Sekce

Galerie

/gallery/felix.jpg

Jsme v Itálii!

 

(Pozor, obsahuje explicitní výrazy!)

Ačkoliv se Angelini příbuzní před staletími pohybovali po italské půdě, ona sama se jako Italka rozhodně nikdy necítila. Na ranči v Texasu s hromadou kovbojů kolem sebe? Přesto se však ve chvíli, kdy se její noha poprvé dotkla italské půdy, cítila tak nějak zvláštně. Jinak. Jako kdyby teď mělo všechno konečně zapadnout do sebe.

Možná to bylo tím, že v sobě měla několik litrů slané mořské vody, které se nalokala při tom dlouhém plavání. Felix znechuceně pozoroval, jak dáví a vrací vodu zpátky do moře. Několikrát jí při vynoření nad hladinu jasně řekl, ať je zticha a nemluví. Pak že se jí žádná voda do útrob dostat nemůže. Ona si přesto nemohla mnohokrát odpustit oznámení o tom, že on, Felix, je vážně kretén. Idiot a imbecil. A debil. Většinou to bylo ve chvíli, kdy se lekla žraloků, kteří chvatně mizeli v hlubinách, nebo vraků lodí a letadel, které se před nimi vynořily ze tmy hlubokého oceánu.

Byl to pro něj nezvyk. S novorozenými se setkával jen při trénincích, kdy je učil, jak moc nepříjemné je, když vám někdo utrhne kus těla. Při výpravách pak měl čest s těmi nepoučenými nebo nezbednými, ale s nimi se nikdy blíž neseznámil. Ale teď konečně chápal, proč si Luigi, který měl ve Volteře na starosti nováčky, neustále stěžoval na to, že jsou to malí retardovaní zmetci. Angela byla taky... zmetek. Nádherný exemplář zmetka. Náladový zmetek. Vzteklý zmetek. Neposlušný, zlobivý zmetek s řádně prořízlou pusou, který si vyloženě říkal o to, aby byl potrestán. Felix se zasněně podíval na Angelu, která si ždímala vlasy. Přimhouřil oči. Mají ještě dost času, než začne svítat, a jedno takové malé potrestání nezní špatně...

„Nečum tak na mě a koukej najít nemocnici!“ ozvala se Angela. Felix svěsil ramena a nespokojeně si odfrkl. Vážně si ji pořídil dobrovolně?

Vydali se na cestu k nejbližšímu městu. Dokud byla tma, mohli běžet lesy podél silnic. U první vsi se Felix na vteřinu zastavil a lačně nasál do nosu vůně všech těch spících lidí. Chystal se navrhnout, že by si došel najít někoho k snídani, protože mu při té plavbě vyhládlo, ale Angela okamžitě odhalila jeho úmysly:

„Vlez někam a utrhnu ti hlavu! Já jsem tu novorozená! Já potřebuju krev víc než ty, tak pohni svým kamenným zadkem!“

Slíbil si, že jednou za tohle všechno bude Angela pořádně pykat. A pak poslušně vyběhl za ní.

 

Za stvítání už spokojená napitá Angela seděla na kraji lesíku za městem a čekala, až se Felix vrátí s autem. Tedy – čekala podruhé. Poprvé přijel černým mercedesem s kouřovými skly a podivně pomačkanými dveřmi u řidiče. Vyzval ji, aby si nasedla, ale ona položila velmi zákeřnou otázku

„Kdes to vzal?!“

Felix neuměl moc dobře lhát. Za svého dlouhého upírského života se o to pokusil celkem třikrát, a dvakrát to skončilo tím, že byl roztrhán na kusy. Potřetí to vypadalo nadějně – tedy prozatím. Angela mu stále ještě věřila, že se od něj nesmí moc daleko a na moc dlouho vzdálit. Teď se rozhodl to zkusit počtvrté:

„Koupil?“

Možná kdyby nepoužil tázací intonaci, prošlo by to.

„A co se stalo s dveřma?“ přimhouřila oči Angela. Felix polkl. Tušil, že to nevyjde, ale byl hrdý a statečný upír, a tak zariskoval:

„Narazil jsem.“

Angela zvedla obočí a vypadala nebezpečně.

„Do stromu?“ pokračoval Felix. Jeho vyvolená zavrčela. „Do mostu?“ zkusil jinou možnost. Vrčení nabralo na intenzitě a on téměř vykřikl:

„Do sebe? Já narazil do auta?“

„Tys to auto ukradl!“ vpálila mu Angela do tváře. Nesnášela zloděje aut. Dvakrát jí v L.A. nějací mizerové ukradli auto a ona na ně byla prostě alergická. A Felix teď udělá tohle! Chtěla mu názorně vysvětlit, že auta se nekradou. Zabrala za kliku u místa řidiče, aby mohla toho idiota vytáhnout ven a něco mu provést, ale neodhadla svoji sílu a dveře jí zůstaly v ruce celé. Zmateně se na ně podívala a Felix zahuhlal:

„Přesně tohle se stalo. Ale já to udělal naschvál.“

Angela ještě chvíli hodně důrazně vrčela. Zuřila, protože rozbila cizí auto, protože Felix se jí pokoušel tak trapně lhát, protože byla upírka a protože musela s tím hovádkem trávit věčnost. Pak dupla, až se pod její nohou vytvořil v asfaltové cestě menší kráter, jedním pohybem vmáčkla dveře zpátky tak, že bylo prakticky nemožné, aby je ještě někdy někdo otevřel, a zasyčela:

„Vrátit. Pokus se zapojit zbytek mozku a sehnat auto legálně!“

„Ale -“ pokusil se Felix vysvětlit, že možná bude lepší tohle auto shodit zapálené ze srázu, než ho nenápadně dostávat do těch hlídaných garáží. Okamžitě byl přerušen:

„Ne! Ať už jsi chtěl koktat cokoliv, ne! A jestli nepřijedeš s autem, ke kterému budeš mít doklady, už ti nedám!“

Felix zapřemýšlel. Nenapadalo ho, co přesně mu Angela nechce dát. Otevřel pusu a ta vzteklá černovláska nahlas zakřičela:

„To, ty blbečku! To!“

Došlo mu to a zajíkavě a vyděšeně se nadechl. To s ní měl moc rád. Zuřivě přikývl, dupl na plyn a rázem bylo auto na cestě do města. Až když později v záři vycházejícího slunce lehce se třpytící Felix čekal u výdeje půjčovny aut, došlo mu, že tohle už vážně zavánělo šikanou. A že se bude muset optat Demetriho, jestli se z něj Angela nepokouší dělat podpantofláka.

Když tedy podruhé přijel k lesíku a z okénka okamžitě vytrčil ruku s doklady k autu a smlouvou o jeho zapůjčení na jméno Felix Kostolopapulis, což bylo jedno z příjmení, ke kterému měl doklady, tvářil se docela naštvaně. Všimla si toho i Angela:

„Nějak se ti chvěje chřípí, Felixi.“

Ozvalo se jeho vzteklé zamručení a tiché prasknutí. Dělal, že toho druhého zvuku si nevšiml, ale očím jeho drahé neuniklo nic.

„To jsem zvědavá, jak jim vysvětlíš ten rozmáčknutý volant, ty troubo.“

 

Cesta do Volterry utekla docela rychle. Už po osmdesáti kilometrech se Felix rozhodl, že Angele odpustí. Napadlo ho, že je třeba jen nervózní z toho, že se má setkat s Arem a jeho bratry. To byl důvod k té nedůtklivosti. Ostatně, i on byl lehce vystresovaný. Aro už všechno ví od Demetriho. Možná ví i to, co sám Felix neví. Na druhou stranu, Aro určitě neví, že Felix přišel o hlavu. Bohužel se to dozví, jen na Felixe chmátne tou svou seschlou rukou. Aha, a teď se dozví i to, co si Felix myslí o jeho ruce. To není dobré.

Angela si užívala ticha. Felix už hodinu nepromluvil. Došlo jí, že když mlčí, vypadá mnohem inteligentněji. Mužněji. Dokonce je víc sexy a když svou obrovskou rukou lehounce zvedne páčku blinkru, je docela roztomilý. Nebála se ho, nebyl důvod. A nebála se ani toho, co ji čeká. Jestli je tenhle obřík tak splachovací, že si s ním může dělat, co chce, ti ostatní krvecucové už budou hračka. Pozdraví se s nimi, prohodí pár společenských frází, vyžahne jejich sklad krevních konzerv a řekne jim, že v Itálii je sice fajn, ale doma je doma. Popadne Felixe za límec a vyrazí zpět do Států. Tentokrát už se ve vodě nebude lekat všeho, co se objeví, tak by ta cesta mohla být pohodlnější a rychlejší.

Jenže u Florencie se to tak nějak pokazilo. Felix tajně sledoval Angelu. Nemohl se nabažit pohledu na ni. Byla nádherná, její jasně červené oči byly téměř hypnotické. Voněla dokonale a on byl vděčný, že dokáže sledovat provoz jen malým zlomkem své pozornosti a tu drtivou většinu může věnovat své milé.

Díky tomu si nevšiml radaru. Ani dálniční hlídky na motocyklech, která se je pokusila o dva kilometry dál zastavit. Upozornila ho na ně až Angela:

„Ty kreténe!“

Zpanikařil. Nejdřív chtěl ujet, ale ten křáp z půjčovny se nedokázal dostat přes sto osmdesát kilometrů v hodině a motorky byly ty speciální, superrychlé. Policie je doháněla. Právě projížděli na kraji sklaní průrvy a Felixe napadlo snadné řešení tohoto problému.

„Vadilo by ti předstírat smrt?“ zeptal se slušně Angely. Počítal s jejím souhlasem, takže už už strhával volant doprava. Bohužel, Angela byla nevyzpytatelná. A chytrá, to musel přiznat.

„Zbláznil ses? Co když se zabijeme?“
Otevřel pusu, aby namítl, že to jen tak nejde, leda že by auto chytlo a začalo hořet. A zase pusu zavřel. Protože s jeho štěstím by určitě hořet začali. Povzdechl si. Na nejbližším exitu sjel z dálnice, jakmile to bylo možné, odbočil na vedlejší cestu a následně zpomalil, aby si dva muži na motorkách mohli všimnout, že zabočil na odpočívadlo.

„Ty jsi fakt -“ vyjekla Angela. Ale Felix měl plán. Skvělý plán.

„Mlč, ženo!“ zahřměl, až zavibrovalo čelní sklo. Angela ohromeně a okouzleně zavřela pusu. Teď! Teď se chová jako pravý chlap!

Oba policisté mezitím seskočili ze svých strojů a s namířenými pistolemi opatrně pohopsávali k autu. Felix se samolibým úsměvem sledoval sluneční paprsky, které se právě prodraly mraky. Otevřel dveře a v duchu si pobrukoval úvodní píseň z Jamese Bonda. Vystoupil z auta.

„Ruce vzů -“ zakřičel jedem policista, ale údivem zmkl.

„-ru,“ doplnil ho stejně šokovaný kolega.

Felix se nádherně třpytil.

A pak, aniž by si muži zákona uvědomili, co se děje, po nich skočil. Zlomil jim vazy. Tomu druhému se hned žíznivě zakousl do krku a hltal jeho krev.

„Tys je zabil?“ ozvala se nevěřícně Angela a vystoupila z auta. S trochou snažení se odtrhl od tepny a rychle kývl bradou k druhé mrtvole:

„Dej si, jestli chceš.“ A zase se pustil do pití, aby náhodou nevyrobil dalšího novorozeného.

Angela už zase vrčela. Felix si na ten zvuk pomalu začínal zvykat. Ona si ale na život a chování zabijáckých upírů zvyknout tak nějak nemohla. Nechtěla. Taková nebyla. Možná byla mrcha, ale zabíjet lidi? Asi si bude muset promluvit s těma šéfama. Byla si jistá, že by se našlo dost pomatených uctívačů upírů a satana a kdo ví, koho ještě. Ti by dobrovolně dvali krev pro účely krmení upírstva a za odměnu by chtěli třeba volný vstup do toho jejich sídla. Nebo by si upíři mohli krev prostě kupovat! Dáte bezdomovci pár eur a on vám půllitr krve – to je dobrý obchod! Dovedla si představit, že by se na tom rozjel vážně slušný byznys.

Felix mezitím dopil i druhé tělo a odběhl do lesa. O chvilku později byl zpět, popadl oba policisty a odnesl je. Pak se vrátil pro motorku a Angela z lesa zaslechla zvláštní zvuk, jako kdyby někdo mačkal hromadu plechu a kovu. Felix s rozpustilým úsměvem znovu vyšel z lesa a mrkl na ni:

„Už to bude.“

Odtáhl i druhou motorku, znovu se ozval kovový rachot a ani ne čtyři minuty od smrti policistů si Felix spokojeně oprášil ruce a řekl:

„A je po důkazech.“

A pak, celý rozradostněn tím skvělým plánem, na který přišel úplně sám, a krásně najedený, si přitáhl Angelu za pas k sobě a vášnivě ji políbil.

Jakmile se k ní dostal takhle blízko, měl vyhráno. Nedokázala mu odolat. Zpropadené pudy!

 

Odpoledne se na obzoru objevila Volterra. Felix se zhluboka nadechl, aby nasál tu vůni domova. Angela ukázala prstem před sebe:

„Tohle? Taková díra?“

Ano, i tohle si Aro přečte v jejich myslích. Felix se mu v duchu několikrát omluvil a sliboval, že svou upírku naučí slušnému chování. Jen to bude pár let trvat. A možná kvůli ní několikrát přijde o hlavu. I tak byl odhodlaný si Angelu ubránit před všemi za každou cenu. Nedá ji. Nevzdá se jí.

„Zazobaní upíři a postaví si barák v takový prdeli? Co takhle Hong Kong? New York? Nebo aspoň Paříž? Někde, kde to žije? Ne. Vítá vás Volterra, největší zapadákov v západní Evropě! Hm, bezva,“ bručela Angela a Felix po ní střelil pohledem. No... Možná by ji mohl na pár let zapůjčit na pokusy, nebo tak něco. To by ji naučilo slušnému chování!

 


předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1 2   »

ireen

30)  ireen (16.04.2012 14:08)

Já fakt nemůžu ...

ctenarka

29)  ctenarka (30.07.2010 16:15)

Teda přečetla jsem to na jeden nádech a je to děsně dobrá povídka a doufám, že přidáš ještě pár pokračování protože si to zaslouží

28)  Mazel (15.07.2010 21:26)

je to dokonalí a moc moc by mě zajmalo kdy bude pokráčko

ChrisTea

27)  ChrisTea (24.06.2010 12:31)

Bože!!! Já Angelu žeru!!! Takhle zacházet s Felixem, i když popravdě mi ho ani moc líto není!!! Těším se na další kapču!!!
ChrisTea

26)   (19.06.2010 22:03)

Super kapitola!!!!!!! Mocinka se ti to povedlo, Neb..... Jako vždy mně přišla zkontrolovat matka a divila se, čem se směju :D :D :D :D :D
Kdy bude další??? Doufám, že dříve než tato.. :D

Anna43474

25)  Anna43474 (18.06.2010 15:21)

Jééé slíbená kapitolka!!! Ani nevíš, jakou práci mi dalo nezačí jásat v půlce hodiny IVT přímo před celou třídou - a stejně jsem si to potom musela dočítat doma. Ale upřímně začínám litovat Ara...

Evelyn

24)  Evelyn (17.06.2010 17:08)


Neb, ty jsi génius! A Angela je báječná tak moc, až je mi Felixe skoro líto :D :D

Lipi4

23)  Lipi4 (17.06.2010 14:43)

:D :D :D Tak tohle mi dneska opravdu zvedlo náladu. Děkuji Ti Neb.

Silvaren

22)  Silvaren (17.06.2010 07:47)

Rozsekala jsi mě na malinké kousíčky, které se tu teď válí po zemi v křečích neutišitelného záchvatu smíchu.
Hejbni tím svým kamenným zadkem.
Ne, ať jsi chtěl koktat cokoliv, ne!
BRAVO!!!

Popoles

21)  Popoles (16.06.2010 23:13)

Já toho tvého Felixe prostě miluju!
Netuším proč, ale připomíná mi momentálně zaostalé štěně, které se bytostně snaží potěšit paničku, ale ať se snaží jak chce, vždycky udělá loužičku těsně vedle novin.
Panička ho řádně zcepuje a on jí za to miluje víc a víc.
Nádhera Neb, zase mě bolí všechno přilehlé svalstvo bříšní.

Karolka

20)  Karolka (16.06.2010 22:40)

:D :D :D :D :D Aro se z ní naprosto explicitně pose*e!!! :D :D :D :D :D

Karolka

19)  Karolka (16.06.2010 22:38)

A N G E L A
Ano, už úvod mého komentáře předznamenává jeho kvalitu a hlubokomyslnost...
To bylo táááááák skvělýýýý! Na asi patnácti místech jsem dostala parádní záchvat smíchu. Nádherná rovnováha humoru, pubertálního humoru a situačního humoru. A tak nějak tam cítím (no jo, to je ta nátura) krásnou pudovou přitažlivost Felixe a Angely. Ona mu dává takovou sodu, že bych ho i objala.
A možná to bude tím, že jakýkoli chlap vzniklý pod tvými prsty na klávesnici, je prostě k sežrání. BRAVO!!!

Bye

18)  Bye (16.06.2010 22:07)

Jak je možný, že je někdo schopen zplodit takovou PR*EL???
To se někde učí?
Nebrasko, opět mě máš na svědomí! Zase tady, blbec, ruším noční klid.
Angela mi zprvu fakt lezla na nervy, ale musím uznat, že pro to, aby vydržela takovej nápor na nervy, jakej bezesporu ten blb Felix je, jsi ji prostě musela stvořit takovou. Teď se jí to vážně moc hodí.
Ale mám je oba čím dál radši. I toho "Felixe"!
Hele, to by mohla bejt nová neotřelá nadávka: "Ty seš ale Felix!" :D

Aha, a teď se dozví i to, co si Felix myslí o jeho ruce.
Do stromu? Do mostu? Do sebe?

Ne, to fakt nejde.

Bye

17)  Bye (16.06.2010 21:40)

Bože, to ne! Spletlas to! Místo "explicitní výrazy" mělo být napsáno "smrtelné kombinace slov, které mohou způsobit udušení".
No nic, mám přečtený první dva odstavce. Tak já už jdu číst.

Bye

16)  Bye (16.06.2010 21:30)

Sakra! Chtěla jsem začít číst, a místo toho se musím jít podívat do Slovníku cizích slov, co znamená explicitní :D

Lenka

15)  Lenka (16.06.2010 20:26)

Tak tohle je vážně luxusní pokračování.
Angela je správná drsňačka a Felixovi to teda fakt moc nepálí.

Je to bezva dvojka. Jsem zvědavá, jak to bude probíhat u Ara.

sakraprace

14)  sakraprace (16.06.2010 20:15)

Paráda. Felix a jeho obstarávání auta mě odbouralo. Angela je luxusní a Felix zrovna tak, alespoň v její blízkosti. Nemůžu se dočkat až se dostane před vládce toho zapadákova.

Noth

13)  Noth (16.06.2010 19:57)

Přiznávám, dostalas mě!
Neb, já tě miluju!
Kdo je na tom podobně, nechť zaskočí na !TN!

AliceBrandon

12)  AliceBrandon (16.06.2010 19:44)

Ááá, to bylo něco! Ta mu dává kapky. Felixovo lhaní ohledně auta mě složilo
No jsem zvědavá, jaký pozdvižení způsobí Angela v tý... prdeli.

11)   (16.06.2010 19:33)

heh, další parádní prohýkanej díl :D
Angela ve Volteře, to bude tóčo! Un capitolo magnifico!

1 2   »

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek

Edward - EC promo