Sekce

Galerie

http://www.stmivani-ff.cz/gallery/thumbs/Sfinga.jpg

Aktuálně se dozvíte, kdo sní o Sfinze


 

 

Střípky lásky

Bella se vrací s Edwardem z líbánek. Ne, není těhotná, ještě ne.  Stane se to až po pár týdnech strávených ve Forks. Edward není ten ušlechtilý, všeodpouštějící manžel, jak ho známe z knížky. Je to normální žárlivý chlap. Co když neuvěří, že dítě je jeho? Co když si bude myslet, že ho Bella podvedla?  Kvůli jeho nesmyslnému podezření se jejich cesty rozejdou na dlouhá léta. Dokážou k sobě opět najít cestu? A můžou být Volturiovi soucitnější než jeden tvrdohlavý, zaslepený upír? A jak do toho zapadá Jacob Black?

Tudy

 

Snění o Sfinze

Jacob Black jinak a přece stejný. Bella Swanová po svatbě zmizela z Forks s ostatními Cullenovými. Nekonal se žádný otisk do Renesmé ani do žádné jiné. Jak se vypořádá se "zradou" kamarádky? A co se životem, který teprve začíná žít?

Osud, ten potměšilý stařík, mu přichystal dobrodružství daleko od Forks, daleko od Ameriky...

Tudy 

 

 

tay tay 1. Potíže v ráji

Renesmé, dcera Edwarda a Belly je téměř dospělá. Před rokem se odstěhovali na Aljašku a Ness chodí na střední školu. Jenže, choďte si do školy s rodiči, navíc když vám táta vytáhne z hlavy každou myšlenku. Ještě ke všemu se její věrný kamarád a hlídací pes Jacob začíná chovat jinak…

Tudy

 

Eli B. 2. Eli Blacková

Elizabeth je mladší ze dvou potomků Jacoba a Ness Blackových. Právě přeskočila sedmnáct a řítí se k osmnáctce. Jakými cestami se bude ubírat její život po jednom nespravedlivém obvinění?

Tudy

 

Rick Mora 3. Tristan Black

Tristan je první člověk, který se spontánně změnil v upíra. Jeho rodokmen je totiž zvláštní: rodiče jsou vlkodlak a poloupír, prarodiče upíři. Je to jeho prokletí, nebo dar? A co mu život přinese?

Tudy

 

cougar 4. Trable s Pumou

Jmenuji se Michaela Isabella, ale nikdo mi nikdy neřekne jinak než Mibel.  Mám prima rodiče Jacoba a Renesmé a dva sourozence Tristana a Elizabeth. Upřímně, někdy tak úplně prima nejsou. Ještěže je tu Edward, můj sedmnáctiletej děda. On jediný mi rozumí a nejen proto, že umí číst myšlenky. Kromě nich mám ještě babičku Bellu, a kupu strejdů a tet. Momentálně všichni žijeme v Cairngorms ve středním Skotsku na opravdovým hradu a řeknu vám, někdy je to o zabití.

Tudy

 


 

Kdo je kdo - postavy

Rodokmen rodiny Cullenů a Blacků

Rodina Edwarda a Belly - děti, vnoučata a jejich partneři

Farranův klan

DÁREK 

 

 

 

Sázka

 

Chcete vědět, co se stane, když se jedna malá holčička trochu nudí a její velký kamarád se ji snaží zabavit? Tak to Vás zvu do jednoho lesa, na jednu mýtinu…

zde

E+B Do starých kolejí

Pokračování kapitoly Hlasování z Nového měsíce. Je to vyprávěno Bellou a líčí první den ve škole poté, co se s Edwardem a Alicí vrátili z Volterry.

zde

e a B Návrat do starých kolejí

Tahle povídka popisuje kapitoly Pravda a Hlasování (Nový měsíc) z pohledu Edwarda a přidává dalších 24 hodin, které v knížce chybí.

 

zde

Křišťál nebo diamant

Pamatujete na křišťálové srdíčko, které dal Edward Belle v Zatmění? Co když není z křišťálu? Díky jedné poznámce Alice, má Bella podezření, že to je diamant.

zde

Aro a Bratrstvo

Co dát takhle dohromady upíry z Twilight ságy a z Bratrstva černé dýky?

zde


wolfVlk

Drabble, tzn. povídka o stu slovech.

zde

 


Jacobův velký den

K tomuto drabblu mě inspirovala Asociace hyperaktivních brajglistů.

zde

 


Mobil

Dotykový telefon a Cullenovi.

zde


Nemůžu si pomoct

Mnozí z vás četli mé Potíže v ráji, povídku o Jakeovi a Renesmé. Pamatujete? Na začátku se Jake zachoval stejně bláhově, jako kdysi Edward a pod průhlednou záminkou od své vyvolené doslova utekl. Půl roku žil ve Forks, zatímco Nessie se trápila v kruhu své rodiny. Pak vzala osud do svých rukou, sedla na letadlo a pro Jakea si dojela. Jak se vlastně cítil Jake v těch měsících svého dobrovolného exilu? Otištěný vlkodlak, daleko od svého otisku.

zde

Dvě malá křídla


Co by se stalo, kdyby Rosalie neochránila Bellu po návratu z líbánek? Jak by se vyvíjel vztah Belly a Edwarda?

zde

 

 


 

Prokletí měsíce (co kapitola, to jiná autorka)

Bella je ambiciózní dívka, snaží se vyhrávat v běhu na dlouhé vzdálenosti. Žije pro svůj sen. Jeden z tréninků se jí ale stane osudným, napadne ji vlkodlak. A jestli vás zajímá, jak to bylo dál, musíte si to přečíst.

tudy

Ugly (spolu s Linfe)

Ugly není jen tak obyčejný kocour. Tuší vůbec do jakého domu se to dostal? A jak si poradí se svými novými páníčky? To vše se dozvíte možná teď. A možná taky ne, on si Ugly dost často dělá, co chce.

tudyNoc splněných snů (spolu s Linfe)

Když se realita prolne s fantazií.

zde

 

Den splněných snů (spolu s Linfe)

Pokračování povídky Noc splněných snů

zde

 

Královská honěná (spolu s MisaBells)

Taky jste si rádi hráli na honěnou? A víte co je to královská honěná?  Ne? Tak to se honem vrhněte na naši povídku. Tuhle pořádně vypečenou hru vymyslel jednoho dne Emmett. A my jenom zapsaly události onoho podivuhodného odpoledne. Přestože jsme pod touhle povídkou podepsané obě, největší zásluhy připisuji naší báječné MisaBells.

zde

 

Hledej, Alíku! (s MisaBells)

Emmett se nudí. Zase. A doma jsou jen on, Bella, Nessie a Jacob. Co si takhle zahrát na schovávanou? Že je to nemožné, protože upíři i vlkodlaci mají skvělý čich? Nebojte, oni si poradí.

Za vznik povídky dávám opět největší zásluhy MisaBells a dodávám, jakmile vás tahle dáma dostane do paciček, umoří vás, dokud s ní něco nenapíšete:-D

zde

Ach jo! (s MisaBells)

Spousta lidí říkává: Jednoho krásnýho dne se z toho zblázním.  Nám dvěma se to stalo. A začalo to tak nevinně. Konverzace na FB mezi Misabells a Sfingou alias upířicí a vlčicí. Nakonec z toho vzešla tahle povídka. Logiku v ní nehledejte, nenajdete ji. Berte to jako splněný sen dvou šílených dam. Jo a ještě něco v téhle povídce nehledejte – Bellu a Renesmé. Poslaly jsme je do… Austrálie, či někam jinam.

zde

Čarodějnický slet ve Forks (s MisaBells)

Je podvečer třicátého dubna a do Forks se slétají čarodějnice, bosorky, ježibaby a jiné povětřice. Podobnost našich kamarádek s postavami v povídce je čistě "náhodná".

zde

 


 

 

Emmett tajným pekařem

Emmett je kvůli svým blbinám u celé rodiny v nemilosti. Pokusí se to vyžehlit tím, že pohlídá malou Renesmé. Jak to dopadne?

zde

 

Letos neslavím

Co se stane, když se celá rodina Cullenových vzbouří proti proti Alice a její představě perfektních vánoc.

zde

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

«   1 ... 21 22 23 24 25

sfinga

19)  sfinga (13.06.2010 21:15)

Gassie, díky. Asi tě překvapím, ale každou kapitolu ze sebe soukám dost ztěžka. Někdy mám pocit, že píšu stylem několikatunového dinosaura, fakt.

Gassie

18)  Gassie (13.06.2010 20:55)

Sfingo klobouk dolů. Návrat do ráje jsem naprosto hltala, ale Eli Blackovou si překonala sama sebe. Vždycky, když si myslím, že už to lepší být nemůže si přečtu další díl a přesvědčím se, že může.

sfinga

17)  sfinga (08.06.2010 18:35)

Stačí sundat brejle? jsem bez nich slepá jak krtek.

Bye

16)  Bye (08.06.2010 18:34)

Zavři oči, brouku...

sfinga

15)  sfinga (08.06.2010 18:30)

Tak víš co, nechám to na tobě. Když mě kousneš, budu muset sedět doma a nebudu moct utíkat od psaní Eli :)

Bye

14)  Bye (08.06.2010 18:25)

No, já nevím, asi to nějak uzrálo.
Čtenářský resty mám eliminovaný na únosnou míru (jasně že ne), tak mám roupy (oni mě přejdou).
A trochu za to může Hanetka, když na Tebe ukázala prstem.
Takže, který bž to bude, paninko?

sfinga

13)  sfinga (08.06.2010 18:19)

Já mám svý nožičky ráda, i když jsou do bž
A vůbec, čím jsem si to zasloužila?

Bye

12)  Bye (08.06.2010 18:15)

Tak sfingo.
Přestanu kolem Tebe chodit po špičkách a zakousnu se do Tebe.
Levé nebo pravé lýtko?

sfinga

11)  sfinga (04.06.2010 20:21)

lillian- Zítra bude.

10)  lilian (04.06.2010 20:08)

Doufám, že už zítra dodáš díl Eli, protožě už se nemůžu dočkat. Píšeš výborně!

Evelyn

9)  Evelyn (22.05.2010 07:53)

Jéé, sfingo, Potíže v ráji Jedna z mých nejoblíbenějších povídek

sfinga

8)  sfinga (22.05.2010 07:49)

Hanetko, díky, díky, díky. Strašně dlouho jsem se k tomu odhodlávala, ale bála se, že že ve vašem krásném domečku už nebude místo a nebo, že se moje práce nebude líbit. Přenesu sem Potíže v ráji a navážu na ně Eli Blackovou.

Hanetka

7)  Hanetka (22.05.2010 05:59)

Jé, sfingo, to je paráda, že jsi tu taky! Však už jsi mi tu nějaký čas chyběla! Jsi jedna z mála autorek, které ještě na .eu čtu. Teď vás budu mít hezky pod jednou střechou§
A že jsme praštěný? No jo, no a co? Posedlost světem fantazie je jedna z nejkrásnějších, jakou znám. Vítej, taky praštěná!;)

ambra

6)  ambra (22.05.2010 01:24)

Jáááák praštěný?!?:D Tssss! Konečně jsem našla společnou řeč se svou (doufám, že momentálně) nesnesitelnou třináctiletou dcerou.:) Na Sázku se těším zítra - za úplného střízliva. Dnes zapíjím s Karolkou (hlavně když je to na koho svést) poslední díl veleúspěšné série Ztracená.

sfinga

5)  sfinga (22.05.2010 01:20)

Díky za přivítání, líbí se mi tu moc Když jsem dneska s bušícím srdcem poslala Sázku jako ukázku své práce, netušila jsem, že ještě tentýž den budu v kruhu týhle krásný, nesmírně praštěný rodiny.

ambra

4)  ambra (22.05.2010 01:10)

Tak to máme vážně stejný průběh - já začala taky filmem (náhodný výběr - nic lepšího nedávali, a o knížkách jsem ani nevěděla). Potom opatrně - první díl - další tři už jsem objednávala najednou:). Doufám, že se Ti tu bude líbit stejně jako mně (protože víc už to není možný).

Silvaren

3)  Silvaren (21.05.2010 23:53)

Vítěj mezi závisláky!:D

sfinga

2)  sfinga (21.05.2010 23:44)

Díky za přivítání, já jsem se v šesti vytahovala, že jsem pod stromeček dostala tááákovouhle bibli (Pověsti z českých a moravských hradů). Jsem děsnej závislák na čtení. Profesor češtiny o mě říkal: "Já mám rád děti, který čtou, ale ty to máš jako drogu." Svýho času na střední jsem chodila najednou do tří knihoven. Městské, školní a internátní. Do závislosti na Stmívání jsem spadla nenápadně. Když vyšlo, řekla jsem si - álé, další knížka pro puberťáky a nepídila se po ní. Pak mi sestřenka loni v červnu vnutila film. Dva měsíce odpočíval doma, než jsem si ho milostivě pustila. No a pak už to jelo. Koupila jsem knížky, přečetla je všechny čtyři za dvě! noci a stala se na nich závislou. Ale je to nakažlivý, protože jsem tím nakazila už asi deset lidí, z toho tři chlapy. Když jsem knížky začala znát nazpaměť (asi po třicátém přečtení), náhodně a už nevím jak, jsem objevila fanouškovskou tvorbu a propadla tomu ještě víc. Jinak jako správnej feťák potřebuju pravidelný přísun Minnie a Willa.

ambra

1)  ambra (21.05.2010 23:20)

Vítej! Úžasnej ročník 72 vítá jiný úžasný ročník 72! Akorát že já už jsem postižená od předloňskýho podzimu... Odhaduju, že jsi ve stadiu nepřetržitého čtení. Já to četla s malými přestávkami cca rok prakticky neustále... Věta "zase máš tu svou tlustou knížku" se stala u nás doma folklórem:D, a to jsem byla vždy šílený čtenář tlustých knih! Tlustá kniha znamenalo tu konkrétní knihu...:D:D

«   1 ... 21 22 23 24 25

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek