Sekce

Galerie

/gallery/nanuk.jpg

Jakou sílu má správně zaměřená reklama? :)

 

Aneb jak to dopadá, když mě muž obviní že nakupuji podle reklamy a já se s tím svěřím Lipi. :D

Rozrazily se dveře a do vily vstoupila Bella. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby ovšem ona zmiňovaná osoba nebyla obtěžkána spoustou tašek. A navrch tašek ze supermarketu. S hraným unaveným zafuněním odložila tašky na kuchyňskou linku, přímo před zraky udivené Esmé.

„Ahoj,“ usmála se na ni  Bella.

„Ahoj, Bello, tys byla nakoupit pro Jacoba a Nessie?“ zeptala se překvapeně. To přece vždycky dělala ona, nikdo nevěděl jaké potraviny by se měly kupovat aby co nejvíce podpořily program Fair-trade a malé Bio farmičky v okolí. Pokaždé přitáhli nějakou mraženou patlaninu a ona to pak musela zbytečně vyhazovat. Co by za to děti v Africe daly!

„Ne, to není pro ně, ale pro mě!“ Usmála se Bella potěšeně. Esme se zatvářila ustaraně a položila Belle ruku na čelo.

„Holčičko, není ti špatně. Víš, já vím že zvykat si je těžké, ale přece jen… upírka už jsi šest let, možná že bys raději trochu krve, nemyslíš?“ otázala se tak mile, jak jen to šlo a přitom se rozhlížela po únikovém východu v případě, že se Bella zbláznila a začala by jednat agresivně. Ta se místo toho rozesmála. Esmé smutně zakývala hlavou. Už je to tady, hysterie.

„Ale já nejsem –“ Přerušilo ji další třísknutí dveří a vešly Rosalie s Alicí.

„To s těmi dveřmi musíte furt tak třískat?“ zamračila se Esme.

„Promiň,“ omluvila se Rose a ukázala na Alici, která právě hypnotizovala vypnutou televizi a vypadla přitom jako Emmett, který čeká na další dávku baseballového šílenství. Div si neslintala na novou halenku od Gucciho. „To ona,“ žalovala Rose. „Táhla mě sem jako kachnu na provázku, div mi kolečka neulítly.“ A lítostivě se podívala z okna na své BMW, které vypadalo, že rozhodně nejelo po silnici, spíš tankodromem.

„Co se tu děje?“ zeptala se konečně, když si všimla Esméiny ruky na Belliném čele. „Nejsi zase těhotná, že ne?“ zeptala se nakrknutě. Tohle prostě nebylo fér, kroužilo jí myslí jako křeček v kolečku.

„Ne, nejsem,“ vyvrátila jí tu myšlenku Bella. Dál ale pokračovala Esmé.

„Byla na nákupu v supermarketu.“ Na to se nikdo udiveně nezatvářil. „Nakupovala jídlo pro sebe,“ ztišila Esmé hlas jako pavlačová drbna, která sehnala novou, ještě horkou dávku klevet. Na to se zatvářili udiveně všichni. Bella už se nadechovala, že jim všechno vysvětlí, když ze schodů seběhla Nessie, skočila na gauč a natáhla se po ovladači. Televize blikla a pokojem se rozezněly zvuky reklamní znělky. Nessie znuděně povzdechla, ale téměř okamžitě ten jeden ubohoučký vzdech nahradilo pět takových vydechnutí, že by se s klidem mohly všechny hlásit na Miss.

„Oh bože…“

„Kristova noho!“

„Ach to ne, další.“

„Uch, Ježíši sladký…“

„Panenko Maria Podsrpenská, no vidíš to?!“ zasténala Rosalie a sesunula se vedle ostatních na gauč.

„Ta smetana,“ vydechla Bella unešeně.

„Jahody,“ pípla Alice.

„Čokoláda, děvčata,“ rozplývala se Esmé.

„Dala bych si trojkombinaci i s tím míchačem,“ podepřela si zasněně hlavu Rosalie.

Najednou je vyrušil zvuk šustění v kuchyni, všechny se po sobě podívaly…

O dva dny a tři tašky později:

Pánská část rodiny se právě vracela z lovu. Všichni natěšení na své drahé polovičky, každý už si představoval to nadšené přivítání a Emmett i to co bude následovat hned vzápětí, zcela ignorujíc skučícího Edwarda.

„Emmette, já tě prosím, to poslední vynech nebo to budeš Nessie vysvětlovat ty sám. A nemyslím, že ti uvěří tak snadno jako když jste se přede čtyřmi roky s Rose probourali až k ní do pokojíku a tys jí tvrdil, že si hrajete na zedníky,“ durdil se Edward a Emmett se v tu chvíli ztuhnul. Ano, tohle mu u Rose vyneslo skoro měsíční zákaz vůbec se k ložnici přiblížit, protože Nessie si na zedníky chtěla hrát taky a Rose si pak maltu nemohla týden dostat z vlasů.

„Tak dobře,“ zabručel trochu otráveně. Ale zkusíme to v lese, mnul si v duchu ruce. Edward jen zabořil hlavu do dlaní a radši už nic neříkal.

Byli od domu jen pár metrů, když k nim závan donesl vůni jahod a čokolády.

„Jsou to fakt –“ začal Emmett.

„- jo jahody,“ pokýval Carlisle.

„A čokoláda,“ začichal Jasper ve vzduchu. Otočili se tázavě na Edwarda, ale ten jen krčil rameny. V domě bylo ticho, alespoň co se mentální aktivity týče. Jinak se ozývaly dost podivné zvuky, vlastně takové srkavé zvuky. Co by mohly srkat? Krev tu cítit není. Došlo mu to asi ve stejnou chvíli jako Emmettovi a ostatní je následovali v pár setinách sekundy. Nejdřív ztuhli na místě a v další chvíli vráželi do dveří. Bohužel si na tak krátké trati nikdo nestihl utvořit náskok a tak do dveří celkem normální šířky vrazili čtyři upíři najednou. To bylo i na krásné dveře z masivu moc. Rozprchli se v záplavě světlých třísek. Ovšem do domu rozhodně netáhlo, upíři totiž přímo ve dveřích zamrzli a nevěřícně sledovali scénu před nimi. Kdysi uklizený obývák byl zasypaný malinkatými dřívky a spoustou červených obalů. Na bílém gauči byla čokoládová skvrna a na koberci dokonce skvrna červená. Podle čichu jahodová. Než stihl kdokoliv cokoliv říct z patra se ozvala Alice.

„Tři!“

„Dva!“ Domem se rozlehl dupot.

„Jedna!“ Jako vítr se kolem nich prohnalo několik postav a naskládalo se na gauč s červenými pytlíčky v ruce.

„Teď!“ vypískla Alice a Bella stiskla tlačítko na ovladači. Domem se rozezněla znělka z nějaké reklamy. Ovšem to šokující bylo, že si všechny ty pytlíčky rozbalily a obsah si vsunuly do úst. Pánové na ně vyvalili oči a sledovali jak jejich drahé polovičky ty věci olizují, oždibují a ukusují. Se značně zhnusenými výrazy se rozhýbali a postavili se tak aby viděli na televizi. V tu chvíli pochopili a s dotčenými výkřiky se rozutekli po okolí.


Přidat komentář

Autor:

Text:

Komentáře

1 2   »

Kate

38)  Kate (07.12.2013 22:53)

Já chci zmrzku! Super povídka.

Empress

37)  Empress (07.05.2012 21:26)

Super:D :D Veľmi podarené

Clea

36)  Clea (07.05.2012 21:17)

jóóó, tak tohle mě opravdu rozesmálo naprosto parádní

nikolka

35)  nikolka (13.07.2011 13:21)

ani sa nečudujem, že podľahli... takým fešným mužom a postarali sa, aby mali dlhodobejšiu prácu..... len neviem prečo sa to dotklo pánskeho osadenstva... veď na tom nie je nič zvláštne, či?

AnneCullen

34)  AnneCullen (12.07.2011 23:25)

No, musím říct, že v mém mrazáku se po vysílání této reklamy mrož objevoval nějak častěji. Nesmíme přeci dopustit, aby byli takoví krasavci bez práce A jsem ráda, že i Forkské upírky podporují... Fakt povedený! :) :D

jeanine

33)  jeanine (12.07.2011 11:36)

No to se pánové museli sakramentsky divit! Ta reklama je ale vážně děsně žravá!

Zombichlerka

32)  Zombichlerka (07.07.2011 07:16)

Achich achich...
Tak jo, nebudu se zmiňovat, že jako první jsem se podívala na videjko ( ) a až pak se pustila do povídky. A ta byla stejně dokonalá jako... jako... no, přídavná jména mi nikdy nešla
Skvělé!!
( )

blotik

31)  blotik (26.06.2011 13:56)

Úžasný to je. Fakt, že jo.

Kamci

30)  Kamci (22.05.2011 20:52)

vždycky jsem měla Mrože ráda a nad touhle reklamou si s dcerami svorně slintáme už od loňska
super povídka

Lipi4

29)  Lipi4 (22.05.2011 13:51)

Šáriku, já klidně půjdu s ním

SarkaS

28)  SarkaS (22.05.2011 13:22)

Jasně Edward jim to všechno zamíchá a chudáka Jakea nechají oddřít všechnu práci a poženou ho do krámu pro nanuky

HMR

27)  HMR (22.05.2011 12:27)

Což takhle nějaká sázka? A až kluci prohrají, zahrají si celou reklamu, ovšem otázkou zůstává, kdo bude kdo. Emmett se sekyrou, Carlisle s ledem, Jasper s jahodama???

krista81

26)  krista81 (19.05.2011 23:26)

jéé
tak přesně od doby co dávají tuhle reklamu jím jahodovou zmrzlinu

Parádní povídečka.

Jula

25)  Jula (19.05.2011 15:56)

Tak na téhle reklamě ulítávám už od loňska, mrož je od té doby moje nejoblíbenější zmrzlina
Mužská část teda nemá pochopení, hlavně, když ji vložili do přestávky mezi třetinami hokejového zápasu o třetí místo

Silvaren

24)  Silvaren (19.05.2011 10:42)

Jo, jo, tahle reklama nemůže nechat v klidu ani upírky.

23)  lady sadness (18.05.2011 23:57)

vraj sa nemám dusiť tak nahlas, ale škoda, že tí muži nie sú tie nanuky a baby rozhodne chápem, je to aksvelé

Twilly

22)  Twilly (18.05.2011 23:26)

Ano, taky jsem už slintala nad touhle reklamou (u nás na Slovensku to jde v bedně taky )... takže plně holky chápu

SarkaS

21)  SarkaS (18.05.2011 23:13)

Panečku, takový úspěch jsem nečekala, ale jsem ráda, že se mi povedlo trochu Vám všem zpříjemnit den a vytáhnout vám na tváře úsměvy. Případně udělat reklamu mé (teď už) oblíbené zmrzlině. Třeba z toho kápne nějaká provize Každopádně všem děkuji za reakce, protože jak většina pisatelů tuší, dokáže těch pár písmenek neuvěřitelně potěšit.

Mibel já vím, já vím, vždyť už to běžím k tomu slunovratu doplnit

Carlie

20)  Carlie (18.05.2011 20:48)

Skvělej nápad, vymakaná pointa a tolik vtipných vychytávek! Standing ovation!

julie

19)  julie (18.05.2011 19:29)

Vyrobená s láskou!!! Ale ti chlapi mi fakt přijdou tak nějak .... jiní ... asi jsem nejdřív neměla číst Bosorku ale má pravdu

1 2   »

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek