Sekce

Galerie

/gallery/koření.jpg

Vánoce jsme přežili. Všichni. Uf. Je tu poslední den v roce a já mám namířeno do... No, prostě někam, kde nebude kolem mě pobíhat banda upírů a poloupírů.

1. kapitola - Silvestr

Stál jsem na schodech a sledoval je ze své malé rozhledny. Bavil jsem se. Banda poloupírů pašujících lahve alkoholu z baru upírů. Mamka podávala zrovna dvě lahve babičce, která se rychle otáčela na bratránka Dannyho. Ten to nepokrytě házel Hanny a ta strejdovi Joshovi, který to skladoval do velkého kufru u auta. Kam to chtěli vézt, to netuším, ale jakmile se u strejdy Joshe objevila prababička Bella a zavrčela, začal to z kufru urychleně vyndávat a podával to zase zpět Hanny.

„Co je,“ nechápala sestřenka, dokud neuviděla Bellu. „Ach so,“ hlesla a brala alkohol.

„Jak malí, fakt. Neslibovali jste náhodou, že toho necháte?“ sykla Bella a já se spokojeně usadil na schodech, abych si to celé vychutnal.

„Však jo, chtěli jsme to odvézt z domu, aby nás to nelákalo,“ mumlal Josh a podával Hanny další lahve. Bratránek se mezitím z té jejich řady vytratil, a když Hanny hodila láhve do prázdna, roztříštily se o práh domu. Začal jsem se řehtat, což přilákalo strejdu Emmetta.

„Co je?“ sykl natěšeně.

„Hanny rozbila whisky a hned dvě lahve, sleduj je,“ hýkal jsem. Emmett se usadil vedle mě a culil se na skupinu ve dveřích.

„Že je to každý rok baví,“ smál se.

„Alespoň, že ty jsi normální,“ vzdychl táta za mými zády.

„Celej tatínek,“ šplhal jsem a táta mi vyťal políček. „Jau, za co?“

„Za ty kecy,“ sykl a uvelebil se vedle Emmetta.

„Ty letos nikam netáhneš?“ vyzvídal Emm.

„Chtěl jsem, ale Monica dostala zaracha.“

„A co tamta zrzka?“ navrhl táta.

„Brittany?“ znejistěl jsem a vzpomněl si na ni. Otřásl jsem se. Nikdy víc! Byl rozdíl mít kamarádku a přítelkyni. Kamarádka přišla a odešla. Přítelkyně zůstala a chtěla po mně něco, co já nechtěl. Nikdy nechtěl a chtít ani nebudu. Brr. Vztah! No fuj!

„To chceš být věčně sám?“ rýpl Edward a prošel kolem nás do obýváku, aby zamkl bar. „Jednou to stejně přijde.“

„Jasně, to čekejte,“ odfrkl jsem si a Emmett mi rozcuchal vlasy jako malému uličníkovi.

„To si povíme pak,“ mrkl táta a vyšel mamce naproti. Ta se tvářila jako boží umučení.

Dělali to tak okatě, až jsem měl pocit, že chtějí být chyceni. Já měl jiný plán… alfa, beta, gamma… odříkával jsem, aby mě nechytil Edward. Ten se po mně jen otočil, povytáhl obočí a začal se smát. Sakra, zase to nevyšlo, syčel jsem v duchu a měl se k odchodu.

„Zlato, počkej,“ křikla na mě mamka. „Kde máš Tarinu?“

„Nevím, dělá si, co chce. Nehlídám ji,“ křenil jsem se. Najednou bylo v obýváku plno.

„Jak nevíš, kde je?“ pištěla Lure.

„Klid této, lítá někde venku. Vrátí se, až ji zavolám.“

„Jak se vůbec volá na draka?“ zvažoval Emmett.

„Co třeba: Draku?“ zkusil Josh a začal se smát.

„Nebo: Tarino!“ navrhla Hanny.

„Jo, anebo: K noze!“ přidal se táta.

„Co je?“ štěkl Jacob a vešel do domu. Mamce začaly téct slzy, jak se smála.

„Že ty vždycky reaguješ,“ hýkala.

„To nebylo na tebe, lásko, ale na Tarinu,“ vysvětlila Nessie.

„Na Tarinu se volá: K noze?“ nechápal Jake.

„Jen varianta. No, tak jak bys ji volal ty?“ vystrčil jsem zvědavě bradu.

„Já bych ji tedy vzhledem k tomu, že tu jsou tihle vznětlivci, nevolal vůbec.“

„Taky dobrý. Tak já se jdu připravit na večer,“ hlesl jsem. Proč je s upíry občas taková nuda? Když jsem byl malý, bylo to jiné. Možná za to mohlo to období. Vánoce jsem slavíval natřikrát, protože naše rodina byla opravdu obrovská a nedokázali se sejít v jednom obýváku. První byly s našima v Kanadě, druhé s Carlislem a Esmé, Rose, Emmettem, Jasperem a Alice ve Finsku a třetí u tety Skylar ve Španělsku. Co bylo hlavní, jezdil jsem sám, takže mě nemohl nikdo krotit. Tetičky mě rozmazlovaly, strýčkové učili umění jak se dostat pod sukně holkám, což jsem si tedy spíš domýšlel a četl mezi řádky.

V šestnácti jsem se seznámil s Kim a ochutnal první sex a bylo to. Jako kdybych ze dne na den dospěl. Přestalo mě bavit opíjet se s rodinou, slavit všechny svátky a jezdit po příbuzných. Možná proto se mé osmnáctiny slavily v jeden den a najednou to šlo. Rodina se do jednoho obýváku vešla. A jelikož tohle prošlo, tak se to zopakovalo i s Vánoci a já tu teď neměl jediný kout pro sebe. Možná bylo dobře, že jsem přivolal Tarinu. Polovina osazenstva si ode mě držela odstup. A to ještě nevěděli o Amádeovi ve vaně.

Každé ráno se po mně ohnal a rval se z masážní vany ven. Se svými úvahami jsem vešel do pokoje a posadil se na postel. Tupý náraz a tiché vykvíknutí mě přimělo zvednout hlavu.

„Sakra, Tarino, to nevidíš, že je otevřená ta druhá polovina okna?“ mručel jsem a odlepoval draka v kómatu z římsy. Očička se jí protočila v nesynchronizované sestavě a zvedla se na nohy v mé dlani. Položil jsem ji na polštář a otevřel dveře do koupelny. Tarinu posedl amok. „No co! Musím se umýt! Tu chvilku to přežiješ!“ Drak mi na polštáři znovu zkolaboval. „Mohl by mi někdo připomenout, proč jsem si nechával ženskou?“ syčel jsem, když jsem odhazoval kusy oblečení. Ve vaně to šplouchlo a Amádeus zaklokotal. Vydal takový ten hororový zvuk.

„Lehni,“ štěkl jsem. Krokouš sklapl papulu a zaplul pod hladinu. Jen dvě žluté oči mu čučely ven. „Musím tě přestěhovat, hochu. Už se tam skoro nevejdeš a já se nebudu věčně sprchovat.“

Voda byla fajn. Horká a uklidňující. Tekla mi po obličeji až k bradě a masírovala mi víčka.

Kam jen dnes půjdu, spekuloval jsem v duchu. Docela jsem se těšil na Monicu, jenže mi udělala čáru přes rozpočet. Zval mě i Daren. Tam by to mohlo být skvělý zakončení roku. U něj o kamarádky nebo o srandu nouze nebyla.

Vylezl jsem a osušil se. Oblékl jsem si khaki tričko bez rukávů, natáhl černé džíny, obul tmavé boty a přes rameno si hodil černé sako, které jsem si chtěl obléct až skoro na místě. Tarina se rozhodla jít se mnou. Uvelebila se na druhém rameni a vypadala spokojeně. Hlavičku měla vystrčenou před sebe, dlouhý modrý krk napnutý a ocásek se jí v lehkých vlnkách potácel na mých zádech.

„Jestli ho do mě zasekneš, letíš do krbu, brouku,“ varoval jsem ji a vyšel z pokoje.

„Kde máš bundu?“ vyhrkla mamka v kuchyni.

„Nemám.“

„Nebo šálu?“ prosila.

„Napíšu Santa Clausovi,“ slíbil jsem a mrkl na ni. Objal jsem ji kolem pasu a políbil na spánek. Byl jsem o dost vyšší než ona.

„Psal jsi mu loni a v té hromádce, co máš na gauči už týden, jedna určitě je,“ vytkla mi a dloubla mě do žaludku.

„Páni, tobě to sekne,“ chválila mě Alice.

„Viď?“ zasmál jsem se.

„No, možná bys místo toho trička měl mít košili. Je to víc sexy,“ zvažovala a zase dostala jeden z těch svých záseků. „Jo, rozhodně s tím uděláš větší vítr!“

Než jsem stihl mrknout, vrazila mi do ruky bílou košili a rvala ze mě tričko.

„Teto!“ durdil jsem se, když mi ho přetahovala přes hlavu. Tarina se začala vztekat a odletěla z mého ramene na digestoř.

„Jdeš sám, nebo jde s tebou ještě někdo?“ vyzvídala mamka a upravila mi límeček. Stál jsem tam jako exot a pokorně držel, než se ty dvě vyřádily. Jak ještě někoho? No, možná bych mohl vzít Dannyho s Pearl a Chrise s Hanny.

„Ne, jdu sám,“ rozhodl jsem se. Nic proti rodině, ale za ten týden doma jsem jich měl nad hlavu. Těšil jsem se, že dodrží, co slíbili, a po Novém roce se odstěhují. Hanny snila o Anglii a Pearl toužila vidět Aljašku. Já jim tiše fandil, přestože teta Lure skoro šílela, když to slyšela. Sám jsem chtěl pryč už dávno, jenže táta mi to politicky vysvětlil slovy: Máma bude vytočená a hádej, kdo to pak odnese?

Takže jsem to zapudil na další rok a pak ještě na dva.

Rozloučil jsem se a vyšel před dům. Zamířil jsem do garáže pro auto, ale vrata byla zavřená, omotaná řetězem, a na zámku byla přidělaná cedulka: Na to zapomeň, mladej! Rosalie.

„Hmf…“ odfrkl jsem si a vydal se pěšky.

Daren mě už čekal. Stál před jejich vilkou a mával na mě lahví vodky.

„Kde seš!“ ječel. Daren byl podobný jako já. Holky, alkohol a kamarádi. Škola počká, rodiče taky, holky ne. Možná proto se z domu vyvalilo o hodně víc sukní než kalhot. „Je skoro půlnoc!“

„Jsou čtyři odpoledne, ty blbe,“ smál jsem se a přijal od něj lahev, abych se napil.

„Fakt? Sakra, tak to někdo otáčel s hodinami!“ řval. „Kdo mi sáhl na hodiny?“

Daren se ode mě odtrhl a vběhl zpět do víru dění. Já se protáhl mezi dvěma slečnami. Té, co jsem koukal do obličeje, mohlo být regulérních patnáct. Máslo. Ruce pryč. Za mými zády to vypadalo slibněji, než se holka začala smát. Hm, stěží šestnáct. Taky ne. Mile jsem se na ně usmál a zdekoval jsem se. Našel jsem si kout u krbu. V kapse mi cinknul mobil se zprávou: Jdi od toho krbu, za chvíli ti tam skočí kluk a bude mít co dělat, aby se nezvrhl do ohně! Alice

Bylo lehký být na škole za hrdinu, když máte doma tetu, která vidí do budoucnosti. Sotva jsem uklidil mobil, vyřítil se z davu Matt a klátil se, přímo jak říkala teta. Natáhl jsem po něm ruku a strhl ho stranou.

„Takhle bychom nebyli k-moši,“ vyčítal mi Daren. „Tu b-líš na op-lí kam-rdy?“

„Proč myslíš?“ smál jsem se a Daren pohodil hlavou za sebe, kde stála skupina holek, a sledovala mě.

„Sou z t-be pf! Taky ci hci chic – heh – chci nějakou!“ trefil se nakonec a dýchl mi do tváře.

„Ty jsi jak doga, musím přidat,“ hekl jsem a otočil do krku další lok vodky.

Po dalších dvou hodinách jsem musel spokojeně konstatovat:

„Sm tě dohnal!“

Daren se na mě pokusil zaostřit a usmát se. Byl jako žolík. Pěkně líznutý!

„Sis vybral?“ vyzvídal. Souhlasně jsem kývl a vyhledal pohledem štíhlou devatenáctku v krátkých šatičkách barvy lila.

„Margret!“ zasmál se. „Bcha n ni. Etorcha!“ varoval mě. Mrcha, nemrcha… Chci ji! Mávl jsem nad opilým Darenem rukou a vydal se za ní. Jakmile si mě všimla, začala se chichotat.

„Ahoj,“ artikuloval jsem co možná nejvíc a postavil jí za záda. Zkameněla. Slyšel jsem její zrychlený dech.

„Ahoj,“ odpověděla šeptem.

„Jsem…“ začal jsem, ale přerušila mě. Otočila se a chytila lem mé košile do dlaně. Přitáhla si mě až k sobě a přitiskla své rty k mým. Asi je jí jméno momentálně jedno. Ruku mi vsunula pod košili a přilepila se mi k hrudi. Cítil jsem, jak mě táhne z dosahu hudby, a stoupáme po schodech, aniž bychom se přestali líbat. Cvakly dveře a najednou jsme leželi na posteli a Margaret mi rozepínala kalhoty. Je moc rozjetá, tu nechci. „…na odchodu,“ vydechl jsem skoro střízlivý a tlačil ji od sebe. „Promiň, Maggie,“ mrkl jsem na ni a dekoval se.

„No počkej! O co ti jde?“ sykla na mě.

„Už o nic, krásko. Jsi moc lehká kořist.“

„Lehká!“ vyjekla a v očích jí probleskl vztek. „Aamo, tohle se Margaret nedělá!“ vrčela.

„No jo,“ hlesl jsem, mávl rukou a zapnul si kalhoty. Dramaticky jsem jí u dveří poslal vzdušný polibek. „Pá Mary,“ křikl jsem a schválně zkazil její jméno. Dveře jsem zavřel ve chvíli, kdy se o ně rozrazila její bota. Seběhl jsem schody a narazil na Darena.

„To už?“ divil se.

„Hm, ne. Nebavila mě, jdu domů. Čau,“ zasmál jsem se. Daren se tlemil se mnou.

„Ty jsi blbec, co já tu s ní teď?“ smál se.

„Vystav si ji do vitríny!“ křikl jsem přes rameno a vydal se domů.

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

Twilly

18)  Twilly (11.02.2011 08:12)

No to je teda hezkej pacholek... ale víš co?? Líbí ... hlavně ty zelený oči v kombinaci s tmavýma vlasama.... ... SAMOZŘEJMĚ ... jdu číst dál (jo a ty dialogyyyyyyyyyyyyyyy... ty si mistr, víš to?)

Gassie

17)  Gassie (02.01.2011 13:01)

Peter se mi moc líbí. Konečně taky někdo, kdo není slušňák

Marketa

16)  Marketa (23.12.2010 20:30)

maky21

15)  maky21 (21.12.2010 20:17)

Jaj! Pet se nám jaksi rozjel, co? :D doufám, že si najde nějakou pořádnou olku, jinak to s ním asi bude celkem k nevydržení :D baví mě jejich opilecká mluva, jako když se opila Hanny s Pearl a tak.. :D že ty vždycky něco vymyslíš tak skvělýho.. prostě užasnej člověk :D

SarkaS

14)  SarkaS (20.12.2010 21:48)

Mibel, zase jsi stvořila fešáka a lamače srdcí, ale pro mě už bude navždy jednočka Christmas Ale rozhodně jsem zvědavá na to co mu vymyslíš za zážitky. Už teď bezmezně miluji malou Tarinu

Anna43474

13)  Anna43474 (20.12.2010 18:00)

Tak pašeráci alkoholu, jo??? To se tak někdo má...
TKSATVO

Mili

12)  Mili (20.12.2010 17:38)

Skvělá kapitola, suprově jsem se pobavila. Krokodýl ve vaně mě vždycky dostane a ten draček:)

11)  nathalia (20.12.2010 17:07)

Ten zacatek me fakr pobavil :-D
No vypada to, ze Peter neni az takovy nevinatko :o)

Ivanka

10)  Ivanka (20.12.2010 10:18)

Ty tvoje povídky mě jednou zabijou. zase si dokázala vytvořit velmi zajímavou postavu, tak trošku mi připomíná Joshe před tím než se seznámil s Lure. Ale opravdu jenom trošku, protože Peter je ještě o dost horší. Doufám, že mu to ta holka, do které se zamiluje, pořádně nandá!

9)  elie_darrem (20.12.2010 06:49)

super:-))))) zase bude legrace

krista81

8)  krista81 (20.12.2010 00:32)

Tak jsem dneska celý nadšená - napřed takovej krásnej konec Zúčtování s láskou a hned nová povídečka

A Peter to je teda číslo fakt by mě zajímalo co na něj říkají Edward s Jacobem nebo už je po Joshovi nic nepřekvapí???

Ovšem čekám problémy s Margaret - naštvaná ženská = průšvih.

A Tarinka - sladkej mazlíček

Těším se na další díly

Fanny

7)  Fanny (19.12.2010 22:35)

Tarinka mazlíšek taky bych jí brala.

A Peter? No jsetli měl Edward problém Joshem, tak nevím jakej mánázor na Petera, ale co, ještě se uvidí...

Kaca

6)  Kaca (19.12.2010 22:03)

Jo tak tohle našeptává uličník jeden! Se divím že chodí v za tebou v noci. Ta poloupíří vloupačka byla skvělá heh:D Jinak Tarinka je skvělá dokonalá a chci ji doma, nemohli by jste mi ji vy dva poslat poštou? Nebo na hlídání jenom?
Patnáctka - máslo. To by mě zajímalo, jak si roztřídil ostatní roky. Hele stou Margret to bylo dobrý! Meggie a pak to "Pá Mary" bylo jedinečný Ale mám takový tušení že když je to podle Darena mrcha, tak to bude zajímavé. Že by moje další oblíbená osoba?:p

semiska

5)  semiska (19.12.2010 20:50)

Dobrej týpek, celkem se mi zamlouvá. Bude s ním ještě hodně legrace a určitě bude skvělé dobrodružství hledání své družky ;) Moc se těším na další kapitolku.

sfinga

4)  sfinga (19.12.2010 15:05)

Peter je fakt týpek. Jsem zvědavá, co na něj říká supercudnej praděda Edward a supervěrnej děda Jacob
No vlastně, jeho strejda Josh byl taky hvězda školy (co se týče holek) než našel svou Lure, že? A vůbec, mě se to kecá, když můj Tony ojel všechno, co před ním neuteklo na strom To až Tamar ho změnila
Takže sfin... zhluboka dýchej a počkej si na tu, která bude pro Petera ta pravá
Díky Mibelko

3)  Lucie (19.12.2010 14:47)

2)   (19.12.2010 09:26)

Ts ts ts, taký chalan! Dívek si neváží Tak už mu podstrč tu pravou
Ach, krásně píšeš...

1)  Alorenie (19.12.2010 09:25)


„Je skoro půlnoc!“
„Jsou čtyři odpoledne, ty blbe,“
Úžasný! Peter...no, není jako Danny (slušný), ale přežiju ho :)

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek

Eclipse - poster