Sekce

Galerie

http://stmivani-ff.cz/gallery/thumbs/St%C5%99%C3%ADpky%20L%C3%A1sky.jpg

Setkání s Edwardem.

Rozhodnutí.

Vánoce.

Co se má stát, ať se stane

Viděla jsem, jak k domu přijíždí Alicino Porsche. Přivezla Ness. Vyšla jsem před dům, abych ji pozdravila, ale zůstala jsem stát jako solný sloup. Místo něžné dívčí tváře se na místě řidiče rýsovala mužná tvář. Tvář, kterou jsem už nikdy víc nechtěla vidět. Než jsem stačila zmizet uvnitř, vysoukal se z auta a zůstal stát.

Vítr vál směrem od něj a já se s požitkem nadýchla jeho omamné vůně. A jako by anděl mávnul křídly, zmizel prostor a čas kolem nás. Místo pozdního léta, které už pomalu přecházelo v podzim, tu náhle bylo jaro. Jaro plné slunce, kvetoucího šeříku a bzučících včel. Dívala jsem se do jeho zlatých očí a utápěla se v jeho pohledu. Jeho rysy jsem dennodenně vídala ve tváři svého syna, a přesto jsem se nedokázala odtrhnout. Vrývala jsem do paměti každou křivku jeho dokonalého obličeje.

Mlčela jsem, neschopna slov. Mlčeli jsme.

Náhle se za mnou v domě ozval hluk svědčící o rvačce a potom: „Mami?!“

To jediné slovo, které pronesl Tony, mě dokázalo probrat z omámení.

Proti sobě stáli dva naprosto stejní muži. Jen barva očí a výraz v nich je odlišovaly. Zelené oči hleděly se zřetelným nepřátelstvím a zlatý pohled se marně snažil ukrýt bolest.

„Co tady chceš?“ Přímočarý Tony.

„Přivezl jsem jen Nessii…Tony,“ řekl s malým zaváháním Edward. Jeho dokonalý hlas mi rozechvíval každou buňku v těle.

„Tak můžeš zase odjet. A jestli si myslíš, že mě zblbneš tak snadno, jako mou sestru, to se pleteš, Cullene.“

Edward pokýval hlavou, jako by tuhle reakce přesně čekal. A potom konečně oslovil mě.

„Bello, prosím…“

Nenechala jsem ho domluvit.

„Běž, Edwarde. Sem tě nikdo nezval,“ řekla jsem tvrdě a otočila se na patě.

„Bello. Nech mi to vysvětlit. Musíme si přece promluvit.“

Zastavila jsem se a zády k němu řekla studeným hlasem.

„To ses opozdil o patnáct let.“

 

Vešla jsem dovnitř, opřela se o zeď a sesunula se k zemi.

„Jsi v pořádku, mami?“ Tony se nade mnou starostlivě skláněl.

„Co se tu dělo a kde je Ness?“

„Vedle v obýváku, odešla hned, jak jste na sebe začali zírat. Jacob se rval ven, chtěl si to s ním mermomocí vyřídit, tak ho teď Ness uklidňuje. Jak ti je?“

„Dobrý. Jen mě trochu zasáhla jeho přítomnost. Omámit uměl vždycky dobře,“ řekla jsem cynicky, abych zakryla zmatek v duši.

Tony natáhl ruku ke mně, a když jsem mu podala tu svou, vytáhl mě do stoje. Do pokoje jsme vešli společně a společně taky vybuchli smíchy. Nessie se zodpovědně ujala klidnění Jacoba. Seděla mu obkročmo na klíně, ruce zabořené do jeho vlasů a líbala ho.

„Dobrý Ness, už můžeš přestat předstírat tu vášeň,“ uchechtl se Tony, ale ti dva nás neslyšeli.

Vzala jsem Tonyho za loket a vytáhla do kuchyně. Tam si můj syn nalil sklenici coly a sedl si ke stolu.

„Mami a teď pravdu. Co bude dál?“ udeřil na mě a já se jen schoulila do sebe.

„Já… já nevím, Tony,“ odpověděla jsem popravdě a nepřítomně zírala na stůl.

„Hele, je mi to proti srsti ti to říkat, ale on se tě nemíní vzdát.“

Zvedla jsem hlavu a zadívala jsem se mu do očí. Kruci já zapomněla, že Tony dokáže číst myšlenky.

„Co si myslel?“ zeptala jsem a v duchu se proklínala za špatně skrývanou dychtivost ve svém hlase.

„Jak jsem řekl, nemíní se tě vzdát. Rozhodl se, že o nás bude bojovat všemi prostředky. A nerad to ti říkám, ale znáš mě, nelžu. On tě pořád miluje a v hlavě má jen samý výčitky. A taky něco, čemu absolutně nerozumím. Peří. Poletující bílá peříčka. Rozumíš tomu?“

Dopřála jsem si pár chvil vzpomínek na ostrov a naše líbánky.

 

Edward vyskočil z postele a přitom za sebou zvedl oblak peří.

„Hele, proč ses vlastně rozhodl ničit Esmé polštáře?“ zeptala jsem se, posadila se a vytřásala si další peří z vlasů.

Už měl na sobě volné khaki kalhoty a stál u dveří, prohraboval si vlasy a vytahoval z nich peříčka.

„Nevím, že bych se v noci o něčem rozhodoval,“ zašeptal. „Máme štěstí, že to byly jenom polštáře, a ne ty.“

 

„Rozumím, Tony. Bylo to něco, co se nám přihodilo na líbánkách. Netušila jsem, že…“

Skočil mi od řeči.

„Mami, prober se. Přece mu hned nepadneš kolem krku.“

„Já nevím. Srdce by strašně chtělo zapomenout na to zlý, ale rozum mi radí držet se zpátky.“ Položila jsem hlavu na ruce. Najednou jsem se cítila slabá jako člověk. Ramena se mi roztřásla vzlyky.  Netušila jsem, že jeden jediný pohled na bývalou lásku se mnou takhle zamává.

Tony mě začal neobratně hladit po vlasech.

„Mami, nebreč, prosím tě. Vykašli se na to, co říkám já, nebo Jacob, vykašli se na Ness. Jestli ho máš ráda a chceš mu dát šanci, udělej to. Jestli ho nechceš, ani Ness, ani Cullenovi tě nemůžou nutit. Na nikom z nás nezáleží. Já se tě taky neptal, jestli se ti líbí Tanya a táhnul to s ní sedm let. Je to tvůj život a my tě budem podporovat, ať se rozhodneš jakkoliv.“

Tohle byla poslední kapka. Otočila jsem se ke svýmu synovi, vsedě ho objala kolem pasu a zabořila mu tvář do hrudi. Někdy opravdu lituju toho, že mi nemůžou téct slzy. Dokázaly by mi ulevit.

„Mami, pojď, půjdem si zalovit, chceš? Sami dva.“ Nabídl mi a já vděčně kývla. ¨

Nechali jsme Jaka s Ness zaobírat se jeden druhým a vypadli. Tony vytlačil motorku z garáže, podal mi helmu a za chvíli jsme frčeli ven z města. Domů jsme se vrátili večer, já osvěžená na duchu a na těle, Tony utahaný jako kotě. Doma jen vyčistil mašinu, zalezl pod sprchu a potom do postele. Ani nevečeřel. Vlastně co to povídám, vždyť měl jelena a srnu.

Já si do koupelny zalezla taky. Napustila jsem si vanu plnou vody, provoněla ji několika kapkami růžového oleje, který jsem dostala od Ness k narozeninám, pustila si uklidňující hudbu a relaxovala. I když jsem nikdy neunavila, tohle byl můj rituál, který mě uklidňoval. Během lovu jsem si vyčistila hlavu. Rozhodla jsem se, že všemu nechám volný průchod. Co se má stát, ať se stane. Co mi vlastně přineslo to, že jsem Edwarda tolik let nenáviděla? Nic. Jen bolest a samotu.  Nemusím se mu hned vrhnout do náruče. Uvidím, jaký bude mít vysvětlení pro to, proč se mě nikdy nepokusil zkontaktovat. V jednom měl pravdu. Musíme si promluvit.

Druhý den kolem mě ti tři chodili po špičkách. Aha, Tony jim všechno vyklopil. I to, jak jsem se před ním sesypala. Začínala jsem oceňovat, jakou má skvělou rodinu. Předstírala jsem, že se nic nestalo a snažila se fungovat v mezích normálu.

Odjeli jsme do školy a po přednáškách se sešli s Alicí, Jazzem, Rose a Emmem. Ani jeden se nezmínil o tom, že jsem se včera na pár okamžiků setkala s Edwardem. Bylo mi to divné do chvíle, než jsem si všimla, jak můj syn mrká na Alici. Zlatý Tony. Rozhodně mi bylo milejší, když o tom mlčeli. Aspoň budu mít dost času si to všechno srovnat v hlavě a rozhodnout se, jak zareaguju na Edwarda, až se příště objeví.

Neobjevil se.  Týdny letěly jako voda, ale Edward se mě nesnažil znovu navštívit. Od Alice jsem věděla, že mi prý chce dát čas. Každý druhý víkend za ním jezdila Nessie. I přes remcání Jacoba, který tvrdil, že po návratu je cítit pijavicí. Všichni jsme věděli, že to je od něj jen šprajc, protože za ta léta se mou si na náš pach zvykl, stejně jako já si zvykla na ten jeho.  Když to řekl asi po třetí, neřekla Ness ani slovo a vystěhovala se z ložnice ke mně. Jacob to vydržel jen dvě noci a pak přišel s prosíkem. A byl klid. Začala jsem si připadat jako rozvedená lidská manželka, která sice manžela nemusí, ale kvůli dětem zachovává dekorum.

Blížily se Vánoční prázdniny. Každý rok jsme je trávili u Charlieho a Sue, jenže letos se všechno zvrtlo. Dva týdny před vánoci Sue uklouzla a zlomila si nohu. Chodila stěží s berlemi a tak ji přestěhovali do La Push k Leah a táta do práce dojížděl. Nedivila jsem se, pamatuju si, jaký byl mizerný ošetřovatel, když jsem měla ortézu po střetu s Jamesem. Nebýt tenkrát Alice… nechme to být. Prostě jsme tentokrát měli zůstat doma.

Cullenovi sršeli nadšením a moje Ness taky. Bude s otcem na Vánoce. Protože všichni věděli, že mě ani kluky nikdo nedonutí slavit s Edwardem, rozhodli se Cullenovi pro Vánoce nadvakrát. Dvacátého čtvrtého večer je oslavíme podle středoevropského zvyku u nás a na Hod Boží bude Ness u nich. Fajn.

Rozhodla jsem se, že po svátcích se zajedu podívat do Volterry a vrátím se až po Silvestru. Cullenovi stále nevěděli o mých stycích s Volterrskými vládci, tak jsem se vymluvila, že se chci podívat do Evropy. Ve skutečnosti jsem tam trávila každý rok část prázdnin. Zatímco Tony byl u Tanyi a Ness s Jacobem v La Push, já byla ve Volteře. Ta se od pádu Ara změnila. Stále to bylo sice hnízdo krvelačných upírů, ale začalo se tam více dbát na čest a spravedlnost. A to nejen v případech, kdy se to gardě hodilo do krámu. Volterrští upíři vládli rukou železnou, ale spravedlivou. A co víc. Už to nebylo místo intrik a čekárna na potravu. Upíři začali vyjíždět, do divadla, na koncerty, dokonce na něco, čemu se dala říkat dovolená. A já tam trénovala nejen svůj dar, ale i boj. Stále je zde nebezpečí, že kdykoliv může moje rodina narazit na nomáda, který bude mít nepřátelské úmysly, a já se chtěla umět bránit.

Tentokrát mě Tony požádal, zda by nemohl jet se mnou. Nechtěl dělat Ness a Jakovi křena. A proč ho vlastně nevzít sebou? Nyní mu tam už nic nehrozí.

Týden před svátky se k nám Alice s Rose prakticky nastěhovaly. Zdobily dům. No, já měla pocit, že přezdobují, ale když je to těší… Jen jednou jsem je zarazila a to, když se snažily pomocí Emma a Jazze dotáhnout dovnitř ohromný strom. Pod mým přísným dohledem ho museli zkrátit na dvoumetrovou výšku.

„To není fér, Bello. Dřív si mi neodporovala,“ kňučela Alice.

„Ale odporovala, jenže to ještě nebyla upírkou a nehrozilo, že ti utrhne hlavu,“ chechtal se Emmett.

Mrskla jsem po Emmovi vděčným úsměvem a šla s Ness a Esmé připravovat nádivku do krocana. Štědrý večer byl nakonec nádherný a já zjistila, že mi je Edwarda… tak trochu… líto. Sedí v prázdném domě, zatímco se jeho rodina baví.

Rozdávání dárků si rozdělily Ness s Alicí. Alice rozdělovala dárky určené nám, Ness Cullenům.  Moc jsme se nasmáli, když totálně naštvaný Jacob obdržel od Rosalie poukázku do psího salónu. Usmířila ho až fungl nová motorkářská kombinéza, kožené boty a černá přilba, na které byla namalovaná vlčí hlava. Od nás dostal novou motorku, protože ta stará mu už dosluhovala a spoustu času strávil její údržbou. Na Nessii čekal dárek taky v garáži a to jednoduše proto, že pod stromek by se nevešel. Swanovi a Cullenovi se složili na pravé koncertní křídlo, stejně dokonalé, jako to, na které hrál její otec. Tony se radoval z nového počítače s nejnovějším typem monitoru a obludně velkou pamětí a já dostala tak trochu danajský dar. Nádhernou Hi-Fi věž. Nessie mi šeptla, že proto, abych si vychutnala to CD, co mám v šuplíku. Šmejdilka jedna. Já se vlastně na ni nedokážu ani zlobit. Jen jsem ji zatahala za pramen vlasů a potom poprosila Tonyho, aby mi ji nainstaloval v pokoji. Teda tu věž, ne Ness.

Od nás Cullenovi nedostali tak velké dary, ale myslím, že se jim líbily. Upírova povaha se nemění a já si moc dobře pamatovala, co koho z nich těší. Kvůli Carlisleovi jsem prolezla antikvariáty a sehnala mu kopie antických a egyptských spisů o lékařství. Esmé dostala zaplacený cyklus přednášek o novinkách v interiérovém designu. Alice s Rose se díky Swanům vypráví na Týden módy do Paříže, pro Jazze Tony objevil nechutně drahé, ale o to víc nádherné šachy ze slonoviny a Emmetta zabaví permanetka na zápasy jeho oblíbeného basketbalového týmu. Rozešli jsme se až po půlnoci a Alice pohrozila Jacobovi, že se pro Ness staví kolem osmé, tak ať ji nechá vyspat. Nessie se bála, že se Jake bude doma nudit, ale ten ji uklidnil, že si vyzkouší novou motorku a staví se pro ni večer.

Bylo po šesté ráno, když jsem šla budit Tonyho. Letělo nám to v deset a na letiště to nějakou hoďku trvá. Zatímco se můj rozespalý syn myl a oblékal, nedalo mi to a nakoukla jsem k Jakovi a Ness. Naposledy jsem to udělala první noc po návratu, kdy si usnuli v náruči v La Push.

Potichu jsem došla k posteli. Výjimečně Jacob nechrápal. Oddechoval docela tiše a objímal Ness, která byla přimáčklá zády k němu. Zapadali do sebe jako dvě lžičky.

Dávno už ze mě vyprchala láska k Jakovi a o to víc jsem užívala pohledu na ně. Kdybych prošla světa kraj, nenašla bych pro svou dceru hodnějšího muže. Zprvu jsem měla strach, že Ness bude zneužívat Jakova otištění a on sebou nechá vláčet, ale nestalo se to. Za prvé, si Jacob Ness odmalička dobře vychovával a za druhé, i když by ji na rukou nosil, všechno si líbit rozhodně nenechal.

Najednou se jeho pravidelný dech zadrhl a on otevřel oči.

„Bells, co je? Co se děje?“ zamumlal ospale.

„Nic, za chvíli jedem, tak jsem se na vás ještě přišla podívat.“

„Neboj, Bells, budem v pořádku,“ usmál se mé starostlivosti a znovu usnul.

„Mamko, jedem,“ šeptl za mnou Tony.

Zavřela jsem dveře, popadla tašku a šla do garáže. Docela jsem se začínala těšit.

Copak je asi ve Volteře nového?

 

Povídky od Sfingy


předchozí kapitoladalší kapitola

Přidat komentář

Autor:

Text:

Komentáře

1 2   »

eMuska

26)  eMuska (14.10.2012 13:13)

mali krásne Vianoce... chudák Edward, naozaj mi ho bolo ľúto, samého v dome... aspoň ale mohol uvažovať... a plánovať

maryblack

25)  maryblack (06.04.2012 12:08)

Krystof

24)  Krystof (08.07.2011 23:18)

Pozvánka do psího salonu . Tony a Bella směr Voltera? uŽ se těším udělala jsi Volteru krásnou :) .

Anna43474

23)  Anna43474 (09.02.2011 21:57)

Vánoce, Vánoce... odcházejí... A copak je nového ve Volteře, hmm???
TKSATVO

eMuska

22)  eMuska (06.01.2011 18:03)

Jéémin... ehm... Moje nervy! Bolo to totálne úžasné! Cullenovci a Swanovci sú skvelá rodina, dúfam, že budú pokope, a mám takého tušáka, že by Tony mohol ostať nakoniec s Tanyou, či? To len môj taký ten odhad...
Krásne.

21)  zuzka (10.12.2010 16:43)

Joana

20)  Joana (10.12.2010 00:36)

mno, mohla by si s sebou přivést na lednové lyžování nějakého červenookého kamaráda

19)  kytka (08.12.2010 22:34)

Skvělá kapitolka, báječně popsaná, strašně se těším na další. Díky za supr čtení.

nathalkasimova

18)  nathalkasimova (08.12.2010 21:18)

úůůůů... Aro už nevládne?? Tak tahle informace mi nějak vypadla... ale jinak tleskam

17)  kytka (08.12.2010 13:50)

Já se tak těším na pokračování. Skvělé.

Bye

16)  Bye (08.12.2010 10:52)

Jo! Tak nějak jsem si to jejich první setkání představovala! Mrazivé odmítnutí...
Ale potom, když jí Tony říkal, že se Edward nehodlá vzdát... Všechny ty Belliny protichůdné pocity skvěle popsané!
A ty vzpomínky...
Už aby se zase setkali

Bosorka

15)  Bosorka (07.12.2010 09:14)

Jsem mrcha, ale já doufám, že Tony se nedá tak lehce ukecat!

Lipi4

14)  Lipi4 (06.12.2010 23:20)

Sfinguško , krásnou povídku jsi napsala .. . ani nemám slovo, jelikož je to krásné, úžasné a dokonalé . .. . . .. Vánoce na 2x . .. . I když vím, že Edward si ty Vánoce o samotě tak trochu zaslouží, tak mi ho je celkem líto .. . .. .. už se nemůžu dočkat další kapitolky . . . . .. . teď se mi bude krásně usínat

SarkaS

13)  SarkaS (06.12.2010 20:39)

Nádherné, Sfin... Tony me překvapil tak jako asi vsechny, ten jeho proslov. Vázne se zmenil... Ness, no ta je ze same radosti nad tatkou uz trochu bezcitna vuci mamce, ale Jake to krasne vyvazuje. Takze to nakonec tak nevypada. Copak se asi v te Voltere stane?

12)  nathalia (06.12.2010 20:23)

Skvely dil! Moc jsem si ho uzila!!! Predpokladam, ze Alice uvidi rozhodnuti Belly jet do Voltery, a tim padem i Edward a Edward Bellu prijde "zachranit". Nebo aspon takhle by se mi to libilo!!!

sakraprace

11)  sakraprace (06.12.2010 20:15)

Krásné Tony mě překvapil, je vidět, že dospěl :D Edwarda je mi taky trochu líto, ale člověk nemůže mít všechno hned :( Jsem moc zvědavá na Volterru, takže doufám, že další díl bude brzy

10)  Tru (06.12.2010 20:11)

Tak tohle jsem nečekala... Ten Tony je sympaťák,hm:)

Ewik

9)  Ewik (06.12.2010 20:11)

Nádherný díl. Jen mi bylo líto Edwarda, úplně sám a ještě ke všemu na Vánoce.:( No, uvidíme, jak dlouho to Belle vydrží.:D
Těším se na pokračování.

semiska

8)  semiska (06.12.2010 19:38)

Musím říct, že mě Tony velmi překvapil svým rozhodnutím a chováním. Byla bych z něho vedle stejně jako Bella. Dospěl a začíná se chovat jako zodpovědný muž. Edward bude muset hodně bojovat a velmi se snažit, aby Bellu získal zpět. Jsem moc zvědavá, co všechno podnikne a jak to nakonec dopadne. MOc se ti to povedlo, Sfingo. Velmi si mě překvapila.

7)  witmy (06.12.2010 18:48)

tak to jsem zvědavá co bude ve volteře protože ty to nenecháš jen tak

1 2   »

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek