Sekce

Galerie

/gallery/442301_stmivani-nataceni-horor-twilight-forks.jpg

Seznamte se s Forks a jeho obyvateli!

Dobrý den. Jmenuji se Alex Heholder a dovolte mi, abych Vám představil své rodné město a pár jeho průměrných obyvatel.

 

Forks je malé městečko. Zvláštnost? Pořád tu prší! Když neprší, tak krápe, leje, mrholí nebo padají kroupy. Místní prodavač pláštěnek si mne ruce nad tučnými zisky. Jinak je úplně obyčejné, je tu škola, nemocnice a krematorium. Prostě vše, co člověk k životu potřebuje.

Kolem dokola je les. Nepředstavujte si ovšem nějaký ten krotký lesík – občas strom, sem tam křoví a nějaká ta kopřiva. Tohle je prales! Prastaré stromy, lyšejníky nacucané vodou jako houby, plíseň a kam šlápnete, tam něco vyskočí. Zelená barva prý uklidňujě. To bude ale asi úplně jiný druh zeleně. Tahle zelená se vám vryje do sítnice a vy se toho přízračného zabarvení už nikdy nezbavíte. A zelinkavá krupicová kaše není nic hezkého…

Poslední dobou tam mnoho lidí nechodí. Není tam bezpečno. Objevila se tu šílená srna. Někdo říká, že má vzteklinu. Někdo míní, že je to psinka. Místní veterinář mluví o posttraumatické reakci na prožitý stres. Ať tak či onak je to děsivé – šilhá, slintá a útočí na vše, co má zrzavý nádech.

 

Ve městě to má pod palcem šerif Charlie Swan. Vypadá nenápadně, ale nenechte se oklamat jeho nevinně vyhlížejícím knírkem.  Kdo musel navštívit jeho kancelář, ten mi dá za pravdu. Má brutální vyšetřovací metody. Viděl jsem dřevaře, což - jak všichni vědí - jsou chlápci s těly z ocele a s nervy ze železa, kteří od něj odcházeli rozklepaní a uplakaní jako puberťačky po zhlédnutí Titaniku. Nikdo o tom raději moc nemluví.

Já vám ale prozradím, co v tom je. Když si je pozve, začne to nevinně – nechá je posadit a prohlíží si spisy. A mlčí. Dlouho mlčí. Nikdo neumí mlčet tak výhružně jako on, to vám řeknu. Pak odloží papíry a začne si čistit špínu za nehty svým kapesním nožíkem. Jeho půlmetrové ostří se vždy nebezpečně leskne – pečlivě ho totiž leští Sidolem. Pak ho nečekaně zabodne do stolu a začne si propraskávat klouby na rukou. Člověk by neřek', kolik jich tam má. A pak dokoná dílo zkázy – zapne CD přehrávač. The Best of Tyrol - to je jeho tajná zbraň. Když vysléchanému začne cukat levé oko, má Charlie vyhráno. Jodlování tyrolských horalů zlomí i toho největšího tvrďáka. Stačí deset  minut. Pak prozradíte všechno. I v kolika letech jste se přestali počůrávat. Pouze starý MacBean to vydržel minut dvacet – vypnul si totiž naslouchátko.

Charlie velice rád rybaří. Když kráčí po břehu a ryby ho spatří, vědí,  že je to jejich konec. Bránit se nemá cenu a útěk nic neřeší. Raději losují, která mu dobrovolně skočí na háček. Někdy ani nestihně ponořit udičku do vody a už má záběr!

Má úžasnou sbírku rybářských mušek.  Nikam nechodí a tak si je po večerech přerovnává a přepočítává.  Všichni vědí, že ho mezi osmou a devátou večer nesmí nikdo rušit. Jen jednou na to Tony Bourke zapomněl… a už ho nikdy nikdo neviděl!

 

Nedávno se do Forks přistěhovala jeho dcera Isabella. Chce být cool a tak si říká jen Bella. Mluvilo o tom tehdy celé město, byla to druhá nejzajimavější věc měsíce. Hned po zvěřejněné vyhlášce o očkování psů. Bella je takový ten hnědovlasý, bledý a podvyživený typ, samá ruka, samá noha. I přes to se o ni okamžitě začala zajímat celá produktivní mužská populace. Není totiž ničí sestřenice. Degenerace vlivem příbuzenského křížení není problém pouze přešlechtěných psíků. Max a jeho siamské dvojče Mark by o tom mohli vyprávět.

Bella mé veliké probémy s hrubou motorikou. Je schopna klopýtnout o vlastní nohu a tu cizí přerazit. Týmové sporty také nejsou její šálek kávy. Hned první hodinu tělocviku srazila míčem Mike Newtona. Díky bohu měl jen otřes mozku, následky žádné. Divný byl už před tím. Tělocvikář se poučil, vyfasoval pro ni prachovku a jmenoval ji Leštičkou žebřin. A udělal dobře. Ještě nikdy v dějinách forkské střední se žebřiny tak neblýskaly.

Charlie jí zakoupil auto - takové červené monstrum – to aby si pořád nepůjčovala jeho šerifský vůz. Díky bohu, Chevy je dost hlasitý. Všichni tak máme čas nalézt úkryt, než projede kolem.

Má velice ráda zrcadla. Možná si ráda pozoruje kruhy pod očima.  Jedno takové velké monstrum ji Charlie stěhoval do pokoje. Nadával tak, že se staří kořalečníci červenali a zakrývali si uši.

 

Šerifův nejlepší přítel se jmenuje Billy. Žije se svým synem Jacobem v nedaleké rezervaci. Billy je bohužel na vozíku. Všichni mu říkali, ať Charlimu na ty pruty nešahá. Byla to nehoda!

Jacob je velice slušný mladý indián. Ne jako ti chuligáni, co zvlčili, založili si nudistický kroužek a běhají po lesích. Jeho dlouhé lokny mu závídí všechny ženy z Forks. Jeho předci na něj mohou býti pyšní – nikdy nikomu neprozradil, jaký používá kondicioner. Jako malé děti si společně s Bellou rádi hráli na doktora. Charlie jim to zatrhnul po jeho pokusu vyoperovat jí slepé střevo.

Jacob  je velice šikovný – umí opravit auto, motorku, pračku i televizi. Jednou se pokusil modernizovat a motorizovat i Billyho vozík. Jen zapomněl přidat ovládání a Billa chytali na bystře ujíždějícím vozíků šerifové z tří okresů. Benzín mu došel až v Port Angeles. Charlii mu pak musel, ač nerad, napařit pokuty za překročení rychlosti a jízdu na nehomologovaném motorovém vozidle.

 

Mám naše městečko velice rád, i když je malé a nic zvláštního se tu neděje.

 

SHRNUTÍ

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

«   1 2 3   »

31)  ada1987 (09.06.2011 18:33)

Kamci

30)  Kamci (08.06.2011 20:26)

Charlie a jeho metody výslechu vteklá srna, nudistický kroužek a motorizovaný vozík BOMBA

Kamci

29)  Kamci (08.06.2011 20:22)

HMR

28)  HMR (08.06.2011 20:12)

ženijální a životu nebezpečné

Twilly

27)  Twilly (08.06.2011 14:16)

Moni to je snáď jasné, po toľkých drabbloch

monikola

26)  monikola (08.06.2011 11:45)

toto chce ešte pokráčko rozhodne...proste musí existovať i rozšírené vydanie a myslím, že by si mala upozorňovať, že sa pri čítaní nemá nič jesť...lebo som sa skoro zadusila bagetou

Morael

25)  Morael (07.06.2011 13:10)

škola, nemocnice a krematorium - vše co člověk k životu potřebuje dost dobrý!

Lipi4

24)  Lipi4 (07.06.2011 10:38)

Bos , pomóc moje bránice nestíhá :D :D :D :D :D :D spadla jsem jako vždy ze židle, tak se válím na zemi a ještě se řechtám jako kobyla ... Myslím, že můj stav hovoří za vše Tvoje dílka, jsou jedinečná a neopakovatelná

Kristiana

23)  Kristiana (07.06.2011 09:55)

Bos, to bylo božííí.
I Chuck Norris je na Charlieho krátkej.

Bosorka

22)  Bosorka (07.06.2011 06:46)

Holky moje, díky moc. Jsem strašně ráda, že sem to Vám to líbilo :)

Abera

21)  Abera (07.06.2011 01:26)

MisaBells

20)  MisaBells (07.06.2011 00:32)

Bos, řekni Charliemu, ať ti vystaví zbrojní pas, ano? Bossí to bylo. A moc!

julie

19)  julie (06.06.2011 23:32)

Bos,to je masakr! Billy je bohužel na vozíku. Všichni mu říkali, ať Charlimu na ty pruty nešahá. Byla to nehoda!
aúúúúúúúú

belle

18)  belle (06.06.2011 22:17)

Best of Tyrol, leštička žebřin, nudistický kroužek a nehomologované motorové vozidlo
smála jsem se od začátku do konce
bylo to skvělé

Twilly

17)  Twilly (06.06.2011 21:01)

Hele, Ani, ale jak budeš mít vypracovanej pekáč buchet, to už pak nebudeš spílat ještě několik takových povídek a budeme schlang jak pruty a budeme mít pevné svalstvo na břichu :D :D :D

SarkaS

16)  SarkaS (06.06.2011 20:00)

Moc hezké, hlavně ten konec s motorovým vozíkem, to jsem se vážně bavila

Anna43474

15)  Anna43474 (06.06.2011 19:12)

Ty jsi tak zlá - RIP Bambi, no né?!
Celkem slušně jsem se držela, ale při větě "Jeho dlouhé lokny mu závídí všechny ženy z Forks"... ne, Bosorko, tohle jsi už vážně přehnala!!!

Tak jo, no...

Amisha

14)  Amisha (06.06.2011 18:54)

nemám slov!

sfinga

13)  sfinga (06.06.2011 18:37)

BOS!!!!
Pomóóóc vražda!!! Teda, já se zajímám o forenzní kriminologii, znám dost způsobů sprovození ze světa, ale vraždit povídkou dokážeš jen TY!!!

Hlášení: jestli se nebudu ozývat, zavolejte patologa, jdu si to přečíst ještě jednou

Marvi

12)  Marvi (06.06.2011 18:06)

To bylo skvělé, moje bránice brečí

«   1 2 3   »

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek