Sekce

Galerie

/gallery/koření.jpg

Autorka: Kruci. Copak to jde? Nepsat, když jsem doma? Pete je fakt otrava otravná. Cinny si spokojeně vrní v koutku, že jsem ji pustila ke slovu. Zato Pete se čertí, protože jsem mu sebrala slovo. Tak mu jej vracím a hurá zpět do vily. (Do pondělí ale fakt další várku nečekejte!)

 

Pete: Co jsem komu udělal? Proč já? Proč ony? Sakra, sakra, sakra... Kdo to má vydržet?

 

56. kapitola - Doma

„Proboha, ty vypadáš,“ vydechla překvapeně máma, když mě uviděla ve dveřích. Odmítl jsem se vracet tunelem, protože jsem nevěřil tomu, že bych to ustál. Cesta autem mi zabrala polovinu původního času a to jsem jel skoro poslepu, protože moje oči stále slzely. Takže se nebylo čemu divit, že se mě máma lekla. Oteklá víčka, rudé oči, flekaté tváře od slz a k tomu všemu – nevyspání.

„Kde je Cinnamon?“ vyhrkla Skye a hrnula se ze dveří. „Našel jsi ji?“ Smutně jsem zavrtěl hlavou. Pravdou bylo, že jsem ji nehledal. Neměl jsem kde. Byla by úplná hovadina honit se po Státech a hledat jehlu v kupce sena. Tady to půjde líp. Oni mi pomohou.

Uskočil jsem a zakryl si obličej předloktím, když se na mě Skye vrhla. Naštěstí ji včas chytil Manu a Edward. „Ty’s ji tam nechal!“ vytkla mi.

„Proboha, Skye! Co měl dělat? Objíždět benzinové pumpy?“ zastal se mě Edward.

„Je tam sama! Přestaň mi laskavě předhazovat tu nemožnost ji najít! Vždyť to jsou jenom Státy! Není to Čína!“ vrčela.

„Poslouchej se, Skylar. Meleš kraviny!“ přidala se Bella a opatrně přiměla Edwarda s Manu, aby ji pustili. Dost riskantní, na můj vkus, ale Skye se místo dalšího pokusu o urvání mé hlavy, zhroutila do Belliny náruče. „Najdeme ji. Našli jsme Chrise, Taavettiho, Joshe… Najdeme ji.“

„Já chci svoji holčičku,“ vzlykla Skye. Bella ji předala do náruče Manua, ať si poradí a na nás ostatní kývla směrem ke kuchyni. Sklopil jsem hlavu a šel jako ovce na porážku. Usadil jsem se na kraji židle a čekal.

„Co se tam stalo?“ vyzvídala Bella.

„Pohádali jsme se,“ kuňkl jsem.

„Proč?“ nedala se odbýt.

„Chtěla, abych jí pomohl najít…“ zarazil jsem se. Skye s Manu byli pořád vedle?

„Nejsou tam. Manu ji vzal ven. Klidně mluv,“ vybídl mě Edward.

„Najít Osirise s Ewe.“ Máma, Bella, Lure i Hanny překvapeně vydechly.

„Mohl jsem si to myslet. Už když jsme o tom předtím mluvili, pohrávala si s myšlenkou, jaké by to bylo, kdyby je uviděla,“ vzdychl Edward.

„Fajn, tuhle část, kde si budeš dávat vinu, přeskočíme, jo?“ zamručel na Edwarda Jacob. „Pete, kdy odešla? Co ještě říkala?“ Zavrtěl jsem hlavou. Nic už nevím. Nevím!

„Prostě odešla,“ hlesl jsem. Jak já potřeboval objetí od někoho, kdo mě zná a chápe, bože. Ne od rodiny. Ta to dělala skoro z povinnosti, ale od někoho, kdo si nebere servítky a vpálí mi pravdu do očí. Kdo mě obejme jen proto, že chce. Anise. Anise? Anise!

„Kde je Anise?“ vyhrkl jsem unisono s Edwardem.

„Vy nevíte, kde je?“ pokračoval jsem už sám.

„Neviděl jsem ji pěknou dobu, sakra,“ přidal se Jacob.

„Jak neviděl? Jak nemůžeš vidět upírku? Jak! To se mi snad zdá! Oni ztratí upíra!“ vrčel jsem.

„Co jsi říkal? Kdo koho ztratil? Vlastně ne, pardon. Ty jsi ji vyhnal!“ štěkl Jake. Auvajs!

„Fajn. Mlčím. Tohle je na mě moc, do háje. Ať se ty dvě ztracenky vezmou za ruce a jdou světem,“ štěkl jsem.

„To nemyslíš vážně, že ne?“ zděsila se Hanny.

„Jo, myslím!“ trval jsem na svém.

„Nemyslí, neboj,“ opravil mě Edward. Přestože jsem to v tu chvíli fakt myslel smrtelně vážně, Edwardovi věřili. Čte přece myšlenky. Lhář!

„Pete, jdi se vyspat. My se tu pokusíme něco vymyslet. Takhle nám jsi k absolutnímu hov… ničemu,“ vybídl mě Chris.

„Hovničemu neznám,“ sykl jsem a vykráčel z kuchyně.

„Uložím tě, chceš?“ nabídla se máma.

„Já vážně nic víc nevím, mami,“ vzdychl jsem.

„Já bych ti chtěla jenom něco říct. Víš, sice jsi podle tebe černá ovce rodiny, ale to, že jsi jiný, neznamená, že tě neznám. Jsi moje krev. Doslova. Nebrečel bys, kdyby zdrhla třeba Hanny. Ne tak moc. Nepřejel bys hranice za jeden den. Neobětoval bys spánek a rozhodně neposlouchal, co ti tu říkám. Tohle je jiné.“

„Moc slov. Nechápu, kam tím vším míříš.“

„Co se tam ještě stalo? Určitě neodešla jenom kvůli tomu, že jsi jí nechtěl pomoct s hledáním.“

„Jo, odešla. Nic víc nebylo.“

„Nebudu to z tebe páčit,“ vzdychla. Doprovodila mě do pokoje, kde jsem byl najednou sám. Bez Anise. Bez Cinnamon. Zase sám. Tohle byl jeden z důvodů, proč jsem si držel srdce v trezoru a holky od těla. Kontaktní zóna maximálně dvě kola. Tohohle jsem chtěl být ušetřen, a teď… Dvě holky, za které bych položil život, jsou v tahu. A ani jedna mi neřekla, kde ten „tah“ je!

Máma mě pohladila po zádech a odešla.

Napočítal bych do dvou, když se domem roznesl její hlas a melodie klavíru.

Jen do mě, vy dva, mručel jsem v duchu.

„To je trapný,“ vrčel jsem, zatímco jsem se soukal pod deku a přetahoval si ji přes hlavu.

Usnul jsem.

Nevím, jak dlouho jsem spal, ale probudil mě šíleně depresivní konec snu. Nedokázal jsem ho prostě smazat ze zorniček. Kdosi mi to tam vypálil a ať jsem si mnul oči sebevíc, nezmizelo to.

Cinnamon vlnící se pod dotyky. Pod prsty někoho jiného. Její slastný výraz, který jsem viděl tehdy i já. Volání jména z jejích úst. Letmé úsměvy, vzdechy, nahá kůže a… Anise!

„No ty teda jedeš pecky,“ zavrčel jsem sám na sebe. Představovat si ty dvě spolu v posteli… Kdo se mi mohl divit? Vždyť zmizela jak Cinny, tak Anise. Co když jsou spolu?

Budík na mobilu začal ječet. „Ještě ty začínej,“ sykl jsem. Chmátl jsem po něm a až pak mi došlo, že ta melodie co z něj vycházela, nebyl budík. Otevřel jsem zprávu: Ahoj Amíku. Neboj se o nás. Jsme v pořádku. Cinnamon je se mnou. Potřebujeme si obě něco ujasnit, víš? Anise.

Rameny mi spadla o metr níž a s nimi i moje brada. „A je to tu. Další Reyes! A do prdele už s tím,“ hekal jsem a můj hlas sílil s nastávajícím vztekem. Prdel jsem už ječel na celý pokoj a opět praštil mobilem o zeď. Proč mi ten příběh s Reyes táta musel připomínat? Kdyby o tom tehdy nemluvil, určitě by tohle nepřišlo! Dveře se ve stejnou chvíli rozrazily.

„Sakra, pozdě,“ vzdychl Edward. „Hele, nemysli si, že budeš mít každý týden nový mobil.“

„Nechci už žádný mobil. Kašlu na to.“

„Tak to si ještě povíme,“ zasmál se.

„Půjčíš mi telefon? Chci jim zkusit zavolat,“ kuňkl jsem.

„Ne. Nechtěl jsi žádný mobil, tak ani ten můj.“

„Edwarde!“ úpěl jsem. Děda jen vzdychl a nevěřícně zavrtěl hlavou, než sáhl do kapsy a lehkým obloučkem mi hodil svůj mobil.

„Běda, jak ho pošleš do věčných lovišť,“ varoval mě a odešel. Vytočil jsem číslo Anise. Zvonilo to, což mi zvedlo náladu. Pak to cvaklo a ozval se hnusný počítačový hlas: Volaný účastník…

„Uá!“ štěkl jsem a napřáhl ruku.

„Ani na to nemysli!“ ječel z dálky Edward. Rozevřel jsem vztekle prsty a nechal mobil, aby mi vypadl z ruky za záda na postel. Prázdnou paží jsem pak švihl dopředu. Nemělo to ten správný efekt, tak jsem chmátl po polštáři a náležitě se na něm pomstil. Trhavý zvuk fakt uklidňoval.

„Uá! Moje hedvábí!“ řvala Lure. „Petere!“

„Pardon,“ kuňkl jsem a pokoušel se myšlenkou přimět polštář, aby se vrátil do původního stavu.

„Zvedej se,“ zavelel hlas táty u dveří a jeho ruce mě tahaly na nohy.

„Co? Proč? Ne, já nikam nejdu,“ mručel jsem.

„Dělej, nebo ti nařežu!“

„Mám si brát bundu?“ vyjekl jsem v děsu. Táta mě v životě nebil, ale riskovat, že s tím začne teď na stará kolena…

„Boty stačí. Jdeme,“ sykl. Táhl mě ven.

„Musím čůrat,“ lhal jsem.

„Nemusíš.“

„Potřebuju se napít, vyschlo mi v krku.“

„Nevyschlo.“

„Asi omdlím.“

„To si piš, že omdlíš, protože tě praštím, jestli si ještě něco vymyslíš.“

„Myslím, že mě to už přešlo.“

„To bych řekl. Jdeme pánové.“ Trhl jsem sebou, když se kolem nás objevil Chris, Danny, Josh a Jacob. Edward stál opodál. „Ty nejdeš?“ zeptal se ho táta.

„Ne. Nemusím být u všeho,“ řekl výmluvně Edward.

„Bella by tě přerazila, co?“ smál se táta. Edward jen souhlasně smutně kývl. Povytáhl jsem jedno obočí. Bella by ho – cože? Proč?

„Kam…“ začal jsem.

„Uvidíš. Mazej,“ rýpl táta a popostrčil mě ze dveří.

„Začínám se bát,“ hlesl jsem. Chris s Dannym si vyměnili ďábelské úsměvy a mně se orosila záda.

„Máš proč, muhehe,“ přehrával Danny.

„Muhehe?“ nechápal Chris. „Co to je za hovadinu?“

„Ty jsi hovadina,“ usadil ho Danny.

„Tak to je ale kravina,“ smál se Josh.

„Ty jsi krá…“ začal Danny, načež se zarazil. Josh ho probodl pohledem.

„No, dořekni to, synu,“ zavrčel pobaveně.

„Já už nevím, co jsem chtěl říct,“ vymlouval se Daniel a těkal pohledem z Joshe na špičky svých bot. Preventivně mezi ně postavil Jacoba.

„To si fakt myslíš, že na tebe přes Jacoba nedosáhnu, nebo co?“ vrčel Josh.

„Věřím v to,“ kuňkl Danny.

„Nevadí vám, že se Peter směje?“ utnul je Jacob. „Má být vyděšený a on se vám tlemí!“ Kousl jsem se do rtu. Samotnému mi to nedošlo, dokud to Jake neřekl. Fakt jsem se smál. Přešlo mě to, jakmile se zmínil o tom, že se mám bát.

„Netlem se!“ zavelel táta.

„Ano, tatínku,“ hýkl jsem a Danny s Chrisem se rozesmáli.

„Netlemte se!“ křikl Josh.

„Ano, tatínku,“ vyjekl Danny.

„To je prdel,“ řehtal se Chris. To už nevydržel nikdo z nich. I můj táta se smál. Já si dovolil pár letmých úsměvů a v nejsilnějším záchvatu jejich smíchu, jsem ze sebe vypustil trochu uchechtnutí.

„Fajn, tak jsme se zasmáli a můžeme dál,“ vzdychl Josh a otřel si slzu.

„Á můj břicháčik!“ úpěl Danny a lámal se v pase.

„Nechte ho tady, ono ho to přejde. Jdeme,“ mávl nad ním Taavetti. Josh svého syna podepřel a táhl za námi. Mě opět začali postrkovat kupředu.

„Zase potřebuju čůrat,“ kňučel jsem. „Ale fakt,“ dodal jsem, když se táta nadechoval k nepotřebuješ. Pustili mě do keře.

„Vidíme tě, nezapomeň na to,“ nabádal mě.

„No, tak to sis mohl odpustit. Teď se nevyčůrám,“ mrmlal jsem.

„Ale vyčůráš. Honem, spěcháme.“

„Tobě se to mluví. Ty ho tam nemusíš nervozitou skoro hledat,“ vrčel jsem a koukal do tmy v kalhotách. Kdepak ty ptáčku hnízdo máš?

„Už?“ zahřměl táta.

„Sakra, jsem se málem po – to!“ hekl jsem. No a pak, že to nepůjde. Měl jsem co dělat, abych stihl rozepnout zip u kalhot.

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

maky21

18)  maky21 (18.02.2011 15:01)


heeeeeeeeej :D rodinka dokáže vždycky rozesmát!!!
mě teda dostali, chudák Pete :D
Kam ho vedou?
Co Cinny a Anise?
Cinny jde z rodičema a Anise asi za tím svým, ne?
to bude celkem zajímavý :D

17)  KateRenesmee (18.02.2011 13:59)

JA SOM STRASNE NEDOCKAVA....CHCEM VEDIET CAROVAT NECH US JE PONDELOK......

16)  Tru (18.02.2011 10:23)

Marketa

15)  Marketa (18.02.2011 09:58)

14)  AMO (18.02.2011 09:02)

Koukám, že první den dovolené a ty už vaříš vtipnou kaši .
No dobrá, proběhla trocha zábavy a všichni vědí, že holky jsou spolu, ale... Přichází to důležité, co se bude dít? Kam jdou? A jak to zvládnou?
Tak a já v tom zase lítám... nedočkavostí... vydržím a nebudu škemrat... přeji klidnou dovolenou... A PIŠ!

krista81

13)  krista81 (17.02.2011 23:28)

To by mě fakt zajímalo kam ho všichni táhnou? A co s ním chtějí dělat, že ani Edward s nima nešel, žeby ho Bella přerazila??? (tos mi nasadila brouka do hlavy ).

Jestěže Anise dala vědět, že je Cinny s ní .

Tak a teď už se nemůžu dočkat pondělí a další kapitolky

12)  nathalia (17.02.2011 22:02)

:D Co to ma zas byt? :D a proc by bella mela Edwarda tento?!? :D Oni zas chystaji neco nelegalniho? :D
No, kazdopadne jsem napjata a cekam na dalsi dil!!!! Very good!!! :D

11)  Guneska (17.02.2011 21:31)

Hehehehe, muhehehe - co je to za hovadinu? pláču, zas žádná romantika, chjoooooooo. A co s ním chtějí udělat, že tam ani nešel Edward? Vezmou ho do bordelu, aby přišel na jiný myšlenky

milica

10)  milica (17.02.2011 20:26)

Jsem ráda že jsi se nám neztratila na dlouho ;) ;)
Teď jsem jen zvědavá, co s ním mají v plánu??

Jula

9)  Jula (17.02.2011 19:22)

Co s ním chtějí proboha dělat???

Fanny

8)  Fanny (17.02.2011 19:08)

Smát se? Bát se? Tam se ještě něco zvrtne... A kam ho proboha táhnou?

Anna43474

7)  Anna43474 (17.02.2011 18:16)

Michalkóóó Já tu z nich umřu smíchy, to mi nedělej!!! (Hýýýk hýýýýýýk ) Jsem stále mladá a život mám před sebou
Kdepak ty ptáčku hnízdo máš?
Potvoro, já tu úpím a škytám a nemůžu přestat Co si o mně lidi pomyslej, símtebe???
Ale jinak...
TKSATVO

6)  Scherry (17.02.2011 18:03)

semiska

5)  semiska (17.02.2011 15:39)

Co si to na něj ti chlapi vymysleli? Nějakej trest? Či něco, na co bude Pete hodně dlouho vzpomínat??? Hmmm, jsem já to ale zvědavka. Aspoň, že Anise dala Peteovi vědět, že jsou spolu a ne každá někdě sama. ;) Moc jsem se bavila.

4)  Lucie (17.02.2011 14:03)

3)  Niki (17.02.2011 13:05)

jééé ten konec byl nejlepší... kam pak ho to táhnou???

2)  Alorenie (17.02.2011 12:44)

kdepak ty ptááču hnííííízdo mááááááš!
úžasné!!!

Lilien

1)  Lilien (17.02.2011 12:39)

Kam idú? hmm? to chceš nechať nevysvetlené do pondelka? to neprežijem!

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek