Sekce

Galerie

/gallery/Spoutaní.jpg

Edward je stále více zmatený z Belly. Okolo ní a Davida je něco zvláštního a jemu se to vůbec nelíbí...

„Znali jsme někoho velmi podobného. Jmenovala se Bella, ale už je to hodně dávno,” zamumlal Carlisle.

„Vždyť ona je Bella, třeba je to ta samá.”

„Pokud je to vážně ona, tak má pořád stejný vkus,” hlesl Emmett. Eleazar se na něj překvapeně otočil a pak mu to došlo. S nevěřícným pohledem pohlédl na Edwarda. Netušil o co tu jde, ale mezi těmi dvěma byla opravdu určitá podoba.


 

3. Dar doteku

Edward ji potřeboval znovu vidět. Ujistit se že je to opravdu ona. Vypadala úplně stejně, její mysl pro něj byla také naprosto němá. Stejně jako Davidova. Netušil co je zač, ale něco na něm se mu nelíbilo. V jeho pohledu se pod tím chladem schovávala jakási nadřazenost s níž se na ostatní díval a to jak se choval k ní... Jako by si byl naprosto jistý její oddaností.

Prudce sebou škubl. Přes zraky ostatních viděl, jak soukromá porada Volturiů s ostatními koveny skončila. To co však mělo následovat teď, ho příliš nepotěšilo. Všichni mířili do zadní haly. Ta sloužila k jedinému účelu - ke krmení.

Vyrazil kupředu až se dostal k nim. Ze stínu chodby sledoval skupinu, která mířila na slavnostní oběd. Nevěřícným pohledem sledoval Bellu a Davida jak je následují. Raději ignoroval jeho ruku okolo jejího pasu.

Slyšel jejich tlukot srdce, ale ani se nezaškobrtlo, nerozbušilo z představy co bude následovat. Přesto to museli tušit. Jako by ovce šly na porážku dalších. Chtěl ji zastavit, zabránit jí vejít tam, ale nemohl dělat nic z toho. Jen přihlížet. Aro s Caiusem a Marcusem zůstali stát na chodbě. Dávali přednost soukromému ukojování své žízně. Se svými hosty se tedy rozloučili.

Sledoval, jak jim Caius s Marcusem jen nadřazeně pokynuli, zatím co Aro si s nimi ve zdánlivě přátelském gestu podával na rozloučenou ruku. Všichni věděli co tím sleduje, ale nikdo se neodvažoval vzepřít. Nechali jej nahlédnout do své mysli a ujistit se, že před ním nic neskrývají.

Poslední přišli na řadu Bella s Davidem. Edward se celý napjal. On do její mysli přístup neměl a příčila se mu představa, že Arovi to odepřeno není. Na druhou stranu by konečně přes něj mohl zjistit, co se to tady probůh děje.

Bella bez zaváhání zvedla ruku a nechala Ara aby ji obemkl svým pevným stiskem. Jediným výsledkem však bylo jeho pokývnutí. Byl zklamán, že ani tentokrát mu jeho schopnost nedokázala dopomoct nahlédnout do jejích myšlenek.

Bella mu pokynula také a jen co jí ruku pustil, ustoupila stranou a nechala předstoupit Davida. Ten téměř dychtivě zvedl ruku k Arovi, avšak zbytečně. Edward nechápavě postřehl, jak Arova svěšená ruka dokonce uhla kousek vzad. Jako by se ji snažil ještě od Davida oddálit.

David tedy ruku spustil a pokývnutím se s nimi rozloučil. Edward naprosto nechápal, co se tam stalo. Jako by se Aro jeho doteku bál. To už však všichni tři Volturiovi vyrazili pryč. Zaměřil tedy svoji pozornost zpátky na Bellu. David ji vedl přímo do sálu. Vyrazil za nimi.

Edward se snažil nevnímat bolestné nářky a několik stále se zpomalujících úderů srdcí, než se nadobro zastavily. Na lidech se tu už krmilo osm dalších členů vládnoucích kovenů. Bella s Davidem zůstali stát a rozhlédli se, dokud jim nepadl pohled na jednu dívku, která se třásla strachy a vyděšeně před tou hrůzou couvala.

Edward sledoval Bellinu tvář, která se na ni zahleděla. Najednou se mu svět obrátil vzhůru nohama. Její oříškové oči náhle potemněly až byly naprosto černé. Jako jeden vyrazila zároveň s Davidem k té dívce. Než si jich vůbec stačila všimnout, stál už David za ní a odhrnoval jí vlasy stranou.

Objímal dívku okolo pasu a bez dalšího otálení se jí zahryzl přímo do míst kde divoce bušila krev. Bella stojící před ní se naklonila a zakousla se do jejího krku z druhé strany. Krmili se na ní oba dva v dokonalé souhře a pospolitosti.

Edward na to zíral neschopen nějaké reakce. Nikdy neviděl, aby se někdo dokázal dělit o svou kořist, a nebyl sám. I několik dalších na ně zůstalo zírat. Oni si jich však nevšímali. Pomalu polykali doušky krve, jako by si chtěli vychutnat každou kapku.

Vinou jejich otálení zůstali v sále poslední. Bella se konečně odtrhla a otřela si rty. Její oči pomalu nabíraly opět oříškově hnědou barvu. Pohled jí však zabloudil ke dveřím, kde se střetla s Edwardovým stále nevěřícným.

Zůstali tam stát zírajíc na sebe. Ze strnulosti je vyrušil až pohyb. David chytil Bellu za paži, aby ji probral. Podle jeho výrazu se mu vůbec nelíbila její reakce a už vůbec ne Edwardova přítomnost. Bella se opravdu tvářila, jako by byla chvíli naprosto mimo. Když ji David pustil, vyrazila pryč. Schválně vyšla druhými dveřmi, aby nemusela jít okolo Edwarda.

Ten se naposledy podíval po Davidovi, který jej nepřátelsky přelétl pohledem a pak se znovu začal věnovat dívce ve svém obětí. Edward tedy vyrazil ze sálu zpět na chodbu. Přeběhl do sousední chodby, ale ta už byla prázdná. Bella byla pryč. Nyní si však byl jistý. Byla to ona. Netušil sice, co to s ní je, ale ten pohled co na něj upírala... Znal jej. Nikdy by jej nedokázal vymazat z paměti.

 

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

Evelyn

3)  Evelyn (14.01.2011 11:23)

Tak ze společného krmení se mi proběhl mráz po zádech...

2)  Lejla (26.11.2010 09:03)

Kdo je David? její syn a nebo její přítel a proč mím takový dojem, že iá Aro se ho bojí A Bella se krmí lidmi Jsem zoufalá běžim na další

1)   (11.11.2010 19:41)


Ale Bella se krmí lidmi?:( :( :( :( škoda

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek

Eclipse still