Sekce

Galerie

http://www.stmivani-ff.cz/gallery/Rick%20mora.jpg

Jak vlastně funguje Tristanův dar?

Tristan má zkoušek a testů plný zuby, jak to Jacobovi a Edwardovi odvede?

Den podle představ Nessie.

Co může způsobit změna letového plánu?

Bláznivej nápad

Tristan

Naši se vrátili z La Push se Sam zářící štěstím. Podle tátových slov to dopadlo dobře. Sam začala balit a Brian taky. Nevydržel bez ní ani jeden den a tak se domluvili, že do ukončení semestru zůstane u ní. Přes internet si zamluvil ubytování blízko univerzitního kampusu a třetího ledna odjeli. Před tím s nimi měl táta ještě řeč. Když to shrnu, pohrozil jim, že pokud Sam neudělá zkoušky, vykopne Briana do Evropy bez ní, otisk, neotisk.

Po jejich odjezdu jsme si dál užívali naší rodiny. Rhiu přijali všichni fantasticky, hlavně po tom, co se smířili s tím, že mají pod střechou bývalou Volterskou gardistku a upírku s velmi nebezpečným darem. Nejvíc si rozuměla s Carlislem a Bellou. U Belly jí fascinoval její příběh, to jak se zamilovala do upíra a všechny ty překážky, který kvůli tomu překonali. Bella zase ráda poslouchala příběhy z dávných dob. S Carlislem Rhia probírala Volterské záležitosti. Oba tam žili, oba znali vládce.

Mě si vzal do parády Edward s tátou. Chtěli pořádně prozkoumat můj dar. Přiznám se, ve Skotsku jsem ho moc nepoužíval. Tak ještě na Hanse, abych ho pozlobil.

Teď mě začali testovat. Nebudu vyjmenovávat, co si na mě všichni vymysleli a shrnu to. Můj dar měl omezení. Působil skutečně jen a jen na upíry. Na tátu to nepůsobilo. Myslel jsem, že je to pro to, že je Alfa, ale Seth nebyl a kdybych se třeba rozkrájel, nic jsem mu nenařídil. Musel jsem se smířit s tím, že vlkodlak poslouchá pouze svého Alfu a Alfa neposlouchá nikoho. Ovládat jsem dokázal jenom jednu osobu. Jazz s Emmettem na mě zaútočili, ale zastavit jsem dokázal jen Jazze. Emmett se na mě řítil dál. V poslední chvíli jsem Jazzovi přikázal, aby napadl Emmetta. Uff. Vyšlo to. Hm, škoda. Už jsem se viděl, jak napochoduju do Volterry a přikážu všem přítomným, aby se stali vegetariány.

Konečně mi dali pokoj. Vždyť já už pomalu ani nevěděl, jak Rhiannon vypadá. Já vám dám, vy mučitelé vlastních potomků. Tátu jsem si vychutnal druhej den. Já vím, jemu nic nepřikážu, ale kdo tady mluvil o tátovi…

Vzpomněl jsem si na triky, který máma občas tátovi provádí, počkal, až začne vařit a pak jí něco v duchu přikázal. V poledne jsem s Rhiou seděl v obýváku a najednou se z kuchyně ozval řev. Seth a Eli se váleli smíchy, táta hulákal a máma se na něj udiveně koukala. Na všech talířích byl pořádnej biftek s oblohou, jen na tátovým byla vločková kaše.

„Jaku, co se rozčiluješ, vždyť jsi mi před obědem říkal, že chceš vločky,“ divila se máma.

„Já, že jsem říkal… vločky… nikdy!“ vyrážel ze sebe táta.

Neudržel jsem se a začal se řehtat. Jedno se musí tátovi nechat, zapaluje mu to rychle.

„Trisi, ty pacholku, tos byl ty? Tys to mámě nařídil, že jo.“

„No co, pořád testujete, koho můžu ovládat, tak jsem zkusil poloupírku a funguje to.“ Chechtal jsem se.

„Tristane, díky tobě je Jacob bez oběda. Já další biftek nemám. Teda mám, ale v mrazáku.“ Mračila se na mě máma.

„Nic se neděje, Nessie.“Stáhl si táta mámu na klín. „Skoč se oblíknout, zvu tě do restaurace. Kaši zblajznou kluci a tvůj biftek zmůže Seth.“

Na Edwarda došlo večer. U něj jsem se inspiroval Hansem. Viděl jsem na něm, jak vrhá žhavé pohledy na Bellu. No počkej. V duchu jsem myslel na Rhiu, byl to jediný způsob, jak zamaskovat svý skutečný plány.

Bylo po jedenácté, Edward seděl u klavíru a hrál. V tu chvíli jsem si pomyslel: Hraj až do rána, nenech se ničím vyrušit. Potom jsem se Rhiou sebral a šli jsme si do mýho pokoje… číst.

Bylo po druhý ráno. Milovali jsme se, co taky jinýho a v nejlepším se ozvalo bušení na dveře.

„Tristane, okamžitě vylez, ty zmetku.“ Bella.

„Rušíš, babi.“

„Budu rušit, aspoň víš, jaký to je. Říkám ti, vylez. Zruš Edwardovi ten příkaz. Tristane, varuju tě, mám v ruce zapalovač a použiju ho.“

Podle hlasu byla Bella vytočená k nepříčetnosti. Takhle jsem ji neznal. Tak jo, nebo mě vážně podpálí. Vyvinul jsem se z Rhiiny náruče a natáhl si džíny na holý tělo. Pak jsem otevřel.

„Tristane, ty… ty…“ Z očí jí sršely plameny. Ještě chvíli a zapálila by mě pohledem. V tom mě něco napadlo.

„Bello, my ještě nevyzkoušeli, jestli dokážeš můj dar zaštítit.“

Zarazila se: „To je fakt. Zkusíme to, ale až ráno, jo? Trisíí, prosím, zruš to. Já vím, naotravoval se tě dost, ale tímhle trestáš i mě.“zaprosila.

„Promiň, byl to jen fór, jdem.“

Za pár vteřin byl Edward volnej. Vrhl na mě vražedný pohled, popadl Bellu do náruče a zmizeli v patře. Povzdechl jsem si a vrátil se do náruče svý milenky.

Druhý den o mých dvou žertíčcích věděli všichni. Emmett řval smíchy, ale koukal na mě ostražitě, co kdybych si vzpomněl a provedl tohle i jemu, že?

„Edwarde, Tristana něco napadlo.“ Řekla Bella a asi sejmula štít, protože Edward zamyšleně pokýval hlavou.

„Musíme to zkusit, lásko. Tedy jestli to náš vnuk nebude zase považovat za omezování osobní svobody.“

Tohle přímo nesnáším. Nemůžete se bavit nahlas jako normální lidi?“ Remcala Rose.

„Promiň, teto. Jde o to, že jsme nevyzkoušeli, jestli vás před mými příkazy dokáže Bella zaštítit.“ Vysvětlil jsem jí.

„Tak do toho,“ vyzval nás Carlisle.

„Bells, zaštiť Edwarda, prosím,“ vyzval jsem jí. Kývla.

Edwarde, jdi k piánu.

Nic.

Edwarde, jdi ven!

Nic.

Edwarde, skoč na Emmetta.

A zase nic. Ani se nehnul a jen se usmíval.

„Tvé příkazy jsem slyšel, ale nic mě nenutilo je provést.“ Řekl.

„Bello, odstraň štít,“požádal jsem.

Edwarde, skoč na Emmetta.

V tu chvíli se rozeběhl a vrhl se na nic netušícího Emmetta. Ten útok nečekal a přistál na zemi. Edward seděl na něm a vrčel mu do tváře.

Dost, to stačí.

Edward slezl ze svého konsternovaného bratra a zamnul si ruce.

„Skvělé, kdyby bylo potřeba, Bella nás zaštítí.“

„To si jako myslíš, že půjdu někdy proti své rodině?“ zeptal jsem se uraženě.

„Nikdy nevíš, synu. Může tě někdo ovládat proti tvé vůli.“ Uklidňoval mě táta.

Rhia se opatrně zeptala: „Mohla bych taky něco zkusit?“

„Ale se mnou Rhiannon, zažil jsem to a vím, jaké to je.“

„Edwarde, ne.“ Bella pochopila, co chtějí udělat.

„Klid, lásko, proti Jane to přece fungovalo. A pak, ona vyzkouší jen bolest, nepokusí se mě usmrtit. Vzpomínáš na Kate? Jak jsi s ní trénovala?“ uklidňoval Edward svou ženu. Z jejich hovoru jsem pochopil, že Rhia se pokusí zaútočit svým darem na Edwarda a Bella ho zaštítí.

Edward se postavil proti Rhie. Bella se postavila poblíž něho a kývla, když byla připravena. Rhia se namáhala, ale Belliným štítem nepronikla.

„Třeba to na nás nepůsobí, když jsme vegetariáni,“ přemýšlel nahlas Jasper.

„Rhiannon, na mě. Bello, štít nepoužívej.“ Rozhodl jsem se, abych nevěřícím Tomášům ukázal, jak je její schopnost silná.

„Tristane, zbláznil ses? Já ti nemůžu ublížit.“ Rhiannon se na mě vyděšeně dívala.

„Tenkrát v lese jsi mohla.“

„To jsem tě ještě neznala.“

„Rhio, dělej, nebo ti to přikážu.“ Pronesl jsem rozhodným hlasem a zatnul pěsti, abych se připravil na vlnu bolesti. Trvalo to jen vteřinu, ale stejně mě to srazilo k zemi. Strašný dar.

„Tristane, miláčku, neublížila jsem ti moc?“ Rhia mi pomáhala vstát.

„Riannon, řeknu ti jedno. Jsem rád, že nejsem tvůj nepřítel.“

„Bráško, opravdu ti nic není?“ přiskočila ke mě Eli. „Vypadal jsi v tu chvíli strašně.“

Neboj, jsem OK. Věděl jsem, co čekat, proto jsem nechtěl, aby to zkusila na někom z vás. Bello, je to dobrý, štít funguje.“

„Dobře, ale už těch pokusů nechte, jo? Já na to nemám nervy. Vy už jste asi všichni zapomněli, že jsem viděla Jacoba, když ho Jane trápila. Nebo si nevzpomínáte, jak byl zuboženej, když jste nás našli? “ Prosila máma a měla slzy na krajíčku.

„Nessie, zlatíčko, promiň. Nikdo z nás si to neuvědomil.“ Omlouval se Edward a vzal ji do náruče.

„Promiň, mami. Já nechtěl,“ řekl jsem vyděšeně, protože máma začala skutečně brečet.

„Nessie, já už to na nikoho z naší rodiny nepoužiju, slibuju.“ Přidala se Rhia a já si s radostí uvědomil, co řekla. Na nikoho z naší rodiny! Počítá se už k nám, stejně jako já do klanu.

Táta jemně vyvinul mámu Edwardovi z náruče a posadil si ji na klín: „Ness, víš, co? Přestaneme s tím a ty nám řekneš, co budem dělat, ju?“

„Tak jo. Nevím, jestli budou všichni souhlasit, ale co si vyrazit do kina a někam do klubu. Užít si normální den?“ zeptala se nejistě.

„A já z nás udělám super kočky. Kluci zatím můžou zjistit, co hrajou.“ Zajásala Alice.

Rozběhly se horečný přípravy. My se toho, jak máma zareagovala na naše pokusy, všichni lekli. Vypadala na sesypání. Vzpomněl jsem si, že tenkrát o tátu málem přišla a podle Eli ho zahránila jen odolnost a síla, kterou mu dal duch jeho matky.

Nakonec se ten den vydařil. Carlisle a Esmé se nabídli, že zůstanou s dvojčaty. Eli jim je ráda svěřila a pak jsme se odevzdali do rukou mé tety. Alice nečarovala, Alice kouzlila. Představte si šest holek, krásných jako sen a pět jejich protějšků, oblečených tak, aby k sobě ladili.

Teď tady nestáli moji rodiče a prarodiče, ale neodolatejnej Edward s nádhernou Bellou a rošťáckej Jacob a něžná Nessie. Najednou z nás spadly příbuzenské vztahy a byli jsme parta kluků a jejich holek.

Naskládali jsme se do tří aut, Jacobova Fordu, Rosaliina BMW a Edwardova Aston Martina. Byla sranda, že se všichni po léta drželi svý oblíbený značky a střídali jen modely.

Emmett se vytáhl, protože přes svý přesvědčení nevybral ani střílečku, ani krvavej horor, ale starou klasiku. Nejdřív to byl Předčítač a potom Statečný srdce. Vyšli jsme z kina v dobrý náladě. Rhia se chechtala, protože Williama Wallaceho znala a bylo to prý úplně jinak. Za prvé to byl šlechtic, za druhý to nebyl žádnej beránek a za třetí, to že by měl poměr s princeznou, byl naprostej nesmysl, protože v tý době byla nemluvně. Hlavně se ani za mák nepodobal Melu Gibsonovi. Nessie, Jacob, Eli a Seth si zašli na večeři a naše upíří parta zaplula do klubu Escape. Byl to jeden z nejlepších podniků v městě. Pořádně jsme to rozjeli a co teprve, když se k nám po večeři přidali ostatní. Tancovali jsme až do zavíračky. Tohle byl normální život. Naposledy jsem si takhle užíval někdy ve dvaceti, než jsem se změnil v upíra.

Čas plynul jako voda. Najednou tu byl konec ledna a rozjásaná Sam nám volala, že má všechny zkoušky za jedna a zařízený přestup. Zajede se ještě rozloučit s rodiči a bráchou a sbalí si věci. Rhia volala domů, že už brzy přijedeme a přivezeme překvapení. Domluvila se s otcem, že až budeme mířit do Cairngorm, dáme vědět, aby Romana stačila odblokovat cestu.

Za pár dní dorazila Sam s Brianem a přivezli z La Push novinku. Její brácha Logan je podruhý otcem. Po dceři Sarah se jeho ženě narodil syn a dostal jméno Jacob. Táta hudroval, že je to v rezervaci samý Jacob, ale bylo vidět, že mu to lichotí.

Saminy věci jsme poslali napřed a čtvrtého února se rozloučili. Vím, že naše zase hezkých pár měsíců neuvidím, ale těšil jsem se domů. Jo, Cairngormský hrad byl mým domovem.

Měli jsme letenky do Londýna a všichni čtyři nasedli do letadla. Jenomže… cestou jsme se dozvěděli, že personál Londýnského letiště stávkuje a nepřijímá. Letadlo bylo odkloněno na letiště v Paříži a pro pasažéry byla zajištěná linka do Edinburghu. Tím líp, aspoň to budeme mít blíž.

V Paříži jsme zjistili, že budeme čekat skoro deset hodin. K vzteku. Rhiannon vzdychla.

„Co je, lásko?“

„Vzpomínám na Nialla. Co asi dělá?“

Napadla mě ďábelská myšlenka.

„Rhio, co kdybychom si pro Nialla došli?“

Dívala se na mě, jako by nevěřila svým uším: „Zbláznil ses? Do Volterry?“

„Rhio, uvažuj. Je tam už třicet let. Šance, že se odtud dostane sám, je malá. Musíme mu pomoct.“

„A jak? To chceš napochodovat do Volterry a říct, pardon, my si odvedeme Nicka? A oni ti ho s radostí vydají. Tristane, já myslela, že jsi chytrej.“

„Jsem a právě tahle to provedeme. Poslouchej, já můžu jednoho upíra přinutit, aby dělal, co chci. Ty můžeš neomezený počet ochromit a jednoho zabít. Zná Aro tvou schopnost? Zná. A na tom postavíme plán. Dovnitř se dostaneme díky tobě. Zajmeme jednoho z těch upířích zmetků a pohrozíme, že ho zabiješ. Já zatím přikážu Niallovi, aby nás následoval.“

Rhiannon zazářily oči: „Tristane, to by mohlo fungovat.“

„Mohlo a taky bude, lásko. Briane, Sam, jdete do toho s námi? Budeme potřebovat zmást stopaře.“

„Pro Nialla jdu třeba do pekla, ale Sam nemůžeme nutit.“ Odpověděl Brian.

„Jdu s tebou, kamkoliv.“ Sam se k němu přitiskla.

Vypadli jsme z letiště, pronajali si auto a zamířili do Itálie.

Naše dobrodružství právě začalo.

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1 2   »

Empress

27)  Empress (01.12.2011 17:39)

tyyy jo to bude niečo

Bosorka

26)  Bosorka (22.06.2011 20:59)

No to bude průser!

Anna43474

25)  Anna43474 (16.06.2011 19:29)

No sakra, jak tohlencto dopadne?!
Volteřané, třeste se
TKSATVO

SarkaS

24)  SarkaS (06.10.2010 21:21)

Oh to bude průůůšvih... No jsem na to zvědavá, ale dnes už asi další díl nestihnu. Tak zítra

JEAKS

23)  JEAKS (13.09.2010 23:24)

úžasné , těším se na další ;)

JEAKS

22)  JEAKS (13.09.2010 23:24)

úžasné , těším se na další ;)

krista81

21)  krista81 (12.09.2010 14:51)

Týjo, taková parádní kapitolka - Tristanův dar a jak ho zkoušeli a ta odplata - chudák Bella, takhle to odskáče , ale vytočená k nepříčetnosti - to si fakt nedokážu představit
Jinak pohodička a pak ...... Voltera????? Njn chtějí zachránit Nialla, ale takhle sami a bez krytí???
Určitě se něco stane :(
Další kapitolku

Iwka

20)  Iwka (12.09.2010 12:21)

Neee! Volterra?!
To nevypadá dobře. Proč nemůžou dřepět na zadku a užívat lásku, kterou mají? Tak nezbývá než doufat, že se jim nic nestane

19)  Raduššška (12.09.2010 11:50)

:D :D :D

Lipi4

18)  Lipi4 (12.09.2010 00:52)

Sfinguško (ty moje malá závislačko :D :D :D :D :D ), promiň, ale zdržovala mě moje osobní značka :D .. .. ... .. .. .. .. .. . ... .. .. .. . .. . . . .. .
... ..Za prvé,- čumí jako vejr , když tu čtu to, co tvoje skvělá hlavinka vymyslela .. .. ... .. .. . ..

.. ....Za druhé,- je to skvělá, úžasná, krásná a přímo bombastická kapitolka :D :D . .... .. . .. .. .. ...
.. .... . Za třetí,- útok na Emmetta :D :D :D :D :D , večeře pro Jacoba , příkaz pro Edwarda :D :D :D :D :D , šli jsme si .. .. .číst (každej tomu řiká jinak :D :D ) a další skvělé momentíky :D - jednoduše jsem se válela smíchy
.. .. .. .. . .. .. . .. . .. .. . .. . .
.. .. ... Za čtvrté,- slibovala jsi, že to bude mít nějaký háček/problém jménem Voltera , ale toto jsem opravdu netušila (lehce i jo ). Tak ať to s naší omladinou:D (z části tisíciletou:D ) dobře dopadne
. .... .. .. .. .. ... .. . .. .. .
.. . .. . .A za páté,- co nejdříve další kapitolku :D :D

MisaBells

17)  MisaBells (11.09.2010 21:32)

Ivííí jsi tu???Ozvi se na fb, prosííím

16)  nathalia (11.09.2010 14:31)

Tesim se na dalsi dil! Ten konec je opravdu napinavy!!!

EvelynVolturi

15)  EvelynVolturi (11.09.2010 12:59)

kapitolka strašne hezká, ale nechceš nějaké životy ušetřit? mě už tak moc bolelo když jsi v potížích v rájích zabila aleca a jane :'-( :'-( :'-(

Michangela

14)  Michangela (11.09.2010 10:11)

Marketa

13)  Marketa (11.09.2010 10:02)

Bye

12)  Bye (11.09.2010 09:51)

sfingo, bravo, plácám
Kapitola plná nápadů!
Tristan by udělal z Volterry město vegetariánů :D
"mám v ruce zapalovač a použiju ho"
Všechno o Trisově daru.
Rozbor Statečného srdce...
Ááááááááááááááááááá
Je to tady!!!
Jede se do Volterry! Jenom aby ten jejich skvělej plán neměl nějaký trhlinky

Amisha

11)  Amisha (11.09.2010 08:27)

No téda, Sfin. Ještě ještě. Kdou jsou další písmenka?

sakraprace

10)  sakraprace (11.09.2010 07:52)

To si jako děláš srandu. Já se tu usmívám na celý barák a oni si nakonec vyrazí do Volterry na vlastní pěst?!?!?! Bez jištění Neměli by být dospělí a zodpovědní!!!!
Teď se budu do dalšího dílu strašně nervovat

Popoles

9)  Popoles (10.09.2010 23:50)

A já myslela, že je Tris zodpovědnej a rozumnej! Božínku, to je takovej zbrklouš! Co když to nevyjde?
Co když něco nedopadne a budou zajati?
Kruciš Sfingo, ty nám dáváš kapky!
Nejdřív polehoučku hezký příjemný vyprávění a pak prásk ho a pošleš je rovnou Arovi pod nos.
A já se budu bát!

DeSs

8)  DeSs (10.09.2010 23:17)

Začnu asi od konce... Jestli jim tam něco provedeš a nenatrhnou Volteře prdel, tak si tě najdu! (Samozřejmě vtip).
No a tek zbytek?: Prostě vtipné, krásné, dokonalé... :D Ty Trisovy naschvály se mi líbí čím dál víc... a představy, jak Hans pere spodní prádlo vlkům, se nezbavím nikdy...

1 2   »

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek