Sekce

Galerie

/gallery/thumbs/dva.jpg

Edward přijede domů, kde budou vzniklou situaci řešit.


Dřív jak příští týden nic nepřibude, protože o víkendu budu slavit a pít a v tomto stavu bych nic rozumného nenapsala. A v pondělí další zkoušku.

Janebo, tvoje komentáře jsou skvělé, děkuji, že mi je píšeš.

13. kapitola – Co teď?

 

Celou cestu mě otravoval Alec. Ne nahlas, samozřejmě, ale pěkně potichu v myšlenkách. Měl jsem ho plné zuby a potřeboval jsem se ho na chvíli zbavit, abych se mohl poradit s rodinou. Nechtěl jsem ho u toho.

„Byl bych velice rád, kdybys v naší oblasti nelovil. Půjčím ti auto a ty se jeď nakrmit nejlépe do jiného státu,“ řekl jsem potichu v letadle.

„Někam zdrhnete,“ zasyčel na mě. Skvělý.

„Víš, že by to nemělo smysl. Aro by prostě poslal Demetriho a měli bychom to spočítané všichni. Vrať se za tři dny, budeme tam,“ škemral jsem.

„Pravdou je, že nemám nařízeno sledovat vás celou dobu. Mám jen dohlídnout na splnění rozkazu. Jak začnete s přeměnou, zavolej mi,“ řekl těsně před přistáním. Jen jsem mu hodil klíčky.

Doma všichni seděli v jídelně u stolu. Volal jsem Alici, aby mi trochu připravila půdu, ale ani ta nevěděla přesně, co se stalo. Tak jsem si sedl a začal vyprávět. Nikomu jsem se nedíval do očí. Byla to hlavně moje chyba – kdybych odešel hned na začátku, Aro by nikdy nepojal sebemenší podezření. Dokud nepřišla Jane, neměl důvod nahlížet mi do mysli. Jenže jsem byl jediný, kdo si to myslel. Většina prostě vinila Ara, že je tak posedlý mocí a musel mě chtít přesvědčovat, jen Carlisle vztahoval celou vinu na sebe. Mohl mu jen zavolat a zkusit přetlumočit moje rozhodnutí sám, Aro si ho vždy vážil (jen v určitých mezích).

„Co teď?“ navázal na mé vyprávění Emmett. Každý přemýšlel, jak z toho ven.

„Přeměna rozhodně nepřichází v úvahu,“ vyslovila Rose jako první to, co všichni zavrhli. Nikdy bych to do ní neřekl, že ji bude takhle bránit.

„Útěk?“ navrhla Esme.

„Pošle na nás Demetriho. Navíc budeme muset utíkat všichni a pořád, nebudeme moci přestat.“

„Tak budeme bojovat.“ Jasper se ke všemu rád stavěl čelem.

„Bude to vypadat jako vyhlášení války. Proti celé Volteře, takže je to také jistá smrt.“ Kéž by to šlo.

„Promluvím s ním o tom, třeba si to rozmyslí. Měl jsem to udělat hned,“ rozhodl Carlisle.

„Nemyslím si, že by změnil názor. Když jsem odcházel, nevypadal na to. Ale vymlouvat ti to nebudu, třeba to zabere.“

„Možná… možná bychom jí to měli říct. Je to její život, nikdo z nás nemá právo za ni rozhodovat,“ zašeptal Emmett. Tím si získal naprostou pozornost.

„Uvědom si, že jediné možnosti, které jí můžeme nabídnout, je smrt nebo tenhle nevděčný život!“ zařval jsem.

Pro mě není nevděčný. Díky němu mám tu nejlepší přítelkyni, naprostého anděla, skvělou rodinu a přátele a život plný zábavy. Má i své nevýhody, to přiznávám, ale nevděčný není.

Emmett už raději mlčel a jen mi posílal myšlenky.

„Ne pro každého! Možná pro tebe, ale pro ni nikdy. Za tohle by mě proklínala celou věčnost!“

Nikdo nemůže za to, jaký je tvůj život. To zaprvé. A zadruhé. Nevíš, jak to vezme. Ani Alice to neví, jinak by teď skákala metr vysoko a přidala by se ke mně.

Alice nic neříkala. Soustředila se na vize, ale nic určitého neviděla. Ještě jsme se ani nerozhodli, jestli jí to někdy povíme.

„No, myslím, že prozatím se spokojíme s tím, že si promluvím s Arem, potom budeme moudřejší.“ Tím Carlisle rozpustil naši malou poradu. Venku mezitím začalo svítat.

Bylo mi jasné, že Carlisle ničeho nedosáhne, takže jsem se k tomu ani moc neupínal. O ostatních se to říct nedalo. Věřili mu (a doufali) až příliš. O to víc je zdrtilo Arovo rozhodnutí. Teď jsme opět seděli kolem stolu, ale už nikdo nic neříkal. Až na Emmetta.

„Prostě jí to řekneme, třeba přijde s něčím ona. Jako posledně. Kdyby se tak nebratříčkovala se smečkou psů, ten boj s Victorií bychom projeli.“ On si prostě nedá pokoj.

„Emme, kolikrát ti mám říkat, že jí nemůžeme nabídnout nic normálního.“ Byl jsem zoufalý.

„Třeba si vybere dobrovolně smrt.“ V tu chvíli všichni uvažovali, že zabijí Rose. Třeba to Arovi bude stačit.

„Co na mě tak koukáte? Mám tenhle život ráda, ale nikdy bych si ho dobrovolně nevybrala. To bych raději zemřela. A stejně má být mrtvá, kdyby nebyl ve vesmíru takový chaos. Prý jiná realita…“ Asi jsem ji přechválil.

„Nikdo z nás si tohle nevybral, ale Bella ano. Chtěla přeměnit. Třeba si vybere stejně.“ Diplomat Carlisle.

„Musí být nějaká jiná možnost. Tohle prostě nejde.“ Nehodlal jsem se znovu vzdát jejího života.

„Za celou tu dobu tě nenapadlo, že je to možná to nejlepší řešení? Pro ni i pro tebe? Kdybys pořád neřešil tu svoji šílenou etiku a morálku, mohli jste být dávno šťastní. Takhle si jen ubližujete. A podle mě tahle šílená smůla neskončí, dokud z ní nebude upírka. Co jí takhle můžeš nabídnout? Pár let, které prožije jako lovná zvěř? Věčné schovávání a strach žít? Nejde o nás, o rodinu, jde o ni. My bychom to zvládli. Ale ji tím utrápíš. A proklínat tě bude určitě. Sice ne celou věčnost, ale nikdy ti to neodpustí. Tady jde jen o to, aby se ta tvoje dušička, kterou stejně nemáš, jak s oblibou říkáš, cítila dobře a neposkvrněná!“ Alice mě seřvala jako malého kluka, co snědl čokoládu před obědem.

„Dneska odpoledne jí to prostě řekneš. A opovaž se protestovat. Dneska skončí dřív, odpadne jí přednáška. Doma bude ve dvě. Já se postarám o Charlieho. Zbytek jde na lov, necháme je samotné.“ Alice byla rozená generálka.

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

12)  Tery (20.02.2011 15:29)

JOJO sice ten absťák na tuhle povídku nějak zvládám ale už se nemuzu dockat už je 20. a já doufám že ti vše vyšlo na 1

Janeba

11)  Janeba (11.02.2011 11:38)

Lilith, neboj, my na Tebe počkáme! V klidu se douč, to je přednější, ať se pak můžeš bez výčitek věnovat nám! ;)

Lilith

10)  Lilith (09.02.2011 10:46)

Já bych slavila, ale není co. Nějak mě opustilo štěstí při zkouškách, tak se celé dny jen učím. Ale 20. to končí, tak pak už to bude normální. Snad. A pořádně slavit budu v březnu - svoje narozeniny slavím natřikrát. Ještě chvíli prosím vydržte.

9)  Nickol (04.02.2011 21:44)

mám absťák...

Janeba

8)  Janeba (04.02.2011 15:04)

Lilith, kde jsi?! To ještě slavíš?! ;)

morningstar

7)  morningstar (30.01.2011 09:31)

Ahoj, bude ještě někdy nějaký dílek?

6)  Terry (29.01.2011 18:34)

tak hoooooooooooonem dalsi dil ":) strasne moc se mi tahle povidka libi tak sup :)

semiska

5)  semiska (27.01.2011 22:11)

Moc hezký, celá povídka zatím. Jsem zvědavá, jak vezme Edward to, že tahle Bella už to taky ví sama od sebe. Ten bude asi koukat, co? Těším se na další kapitolku.

4)   (24.01.2011 19:24)

Hezký díl !

Nosska

3)  Nosska (20.01.2011 21:14)

No, moc se těšim na Bellinu reakci

Janeba

2)  Janeba (20.01.2011 18:45)

Lilith, já nevím co říct! Děkuji! Užij si oslavu a držím palečky ke zkoušce!!
Promiň, ale tohle si nemůžu odpustit! Kde jsou další písmenka?! Tohle že jsou odpovědi na otázky?! Vždyť Belle jde zase o krk, to že je jiná realita?! Lilith, prosím, smiluj se nad námi! Jinak napínavé a působivé!
Děkuji!!

morningstar

1)  morningstar (20.01.2011 17:11)

honem další jo, Edward je fakt někdy na pěst ale je to Edward Alice je třída, bezvadný, jsem zvědavá, co Bellča na to .... přeju povedený víkendový mejdlo

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek