz!

HODNĚ!

Hodila mu lístek zpátky. Ohlédla se po něm doufajíc, že mu to trošku setře ten úsměv ze tváře, ale jemu se jen zablýsklo v očích a během chvíle už jí házel papírek s odpovědí.

Tak to abych si tě večer nějak udobřil. Vlastně bych už i pár nápadů měl.

Podezíravě se na něj podívala. Na jeho tváři však opravdu hrál takový výraz, že musel myslet jen na to jedno. A to donutilo myslet na to taky. Jako by jí to včera večer nestačilo. Měla teď pocit, jako by to včera jen rozdmýchalo její touhu. Bylo to pořád horší.

Podrážděně vyhodila papírek raději ven oknem. Jak hodina skončila vyskočila na nohy a chtěla naštvaně zmizet, ale zastavil ji jeho hlas.

„Něco sis tu zapomněla.”

Zároveň s ní se otočili i ostatní. Nikdo z nich však nechápal, proč se tváří tak nasupeně. Vrátila se zpátky a vytrhla mu z rukou učebnici, co zapomněla na lavici. Nejraději by ho s ní ještě praštila po hlavě, aby mu setřela ten úsměv z tváře.

„Jdi do háje, Cullene,” zavrčela na něj.

„Až po tobě, zlato,” houkl k jejím zádům, když už mizela dveřmi na chodbu. Všichni okolo nechápavě těkali z Cullena ke dveřím. Nechápali, co se to s těma dvěma stalo. A to právě netušila ani Bella. Dokázala se skvěle ovládat, ale on to všechno bortil.

Celou další vyučovací hodinu přemýšlela, proč to dělá, až jí to nakonec došlo. Chtěl jí vrátit její včerejší chování. Zatím byla na koni vždy ona a jemu se to přestávalo líbit. Teprve, když v tom našla konečně smysl, podráždění z ní konečně vyprchalo. Nesnášela, když s ní někdo manipuloval a jemu to nechtěla dovolit taky.

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

Kate

19)  Kate (27.12.2013 13:14)

Kdo z koho? Sem s další kapitolou!

Petronelka

18)  Petronelka (14.12.2010 16:21)

Tak to jsem opravdu zvědá, jak tohle bude pokračovat - Bella mu to začne vracet, žo jo? Rozhodně ho nenechá s ní jen tak manipulovat

SarkaS

17)  SarkaS (13.10.2010 09:55)

Tak koukám, že ani Eda není ořezávátko... Jé ve škole bude ještě veselo

16)  bb (08.10.2010 20:38)

absolutně úžasné

sfinga

15)  sfinga (08.10.2010 19:48)

Milá Bello,
myslím, že si cestičkou z oblázků, půjdeš pro lásku
Edward je nezmar. Ten tě vytočí, jedna dvě

Carlie

14)  Carlie (08.10.2010 19:13)

Paráda! Tak se mi zdá, že Edward ji chce jen rozhodit natolik, aby i jí došlo, že k němu cítí něco víc, než jen fyzickou přitažlivost, a odhodila obavy sblížit se ;-)
No zatím to ale jiskří tak, že bych se nedivila ani, kdyby se do krve (dá se to u upírů říct? ) poprali :D

krista81

13)  krista81 (08.10.2010 19:03)

Pááni, Bella je fakt drsná. To se Edward bude muset hodně snažit.

Anna43474

12)  Anna43474 (08.10.2010 16:59)

Kdo s koho... Tleskám Ti

11)  Lucie (08.10.2010 15:04)

10)  LostriS (08.10.2010 14:36)

úplně super!!!

9)  eElis (08.10.2010 13:47)

tak to bude ještě hodně zajímavé, co??? nádherná kapitolka a jsem zvědává, kdo nakonec bude tím, kdo bude mít navrh anebo si budou rovni?

Texie

8)  Texie (08.10.2010 13:31)

Hanetko, jsi naprosto nedostižné básnické střívko. Moc děkuji.

7)  mary (08.10.2010 12:53)

jejich vztah je super :D

Hanetka

6)  Hanetka (08.10.2010 12:43)

Osudová přitažlivost! Už vím, tohle to je!
Nevzpírej se osudu,
já to dělat nebudu,
přijmi vášeň jako dar,
navždycky či chvilek pár.
Vášeň možná, kdopak ví,
na lásku se přetaví...

Lenka

5)  Lenka (08.10.2010 10:57)

Koukám, že Bella je pěkný samorost. Eda se bude asi muset hodně snažit. Jen doufám, že nebude slaboch a nevzdá to.
Moc se těším na pokračování.
*worship *

cheer* *

Ewik

4)  Ewik (08.10.2010 08:38)

Moc hezký díl
Těším se na pokračování.

piskot94

3)  piskot94 (08.10.2010 07:54)

já fakt nevím, jak to bude dál, ale strašně se těším na další kapitolu

Marketa

2)  Marketa (08.10.2010 07:43)

Jen ať sním není

1)  Ewik (08.10.2010 07:16)

Nádhera

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek