Sekce

Galerie

http://stmivani-ff.cz/gallery/thumbs/St%C5%99%C3%ADpky%20L%C3%A1sky.jpg

Edward.

Jak ho přijme Ness a jak Jacob?

A co se bude dít dál?


+15

Rozhovor otce s dcerou

Větve hustého křoví se pomalu rozhrnuly a ven vyšel… Můj otec.

Jacob zavrčel a začal se třást. Ještě chvíli a vybuchne. Položila jsem mu ruku na prsa a klidnila ho. Naštěstí se rychle vzpamatoval.

„Co tu chceš, pijavice? Tady nejsi vítán.“ řekl nepřátelským hlasem a přesunul si mě za sebe.

„Nevím, Jacobe.“ Jeho hlas mi lámal srdce. V těch dvou slovech, bylo tolik bolesti, tolik beznaděje. Otočil se a se svěšenými rameny se vracel zpět lesu.

„Počkej,“ zavolala jsem na něj. „Proč si přišel?“

Zastavil se.

„Asi jsem chtěl vidět ty, kterým jsem tolik ublížil.“

„Otoč se, prosím,“ požádala jsem ho. „Nerada mluvím s něčími zády.“

Poslechl mě a zadíval se na mě. Nebýt jeho zlatých duhovek a truchlivého výrazu, opravdu bych přísahala, že mám před sebou Anthonyho.

„Máš její oči,“ řekl tiše.

Kývla jsem na souhlas.

„Říká se to. Jinak jsem prý podobná svému otci, kterého jsem kvůli jeho pitomosti nepoznala.“

Stál, nic neříkal a díval se na mě s tragickým výrazem.

„Tak se braň, hergot!“ nevydržela jsem a zařvala na něj.

„Proč? Máš pravdu. Jsem pitomec. Nezasloužím si být tvůj otec, nezasloužím si být ničí otec.“

Ta jeho pokora mě neskutečně vytáčela. Proboha, čím tahle hromádka neštěstí dokázala přinutit mámu, aby ho milovala?

„Miloval jsem ji, Renesmé. Miluju ji stále.“ řekl a já pochopila, že se mi dostal do hlavy.

„Proto jsi ji od sebe odehnal, že jo?“ vmísil se do hovoru teď už klidný Jacob. „Každýmu vlezeš do hlavy, tak jak to, že sis myslel, že ti se mnou zahejbala? Z mejch myšlenek ti přece muselo bejt jasný, že mimo těch dvou pus, mezi náma k ničemu nedošlo.“

„Myšlenkami se dá lhát. Byl jsem zaslepený. Nevnímal jsem pravdu a pak už bylo pozdě.“ Povzdechl si… otec.

„Nikdy nebylo pozdě. Čekala na tebe kolik let. Chtěla, aby ses vrátil. Ale ty ne, parchante. Hrál sis na ublíženýho. Nediv se, že tě teď nechce vidět. Rvala se se životem jako lvice. Měls‘ ji vidět. To nebyla ta Bella, kterou jsme oba chránili ve Forks. Stala se z ní tvrdá ženská. A je to tvrdá ženská doteď. Nejradši bych tě spálil na popel, ale proč? Tohle je pro tebe horší trest. Nemáš ani ženu, ani děti. Kampak se poděl ten pyšnej, samolibej upír? Je z tebe troska.“ Jacob se jen ušklíbl.

Pomyslela jsem si. Opravdu mi čteš myšlenky?

Kývl.

Tak stůj na místě.

Pomalu jsem šla k plotu.

„Ness,“ ozvalo se za mnou.

„V klidu, Jaku.“

Došla jsem až k němu a přitiskla mu dlaň na tvář. Měl ji chladnou a nádherně jemnou. Začala jsem vzpomínat. První pohled na mamku, těsně po porodu, kdy byla ještě člověkem. Její upíří tvář. Ztrápený výraz, když myslela, že ji nikdo nevidí. Utahaný Jacob a jeho rozzářená tvář, když si s námi povídal. Oslava výhry v La Push. Lítání s vlkodlaky po lese. Léta na cestách. Vynechala jsem Volterru a … milostný život s Jacobem. Díky Tonymu jsem se naučila své myšlenky skrýt.

Skončila jsem a chtěla ruku stáhnout. Chytil mě za ni a vroucně políbil do dlaně. Ignoroval zavrčení Jaka a řekl tichým hlasem.

„Ty dokážeš ukazovat své myšlenky, že?“

Přikývla jsem a potom si pomyslela.

Jestli chceš všechno napravit, čeká tě spousta práce. Já jsem ti dávno odpustila. Asi sis prožil peklo, protože kdyby ti to bylo jedno, nechoval by ses takhle utrápeně. Mamka tě má pořád ráda, ale ublížils jí. A to víš. Snaž se. Ona si zaslouží štěstí. Ale jestli jí ještě jednou něco podobného provedeš, osobně se postarám o to, aby tě Jacob rozcupoval na atomy, rozumíš, táto?

Kývl a jeho tvář se mu rozzářila.

„Děkuju ti, princezno. Nezasloužím si takovou dceru.“

Přestaň se litovat a koukej se snažit, jasný?

Pohladil mě po tváři a zmizel v lese. Pomalu jsem se otočila k Jacobovi. Tvářil se jako bůh pomsty.

„Cos‘ mu ukázala, že ti tak děkoval?“

„Život, o který přišel, lásko. Chtěla bych, aby se usmířili.“

„To… to přece nemůžeš myslet vážně? Ten parchant a Bella? Už dvakrát ji opustil a já nedovolím, aby…“

„Co?“ skočila jsem mu do řeči.

„Ness, prober se, Bella už ho dávno nechce. I kdyby se nakrásně připlazil a ona mu odpustila, zpátky ho už nevezme.“

„Myslíš? Pojď, něco ti ukážu.“ Vzala jsem Jaka za ruku a táhla ho do domu a mamčina pokoje. Vlezla jsem do psacího stolu.

„Já vím, nemá se šmejdit, ale já to fakt našla náhodou.“ řekla jsem omluvně a vytáhla obálku se třemi fotkami. Na dvou byl můj otec, na třetí on a mamka.

„Myslíš, že by si to schovávala, kdyby jí na něm nezáleželo?“

Jacob mě nevnímal a jako hypnotizovaný se díval na stříbrný náramek, který se vysypal společně s fotkami.

„Tak ona ho celá ta léta má,“ zašeptal.

„Co je zač, Jaku?“

„Dostala ho ode mě k maturitě, toho vlka jsem sám vyřezal.“

„A to srdce?“

„To jí dal on.“

„Vidíš, mám pravdu.“ řekla jsem vítězoslavně a uklidila to zpět. „Jacobe, máma se nakrásně může tvářit jako ze železobetonu, ale stejně ho má pořád ráda, smiř se s tím.“

„Kde bereš tu jistotu, Nessie?“

Říkej tomu, třeba ženská intuice,“ usmála jsem se.

„Já už potřetí nechci zažít jejich rozchod. Poprvé ji to tak sebralo, že byla skoro tři čtvrtě roku mimo. A podruhý? Nad vodou jste ji drželi jen vy dva. Ne, ne a ne. Ta pijavice ji zase jen ublíží, já ho znám.“

„Říkals‘, že poprvé ji opustil pro její bezpečí a proto, že ji chtěl dopřát normální život. Co když tomu tak bylo i podruhý?“

„Ness, já jsem byl svědkem. Poslal ji normálně do háje. Div ji nenazval děvkou. Tak se nechová milující muž.“

„A jak se chová podle tebe?“ usmála jsem se a čekala, jak zareaguje. Nezklamal mě. Chytil mě do náruče a nesl do patra. Kopnutím otevřel dveře do našeho pokoje a složil mě na postel.  Přilehl a jeho ruka putovala po mých zádech až k zapínání horního dílu plavek. Hravě si s ním poradil a potom se jeho rty přisály na má prsa. Nadechla jsem se, prohnula a přitáhla si jeho hlavu blíž.

„Miluju tě, můj vlku.“

Na okamžik zdvihl hlavu a zadíval se mi do očí. Ty jeho zářily jak dva uhlíky. Usmál se na mě a posunul se výš. Jeho rty uvěznily můj horní ret a jeho jazyk ho jemně pohladil. To už na mě bylo moc. Třesoucí rukou jsem mu rozepnula šortky a zajela dovnitř. Ostře zasyknul.

„Ness!“

Najednou měl šíleně naspěch. Chytil mou nenechavou ruku a svou druhou rukou ze mě strhnul spodní díl plavek. A pak jsem ho ucítila uvnitř svého těla. Pohnul se. Jednou, dvakrát a moje vzrušení stoupalo rychlostí nejméně pět machů. Každé naše milování bylo jiné. Někdy něžné, někdy pomalé až líné, jindy dravé a rychlé, ale nikdy jsem ho necítila tak intenzivně jako dnes. Bylo to, jako by z nás byla jedna bytost. Toužila jsem, abychom nikdy nepřestali. Až příliš brzo jsem ucítila tu nádhernou křeč uvolnění a Jake to zaregistroval taky. Ještě dvakrát přirazil a pak se na mě zhroutil. Okamžitě se překulil na záda a mě si přimáčkl na sebe. Zavrtala jsem mu hlavu pod bradu, poslouchala pomalu se zklidňující sprint jeho srdce a cítila se naprosto spokojeně.

Přemýšlela jsem o nás, mámě a Edw…tátovi.  Srovnávala jsem ho s Jacobem. Můj Jake měl nekomplikovanou povahu. Viděl všechno černé nebo bílé. Buď to miloval, anebo nenáviděl. Já jsem ve Volteře poznala, že na první pohled zákeřní upíři můžou mít soucit a naopak, že upír, který si hrál na hodného strýčka, mě může nechat zranit.

Proto jsem otce tak přísně neodsuzovala. Netušila jsem sice, co ho vedlo k tomu, že mámu nechal, ale když jsem viděla ten smutný provinilý výraz, nedokázala jsem ho zavrhnout. Jestli si to s mamkou vyjasní a ona s ním bude šťastná, budu ráda a jestli ne, bude to jen a jen jeho vina.

Najednou mi bleskla v hlavě vzpomínka na dnešní odpoledne. Mimo těch dvou pus, mezi náma k ničemu nedošlo!

„Jacobe?!“

„Mmm,“ zavrněl unaveně.

„Ty ses s mámou líbal?“

Okamžitě byl probraný a koukal na mě vyděšeně.

Zasmála jsem se.

„Takže líbal.“

„ Jo, poprvé mi vrazila takovou facku, až si o mě naštípla ruku a podruhý mě políbila před bitvou s novorozenými upíry.“ Díval se na mě, co já na to.

„Já mám teda rodinu. Anthony se tahá s holkou, která je o třista let starší než on. Můj snoubenec se líbal s mou mámou a táta vypadá jako můj brácha.“  Vyprskla jsem smíchy a on se řehtal se mnou.

Protáhla jsem se v posteli.

„Mám hlad.“

„To není novinka,“ řekl s úsměvem a narážel přitom na fakt, že jsem po každém milování vybílila ledničku. Natáhl džíny na holý tělo, mě pomohl do županu.

„Tak pojď, tasemnice, dáme si do nosu.“

Prohlídla jsem ledničku. Na nějaký složitý vyváření jsme neměli chuť a tak jsem do ohromný pánve vyrobila fritátu a dala ji zapíct pod gril. Jacob nakrájel zeleninu a vyrobil salát. Na to on byl mistr.

Seděli jsme proti sobě u stolu a cpali se. Najednou vyprskl smíchy a drobky mu od pusy létaly na všechny strany.

„Ty jsi ale čuně.“

Jak to mluvíš se svým otčímem, pískle?“ chechtal se a schválně použil přezdívku, kterou mi vymyslel děda a kterou jsem bytostně nesnášela.

„Tak čemu ses chechtal, otčíme jeden?“

„Vzpomněl jsem si, že když jsi byla malá, nemohli jsme do tebe dostat normální jídlo. Chtěla jsi jen medvědí krev. Nestačili jsme s Bellou lovit. A teď klidně baštíš vaječnou omeletu a jsi spokojená jak želva.“

„Víš moc dobře, že na lov občas musím a medvědy mám nejradši. Ale chuť se mi léty trochu změnila, no,“ pokrčila jsem rameny.

„Až ulovíš prvního medvěda v přítomnosti Emmetta, tak tě zakousne. Teda Emmett, ne ten medvěd.“ smál se dál.

„Proč?“

„Protože si myslí, že v okruhu sta mil jsou všichni medvědi jeho. Kdysi ho jeden roztrhal a nebýt Rosalie, která ho odnesla Carlisleovi, aby ho přeměnil, už by tu nebyl.“

„Hustý. Píšu si, ukrást Emmettovi medvěda pod rukou.“

„Ness, ty seš fakt blázen, ale já tě stejně miluju.“ Vypadlo z Jaka.

„Já tebe víc.“

Koukali jsme na sebe, nic neříkali, jen si užívali přítomnosti toho druhého. Až za hodnou chvíli nás napadlo, že bychom mohli dojíst a naskládat nádobí do myčky.

A pak…

Jo, ten víkend utekl neskutečně rychle.

 

Povídky od Sfingy

předchozí kapitoladalší kapitola

Přidat komentář

Autor:

Text:

Komentáře

1 2   »

eMuska

28)  eMuska (14.10.2012 12:43)

moji dvaja mladí zaľúbecni a.. Edward.

<-takto by som sa ti mala klaňať od rána do večera!

maryblack

27)  maryblack (06.04.2012 11:30)

Krystof

26)  Krystof (08.07.2011 12:11)

Vždycky jsem neměl rád Jackoba a Edward mi připadal naprosto v pohodě. Teď je to zase naopak, dokonce s Jackobem souhlasím Edward je tupec tupej . Ale na druhou stranu oni k sobě zase patří . No opět skvělé a tasemnice :)

Anna43474

25)  Anna43474 (24.01.2011 21:09)

Takže Edward má ještě šanci, jo???
Tasemnice a otčím
TKSATVO

eMuska

24)  eMuska (06.01.2011 17:25)

Hm, ten Edward... jéémináčku! A Nes... myslím, že sa správa fér. Jej otec si to poriadne ani nezaslúži... A to, že je. Nebude v tom mať prsty Jake? Resp. ich aktivitkky? Myslím, že budeme mať vlkopíra Počkať. Ale musí tam byť ešte časť človeka... Hm... Člkopír?
Krásne.

Lipi4

23)  Lipi4 (24.11.2010 18:17)

Sfinguško , okouzlující je tato kapitolka . .. . Nessie je úžasný rozumný anděl spásy, který chce dát svoje rodiče dohromady (uvidíme jak se jí to povede ) . .. . celá kapitolka byla její až na tu záverečnou tasemnici (to jsi mě vážne odrovnala - proč vždycky skončím jako kobyla, když čtu něco od Tebe? :D :D :D ) . .. . .. .. . .. . .. . a ten zamilovaný závěr .. . .. .. . .. už se nemůžu dočkat další kapitolky (holt jsem se teď namlsala, když jsem je četla na ráz ) .. .. . . snad mi ta příští kapitolka neuteče a můj komentík bude hned

Bye

22)  Bye (23.11.2010 23:58)

Áááááááá, to byla jízda!!!!
Hele, zkroušený Edward! To jsem zvědavá, jak bude vypadat setkání s Bellou. To bude asi jiný kafe, což?
Už jsem na to úplně nažhavená, protože vím, že ta mu to tak snadno neodpustí!
No a Jake s Nessie... to je prostě
Jenom mě trochu dost zarazila ta poznámka o vaječný omeletě...

Lia

21)  Lia (23.11.2010 07:08)

doopravdy napínavé :)

sakraprace

20)  sakraprace (23.11.2010 06:07)

Ona mu odpustila strašně rychle alr u Tonyho to asi tak lehce nepůjde
Krásně napsané, shltla jsem to jedním dechem

19)  hellokitty (22.11.2010 23:29)

Ewik

18)  Ewik (22.11.2010 22:11)

Skvělé! Edwarda upřímně lituji, nebude to mít vůbec lehké a taky proč by, vždyť je to pitomec. Nessie je úžasná, nezklamala. Doufám, že se Edward bude držet její rady.

17)  AMO (22.11.2010 21:43)

Jupí - aspoň někdo s rozumem.Podle jejího chování, začnu věřit, že pomůžou Belle k návratu.Jen si neumím představit až otec uvidí svého syna s Tanyou:) :) :) :) :) :) .Jo, už se těším, co bude dál...

Bosorka

16)  Bosorka (22.11.2010 21:23)

Teda Sfingo, tys mi zase rozdováděla oxitocin ;) .
Ness je rozumná holka, ale Tony bude asi tvrdý oříšek-celý tatnínek. Jo co si Edík upekl, musí si vyžrat!!!!

Eleanor

15)  Eleanor (22.11.2010 21:11)

To bylo od Ness moc hezké

semiska

14)  semiska (22.11.2010 20:45)

Nessie se zachovala naprostě krásně a nečekaně. Snad popadne Edward rozum do hrsti a pokusí se naposledy o Bellu zabojovat a snažit se jí získat. Dneska byla největší hvězdou Nessie, získala si mě, jak byla nad věcí a rozumná. Moc krásný, Sfingo, moc se ti to povedlo.

SarkaS

13)  SarkaS (22.11.2010 20:34)

Ano!!!Ness nezklamala a Jake taky ne.. Tohle bylo přesné.. Přesně takové jak jsem si to představovala. Sfin přiznej se, že ty máš nějakou schopnost, která nám nadálku leze do hlavy a tam vidíš co bychom si nejvíc přáli? Bylo to úžasné!!!

12)  Tru (22.11.2010 20:29)

Tak to vypadá, že je vše na dobré cestě:) Krásné:)

eElis

11)  eElis (22.11.2010 20:24)

I když se Edward nezachoval k Belle zrovna nejlíp, že, jsem moc ráda, že alespoň Nessie je na jeho straně. No, doufám, že se Edward zmátoří a budu bojovat. Nádherná kapitolka.

Lenka326

10)  Lenka326 (22.11.2010 20:23)

WOW!!! Úžasné, tajně jsem spoléhala na Nessie, že bude nejvstřícnější a ono to vyšlo . Dokonce mnohem líp, než jsem čekala a možná o to horší budou Tony a Bella. Ale jako věčná optimistka vztahu B&E věřím, doufám a těším se.
Moc se mi líbila část s Nessie a Jacobem, ti dva prostě patří k sobě . Jacob je taková horká hlava, jak říká sama Nessie, všechno je buď bílé nebo černé, ale když ho jeho Ness správně směruje, tak je z něho plyšový vlčáček.
Moc prosím múzu, aby tě neopouštěla, protože už teď se nemůžu dočkat pokračování.
Díky

9)  CAlen (22.11.2010 20:11)

Hustýýýýýý

1 2   »

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek

Bree Tunner