Sekce

Galerie

http://www.stmivani-ff.cz/gallery/Sn%C4%9Bn%C3%AD.jpg

Jacob se odráží ode dna a v jeho úsilí mu pomahájí kamarádi a

taky jedna zelenooká ještěrka.


Linfe, moc ti děkuju za betareading

5. Kamarádi

„Héééj,“ zahulákala Eve tak, že stát blíž k ní, praskly by mi bubínky. Zároveň jsem schytal další zásah sněhovou koulí. Naštěstí se mi ho povedlo částečně vykrýt loktem. No počkej, ještěrko! Bleskurychle jsem se sehnul, v mžiku vyrobil svou vlastní zbraň, narovnal se a… KDE JE? Vykoukla zpoza stromu, zamířila, a než se vzpamatovala, moje koule se jí rozplácla o čepici. Zásah! Rozesmála se a setřepávala si z hlavy sníh. Vykročil jsem směrem k ní.

„Dobré ráno,“ pozdravil jsem. „To máte v popisu práce, bombardovat vaše klienty sněhem, když neběhaj dost rychle?“

Znova se rozesmála.

„Nezlobte se, ale měl jste tak soustředěný výraz, prostě nešlo odolat.“

„Já se nezlobím, vždyť to byla sranda. A hlavně jsem se konečně probral. Nějak jsem si odvyknul vstávat takhle brzo. Naposledy to vlastně bylo, když jsem hlíd…ups. Když jsem chodil s klukama na lov,“ opravil jsem svoje přeřeknutí. „Nabídnul bych vám, jestli se ke mně nechcete přidat, ale jsem pomalej jako šnek, asi bych vás zdržoval.“

Zablýsklo se jí v očích. „Nevadí.“

Rozeběhli jsme se docela pomalým tempem a já stačil dejchat i povídat si.  Bylo už kolem sedmý, když zamířila k okraji z parku a rozloučila se.

„Nebojíte se na ulici takhle za tmy?“ zeptal jsem se.

„Proč?“

„No já jen, že jste sama, mladá, hezká, prostě ideální terč. Neměl bych vás doprovodit?“

Zavrtěla hlavou.

Nahodil jsem výraz, alá šílený maniak a pomalu se k ní blížil.

„Ještě se nebojíš?“

Najednou jsem se ocitl ve vzduchu a o setinu vteřiny později se válel ve sněhu u jejích nohou.

„Zapomněla jsem ti říct, že dělám judo, už šest let. Měj se, ochránče.“

Páni, ta holka je ale třída.

***

Myslíte si, že jsem z toho alkoholovýho pádu vyvázl lehko? Ani náhodou. Den ode dne jsem měl větší a větší chuť na pořádnýho panáka, každý den jsem se musel víc a víc ukecávat, abych ráno vstal a šel si protáhnout nohy a po každé návštěvě fitka jsem se zapřísahal, že tam už nikdy nevlezu. Jonah byl ras, neodpustil mi ani jeden cvik, nic. A naservíroval mi koňský dávky. A já pitomec za to mučení ještě dobrovolně platil. Jenomže kdykoliv jsem s tím chtěl seknout, vykašlat se na to, objevil se mi před očima Bellin zklamanej výraz a já znova zabral.

Druhej důvod, kterej mě u toho držel, měl zrzavý vlasy, zelený oči schovaný za velkými brýlemi a širokej úsměv.

Eve!

Čekal jsem na ni každý ráno na začátku parku a ta hodina, co jsme spolu proběhali, ta byla nejkrásnější z celýho dne. Pak mě už nic dobrýho nečekalo. Škola, ve který jsem beznadějně plaval, a pak Markova osobní nalejvárna. Přitáhnul si na mě ještě jednoho kámoše z mýho studijního oboru a dávali mi pěkně do těla, parchanti, jedni. A když ne Mark, tak jeho přítel Jonah ve fitku. A do toho mě věčně Ian zval do hospody, a když jsem slušně odmítal, začal mi telefonovat jeho brácha Tobbey. Ne, nebrali jako odpověď. Nejhorší bylo, že bych za panáka whisky dal celý měsíční stýpko. Jediný, co mi kupodivu nescházelo, byla ženská. Já byl totiž každej večer tak urvanej, že jsem padnul do postele jak podťatej a na nějaký prostocviky neměl ani pomyšlení.

Říká se, že člověk si zvykne na všechno, i na smrt. A tak si zvyklo i mý tělo. Stejně, jako se rozhejbal můj zlenivělej mozek a vzal na vědomí, že se musí učit, tak i moje svaly se přizpůsobily a přestaly trucovat. Trvalo to dost dlouho a teprve na jaře jsem si mohl říct, že už jsem v pohodě.  A pak se najednou stalo pár dost podstatnejch věcí.

Díky tomu, že jsem si zvyknul na novej režim, jsem začal mít dost volnýho času. Na netu jsem našel, že jedna firma nabízí studijní praxi ve svý firmě. A bude si vybírat podle vypracování projektu, jehož zadání vyvěsila na svých stránkách. Týkalo se to konstrukční úpravy nějakého nového typu motoru. To byl můj hrnek kafe, protože jsem přece studoval obor konstrukce automobilů, spalovacích motorů a kolejových vozidel. Tak jsem se do toho pustil, protože za pokus nikdo nic nedá. Ne, nevyhrál jsem to a skončil až třetí, ale právě tři maníky ta firma brala.  V květnu jsem tam nastoupil jako praktikant s tím, že mám na prázdniny zajištěnou práci.

A Eve se nechala pozvat na rande. Ve vší slušnosti, jen do kina a na kafe, ale stejně to bylo rande. Já vlastně žádný rande nikdy neměl. S Bellou se to nedalo počítat, ona mně fakt brala jen jako kamaráda a ty holky po ní? To bylo vždycky jen, hurá na to.

Jenže pak se ukázalo, že Eve to jako rande nebrala. Když jsem jí chtěl dát pusu, jen pitomou pusu přísahám, uhnula a zamluvila to. Myslel jsem, že se stydí a netlačil na ní, ale druhou schůzku se to opakovalo. Vypadalo to, že ji baví se mnou chodit ven, ale jen jako s kámošem.

Začínal jsem z toho bejt frustrovanej. Eve byla hezká, chytrá, sexy… Chtěl jsem si s ní promluvit, říct jí, že se mi líbí, ale ona snad měla radar, takže kdykoliv jsem chtěl něco takovýho říct, dokázala vymanévrovat na pro ni bezpečnou půdu. Kruci, co má za problém?

Byl první máj. V Evropě se prej ten den líbaj lidi pod rozkvetlým stromem. A já se chtěl líbat s Eve. A nejen to. A tak jsem naplánoval piknik a vyvezl ji Rabbitem za město. Z počátku to vypadalo dost nadějně. Seděli jsme na dece a oba se cpali sendvičema. A po jídle jsme se vedle sebe natáhli a koukali na nebe. A mlčeli.

A tak jsem šel pomalu na věc. Převalil jsem se na bok a užíval si pohledu na Eve. Ležela na zádech, oči zavřený a nastavovala obličej jarnímu sluníčku. Hruď se jí pomalu zdvíhala a já měl neodolatelnou chuť dotknout se tý krásy, která se ukrývala pod její košilí.

Jen se lehce dotknout.

Jen jeden dotyk.

„Jacobe, nech toho,“ ozval se její hlas ve chvíli, kdy se moje dlaň blížila k zakázanýmu území. A já měl toho právě dost.

„Co máš za problém, Eve? To se ti tak strašně hnusím? Tak proč se mnou trávíš tolik času? Řekni mi, co dělám špatně?“ Nemohl jsem si pomoct, ale byl jsem pořádně rozmrzelej.

Vykulila na mě ty svý zelený oči. Otevřela pusu, asi chtěla něco říct, ale já byl v ráži jak rozjetej rychlík a nedal jsem se zastavit.

„Líbíš se mi, moc. Jsi zatraceně sexy, to mi věř. Jsi ženská a já jsem chlap. Známe se možná líp, než některý páry, který spolu žijou. Tak mi řekni, co tě drží zpátky?“ zavrčel jsem a zklamaně se převalil na záda. Loktem jsem si přikryl oči a mlčel.

„Kdybys byl normální chlap, neváhala bych ani chvilku. Jenže nemíním sloužit jako objekt k testování tvý mužnosti,“ ozvalo se vedle mě a já zcepeněl. Jak to hergot myslí???

Vysvětlila mi to a já měl chuť zařvat smíchy.

„Vím, že jsi gay….“ Nedořekla, protože jsem se překulil na ní a koukal jí zblízka do očí.

„Já? Jak jsi na to přišla?“ zeptal jsem se a potlačoval smích.

Znejistěla.

„No, ty a Mark a Jonah…“

A dál to nešlo. Rozchechtal jsem se a nemohl přestat. Ona si myslí, že jsem teplej kvůli tomu, že mý dva kamarádi jsou gayové. No to je teda gól.

„Eve, ještěrko, to jsou jen kámoši. Věř mi, že teplej rozhodně nejsem. A jestli jsi mě posuzovala podle toho, s kým kamarádím, tak to je pěkně uhozený, bejby.“

Zrudla jako rajče.

Jak jsem byl nad ní skloněnej, dejchnul jsem jí na brýle a ve chvilce byla slepá jak krtek. A potom jsem jí ty brýle pomalu sundal a položil za její hlavu. Zblízka jsem pozoroval ty krásný zelený oči.

„Vážně nejsi…?“

„Pššt!“

Nakláněl jsem se k ní a vychutnával si tu chvilku těšení.

Chutnala po jahodách. A její rty věděly, co mají dělat. Její zuby… jazyk…. Byl jsem pěkně omámenej, když jsem nám dal chvilku k nádechu.

„Tak na tohle se vyplatilo čekat,“ zamručel jsem a mýmu egu moc lichotilo, když potichu zasténala.

Čert vem předchozí známosti, tahle holka je extratřída.

Moje Eve.

předchozí kapitoladalší kapitola

Přidat komentář

Autor:

Text:

Komentáře

1

Jalle

13)  Jalle (26.05.2013 19:55)

Jake má nejakú úchylku na jahody? (viem, znie to divne)

Pilly

12)  Pilly (24.06.2012 15:25)

Kamikadze

11)  Kamikadze (27.05.2012 08:43)

tak jo, konečně jsem se k tomu dostala a nestačím valit bulvy Ivuško, jsi úžasná

Empress

10)  Empress (09.05.2012 09:46)

..dejchnul jsem jí na brýle a ve chvilce byla slepá jak krtek..
Ivuška moja, čítala som doslova zo zatajeným dychom Veľmi sa mi páči ako išiel Jake do seba a , že sa mu to začalo dariť
Veľmi sa teším na nové písmenká, ktoré budú kedy??

GinaB

9)  GinaB (06.05.2012 01:43)

Jakob a gay..??? Tak to se povedlo! Jakob není zrovna moje oblíbená postava, ale v téhle povídce je naprosto skvělej. A Eve vypadá jako holka na svém místě.

Lenka326

8)  Lenka326 (05.05.2012 08:43)

To se povedlo!!! Jacob je (byl, doufám) v tomto příběhu pěkný proutník a ona si o něm myslí, že je gay. Kdyby tak věděla... :D No, hlavně, že si to vysvětlili. Konečně je tu starý dobrý Jake. Dává se dohromady a Eve je skvělá kamarádka, opora a konečně i přítelkyně. Moc mu to přeju, zaslouží si někoho jako je ona, ještěrka. ;)

7)  marcela (04.05.2012 08:43)

Prostě,najednou byl konec!!!Bylo to tak hezký,že jsem chtěla číst dál,ale už nebylo co.Krásná kapitola.

maryblack

6)  maryblack (04.05.2012 06:34)

Ivuško, moc hezký dejchnul jsem jí na brýle a ve chvilce byla slepá jak krtek. Děkuju ti za příjemné nakopnutí do nového dne a moc se těším na pokračování. Jsem zvědavá, co na chudáka Jakea vymyslíš

Bosorka

5)  Bosorka (03.05.2012 21:58)

Heslo Krtek! To moc dobře znám
IVuš, skvělý! Až moc..... takže se táži, co na něj chystáš?

Kamci

4)  Kamci (03.05.2012 21:54)

jůůůůůůůůůůůůů nová kapča super nádhera

wuzinka

3)  wuzinka (03.05.2012 21:42)

Marvi

2)  Marvi (03.05.2012 21:42)

Nová kapitolka a moc parádní, to čekání se vyplatilo
Jsem zvědavá na tu firmu, ve které bude Jacob působit. A vůbec těším se na každou další kapitolku, protože tvá dílka jsou úžasná!!!

SarkaS

1)  SarkaS (03.05.2012 21:41)

dejchnul jsem jí na brýle a ve chvilce byla slepá jak krtek. On je prostě rozený romantik Pradádní, Sfinuš! Už mi začal chybět, kluk jeden lajdáckej. Koukám, že mu dáváš za odměnu řádně do těla

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek