Sekce

Galerie

http://stmivani-ff.cz/gallery/thumbs/1307474913.jpg

Novoroční předsevzetí by se měla plnit. Obzvlášť ta loňská. A předloňská. Pro všechny, kteří nezapomněli, a zcela speciálně pro emam, bez níž byste se té kapitoly asi jen tak nedočkali. Děkuju. Mrzí mě, že to tak trvalo, obzvlášť když do konce nechybí mnoho.

Protože už je to vážně doba, dovolím si malé shrnutí. Edward s Bellou se dostali do soutěže jako dva cizinci a mají 60 dní na to, aby se navzájem poznali co nejlépe. Zjistit, že se ten člověk vůbec nejmenuje tak, jak tvrdí, není mu tolik, kolik říká, a vlastně vůbec není člověk, je trochu šok. Přesto se Bella drží a po šedesáti dnech se koná finále, kdy v přímém přenosu odpovídají na otázky o tom druhém. Když odpoví vše správně, vyhrají Svatbu snů a spoustu dalších věcí k tomu. A právě na ono finále se dnes podíváme.

* * * * *

Leželi jen tak v trávě na rozkvetlé louce a užívali si poslední den před soutěží. Celý týden jim všichni pomáhali - Cullenovi i Charlie na ně chrlili různě nemožné otázky a zkoušeli jejich paměť i postřeh. Jak se soutěž blížila, byla Bella čím dál nervóznější a ráda to Edwardovi předhazovala.

“Jestli se tam složím, máš povoleno mě něžně proplesknout."

"Nikdy bych tě neuhodil. A ty to zvládneš. Viděl jsem tě v televizi. Bylas skvělá," líbl ji do vlasů.

"Ty nemáš strach, že to zkazím?"

"Proč bych měl? Já už zvítězil," šeptal tiše a hladil ji po ruce.

"Jsi příšerný," zamrmlala. Samozřejmě mu to neuniklo.

"Proč? Protože mi víc záleží na tobě, než na penězích a svatbě před očima televizních kamer?"

"Ne," přetočila se a vymanila z jeho objetí. Lehla si vedle něj na břicho a bradu podepřela spojenými prsty. "Protože pro mě je to třeba důležité."

"A prozradíš mi proč?"

"Já nevím," nakrčila obočí. "Mně by to mohlo pomoct... Nepřipadala bych si tak hrozně kvůli té naší domluvě... Byli bychom víc... nezávislí, chápeš?"

"Takže jde o peníze," povzdechl si.

"Ne, ne úplně. Ach jo. Tohle se hrozně vysvětluje," mračila se. Poznal na ní, že je to z nervozity a strachu a nechtěl se s ní hádat.

"Dobře. Budu se snažit, abychom to vyhráli, ano? Ale když něco spleteš, nezáleží mi na tom, jasné? I když," zamyslel se a na rtech se mu usadil pokřivený úsměv, "Alice by nás nejspíš sežrala zaživa. Myslím, že se na velkolepou svatbu před zraky poloviny států vážně těší, ale pšt."

Zasmála se a znovu se k němu přitiskla. "Děkuju."

"To já děkuji."

* * * * *

„Přesně šedesát dní měli tito dva mladí lidé na to, aby se navzájem poznali víc než dokonale. Anthony Mason a Isabella Swanová - vítězové několikastupňového výběru poroty i vás - našich televizních diváků. Oba soutěžící nám krátce před natáčením popsali své pocity a očekávání a vy se na ně právě teď můžete podívat společně s medailonky, prostřednictvím kterých jste se s nimi poprvé setkali.“

„Vidíte, jak se mi třesou ruce? Tak to by se Tonymu stát nemohlo. On je z nás ten klidnější, vždy nad věcí, takže já si to vyžeru i za něj. Očekávání? Doufám, že to nezkazím, a ať to dopadne jakkoliv, děkuju za možnost se téhle události zúčastnit.“ Vydechla až na konci svého monologu a jen doufala, že jí bylo rozumět přes ten neuvěřitelný třas hlasu i celého těla.

„Díky všem za hlasy, co jste mi poslali, protože díky vám jsem poznal nejúžasnější holku pod sluncem. Dostala se mi pod kůži, ale je hrozně sklerotická, takže nám držte všechny pěsti,“ usmál se a od Belly přišlo šťouchnutí do ramene.

Potom je už rozdělili. Celé pódium, kde před několika měsíci probíhaly rychlé rozhovory, bylo rozděleno vysokou příčkou, za kterou si Edwarda odvedli a ji posadili ke stolku v levé části. Po její levé straně, tedy tak, aby na ni diváci dobře viděli, svítila obří obrazovka s logem soutěže. Někdo odpočítal začátek a přenos se rozjel. Další proslov moderátora jí šel jedním uchem dovnitř, druhým ven, jenom pravidla si znovu připomněla.

V první části vždy vylosuje otázku Edward, ona napíše odpověď, která se zobrazí na displeji a Edward poté musí odpovědět. Nepochybovala, že to pro něj bude hračka - četl myšlenky všem v sále. Skutečnou soutěží pro ně bude druhá část, kdy se role obrátí...

Přesně jak předpokládala, Edward neměl s odpověďmi sebemenší problém, jenom občas zahrál zamyšlení, nebo nadhodil dvě možnosti, mezi kterou si jako že vybíral. I tak ale byly otázky poměrně jednoduché, a kdyby je měla zodpovídat ona o Edwardovi, odpovědi by věděla, to ji na chvíli uklidnilo a během odpovědí si občas bezděčně přehrála situaci, ve které o sobě danou věc zjišťovali a Edward u některých neškodných otázek historku připojil i nahlas. Zejména oblíbené písmeno se setkalo s pobaveným potleskem publika.

Trvalo to dlouho, než zodpověděl všech x otázek a pak přišla řada na ni. Oblíbená barva a jídlo, které mu naposledy uvařila, ji uklidnily a dokázala vtipkovat stejně jako Edward před chvílí.

„Jaké nejbláznivější dobrodružství Anthony zažil?“ odříkal moderátor otázku a trochu v ní zatrnulo. Věděla jen o jedné bláznivé věci, ale nebyla si jistá, jestli jí nevyprávěl ještě o jiné. Nezbývalo než doufat. „Anthony svou odpověď právě dopsal. Jaký je váš tip?“

„Jednou se líbal se svým bratrem, aby odehnal příliš dotěrnou nápadnici.“ Potlesk jí prozradil, že má pravdu, ještě dřív, než se na tabuli rozzářilo - políbil bratra. Uvolněně se zasmála a napila vody, než pokračovali dál.

„Co by v životě nesnědl?“

„Šneky,“ odpověděla bez většího rozmýšlení, když si vzpomněla, jak nemohl byť jen vystát tu vůni.

„Samozřejmě správná odpověď,“ vyhrkl zároveň v další vlně potlesku.

„A teď tu máme trochu vážnější otázku, ovšem i takovéto věci by měli mít lidé před svatbou vyřešené - otázka číslo dvacet osm, kolik dětí chce Anthony mít?“

„Zatím žádné,“ usmála se do kamery a netušila, jestli to může Edward vidět, nebo ne, ale chtěla mít pocit, že ano... Bylo to povzbuzující.

„Další snadná otázka - co alkohol a Anthony - Nejoblíbenější alkoholický nápoj. Vidím, že trochu překvapivou odpověď už známe, teď je to na vás.“

„Vskutku jednoduché a vskutku nepochopitelné - on totiž nepije,“ zasmála se.

* * * * *

Charlie měl oči přilepené k televizi jako by znovu koukal na poslední olympijský baseballový zápas v historii a každou otázku i odpověď očekával s neskutečným napětím.

A máme tady poslední otázku. Teď už je to více než nadějné, co říkáte? Držíte jim palce? Zdá se, že svých šedesát dnů využili skutečně se vším všudy. Musím říct, že jsem ohromen a fandím vám, lidi. Takže, Bello, můžete si zvolit číslo poslední otázky, která Vás dělí od vítězství.

Zhluboka se nadechl a přivřela oči. „12,“ vydechla potom.

„12? Dobře, hned se na to podíváme. Ale, to vypadá takřka triviálně, vzhledem k tomu, že znáte Anthonyho obvod krku, který bude skutečně důležitý v případě, že půjdete vybírat svatební košili. Připravena?“

Bella kývla a začala prsty cvakat o desku stolku, za kterým seděla. Už s prvním slovem cvakání přestalo a plně se soustředila na moderátora.

„Řekněte nám Anthonyho nejoblíbenější značku oblečení,“ usmál se na ni se širokým povzbuzujícím úsměvem, ale Bella zbledla ještě o další odstín. Po pár vteřinách ji ujistil, že Anthony už svou odpověď napsal a může tedy odpovídat. Neslyšně si pro sebe něco přeříkávala a pak bezradně zvedla hlavu. Tentokrát však jeho odpověď nezveřejnili.

„Hollister nebo Brooks Brothers,“ pípla a moderátor se zadíval do svého monitoru.

„Bohužel, můžete zvolit jenom jednu značku.“

„Jasně,“ kývla a nakrčila ret. Potom si ho skousla a prsty si znovu mnula v klíně. Semknula víčka a důrazně vyslovila: „Brooks Brothers.“ A když oči zase otevřela, hrál jí na tváři potutelný úsměv. Musela si svou odpovědí být jistá, přesto moderátora proklínal, když vyhlásil komerční přestávku, protože zatraceně neznal ani jeden z těch názvů...

* * * * *

Angela si nervózně kousala nehty. Nedokázal jí v tom zabránit ani jemný růžový lak. Byla tak neskutečně nervózní! Nedokázala uvěřit, že jí Bella nechtěla s sebou na natáčení. Možná věděla, že by ji jen ještě víc stresovala, ale stejně! Vždyť to s ní celé prožívala od začátku, dokonce ji tam přihlásila, a teď to celé musela sledovat jen v televizi? Nebylo to spravedlivé a bylo to neskutečně nervydrásající. O to víc během reklamní přestávky. Nevydržela sedět a přecházela sem a tam po pokoji, očima rozčileně těkala k televizi a vůbec nevnímala, jak se jí její bráška hihňá.

“A po krátké přestávce…” vytrhl ji hlas moderátora z letmého zamyšlení. Vrhla se ke gauči, oči znovu přilepila k obrazovce.

* * * * *

Nudila se. Kate jí slíbila, že půjdou na nákupy, aby zahnaly alespoň jedno odpoledne z celé věčnosti, ale někde se zdržela. Teď seděla na bílé kožené pohovce v obývacím pokoji a nepřítomně zírala na televizi, kde běžela nějaká stupidní soutěž. Na prst si natáčela pramínky dlouhých světlých vlasů, které vážně milovala. Jako upír byla samozřejmě dokonalá – ale svých vlasů si na sobě cenila nejvíc. Ráda pohazovala hlavou a dávala na odiv jejich lesk a nikdy se za to nestyděla.

V televizi se strhl aplaus. Prudce trhla hlavou a na obrazovku se zamračila. Popadla ovládání, aby tu příšernost ztlumila, když k sobě její pohled připoutal kluk, co seděl na té proklaté soutěžní židli. Měl nový účes, ale to ji nemohlo zmást. Poznala by ho i poslepu, i na kilometry daleko, i přes televizní obrazovku.

Edward Cullen.

Zvědavost ji zcela pohltila. Co tam dělá? Nepotřebovala televizi zesilovat, jen se začala soustředit na slova. A možná to neměla dělat. Rychle totiž pochopila, co to je za soutěž. Svatba snů. Co tam ale ksakru dělá? Jak… Proč… Nechápala. Napjatě sledovala, tu nesmyslnou hru a snažila se záhadu vyřešit. A pak…

„Jaké nejbláznivější dobrodružství Anthony zažil?“odříkal moderátor otázku a na obrazovce za ním se objevilo políbil bratra. Nepříjemně v ní zatrnulo. Skoro jako by cítila ten mráz, co jí musel přeběhnout po zádech. A ta nána její obavu potvrdila…

„Jednou se líbal se svým bratrem, aby odehnal příliš dotěrnou nápadnici.“

Vztekle zařvala tak prudce, že se z lesa za domem zvedlo hejno ptáků a hlasitým krákáním rozčileně létali nad stromy. Vyběhla z domu přímo do lesa a jediným prudkým pohybem povalila nejbližší strom. Ani dunivé praskání a tvrdá rána dopadajícího stromu nezmírnily její vztek. Rozeběhla se nejvyšší rychlostí, jaké byla schopná a zastavila, až když narazila na medvědici s dvěma mláďaty. Nemilosrdně je zabila. Ne pro žízeň, ale pro ukojení hladu po pomstě.

* * * * *

„A po krátké přestávce se vracíme zpět k naší soutěži. Čeká nás odpověď na otázku týkající se nejoblíbenější značky oblečení. Takže, Bello, stále platí vaše odpověď, Brooks Brothers?”

“Ano, platí,” usmívala se navzdory snahám moderátora jí napovědět.

“Stále můžete svou odpověď změnit, ale pak už není cesta zpátky, takže?

“Moje odpověď zůstává - správně je Brooks Brothers.” Sledovala, jak se moderátorovi orosilo čelo, zjevně s touhle možností příliš nepočítali, ale faktem zůstávalo, že jí to v tuhle chvíli už bylo jedno. Rozhodla se a věděla, že si za tím bude stát, ať už mělo následovat cokoliv. Několik vteřin ještě zůstávalo v sále napjaté ticho, což bylo vzhledem k poměrně bouřlivým reakcím publika u předchozích otázek překvapivé. Její uši i celý prostor studia naplnil dramatický zvuk oznamující odhalení odpovědi.

Na obrovské obrazovce se rozsvítil nápis oznamující správnou odpověď - Hollister. Publikum vydechlo zklamáním.

“Podívejme se na hvězdy dnešního večera. Všechny odpovědi byly dosud správné, jakoby bylo přímo předurčené, aby ti dva byli spolu. Jak je jen možné, že zrovna poslední odpověď pokazila vaši svatbu snů.”

* * * * *

 

Kdy začal zadržovat dech? Každopádně Charlie prudce vydechl a mlaskl zklamáním. Ne, že by ho to osobně tak vzalo, ale kvůli Belle ho to mrzelo. Vypadala s tím klukem celkem spokojeně. Upil ze své plechovky piva a sledoval závěr soutěže, kterou se moderátor snažil ještě nějak zachránit. Publikum bylo zjevně zklamané, ale trochu jim to vynahradilo, když za Bellou Anthony přišel a přede všemi ji objal a políbil. Byla to taková slabá náplast za očekávané vítězství. Něco jí šeptal, vypadal překvapeně, když mu se slabým úsměvem odpovídala, ale mikrofony jejich slova nezachytily.

Znovu si povzdechl a poslal své dceři krátkou zprávu, aby se mu ozvala, až bude moct. A pak se vydal do kuchyně, kde už hodnou chvíli vyzváněl telefon. Teď bude ještě muset čelit své bývalé ženě, jistojistě velmi rozohněné. Jako by on měl vědět, proč to dopadlo, jak to dopadlo!

* * * * *

To vítězství bylo tak jasné! Netrvalo to ale ani setinu vteřiny, než Bella změnila své rozhodnutí. Alici zamrzl úsměv na rtech a nevěřícně třeštila oči před sebe. To už na obrazovce Bella vyřkla svou odpověď. Ani reklamní přestávka nedokáže změnit její názor, to Alice věděla, tentokrát to bylo jedno z těch silných rozhodnutí, po kterých se jí jejich cesta konečně zase trochu vyjasnila. A byla si jistá, že tohohle rozhodnutí Bella litovat nebude. I když...

“Jestli si myslí, že se svatbě snů vyhne, tak to se tedy plete!” zamračila se odhodlaně na svého muže, který se jen shovívavě usmál a stáhl si ji do klína.

 


Mno a pokud byste chtěli prostor, kde mě můžete uhánět, tak se vyskytuju na facebooku nebo na webu Lepidlo života.

předchozí kapitoladalší kapitola

Přidat komentář

Autor:

Text:

Komentáře

1

9)  marcela (07.03.2014 14:24)

Páni, páni, páni!!!
Další kapitola!!
Nevěřila jsem ,nedoufala jsem...
Je skvělá a stálo za to, si počkat.

Mirus

8)  Mirus (27.02.2014 06:25)

Skvělé, děkuji moc, potěšila jsi mě:-)

KalamityJane

7)  KalamityJane (26.02.2014 21:37)

Jalle: Byla jsem na tom stejně, taky jsem si nejdřív musela vzpomenout, o čem to vlastně bylo O:-) Děkuju za reakci :)
emam: já děkuju tobě

emam

6)  emam (26.02.2014 20:44)

Moc děkuji za pokračování a třesu se na další

Jalle

5)  Jalle (26.02.2014 20:37)

Na stmivani už vobec nechodím, no akurát dnes ma napadlo, že sem nakuknem a čo nevidím? Novú kapitolu poviedky, na ktorú som dllllllho čakala.
Kapitola je samozrejme ešte lepšia ako posledná . Ešte sa budem musieť rozpamätať na predchádzajúce kapitoly...

KalamityJane

4)  KalamityJane (26.02.2014 19:47)

Páni, děkuju, nečekala jsem, že si na povídku ještě někdo vzpomene Nosska: za Edwardem a Bellou jsem utekla, protože Harry se Severusem si postavili hlavu a dělají si, co chtějí :p Takže to s nimi hned tak vyřešené nebude

Nosska

3)  Nosska (26.02.2014 19:45)

Jééé Bella se bála pompéznosti. Jsem moooc ráda, že jsi se k povídce vrátila:) A až se na BH objeví další Nullo Modo, tak si budu doslova chrochtat blahem:p

2)  Jana (26.02.2014 19:00)

1)  BabčaS (26.02.2014 18:53)

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek