Sekce

Galerie

/gallery/514115.jpg

Příběh jednoho filmu, jednoho soundtracku a pár lidí.

Článek je sponzorovaný webem Arara.cz

Hraje Where I Come From od Passion Pit, Bella čiperně skáče z nemocničního lůžka a svým extrémně nadupaným upířím zrakem zkoumá okolí. A sebe v právě vyleštěném zrcadle. They're just things písnička pokračuje a v jako každém správném upířím (romantickém) filmu se dočkáváme vášnivého polibku hlavních postav. Fanynky v sále omdlévají, muži s ironickým úsměvem vrtí hlavou.

Neuvěřitelnou rychlostí přeskakujeme několik scén, už z dálky slyšíme postupně se zesilující hudbu. Je tma a z husinu-nahánějícího lesa radostně vyskakují Cullenovi. Dancing in the moonlight glow… Alice Belle nadšeně předává klíče a potutelně se usmívá. Ti, co četli knihu, se už také potutelně usmívají, ti, co ji nečetli, nechápavě krčí čela. Většina mužů v sále tak najednou připomíná štěňátka šarpejů, jen bez té přebytečné roztomilosti.

Hudba se postupně mění v pomalejší, sladší… The blood that you spill will wash what you lack zní slova jedné z dalších písní. Na obloze čirou náhodou vysvitne měsíc a ozáří novou chaloupku pro Edwarda a Bellu. 3+ nic. Upíři kuchyň nepotřebují, protože nepotřebují jíst.

Stejně tak nepotřebují spát.

I tak ale v ložnici trůní velká postel s pancéřovými výstelkami, aby přežila řádění novorozené upírky. Fire in the water navodí uvolněnou atmosféru, fanynky v sedačkách vl…áční, jejich muži protáčí oči a nenápadně pokukují po plátnu, jestli se střihači nesmilovali a nenechali v rychlých střizích nějaký pikantnější záběr. Bohužel pro ně ne. Píseň končí slovy I think we'll be alright, což někteří z mužů i půl hodiny po odchodu z kina zatvrzele popírají.

Zhroucená těla žen se na sedačkách napřimují, na scénu totiž přichází Kellan Lutz a jeho nabušená hruď. Ozývají se první tóny The Antidote, muži se také napřimují, protože to konečně vypadá, že se alespoň nějaký interpret ze soundtracku nenechal pobláznit upířím světem, jakmile se ale ozvou slova I'll suck your venom out, jejich předčasné nadšení mizí, stejně tak ruka z jejich kolena, jak si jejich přítelkyně musí přidržovat obě dlaně u úst, aby zabránily slinám dostat se ven.

Proběhne pro muže pár nepodstatných scén, když se z obřích repráků ozve tesklivý hlas a slova písně Heart of Stone. Na ženy padá smutek. Muži se nadějně připravují na další milostnou scénu, ze které by mohlo něco kápnout. Nic takového se nestane. Zklamaní opírají záda zpátky do proležených sedaček a snaží se tvářit co nejmíň otráveně, protože v koutku mysli pořád vědí, že jejich multifunkční přítelkyně zvládají sledovat film i je.

Atmosféra v sálu dosahuje bodu mrazu, jakmile začne hrát Ghosts od Jamese Vincenta McMorrowa, který správně navodí smutnou náladu. Bella si uvědomuje, že s Edwardem umře. Ženy v sále zamačkávají slzu, muži se snaží skrýt škodolibý úsměv. Úspěšně se svými polovičkami zvládli čtyři filmy v kině, zaslouží si alespoň malé zadostiučinění.

Nemůžou se dočkat toho, až uvidí toho nagelovaného frajírka bolestivě umírat. Nic na tom nemění ani fakt, že se obtěžuje s oblíkáním trika.

Přichází bitva. Ženské části publika naskakuje husí kůže, drtí ruce svých poloviček, ty se už úsměv skrýt nepokoušejí. K jejich smůle bitva končí dobře. Umřel jen jeden upír, což jim přináší jen velmi mizivé uspokojení.

Začíná hrát Speak Up. Ženy se culí nad romantickou vizí, která samozřejmě slibuje krásnou budoucnost všem jejím aktérům. When we meet another way… Mužům se v hlavách vytváří úplně jiné asociace spojené s textem. Kdyby něco proběhlo jinak, mohli by teď s přítelkyní sledovat další díl Transformers a Megan Fox.

Všechno dobře končí, v záběru se objevuje známá louka. Ženy bez zábran slzí, mužům neklidně poskakují nohy, jak už očekávají konec. A Thousand Years se pomalu rozehraje. Můžům přijde podezřele povědomá, jejich přítelkyně si tiše zpívají už předem naučený text. Uplakaně se usmívají, vděčné, že všechno dobře dopadlo. Smutné, že už nikdy nebude pokračování. One step closer… Muži toužebně vyhlížejí dveře. Ženy pořád zpívají. Edward s Bellou se líbají.

Film končí, na obří plátno naskakují první titulky. Ženy si otírají slzy, dojaté tím roztomilým závěrem, který režisér vymyslel. Muži se snaží dostat z hlavy tóny té silně návykové písničky, ale marně. Už i oni si notují I'll love you for a thousand more.

Muži se zvedají, ale jsou okamžitě strhnuti zpátky do sedaček svými drahými polovičkami.

The Forgotten od Green Day. Ženy vzlykají nanovo. Muži se snaží rozpomenout, proč v mládí Green Day vůbec poslouchali.

Bittersweet od Ellie Goulding. Ženy se pomalu uklidňují. Muži se snaží nemyslet na to, jaká je Ellie Goulding kočka. Nenápadně si při svém snažení dávají nohu přes nohu. Mají kliku, následují ještě dva songy. Stisk jejich poloviček ještě zesílil.

New for You v podání Reevea Carneyho. Ženy znovu pláčou. Muži nemůžou uvěřit tomu, že je interpret chlap.

Poslední písní je All I've Ever Needed od Paula McDonalda a Nikki Reed. Ženy se naklánějí k mužům a šeptají jim, že Nikki hraje ve filmu Rosalii. Muži už se ani nesnaží předstírat zájem.

Now that I've got you, I've got everything my dear! s těmito slovy se celý sál zvedá. Všichni plní rozporuplných dojmů, ale všichni stejně ovlivnění dokonale vybraným soundtrackem, který můžete mít doma snadno i vy!

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

Abera

13)  Abera (01.12.2012 23:14)

úžasný

Lussi

12)  Lussi (27.11.2012 14:42)

krásné Ajjinko ;)

11)  Bariss (25.11.2012 13:59)

Výstižný

Lipi4

10)  Lipi4 (24.11.2012 21:54)

Naprosto dokonalé

9)  Naty (23.11.2012 18:42)

Můžu říci, že na mně to sedělo skoro doslova :D Slzy, hysterický záchvat z uvědomění, že toto byl poslední díl, radost z krásného konce i úžasného soundtracku (i když mi tam chyběli Muse :'-( )a zase smutek z úplného konce PROSTĚ VŠECHNO JAK MÁ BÝT

Bosorka

8)  Bosorka (23.11.2012 17:07)

A neplánuje se nějaké souhrné CD? Brala bych to mít všechno po kupě v výborné kvalitě

Empress

7)  Empress (23.11.2012 17:03)

Som taká rada, že som tam nebola s chlapom , ale s vami

ambra

6)  ambra (23.11.2012 15:27)

Krásně jsi mi připomněla atmosféru celého filmu a jsem znovu moc ráda, že kromě prvního dílu už jsem sebou chlapa nikdy nebrala . Doufám, že nebudu jediná, kdo všem těm autorům a interpretům skvělých písniček poděkuje aspoň tak, že si cd koupí (KOUPÍ!!!)

Marcelle

5)  Marcelle (23.11.2012 15:02)

Drahý Admine, poradil sis s tím úžasně, lepší reklamu si Arara ani nemůže přát.

Marvi

4)  Marvi (23.11.2012 14:47)

Teda, to je něco, takhle krásně to zakomponovat. Parádní

3)   (23.11.2012 14:44)

bože jsem nadšená Vaším neutuchajícím výtryskem fantazie - FF FOREVER

NeliQ

2)  NeliQ (23.11.2012 14:20)

LadySadness

1)  LadySadness (23.11.2012 14:18)

tak tento komentár beriem presné, trefné a vtipné

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek

Eclipse still