Sekce

Galerie

/gallery/aj.jpg

Vzhledem k tomu, že můj poslední tip na zahraniční Twilight fanfiction se setkal s docela velkým úspěchem, bylo mi dovoleno se tentokrát vnutit oficiálně :-). Takže kdo ovládáte mateřštinu Twilight, račte dále a kochejte se.

Bohužel zlatá éra Twilight fanfiction je už na ústupu a tak už se na každém kroku nesetkáváme s příběhy jako byly Master of the universe, Wide awake, Emancipation proclamation, University of Edward Masen, Edward Wallbanger, The Office nebo Clipped Wings and Inked Armor. O jejich úspěchu může svědčit fakt, že většina se dočkala i knižní podoby. (Pozn. by ambra: Já se sem jen na chvilku vetřu a znovu raději doplním: Alaska pro nás objevila MOTU, které díky tomu začala překládat Bye. Ta nakonec musela "přiznat" pravé jméno, bo z MOTU je Padesát odstínů šedi. Dále: úžasná povídka - a moje srdcovka - Wide Awake a také trhák Emancipation proclamation jsou dostupné i pro jazykově nevybavené čtenářky tohoto webu - stačí napsat na profil Hanetce nebo Linfe, které je přeložily, za což jim patří obří dík. A já zase padám ;-) ).Nicméně nové příběhy stále přibývají a mnohé z nich stojí za přečtení. Dovolte mi  jich pár představit.

Caged by Savage7289

https://www.fanfiction.net/s/8317731/1/Caged

Description: This is not made for TV. This is the raw, brutal underground of no-holds-barred combat. Inside the cage there is nothing but me and the pain I inflict on those who dare enter. In the cage, I never had to worry about anyone but myself. When she started standing outside of it, everything changed. I was no longer fighting for the money or the glory – I had to fight for her.

Osobně si myslím, že s autorkou Shay Savage nikdy nemůžete šlápnou vedle. Své hotové příběhy nabízí na svém blogu ke stažení v pdf a zbytek je na serveru https://www.fanfiction.net/u/2229847/Savage7289.Krom toho si myslím, že kdokoliv se pokusí napsat Edwarda jako pravěkého muže a má to úspěch, je extratřída. Já jsem tedy stále nenašla odvahu, ale kdo by měl, zájem může si pořídit knižní podobu Transcendence.

 

River by CaraNo

http://caranofiction.files.wordpress.com/2012/06/river.pdf

Description: He's new in Port Pines. She already lives there with her boyfriend and best friend. Most of them work together. He falls hard and fast. She's confused. And soon, he knows something that the rest don't. Not even Bella.

Zde taky nikdy nenarazíte. U povídky River neočekávejte příliš žhavých scén (přesto se tam najdou), ale budete se celou dobu válet smíchy. Neumím slovy vyjádřit, co mě tolik na této povídce zaujalo, ale prostě TO tam je.

 

A drink with the girls and A beer with the guys by CaraNo

http://caranofiction.files.wordpress.com/2012/06/adwtg_abwtg.pdf

Description: This is Bella/Edward story. She/He loves her/his life. It's very uncomplicates... until she/he falls in love with man/woman she/he has arrangement with. Silly, 'cause they have no reason to worry.

Pokud přece jen dáváte přednost žhavějším scénám, sáhněte po tomto příběhu. Jeden z mála případů, kdy autorka napsala oba pohledy bez toho, aniž by byl jedn nudný. Je to něco na způsob seriálu Sex ve městě, takže jestli je to váš šálek kafe, vrhněte se na to. Pokud se vám styl této autorky líbí, vyzkoušejte i jiné její příběhy na jejím blogu.

 

House of the horde by Raggdolly

https://www.fanfiction.net/s/5447521/1/House-of-the-Horde

Description:Bella endures the dark side of LA. After being abducted and taken into the Hollywood Hills, she learns that humans are not at the top of the food chain. Can she escape or will she fall victim to a treacherous vampire? OOC/Dark Themes/No rape

Pokud nemáte silný žaludek, tak se do tohoto příběhu raději nepouštějte. Bez nadsázky se řadí mezi horory. Mezi všemi slaďárnami ale někdy i takovýto klenot přijde k chuti.

Deviant by planetblue

https://www.fanfiction.net/s/9069505/1/Deviant

Description: He pissed me off and then he turned me on. Spectacularly.

Už si ani nepamatuju, co mě na tomto příběhu zaujalo, ale jeho název jsem si zapamatovala, takže musel stát za to.

 

The blessing and the curse by The Black Arrow

https://www.fanfiction.net/s/5100876/1/The-Blessing-and-the-Curse

Description: By pretending she is falling for Edward, Bella is fulfilling Esme's dying wish. But sexy, possessive Edward can read her mind. Will she ever get into his? Can Bella forget the pain of her teenage years, and can she resist his relentless seduction? AH.

Nejsem si úplně jistá, zda to sem patří, protože tento příběh jsem objevila ve stejnou dobu jako Motu, ale jelikož mi přijde nedoceněn, dávám ho sem. Je to jediné FanFiction, které autorka napsala a rozhodla se, že ho nepublikuje, tudíž i po těch letech je nám k dispozici.

 

Last tango in Forks by AwesomeSauce76

https://www.fanfiction.net/s/5918985/1/Last-Tango-in-Forks

Description: Bella Swan has spent a lifetime putting everyone else's needs before her own. Could a chance encounter with a mysterious stranger begin to change all of that? AU/AH

Jeden ze starších, ale taky stojí za zmínku.

 

Pokud máte i Vy nějaké návrhy, podělte se. :-)

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

10)  s. (27.03.2014 16:37)

D., není to náhodou https://www.fanfiction.net/s/6615810/1/Feral?:))

Alaska

9)  Alaska (17.03.2014 18:52)

Dorianno, něco mi ten popis říká, ale taky si nevybavim...

dorianna

8)  dorianna (13.03.2014 01:03)

a sakryš The Plan od QuantumFizzx jsem si chtěla znovu dát... koukám Linfe, že vyšlo a nebo vyjde docela dost, co jsem nedávno i dávno přečetla, pár jich mám odložených, no asi už navždycky ))) Ale jednu stále hledám, možná bys mi Alasko řekla - je to o Belle, která je archeoložka a našla nějakej důkaz o upírech a Carlisle jí ho má nějak šikovně vyfouknout, nebo jí to rozmluvit. No a jelikož jsem trubka a neuložila si ji do oblíbených, tak stále hledám ))

Bye

7)  Bye (12.03.2014 21:39)

Yes!!!
Super nápad! Děkuju
Alasce i ambře za připomenutí hostorie MOTU, páč Alaska je za tím na 100%!

A hele, kdysi dávno jsem taky měla v hlavě námět na povídku z pravěku

Rowana

6)  Rowana (12.03.2014 18:39)

Tak tohle vypadá na spoustu inspirace, která by mě mohla donutit pohnout s angličtinou. Díky za tipy - v článku i komentech.
Linfe - seznam je neuvěřitelný. Ale není dokonalý. Naše děvčata v něm chybí. Však by je taky mohl někdo přeložit, pro změnu zas do angličtiny, no ne?

5)  Mona (12.03.2014 14:33)

To je moje prokletí...místo, abych se poctivě připravovala na přednášky a semináře, tak posledního půl roku nedělám skoro nic jiného, než čtu anglické fanfiction...zrovna včera jsem znova projížděla internet, abych se dostala k něčemu, co ještě nemám přečtené a stojí to za to a říkala jsem si: Asi ti nezbude nic jiného, než se začít učit a číst věci do školy...a hle! Osud tomu chtěl asi jinak :) Děkuji za inspiraci :)

Linfe

4)  Linfe (12.03.2014 09:36)

Jinak zde je odkaz na stránky, kde jsou uvedeny všechny knihy, které kdy vyšly na základě nějakého FF příběhu. Co tak koukám, tak jsou neustále updatované a aktuální.

http://twifanfictionrecs.com/published-fics/

Je tam uveden název knihy i název původního příběhu, takže se v tom velmi dobře orientuje. Moc ráda tyhle stránky používám pro vyhledávání.

Linfe

3)  Linfe (12.03.2014 09:31)

Konečně si budu mít kam chodit pro inspiraci!!! Ali, hoď sem do komentů klidně i tu starou klasiku (podle tebe), určitě jsem nečetla všechny!

Dori, na Pivoňky jednou dojde...jednou.

Jinak bych ještě poznamenala k těm knižním podobám, že z University of Edward Masen je knížní trilogie Gabrielovo Inferno, Gabrielův Očistec a bude i Gabrielův Ráj.

A z Emancipation Proclamation má knižní obdobu jménem Sempre a dá-li ten nahoře, dočkáme se ho i u nás. Zatím na tom pilně pracuju!

Alaska

2)  Alaska (12.03.2014 08:38)

Dorianno máš pravdu. Snažila jsem se vybrat ty novější, ale The red line, Bonne Foi, Art After 5, Stranger than Fiction nebo Incubus Anomaly patří mezi ty nezapomenutelné. Ostatní jsem ještě nečetla, takže určitě vyzkouším. The Blessing and the Curse je smutný, ale nápad přetvoření Edwardovi schopnosti fakt super

dorianna

1)  dorianna (12.03.2014 01:24)

Alasko, koukám, že jsi vytáhla moje oblíbené autory, ale někteří tam chybí, jako WinndSinger, Amethyst Jackson, sleepyvalentina, MasenVixen, elusivetwilight, psyche001, readingmama a nakonec sillybella u který jsem se fakt rozbrečela jak želva. Její Pivoňky, přestože jsou čtivý jsou smutný. CaraNo je naprosto bez debat, Savage taky... The Black Arrow už dlouho odkládám, vždycky zjistím jiný příběh, co mě zaujal víc ))

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek