Sekce

Galerie

/gallery/koření.jpg

Jen tak, mezi námi - dospělými... Připadám si už, jako totální d***l. A rozhodně to není samou láskou, to fakt ne. Až budu prvním poloupírem, co má tiky v oku, tak se prostě nedivte, protože tady to jinak nejde, no. Jeden odejde - dva přijdou - dva odejdou - tři přijdou... To je prostě u nás normální. A nejvtipnější je, když znáte někoho, koho jste v životě neviděli. To jsou pak teprve pohledy!

 

58. kapitola - Já tě přece znám!

Vrátili jsme se ještě ten den.

Jakmile Edward viděl naše myšlenky, plácl se do čela.

Opět nám – hloupým – připomněl, že to všechno Osiris udělal kvůli Ewe. Tedy tak jsme si to mysleli.

Reakce na naši návštěvu byla přesně taková, jak Jacob čekal. Máma málem Sophii zakroutila krkem a Bella si skoro majetnicky hlídala Edwarda, když se na scéně objevila Tanya. Dosavadní skoro příměří mezi Tanyou a Bellou bylo na tenkém ledě, jakmile se Tanya začala naparovat v minisukni.

Po dalších třech dnech se napětí doma dalo krájet.

Kdy jsem si šel v noci pro pití a nějaký bonbonek na spaní do Edwardovy lékárničky, zaslechl jsem cosi, co asi nepatřilo mým uším.

„Mohla přijet na poslední chvíli, ne?“ vrčela Bella.

„Potřebujeme každou ruku, chápeš?“ tišila ji máma.

„Její ruku fakt nepotřebuju, Rory.“

„Ale já ano. Nestíhám řešit svatbu a ztracenou Cinny.“

„Od hledání Cinnamon tu je Sophia, ne?“ rýpla si Bella.

„Jasně. Sophia,“ ucedila máma přes zaťaté zuby.

„Je docela fajn.“

„To nemyslíš vážně! To říkáš, jen protože jsem na straně Tanyi, co? Pomsta?“ vrčela máma.

„Rozhodně ne. Taav má pravdu. Pokud je Soph dcerou Osirise, máme větší šanci, že to dobře dopadne.“

„Jasně. Taav má vždycky pravdu, co?“

„A nemá?“ vyzvídala Bella.

„Ne!“ štěkla máma. „Skye, zastaň se mě!“ prosila mamka. Došlo mi, že tam jsou tři, ale až teď. Sakra, co to jsem za poloupíra? „Tobě nevadí, že nevíš, kde máš dítě?“

„To si piš, že vadí – tedy, vadilo by, kdybych to fakt nevěděla.“

V kuchyni nastalo ticho. Mně za dveřmi spadla brada. „Jsou v Holandsku. Cinnamon mi psala.“

„A proč jsi to nikomu neřekla?“ vyhrkla Bella. Zaslechl jsem skřípání židle o podlahu.

„Nechtěla, abych to říkala.“

„To je stupidní výmluva! Takže můžeme Sophii poslat domů?“ radovala se nakonec máma.

„Stejně tu teď není, tak co se vztekáš pořád?“ utnula ji Skye.

Sophia nás opustila, aby se sešla s Osirisem. Odešla druhý den po našem návratu z lesa.

„Protože se vrátí,“ odsekla máma.

„Rory, jdi si lehnout. Nedá se s tebou normálně mluvit,“ prosila Bella. Na poslední chvíli jsem zaregistroval vzteklé odsunutí další židle a dupání mým směrem. Měl jsem co dělat, abych zaplul mezi skříně v obýváku. Máma kolem mě prošla, aniž by si mě všimla. Nejspíš byl pravý čas zmizet. Na sklenici vody a prášek na spaní budu muset zapomenout.

A na tenhle jejich rozhovor nejspíš taky.

Jak já se potřeboval vyspat, aniž by se mi zdálo o těch dvou… Jako kdyby se mě pokoušela Anise se Cinnamon umučit nespaním. Střídaly se v mých snech a pokaždé to skončilo špatně. Už spolu naštěstí nespaly, ale i tak…

Budil jsem se každé ráno s většími kruhy pod očima a rozbolavělým tělem. A ke všemu se Sophia ne a ne vrátit.

Bylo to přesně deset dní od jejího odchodu. Sekl jsem sebou na schodech, jak mě nohy odmítaly poslouchat, ale pokaždé, když mě napadlo zdrhnout a najít ty dvě, měl jsem u boku někoho z rodiny. Nenechali mě. Užíral jsem se tím, proč mi Cinny nenapsala nebo nezavolala. Přestala mě mít ráda? Měla mě vůbec ráda? Rory všem řekla, že je Cinny se Skye v kontaktu, takže se nikdo nebál. Tedy bál, ale ne tolik. Spíš se začalo řešit, kde je Sophia. Táta o tom mluvil, máma ne – pokaždé, když se o tom začalo, protočila oči a odešla.

„Taavetti, jak je možný, že to Sophie přežila, když je poloupírka?“ nadhodil Josh.

Táta upřel smutný pohled za mizející mamkou a vzdychl, až pak se obrátil k Joshovi.

„Sophia je prostě dcera svého otce. Sice poloupír, ale s vlastnostmi upíra. Bije jí srdce, ale nemá v sobě krev. Asi je taková i Cinnamon.“

„Chodící zombie?“ zasmál se Chris. Kdosi na něj zavrčel. Po chvilce mi došlo, že to jsem já a zbytek svého vzteklého grr jsem spolkl.

„Zombie nemají bijící srdce, to nevíš?“ dobírala si manžela Hanny.

„Ještě že tě mám, Hanley,“ šklebil se Chris. Tentokrát jsem fakt nevrčel já, ale Hannah.

„Fajn. Dejme tomu, že to tak je, ale nepřijde vám to divný?“ pokračoval Josh.

„Ani ne. Na abnormality jsem si už s touhle rodinou zvykl,“ vzdychl Jacob.

Skye zapípal v kapse mobil a všechny oči se k ní stočily. Moje byly navrch hlavy. Skylar se po nás omluvně otočila, načež otevřela zprávu. Zvažoval jsem, jestli se mám ptát, anebo dělat lážo-plážo efekt.

„Není to Cinny, stačí?“ utnula naše civění Skye.

„Tak kdo ti píše?“ Manu byl v tu ránu v pohotovosti.

„Alice. Prý nikdo z vás nemá mobil u sebe a pevná je jaksi mimo provoz, takže se ptá, jestli je tu ještě chceme.“

„Sakra, já na ně úplně zapomněla!“ ječela máma z patra. Po jejím hlasu se vydala Lure s Hanny, aby otevřely cestovní tunel.

Celá akce trvala pět minut. Poté se v obýváku objevily čtyři hlavy navíc. Nastalo objímání, vítání, áchání a nové vysvětlování.

„Nějak ses do toho zamotal, ne?“ drkl do mě Emm.

„Jdi k čertu, strýčku,“ zavrčel jsem. Jen na mě spiklenecky mrkl. Opět se začala propírat Sophie. Napadlo mě, že ta holka se má nejlíp. Nemusí tu u toho být. Seděl jsem v křesle a sledoval ten chuml okolo. Začínalo mi pískat v uších. Hnus.

„Přivezla jsem ti ukázat naše alba, Rory. Kdyby sis chtěla vybrat podobný styl,“ trylkovala Alice a vytáhla z tašky ohromnou knihu.

Do nosu mě uhodil pach starých knih a… kardamomu? Od kdy knihy páchnou kořením? Byla to těžké a dávivá vůně. Napadlo mě, že to Alice ovoněla nějakým parfémem, ale když se mi zvrátila hlava dozadu a ostatní se sesypali na zem jako hromádka karet, došlo mi, že něco není v pořádku. Bylo to, jako když mi někdo nasadí na nos malé televize a pustí mi film, který jsem už viděl, ale nedokázal jsem jej zařadit. Máma, Skye, Jacob a Bella zůstali stát na nohou.

„Sakra, co je,“ mručel Jake.

„Mám neblahé tušení,“ hekla Bella a rozhlédla se po nás. Kmital jsem očima po pokoji. Všichni, kdo měli v sobě upíří krev, leželi na podlaze, gauči, křesle… Jen míšenci a Bella se Skye – štíty – zůstali stát.

Když se rozrazily dveře, neviděl jsem tam. Jen jsem slyšel, jak se to stalo. Bohatě mi stačil vyplašený výraz v mámině tváři a Jacoba, jak se staví mezi ni a kohosi, kdo přišel. Ne, ne, ne!

Dostal jsem ránu elektrickým proudem. Jako tenkrát. Vzpomněl jsem si, co mi ten pach starých knih a kardamomu připomíná.

„Bello, štít,“ vyhrkl Jake a já se najednou mohl hýbat. Vymrštil jsem se na nohy a skočil k mámě. Stejně, jako táta a ostatní. Edward s Jacobem se postavili před Bellu a Manu s Emmem a Jasperem jim stáli po boku.

„Osirisi,“ sykl Edward rozzuřeně.

„Proč tak zle,“ odsekl Os.

„Takhle se na návštěvu nechodí,“ pokračoval děda.

„Prevence.“

„Nevhodná. Nejsme spolu ve válce, tak proč?“

„Kde je?“ Další flashback. Tohle jsem sakra taky už viděl.

„Nemáme tušení, kde je Cinnamon, jestli mluvíš o ní.“ Edward byl stále připraven k útoku.

„Nemluvím,“ zavrčel Os. No tak ale!

„Sophia tě hledá,“ vyhrkl jsem hrdinsky. Osiris se na mě otočil, ale zbytek rodiny mě zatlačil víc dozadu. Ať žije svoboda projevu, fakt.

„Proto tu jsem. Kde je.“ On se neptal. Prostě jen sekal věty.

„Nemáme tušení,“ houkl jsem z davu a táta mi přitiskl ruku na pusu. Rozhodil jsem rezignovaně ruce a zmlkl.

„Tak to máte štěstí, že já tušení mám,“ odsekl Osiris. Jelikož jsem se nemohl zeptat – táta mi pořád držel pusu – vytřeštil jsem oči a zkusil zavrtět hlavou na znamení nepochopení. Osiris udělal dva kroky stranou a za ním se vynořila Sophia. Objala toho Goliáše kolem pasu a vyhoupla se na špičky, aby mu mohla políbit tvář. Vypadalo fakt divně, když se Osiris usmál.

„Jen vás zlobí,“ zasmála se, „viď?“ Sophia upřela pohled na svého otce a ten souhlasně kývl.

„Není to vtipný!“ štěkl Jacob. „Vážně není!“

„Uklidni se, Indiáne,“ usadil ho Osiris opět s kamennou tváří. „Nerozhazuj tady rukama.“

„Bello, klidně ten štít stáhni. Vše je v pořádku,“ přesvědčovala ji Sophie.

„Ani omylem,“ vyhrkla překvapeně Bella. „Zbláznila ses?“

„Takhle se nedá smlouvat, ale,“ durdila se Sophie a já konečně viděl tu nepatrnou podobu mezi ní a Osirisem. Dokonce tam v jednu chvilku probleskla i tvář Cinnamon. Bodlo mě u srdce, že nevím, kde teď je. Kdyby tu se mnou byla, určitě by to všechno už skončilo.

„O čem chceš smlouvat, když nás tu vodí jako loutky?“ zajímal se Edward.

„Už to neudělá,“ bránila otce Sophia. „Vezeme vám dárky.“ Při slově dárek jsem se narovnal v zádech a zkusmo odsunul tátovu ruku z mé pusy. Omluvně se na mě podíval a paži stáhl. Místo pusy mi stiskl předloktí. Nějak jsem nemohl dýchat. Uvědomil jsem si, že mě kdosi svírá kolem břicha.

„Mami,“ špitl jsem prosebně. Sevření povolilo.

„Promiň,“ kuňkla. Byla úplně bledá.

„Tak. Můžeme dál?“ zeptala se znovu Sophia. Edward si vyměnil pohled s Bellou a Jacobem. Pak se otočil na mě. Proč na mě? Pokrčil jsem rameny a zavrtěl hlavou – zase nechápu. Edward přimhouřil oči a jednou kývl – jo, nebo ne? – ptal se mě očima. Pak mě napadlo, že bych mohl… zvedl jsem ruce a zatřepotal prsty. Páni, jak dlouho jsem to nedělal? Jak dlouho jsem svou Zoo neviděl? Z patra se ozval řev pumy a ze zahrady se do obýváku vehnala Tarina. Samotnému mi spadla brada. Ten drak už byl vysoký jako já a Sage byl dospělý! Kdy se to stalo? Pokoj ozářilo světlo, jak kdyby někdo podpálil les. Ohromný orel v plamenech se usadil na okenní římsu a vypustil z hrdla zvláštní zvuk, který se nesl ozvěnou. Škoda, že Amádeus byl na Floridě, napadlo mě. Osiris povytáhl jedno obočí a napodobil můj pohyb.

„Hej!“ štěkl jsem dotčeně na zvěř, která místo ke mně, šla k němu.

Sage se mu uvelebil u nohou a znuděně zívl. Tarina si lehla kousek od Sage a Fanny – ten přerostlý pštros – přijala místo na Osirisově natažené paži.

„Budu to brát, že jsi je se mnou chtěl seznámit,“ vzdychl Osiris. „Jinak bych vás musel poučit o slušném chování.“

„Jen se snažíme bránit, to snad chápeš,“ vyhrkl táta. „Nechceme, aby se opakovala minulost.“

„Nejsem tu, abych vracel čas, Dawide.“

„Je to Taavetti!“ vyjela na Ose máma. „Není to Dawid! Je to Taavetti. Taavetti!“

„Myslím, že to pochopil, lásko,“ tišil mámin vztek táta.

„Nemluv na mě,“ utnula ho.

„No, snad se ta svatba bude konat, protože pro vás mám svatební dar,“ přerušil je Osiris.

„Snad?“ zhrozil se táta.

„Samozřejmě, že se bude konat,“ vyhrkla máma. „Je to sice mizera, co mi lže a dělá mi vše za zády, ale vzala jsem si ho jednou, vezmu si ho podruhé.“

„To bylo milé,“ vzdychl táta sarkasticky.

„Tati, neprotahuj to už,“ dorážela Sophie.

„Čekám, až se zklidní,“ vysvětlil Os. „A až Bella uvěří a stáhne štít.“ Všechny zraky se upřely na Bellu. Edward na ni souhlasně kývl, zato Jacob se plácl do čela. Poznal jsem, kdy je štít pryč, protože pach starých knih a kardamomu mě opět udeřil do nosu. Naštěstí jsme všichni zůstali stát. Sophia se otočila kamsi za svá záda a natáhla ruku. Když ji dala opět k sobě, svírala v ní další paži. Mužskou. Ten kluk měl snad ty nejčernější vlasy pod sluncem, křídově bledou kůži a rudé oči. Karmínově rudé – nedávno nejspíš lovil. Husté tmavé obočí, ostré rysy a ramena jak Emmett! Byl vysoký. Hodně vysoký. Oblečený v černé košili a tmavých kalhotách. Když ho přeměnili, mohlo mu být… tak dvacet. Měl hrdě vztyčenou bradu a všechny nás přejel pohledem.

„Drazí Cullenovci a další jejich generace,“ odkašlala si Sophie. „Tohle je Osirisova pravá ruka. Mathew.“

„Já tě znám, přece!“ vyjekl jsem dřív, než jsem si to stihl promyslet. Celá rodina na mě vytřeštila oči. No, těbůh!

 

 

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

16)  Guneska (03.03.2011 20:25)

parádní parádní, pěkně jsi jim to naplánovala

15)  Never (24.02.2011 23:56)

Fajn, dočkala ses! :D Nečti toto před Petem, protože to by mě asi bolelo... :D
Takže...
Poroucháme autíčko,
nasoukáme do mototu žáby na slunci,
dáme mu ke snídani granule,
šlehačka na obličeji,
a... už nevím :D
Mno ale je to čím dál, tím dokonalejší! Opravdu! Moc mi to přirostlo k srdíčku... Ách... Až to skončí, asi to nepřežiju... :'-( :'-(
No ale teď to ještě nekončí :D
No prostě dokonalost, dokonalost, dokonalost, dokonalost, dokonalost... Chápeš, ne? :D DOKONALOST sama o sobě! :D
A já jdu pro tu šlehačku... :D

krista81

14)  krista81 (24.02.2011 22:31)

Mathew - nemůžu si vzpomenout a to o něm byla určitě nejedna zmínka už dřív - snad se to brzo dovíme.

Osiris - takhle všechny vystrašit není opravdu hezký ještěže je tam Sophie a "znormálňuje" ho a proč se k němu tak mají naše milá zvířátka? Má nějakou schopnost, že ho musí poslouchat??

Ovšem chybí mi tu Cinny a Anise - kde se holky toulají? Pořád ještě v Holandsku??

Už se moc těším na další kapitolku

13)  Alorenie (24.02.2011 20:11)

aaaaaarrrrrrrrrgggggggh! kdo to je? Matthew...Matt...já si na něj nepamatuju! dokonce ani podle popisu
Osiris je příšernej. je škoda, že ovládá Zoo...

Fanny

12)  Fanny (24.02.2011 19:36)

Mathew? Ale do prčic musí se co nejrychleji vrátit Anise s Cinny. Vždyť jedna tu má tátu, kterýho hledá a druhá Mathewa, kterýho hledá. Tak ať se konečně vrátěj!!! A jinak výstup Osirise byl docela nepříjemnej, ale když je to v dobrym:) :D Napínavá skvělá kapitola.

11)  kamčí (24.02.2011 19:01)

a Cinny s Anise dorazily taky, nebo s nimi nejsou?
krásná kapča, nemůžu se dočkat další

Lilien

10)  Lilien (24.02.2011 18:42)

Odkiaľ ho pozná? Kto je to? =D

Anna43474

9)  Anna43474 (24.02.2011 18:37)

Kdo to je??? Tohohle si nepamatuju!!! Jsem zmatenááá

Matthew... Matt... Kurnik šopa, kdo je to??? Je mi povědomý, ale fakt nevím...
TKSATVO

8)  Lucie (24.02.2011 17:49)

semiska

7)  semiska (24.02.2011 17:02)

Myslela jsem, že Sophie s Osirisem přivedou ty naše dvě divoženky, ale oni ne... škoda.:( Ale snad jsou v pořádku. COpak mají asi za svatební dar? Hezké Peterovy úvahy, že by už fakt dospíval??? :D MOc povedené, jsem zvědavá, jestli se CInny a Peter ještě někdy uvidí... ;)

6)  Niki (24.02.2011 15:29)

kdo to je??? konečně další dílek.... už se nemůžu dočkat až se dozvíme něco dál... doudám, že se brzo objeví Cinny

5)  Scherry (24.02.2011 13:38)

Páni, jsem zvědavá na další kapču

wuzinka

4)  wuzinka (24.02.2011 13:30)

PECKA

Marketa

3)  Marketa (24.02.2011 12:42)

Jula

2)  Jula (24.02.2011 12:05)

Čekala jsem, že Sophie vyloví ještě Cinny a Anise
Už z toho všeho zmatku musí být všichni na bednu

1)  AMO (24.02.2011 11:35)

No dobře, všichni se našli, ale kde jsou holky - Cinny a Anis.
A musím si přečíst, kdy se viděli. Mathew je pravá ruka Ose?
Tak to bude ještě zamotané a zajímavé prosím, nějakou pomoc. Všem
A doufám, že zvířátka zůstanou s Peterem a ani nepomýšlej na jejich odchod

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek