Sekce

Galerie

/gallery/V podmínce.jpg

Bellino „nadšení" nejde vůbec přehlédnout. Hned od prvního okamžiku se snaží si držet od ostatních odstup. Jenže zatím je novinkou číslo jedna a tak ji na každém kroku provází zvídavé pohledy... a jeden podmračený.

2. kapitola

Před sedmou se okolo začali rojit další studenti a tak nehrozilo, že by přišla pozdě. Nedělala si iluze, že zapadne. Byla tu nová a v takovém malém počtu nebylo možné se ztratit mezi ostatními.

„Ahoj,” usmála se na ni nějaká zrzka.

Její přátelský úsměv však pohasl a změnil se v překvapení a rozmrzelost, když ji Bella jen nevšímavě obešla. Na očích měla opět své oblíbené brýle a doufala, že se tváří dost otráveně nato, aby ji nechali ostatní na pokoji.

Podle instrukcí, které ji včera Esme stihla dát, měla mít první hodinu přírodní vědy. Vešla do třídy mezi prvními a sedla si do zadní lavice bez ohledu na to, zda to byl místo někoho jiného. Už měl prostě smůlu.

Sjela na židli níž a sledovala přes tmavá skla jak se dovnitř trousí ostatní. Brzy byli již všichni na místech a do dveří vešel Carlisle. Pamatovala si jej z předchozího dne. Jen po ní zvědavě blýskl pohledem a postavil se ke svému stolu.

„Přeji hezké ráno,”

„Dobrý,” ozvalo se mu pár odpovědí.

Pousmál se.

„Jak už si jistě všichni všimli, včera k nám zavítala nová studentka. Isabello, prosím, řekla bys nám něco o sobě?”

Chvilku na něj jen nevěřícně zírala, než ji ticho a pohledy ostatní donutili zareagovat.

„Jsem Isabella, poslali mě sem z Volterry a nejsem moc společenský typ.” Poslední část zdůraznila, aby to pochopili už všichni.

Ostatní čekali, že bude pokračovat, ale ona sklopila hlavu a začala si prsty kreslit po desce lavice. Po pár vteřinách ticha se tedy začali obracet zklamaně dopředu. Neřekla o sobě vlastně nic co by nevěděli.

„Ehm, děkuji.” Carlisle také doufal, že o sobě prozradí více, ale nechtěl na ni zbytečně naléhat. „Než začneme, mohl bych tě ještě požádat, aby sis odložila brýle? Zde v budově jistě nejsou nutné.”

Po kratičkém zaváhání pokrčila rameny a sáhla po nich. Všichni se po ní znovu ohlédli. Byli zvědaví, zda se živí normálně či patří k vegeteriánské menšině. Ale i tahle odpověď jim byla upřena. Zůstali hledět jen do naprosto černých duhovek. Zbytek co brýle skrývaly však bylo mnohem poutavější.

Odhalila tak celou tvář, která byla i na upíra opravdu překrásná. Oči doslova zářily v kontrastu s bledou pletí. Měla ji velmi bledou, skoro jako bílý mramor. Tvář měla oválnou s jemnými pravidelnými rysy. Její vzhled vyvolal v ostatních dívkách okamžitě závist a kluci měli co dělat, aby od ní vůbec odtrhli oči.

„Děkuji,” ozval se Carlisle. „Teď tedy můžeme pokračovat v minulé hodině...”

Během výkladu mu pohled stále zalétával k Belle. Její zčernalé oči jej znervózňovaly. Ačkoliv se tvářila naprosto klidně, musela být vyhládlá a v tomto stavu značně nevyzpytatelná.

Když hodina skončila a studenti odcházeli, počkal u stolu.

„Isabello, mohla bys ještě chvíli zůstat?”

Jedinou její reakcí bylo zvědavě pozvedlé obočí. Jinak to nekomentovala a udělala co po ní chtěl. Počkal až všechny zvědavě napnuté uši odejdou a pak se na ni starostlivě podíval. Měl starost o ni i o ostatní.

„Isabello, myslím, že tě raději pro dnešek omluvím a pošlu se najíst...”

„Nemám žízeň.” Zarazila ho hned, jak jí došlo o čem s ní chtěl tak stranou mluvit.

„Ale...”

„Jsem v pořádku.”

S tím se otočila a vyšla ze třídy. Carlisle za ní jen zamračeně hleděl. Opravdu vypadala, jako že se skvěle ovládá, ale také znal až dobře pudy, které jejich druh ovládaly.

Bella tentokrát přišla mezi posledními, naštěstí vzadu se ještě jedno místo našlo. Nevšímavě k ostatním, marně doufajíc, že tak nebude tolik nápadná, došla dozadu a sesunula se na židli. Těsně za ní přišel dovnitř i jejich profesor. Měl vysokou statnou postavu se světlými vlasy sestřihnutými na krátko.

Postavil se za stůl a pohledem přejel po všech přítomných, až se mu pohled zarazil na Belle. Ona mu jej zaujatě oplácela. S nakloněnou hlavou sledovala tři táhlé dlouhé jizvy vyčnívající mu z rukávu a táhnoucí se až k předloktí jeho pravé ruky. Než se dokázala zarazit uznale hvízdla.

Jen se ještě více zamračil.

„Historie na nás zanechává různé stopy,” řekl do ticha a s přemáháním se začal věnovat jejich probírané látce. Tentokrát však výkladu pozornost věnovala. Tenhle předmět ji opravdu zajímal, měla v něm značné mezery. V tom vězení, kam ji naposledy poslali neměla možnost sledovat, co se okolo vlastně děje.

Měli vždy tříhodinovky a tak po konci dějin bylo už po poledni a ji čekal jen poslední předmět. Nezdržovala se zbytečným vykládáním jako ostatní a tak jen přešla do druhé učebny a byla tam první.

Sedla si opět dozadu k oknu a než se všichni shromáždili ve třídě, hleděla znuděně z okna. Probudilo ji až ztichnutí a zavírání dveří. Pohlédla na jejich dalšího vyučujícího. Zároveň však zaregistrovala i někoho dalšího. Ve vedlejší lavici seděl kluk a doslova ji propaloval pohledem.

Vůbec se jí to nelíbilo a tak uhnula pohledem zpět k oknu. Nebylo tam sice nic zas tak zajímavého, ale pořád lepší než poslouchat žvásty o novodobé literatuře a nebo se nechat očumovat tím podivínem.

Byla zvyklá na pozornost, ale v tom jeho pohledu bylo něco jiného. Jako by ho něčím frustrovala. Zkusmo se na něj znovu podívala a opět se střetla s jeho pohledem. Nevypadal sice špatně, obzvláště ten rozcuch bronzových vlasů, který mu trochu spadal do očí, ale to jeho chování ji docela rozčilovala.

Jen co zazvonilo na konec hodiny, vstávala už z lavice a vyrazila ze třídy. Propletla se davem studentů až na svůj pokoj. Bylo to snad jediné místo, kde měla alespoň trochu klid. Dlouho si ho však neužívala. Po chvíli už tam nedokázala vydržet. Uzavřených místností si užila za svou existenci už více jak dost.

Vyrazila tedy na chodbu. Většina ostatních naštěstí využila volna k tomu, aby vyrazili ven a vyřádili se na hřišti. Budova školy tak byla téměř prázdná. Zamířila do knihovny do oddělení historie. Prsty přejížděla po hřbetech knih, až si nakonec vybrala.

S jednou z nejtlustších encyklopedií se posadila a začala listovat. Teprve když pohledem přejížděla všechny ty události si uvědomila, jak moc času zatím uplynulo. Doba se stále zrychlovala, ale ona stála bokem, naprosto nedotčená tím vším.

Ze čtení ji vyrušil až zvláštní pocit. Jako by ji někdo pozoroval. Měla při tom pocit, jak by jí chtěl ten dotyčný nahlédnout až pod kůži. Už to dneska jednou zažila.

„Co je!?” zasyčela a ohlédla se.

Kus od ní stál ten kluk z poslední hodiny a opíral se ramenem o zeď. Celý jeho postoj byl uvolněný, ale v očích měl zaujatý výraz s nímž ji pozoroval.

„To zatím ještě nevím,” zamumlal, „ale hodlám na to přijít.”

Bella zaklapla hlučně knihu a vstala.

„Tak až na to přijdeš, tak dej vědět.” S těmi slovy vyrazila pryč.

„Knihy se nesmí vynášet!” křikl za ní.

„Tak mě zastav,” ušklíbla se na něj přes rameno.

Edward tak za ní zůstal osamoceně hledět. Bylo na ní něco, co ho nutilo rozluštit tu hádanku, kterou pro všechny byla. Ne proto jak byla nádherná, ale že naprosto netušil co od ní čekat. Nedokázal přečíst její myšlenky. Místo její mysli vnímal jen naprosté ticho.

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

Kate

18)  Kate (27.12.2013 12:49)

Proč Volturiovi Bellu někam zavírali? Pěkná kapitola.

Petronelka

17)  Petronelka (14.12.2010 16:15)

Tak Bella Edwarda zaujala, to je dobrá zpráva, pořád ale čekám, kdy se dozvím, co Bella asi provedla, že ji Volturiovi pořád někam zavírají - přece nemůže být tak špatná, nebo snad jo?B)
No, každopádně teď jdu na další kapitolu

SarkaS

16)  SarkaS (13.10.2010 09:38)

Panečku, Bella je pěkně od rány. Edward je ale nějaký divný... Přijde mi, že je trochu vlezlý

15)  mary (03.10.2010 19:52)

super, Bella není žádná zamlklá puťka

14)   (02.10.2010 21:53)

Ono to je normálne až nenormálne tajomné Ja čumím. Je to úchvatné. Hltala a verila som každý riadok. Som fakt zvedavá, čo sa z nej vykľuje, čo je zač a asi na ďalších milión vecí:D
Šup, šup, pokračovanie

13)  Lejla (02.10.2010 17:46)

Zahadna Bella, ktera jakoby se ztratila v case. Co je na ni tak duleziteho, ze si jo Volturovi tolik hlidaji? A co skryva ta tajemna divka za tajemstvi? Moc se tesim na pokracko.Byl to uzasny dilek.

Lenka

12)  Lenka (01.10.2010 21:11)

Ty nás zase napínáš.
Krásná kapitola.

Ewik

11)  Ewik (01.10.2010 21:05)

Co asi Bella provedla, že je pořád v nějakém vězení? No, já jsem pěkně napnutá.
Moc hezký díl
Těším se na další.

10)  Ewik (01.10.2010 21:01)

Kurňa ona asi bude mít ňákou superschonost, ne? Nebo ju chce Aro mít, kvůli jejímu vzhledu. Fakt nevím a doufám, že se to co nejdřív dozvím tím, že přidáš další kapču, prosím.

DeSs

9)  DeSs (01.10.2010 20:33)


Tex, ty víš, že tvoje povídky miluju, tak proč to pořád psát?!
Líbila se mi ta část, že neví o dějinách, že čas kolem ní jen plyne a ona stojí bokem... to bylo fakt hezký.
A docela by mě zajímalo, co je Bella zač, proč patří k Volturiovým, proč to všechno snáší, proč je pořád v nějakým vězení....................... (je toho víc) :D
Krása! Fakt! I really love it!

8)  eElis (01.10.2010 20:02)

pěkná povídka a jsem zvědavá, co se z Belly vyklube, pročpak byla ve vězení???

Anna43474

7)  Anna43474 (01.10.2010 19:48)

Co - je - zač??? TKSATVO

sfinga

6)  sfinga (01.10.2010 18:36)

Opakuju se, ale tohle mě baví. jsem zvědavá, co se z Belly vyklube
Myslím, že to s ní nebudou mít lehké
Dokonalé a dechberoucí

5)  vera (01.10.2010 18:33)

kruci holka, bomba nová povídka, snad budou díly prispívat hodne rychle strasne me zajímá jak se s paní zahadnou vyporádají...

4)  LostriS (01.10.2010 17:58)

Bella je originální a zároveň pochopitelná - dokážu si snadno představit, jak se z charakteru "původí" (:D) Belly za určitých okolností "vyvine" tahle.. no, snad jsem to popsala do dobře.. :)

3)  bb (01.10.2010 17:50)

Bella je tak záhadná, jsem moc zvědavá, co je zač, moc se těším na pokračování

Carlie

2)  Carlie (01.10.2010 17:41)

Texie, moc se mi líbí originální nápad i zpracování a Tvoje Bella - tajemná, nezávislá a přitom taková osamělá.
Těším se na další dílek

Marketa

1)  Marketa (01.10.2010 17:17)

dej sem rychle další kapitolu už se nemůžu dočkat na další

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek