Sekce

Galerie

/gallery/felix.jpg

Tak se z jednorázovky stala kapitolovka :-)

A Angela se probrala...

O tři dny později otevřela Angela rudé oči a cítila se zmateně. Mlhavě si pamatovala, že se na ni vrhla ta hromotlucká napodobenina muže v převleku upíra a pak ji najednou začalo všechno pálit. Snažila se najít souvislosti, ale pak si uvědomila, že zírá na dřevěné obložení stropu a vnímá každou rýhu v prkně, každý pruh letokruhu a každou částičku prachu mezi jejím okem a tím stropem. Navíc cítila všechny pachy v okolí. Blízko u ní bylo něco hodně příjemného, těžká, lehce nasládlá vůně s kořeněnými podtóny. O něco slaběji cítila čistící prostředky a nějaké smrady, které nedokázala identifikovat, ale nedělaly jí dobře.

V krku ji hrozně bolelo, takhle se necítila ani při své nejhorší kocovině po premiéře předposledního filmu – a že tam si podala ruku s otravou alkoholem!

Tohle bylo zvláštní.

A pořád nevěděla, jak do toho zapadá ten Filip.

Najednou se vedle ní něco pohnulo a než se nadála, stála namáčklá v rohu na druhém konci pokoje a vrčela. Nevěděla, proč to dělá. Ani si nebyla jistá, jestli to udělala ona.

A pak uviděla Filipa.

Pořád ještě byl namaskovaný jako upír. Debil. Aby se nepodělal z toho, že hraje v komparzu!

„No konečně,“ řekl ten chlap a jeho hlas jí zněl jako nejdokonalejší pohlazení pro uši. Překvapeně otevřela pusu a Filip se usmál. Pohled na jeho zuby v ní najednou něco sepnul a ona si sice nebyla jistá, co přesně se děje, ale věděla, že on za to všechno může. Její tělo ovládly instinkty, o kterých doteď neměla ani ponětí, a v příštím okamžiku držela Filipa za hlavu a pokoušela se mu ji utrhnout.

Felix věděl, jak nevyzpytatelní jsou novorození, ale Angelin náhlý útok ho zaskočil, takže se mu dostala až na tělo. A nebylo to tak příjemné, jak si představoval, když čekal na dokončení její přeměny. Vlastně to bylo docela nepříjemné.

„Nechrrr mě!“ zachroptěl a pokoušel se ji od sebe odstrčit. Přestože byl fyzicky velmi zdatný a navíc dobře vycvičený k boji, Angela neměla o pravidlech soubojů ani ponětí a tak se mu prakticky omotala kolem hlavy, hrozivě vrčela a odtrhnout se nedala. Jestli jeho krk opustí ona, tak jedině s jeho lebkou v podpaží!

„Sakra pusť mě!“ vrčel na ni temně a škvírou mezi její paží a stehnem zahlédl, že se otevřely dveře do pokoje a vešel Demetri. Pohled na podivné vrčící sousoší ho zarazil.

„Bavíte se?“ zeptal se ironicky.

„Dolů!“ přikázal Felix Angele a ji to tak rozzuřilo, že jednou rukou na chvíli pustila jeho krk. Než si Felix stihl oddechnout, že už ji ten záchvat přešel, zakousla se mu do krku. Zařval bolestí a rozběhl se směrem k Demetrimu. Ten nestihl uhnout, takže Felixovi se podařilo přesně to, co chtěl: praštil Angelou o svého kolegu. Ozvala se hlasitá rána a všichni tři skončili na jedné hromadě na zemi.

„Slezeš ze mě?!“ vztekal se Demetri a jen tak tak uhnul před ostrými zuby čerstvé upírky. Tu náraz lehce omráčil, takže povolila sevření kolem krku toho hromotluka a teď ležela na tom menším připlácnutá tím větším a naštvaně kolem sebe cvakala zubama.

Felix měl na jednu stranu radost. Ten vyděšený obličej, který u své vyvolené zahlédl těsně před kousnutím, ho strašil celé tři dny. Bál se, že si vybral špatně a bude tu mít vzlykající uzlíček nervů. Byl rád, že se tak nestalo, na druhou stranu ale nečekal, že Angela bude tak... Nepředvídatelná. Doufal, že bude stejně rázná, jako když byla člověk, ale okamžitě podlehne jeho nespornému šarmu a bude chtít vyzkoušet, v čem všem je Felix jednička.

Zatím ale nevypadala nijak natěšeně. A kousnutí na krku ho pekelně pálilo.

„Už ji sundej!“ sykl Demetri, když se po šesté vyhnul zubům, které se mu pokoušely ukousnout nos. Felix se zvedl a už měl svou novou slečnu pod kontrolou. Jednou rukou ji držel v pase, namáčklou těsně k sobě, druhou rukou se mu podařilo chytit obě její a tak ho teď jen velmi vytrvale kopala do holení.

„Mohla bys toho nechat?“ zkusil přátelský tón. Jako odpověď schytal jednu přímo do kolene.

„A vsaď se, že se trefím i vejš!“ vrčela Angela. Věřil jí to.

„Neměla bys to dělat,“ varoval ji Demetri. „Nic nedokáže upíra naštvat jako rána do -“

„Já myslím, že to ví,“ přerušil ho Felix. Nejradši by s Angelou třískl o zem, nebo jí utrhl ruku, aby mu musela na chvíli věnovat pozornost, ale nepovažoval to za vhodný začátek vztahu. Takže to znovu zkusil po dobrém:

„Mohla bys mě teď na chvíli poslouchat, prosím? Rád bych ti vysvětlil pravidla.“

Znovu ho nakopla, tentokrát do půli stehna. Zavrčel a bleskově si ji k sobě otočil čelem. Vážně, ale vážně ho štvala. Tohle má být nějaký vděk za nesmrtelnost? Za sílu a nezranitelnost? Takhle se správná družka nechová, tím si byl jistý.

„Můžeme tu takhle stát třeba dvacet let, dokud nepochopíš, že mě budeš poslouchat!“ zahřměl jí zblízka do tváře. Na moment se zdálo, že se zklidnila a konečně jí došlo, kdo tu velí, ale pak mu posměšně prskla do obličeje:

„Za pár hodin si pročůráš kalhoty, ty náfuko!“

Demetri se rozesmál:

„Ale je vtipná, to se musí nechat. Nic to však nemění na faktu, že za tohle se ti Aro bude smát aspoň století!“

Felix po něm šlehl nabroušeným pohledem a pak se znovu podíval na Angelu. Zmínka o století ji trochu zmátla a tak se teď ani nepokoušela Felixovi nějak ublížit. Pochopil, že má skvělou šanci na bleskový výklad.

„Možná sis všimla že se cítíš trochu jinak. Máš víc síly, jsi velmi rychlá a taky tě příšerně pálí v krku.“

Při zmínce o krku si Angela uvědomila tu nesnesitelnou bolest a vyjekla. Felix se spokojeně usmál, protože teď byl jednoznačně ve výhodě.

„Ano. A když budeš hodná holka a budeš dělat to, co ti řeknu, od té žízně ti pomůžu,“ usmál se na ni tak mile, jak dokázal. Vypadal trochu jako lidská varianta žraloka, tak milý Angele připadal. Ale jestli věděl, co s tím krkem, byla ochotná si ho poslechnout. Navíc věděl přesně, čeho si všimla ona - ta rychlost a síla rozhodně nebyla normální.

„Je z tebe upír. Opravdový upír. Ne ty chabé napodobeniny, které používáte do filmu – který je opravdu trapný, jen tak mimochodem. Jsi nesmrtelná, živíš se lidskou krví. A já,“ na moment zaváhal, ale chtěl si být jistý, že mu tahle dračice neuteče třeba s Demetrim, „jsem tvůj stvořitel a poutá nás k sobě velmi pevný svazek.“ Připadal si velmi chytře, když to říkal. A Demetriho posměšných úšklebků si nevšímal. Pozorně sledoval Angeliny rudé oči a čekal, co udělá.

A ona se uchechtla:

„Ty jsi vážně idiot, viď? Cos mi to nasypal do pití, že se teď cítím takhle? A ten kostým je trapnej!“

„Podle mě se k sobě hodíte,“ usmál se zeširoka Demetri. „Aspoň co se intelektu týče!“

Felix na něj vycenil zuby a pak i s Angelou u sebe udělal tři kroky k vestavěné skříni se zrcadlem ve dveřích. Uviděla jejich odraz a ztuhla. Jeho make-up jí přišel hrozný, tedy pro film docela dobrý, ale na pobíhání po městě rozhodně nebyl. Problém byl v tom, že ona teď vypadala prakticky stejně. Bledá pokožka, tmavé kruhy pod očima, ostré rysy. Jen oči měla zářivě červené. A na rozdíl od toho Filipa byla opravdu hezká.

Na chvilku si myslela, že zatímco byla mimo, pustili na ni nějakého maskéra. Ale pak jí došlo, že se opravdu cítí jinak. Překvapeně zamrkala a podívala se do očí svému... Jak to říkal? Stvořiteli? Znovu se na mi usmál.

„Ty jsi takový hovado!“ obvinila ho a Felixovi úsměv zase pohasl.

„Má tě ráda,“ mrkl na něj Demetri.

„Co ten krk? A už mě můžeš pustit!“

Felix ji poslechl, ale pořád byl ve střehu a ruce si držel překřížené někde pod pasem, kdyby náhodou chtěla kopat.

„Musíš se napít. Krve. Až bude pořádná tma, půjdeme někam někoho chytit,“ vysvětloval jí situaci. Tvářila se vyrovnaně. Nakonec to proběhlo docela v pohodě, napadlo ho.

Jenže Angela si pořád ještě myslela, že ji ti dva něčím zfetovali a teď na ni hrajou nějakou habaďůru. Na chvíli měla pocit, že je možná poslal Kirk. To by odpovídalo jeho IQ.

„A až se napiješ, poplaveme do Evropy,“ dodal Felix. Nevěřícně se na něj podívala a on přikvýl. Zfetovali ji dementí herci, co mají problémy se zeměpisem!

„Bacha!“ sykl varovně Demetri a o chvilku později se ozvalo zaklepání na dveře:

„Pokojová služba!“

Než ti dva stihli zareagovat, Angela vystartovala ke dveřím.

„Sakra, je rychlá!“ zaúpěl Felix. On byl silný, ale rychlost měl spíš... Neměl. A jestli mu bude Angela utíkat, to sbližování bude pěkně na draka.

„Pomoc!“ křičela Angela, když otevírala dveře. „Unesli mě a teď mě - “

Za dveřmi stála pokojská se zmateným výrazem, a když Angela uviděla tepající krev pod její kůží na krku, nezaváhla a skočila po ní. Instinktivně věděla, co má dělat.

„Na chodbě se nejí,“ zaúpěl Demetri a s Felixovou pomocí ji popadl a i s pokojskou ve spárech ji dotáhl do pokoje a zase zabouchl dveře. Angela zuřivě vrčela a dychtivě lokala to nejlepší, co kdy ochutnala. Božská mana! Kam se hrabe kaviár a šampaňské Crystal! Kam se hrabe mléčný shake, který doteď považovala za úplně nejlepší pití na světě, ačkoliv nahlas by to nikdy nepřiznala! Tohle bylo dokonalé!

Byl to člověk. Lidská krev. Docvaklo jí to v okamžiku, kdy došla krev. Zabila člověka.

Vyděšeně od sebe odstrčila bezvládné tělo a vzlykla.

„Nechutnala ti? Možná můžeme zkusit nějaký jižanský typ, ti bývají lepší,“ staral se Felix. Angela se na něj podívala vytřeštěnýma očima:

„Děláš si ze mě prdel?“

„Ne?“ odpověděl spíš tázavě, protože netušil, co se jí honí hlavou. A o pár mikrosekund později by byl dal cokoliv za to, aby to pořád nevěděl, protože z Angely vypadlo:

„Tohle už nikdy neudělám! Nemůžu zabíjet lidi!“

Felix zaúpěl. Měl chuť do něčeho praštit. Kde se, zatraceně, pořád berou tihle pitomí uvědomělí upíři se soucitem?! Udělal snad něco špatně? Ne! Udělal všechno dobře! Jen si chtěl najít družku! Proč to nemůže být normální novorozená, krucipísek?

Demetri se svíjel na podlaze smíchy. Utíral si neexistující slzy a ignoroval Felixovy nevraživé pohledy.

„Jooo,“ ukázal mu zdvižený palec a znovu se rozesmál. Nemohl uvěřit tomu, že Felix se takhle zbláznil a ještě navíc si vybral tak nevyhovující ženskou. Aro se uchechtá k smrti!

„Hele,“ začal Felix a unaveně si stiskl kořen nosu. „Lidi jsou naše potrava. Podřadný druh, atakdále. Prostě je pijeme. Tečka. Počkej, až zažiješ první hostinu ve Volteře, to budeš koukat! A na nějaký řeči o chudácích lidech hned zapomeneš.“

„Nebudu jíst lidi!“ uopakovala Angela odhodlaně. Už měla jasno. Její stvořitel je debil, jeho kamarád je idiot a ona s nimi nehodlá strávit už ani vteřinu.

„Jdu pryč,“ zvedla se ze země a namířila si to ke dveřím.

„Ne!“ zahřměl Felix a skočil po ní. Nestihla mu uhnout, takže zase vězela v jeho ocelovém objetí a nebylo jí to vůbec příjemné. Tedy... aby byla upřímná, trochu příjemné jí to bylo. Hezky voněl a někde v sobě cítila nutkání se otočit a strhat z něj oblečení. Ale pak zvedla hlavu a podívala se mu do očí a prostě se musela ušklíbnout. Vypadal jako debil. Ty oči, trapná nepřirozená barva, strnulá mimika – vážně si myslel, že na tohle někdo letí? Ano, ona teď vypadala prakticky stejně, ale... Nehodlala ztrácet svůj čas s těmi dvěma. Takže nic takového.

„Nebudu tu s vámi. Jste paka!“ vysvětlila své stanovisko a zkusila se mu vyškubnout.

„Nemohl sis najít někoho normálního?“ zlobil se Demetri. Ta ženská už se do něj zase navážela!

„Musíš jít s námi,“ nedal se Felix. „Se mnou!“

„Proč?“ zamračila se na něj. Na vteřinu zapřemýšlel a pak ho osvítil náhlý nápad:

„Protože se od svého stvořitele nemůžeš vzdálit! Jinak se rozpadneš v prach!“

Demetri za jejími zády nevěřícně zíral a pak protočil oči ke stropu. Takovou blbost mohl vymyslet jen Felix.

Jenže Angela mu věřila. Pekelně ji to štvalo, ale měla pocit, že je moc mladá na to, aby skončila na prach.

„Fajn,“ řekla nakonec rezignovaně. „Ale lidi pít nebudu!“

Felix zaklel. Co s ní? To aby ji zabalil a poslal k těm trapným Cullenovým, ne? Že zrovna on musí mít takovou smůlu! Pitomá vzteklá nepovedená upírka! A tolik jí to sluší!

„Dobrá,“ povzdechl si. „Nemusíš pít lidi. Seženeme ti krevní konzervy.“ Nemínil se jí zmínit o možnosti pití zvířecí krve. Demetri se zase tvářil naštvaně. Nejlepší by bylo tuhle upírku roztrhat a spálit a Felix by si časem našel nějakou jinou. Poddajnější.

„Fajn,“ opakovala Angela. „A co dál?“ napadlo ji.

„Dál? Musíme se dostat na východní pobřeží a doplavat do Evropy,“ vysvětlil jí Felix. Čekala je dlouhá cesta, s novorozenou v letadle by to nemuselo dopadnout dobře – svědomí nesvědomí.

„Jako fakt?“ zamračila se Angela.

„Nemusíš dýchat. Prostě přeplaveme oceán a hotovo,“ pokrčil rameny Felix.

„Jo, ale beze mě,“ rozhodl se Demetri. Měl Felixe i jeho slečny plné zuby a nechtěl, aby mu cesta zpátky trvala možná ještě další týdny. Chtěl být u Ara s náskokem a ukázat mu, že nic z tohohle průšvihu nebyl jeho nápad.

„No počkej,“ namítl Felix, ale Demetri zavrtěl hlavou:

„Tvoje žena, tvůj problém.“

A byl pryč.

Staletí bezproblémových vztahů a teď tohle, pomyslel si Felix.

„Moment,“ ozvala se Angela podivně monotónním hlasem. Felix se na ni podíval a když viděl její výraz, udělalo se mu trochu slabo.

„Tvoje žena?!“ procedila Anglea skrz zuby.

„Vysvětlím ti to,“ snažil se Felix, ale o tři mirkosekudny později už měl zase Angelu na ramenou a tentokrát se jí podařilo mu hlavu jedním škubnutí oddělit od těla.

 

 


 

Další kapitola

Všechny povídky

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

ireen

20)  ireen (16.04.2012 12:20)

Jestli se Aro bude řehtat tak, jako já, už se mu nikdy nepodaří dosednout na trůn!
...PAT A MAT!?!?!?!?

Michangela

19)  Michangela (24.05.2010 23:22)

"Tragický" konec jsem vyřešila slzami smíchu, ještě teď vidím trochu rozmazaně.

Nebraska

18)  Nebraska (19.05.2010 16:25)

Bosorko, vydrž, mám půlku, ale potřebuju, aby někdo zabavil děti a muže.. Nejlépe tak na měsíc - to bych stihla napsat všechno, co mám v hlavě :-D

Bosorka

17)  Bosorka (19.05.2010 13:09)

Felix už mi chybí......sice bude vypadat jako ten s odendávací hlavou z Arabely - Mekota, Blekota nebo to byl Jekota?
Jak to vidíš bejby? :D

Silvaren

16)  Silvaren (29.04.2010 09:44)

Je to vážně sranda. Na chodbě se nejí. Jak už jsi někde psala - Ty nejsi přehnaně romantická, viď? Těším se na další.

Amisha

15)  Amisha (28.04.2010 11:49)

He..., fůů... hek... no ty bláho. :D Doufám, že hodláš pokračovat. To byla nádhera.

14)  Bobo (27.04.2010 17:38)

Doufám, že bude další dílek, už se těším až budou v Itálii, jak se bude tvářit Aro až uvidí nebo spíše uslyší Angelu :-)

Ree

13)  Ree (27.04.2010 16:02)

Já chcípám, Neb...
Zfetovali ji dementí herci, co mají problémy se zeměpisem! --- tady jsi mě vážně dostala :D Já chci další díl. Tvůj Demetri je naprosto úžasný... a Angela je taky výborná :D

12)  magorka (27.04.2010 14:11)

chachaaaaa patří mu to...Filipovi jednomu. Voltera rozhodně někoho formátu Angely potřebuje :o) Hlavně aby jim tam zůstal kámen na kameni. A kdyby ne....žádná škoda :o) A když budu mít štěstí, třeba se Angela pokusí Felixe cestou do Evropy utopit a s tím pakem Demetrim by třeba vážně mohlo spadnout letadlo s nějakým tím pěkným ohňostrojem na závěr :)Báječně jsem se bavila. Díky Neb!

dorianna

11)  dorianna (27.04.2010 11:52)

U prvního dílu jsem se svíjela smíchy , tenhle už byl kapku slabší , ale to bude tím že to odehrává v tom pokoji a je novorozená , jinak perfektní humor , který vlastníš nemá chybu )))

10)  Leni (27.04.2010 10:13)

Vtipné. Demetri se umí také bavit? No,Felix si ještě asi užije. Angela je pěkná dračice.

sakraprace

9)  sakraprace (27.04.2010 06:52)

Děkuji, takhle vytlemená jsem ještě do práce nejela. Doufám, že mi to vydrží alespoň dopoledne :)

8)  Lenka (27.04.2010 00:04)

Angela je prostě živel, a Felixe totálně smetla.
Ten si teda fakt uměl vybrat.
Naprosto báječná povídka, krásně mi zlepšila náladu.
Jsi prostě skvělá.

Bye

7)  Bye (26.04.2010 23:08)

Takže, Nevrásko, před chvílí jsem tady někomu psala, že si jeho povídku schovávám do klidu noci.
Tak tuto chybu už s Tvojí povídkou víckrát neudělám.
Zkoušela sis už někdy držet pravou ruku na puse, levou na... no to je jedno kde, řvát smíchy potichu a pohybovat posuvníkem očima???

Popoles

6)  Popoles (26.04.2010 22:50)

Neb ty budeš moje smrt.
Není náhodou Angela nějak příbuzná s Minnie? Příjde mi úplně stejně od rány. A Felix si tedy uměl vybrat držku (to není překlep) :D
Ta poslední věta způsobila brániční křeče :)
Tohle je další bomba ze tvé neuvěřitelné fantazie.

AliceBrandon

5)  AliceBrandon (26.04.2010 22:30)

Né, né. Panebože. To je pakoň :-D
To byla taková bžunda, že jsem se div neto...
Angela je ďábel, ale jen do něj :-D Ech, tak ráda bych zatleskala.
A to mu vážně urvala hlavu, jo? :-D Já chcípnu.
Tuším, že si na sebe Filip (:-D) upletl pěkný bič. Kor když jí řekl, že se od něj nemůže vzdálit. A teď je čeká hezký dlouhý výlet na moři. Jé to bude teprve pr-
avá zábava.
Ještě jsem zapomněla napsat, že nemůžu uvěřit svému štěstí, že jsem tě nalezla.

Hanetka

4)  Hanetka (26.04.2010 22:19)

A vrátí mu ji? Tu hlavu? Jejde bejda, to je ale obejda! Nebrasko, kam tohle povede? Já se tak těším, co ještě vymyslíš, panečku! Krásně se mi teď půjde spát! Budu se ze sna usmívat. :D :D :D

Ajjinka

3)  Ajjinka (26.04.2010 22:14)

Bože! :D Ta ženská je parádně jeblá! A dokonce umí trhat údy, teda... hlavy! Asi budeme kamarádky :D
Felixovi ale vůbec nazávidim, ale jak říká Demetri... Jeho žena. Jeho problém :D

Karolka

2)  Karolka (26.04.2010 22:11)

Páni! Nebrasko, to bylo Něco!!! U jedničky jsem se dost nasmála, ale tohle bylo na Pampers. Myslela jsem si, že Emmettovu poezii už nic nepřekoná, ale Angela je pěkný šídlo! Parádní!!!

Evelyn

1)  Evelyn (26.04.2010 22:11)

:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
svíjím se smíchy a tečou mi slzy. Skvělé!

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek