Sekce

Galerie

http://www.stmivani-ff.cz/gallery/thumbs/tay+Tay.jpg

Vypadá to, že to všechno dobře dopadlo. Jake a Ness jsou spolu, i když pod neustálým dohledem rodiny. Bella Edwardovi odpustila. Co si víc přát? Jenže – další potíže jsou na obzoru. Co když Nessie bude chtít posunout její vztah s Jacobem o kousek, či spíš o kus, dál?

5. Kapitola – Hodinka Jacoba a Bells

Jacob

Může rok tak rychle utéct a přitom se tak líně plazit? Asi jo. Je to šílený. Někdy mám pocit, že teprve včera jsme se vrátili z prázdnin ve Forks, jindy si myslím, že uběhlo sto let. Při vzpomínce na Forks jsem se uchechtl. Edward a ty jeho představy o slušném chování. Ubytoval Ness v Bellině starém pokoji a poprosil Charlieho, aby na ni dohlédl. Dohlédl? Pche. Jo, v noci byla sama, ale od rána do večera byla se mnou v La Push. Kdybych chtěl, mohli jsme se s Ness milovat kdekoliv. Jenže já nechtěl. Ne proto, že by mi to Edward po návratu okamžitě vyčetl z hlavy, ale kvůli Ness. Čekal jsem na ni tak dlouho, že pár měsíců už nehrálo roli. Copak jsem se na ní mohl vrhnout, když si sotva stačila uvědomit, že mě miluje? Chtěl jsem jí dát čas, aby si na mě zvykla.

Koncem srpna jsme se vrátili do Fairbanksu. Balil jsem si věci, tentokrát důkladně, věděl jsem, že natrvalo se do La Push asi už nevrátím. Bylo mi těžko z toho, že tu nechám tátu samotného, ale Rachel mi řekla, že kdyby táta znovu onemocněl, přestěhují ho k sobě a prcky zvládnou. Taky Sue slíbila, že na něj dohlídne, ale na to jsem radši moc nespoléhal, protože byla pečená vařená u Charlieho ve Forks.

Na posledním shromáždění rady jsem oficiálně předal vůdcovství smečky Samovi. Stejně to vždycky dělal on. Druhý den jsem se rozloučil. Kluci byli naměkko a já taky. Ale co, starý časy se stejně nevrátí, tři ze smečky už mají své rodiny. Sam s Emily čekali na miminko dlouho, ale před půl rokem se jim narodila holčička a Emily si prosadila jméno Isabella. Jasně, že po Belle. Jared a Kim měli tříletýho kluka – Jareda juniora a Paul se s mou ségrou zmohli dokonce na tři. Sarah byla stejně stará jako Jared a dvojčata Adam a Ryan právě oslavili rok. Jo, jasně, nevidím smečku naposledy, budu sem s Ness jezdit, jenže už jen na návštěvu. Mojí rodinou se měli stát Cullenovi. Zatímco mí bratři vlkodlaci se v budoucnu dokážou ovládnout, přestanou se proměňovat a začnou stárnout, já nesmím. Moje Ness je nesmrtelná a já, dokud se budu měnit ve vlka, taky. Měl jsem pocit, že procházím stejnou přeměnou, jakou podstoupila Bella z lásky k Edwardovi. Když ze Seattlu odstartovalo letadlo, naklonila se ke mně Ness, lehce mě políbila a řekla: „Neboj, Jaku, to bude dobré.“ Ona utěšovala mě? Kruci, jsem přece chlap. Snažil jsem se sebrat, ale ke své hrůze jsem cítil, že mi po tváři stékají slzy. Stáhl jsem Ness na klín a zabořil obličej do jejích sladce vonících vlasů. Nevím, jak dlouho jsme tak seděli, ale když jsem se narovnal, byl zármutek pryč. Mám Nessií a kde je ona, je i můj domov.

Na letišti ve Fairbanksu na nás čekali naštěstí jen Edward a Bella. Věděl jsem, že mě čeká revize myšlenek, a když se Bella zeptala, jak jsme si to užili, zakřenil jsem se a schválně začal myslet na líbání s Ness. Edward se zamračil, ale když mu Ness padla kolem krku, zjihl, zašklebil se a nahnal nás do auta. Kupodivu jsem okamžitě do rodiny zapadl. Ne, jako před rokem. To jsem si připadal jako nezvaný host. Přispělo k tomu i to, že jsem měl pořád co na práci. Třikrát týdně jsem od osmi do čtyř seděl v lavici a snažil se z hlavy vydolovat zapomenuté školní vědomosti. Asi dva týdny po začátku školy jsem při toulkách okolím našel malou autodílnu. Na okně visel nápis, že hledají mechanika. Zašel jsem tam a brzy jsem se s majitelem domluvil. Budu tam pracovat dva dny v týdnu, co nemám školu. Práce mě bavila a nebylo divu, že jsem tam dost často zaskočil i po škole. Plat jsem měl za těch pár hodin slušný. Najednou jsem mohl pozvat Ness do kina, na večeři, na zápas a za svý! 10. září oslavila Ness osmé narozeniny, pozval jsem ji na večeři a jako dárek dal stříbrný náramek s přívěskem vlka. Byl stejný, jako ten, který jsem kdysi vyrobil pro Bellu. Samozřejmě, že to hned Emmett okomentoval. Prý: Ness, aspoň budeš mít přehled o Jacobových úletech, když si takhle každou holku označkuje. Pitomec! Vrátil jsem mu to hned druhý den. Emmett se už týdny těšil na basketbalový zápas v televizi a já inkriminovaný kanál zakódoval. Musel mě hodně dlouho prosit, než jsem mu prozradil heslo.

S Cullenovými jsem vůbec dobře vycházel – teda až na Rosalii. Nesnášela mě. Nic jsem si z toho nedělal a hodil po ní nějaký ten vtípek o blondýnách, nebo ji třeba ucpal výfuk kusem látky, aby nemohla nastartovat svýho miláčka. S Emmettem a Jasperem jsme vyřvávali u sportovních zápasů, společně jsme zlobili Alici a po každém jídle jsem vychvaloval až do nebes Esméino vaření. Víkendy jsme trávili na lovu v lese. Někdy jen v okolí, jindy jsme si zajeli za upírskou rodinou do Denali a lovili společně s nimi. Garrett, který se k nim přidal v době incidentu s Volturiovými a nyní žil s Kate, si očividně na vegetariánství zvykal a byl spokojený. Tanya se pokaždé okatě točila kolem Edwarda a mě bavilo pozorovat, jak se jí on snaží vyhnout a Bella nepokrytě žárlí. Ježíši, vždyť má toho svýho upíra na háku. Copak si nikdy nevšimla, že stačí, aby byla třeba jen na pitomém nákupu s Alicí, a po návratu ji Edward vítá, jako by byla pryč týden?

Nejvíc mě překvapovalo to, jak lehce jsem teď vycházel s Edwardem. Jako by od té osudné hádky z nás vyprchala všechna nenávist. Jo jasně, občas na mě vyjel, hlavně kvůli mým myšlenkám na Ness, já mu většinou odsekl, ale cítil jsem, že je to obyčejné škorpení. Dokonce mi toleroval i hodinku Jacoba a Bells. Ta vznikla někdy na podzim, to už jsem chodil s Ness něco přes tři měsíce a – poprvé se s ní pohádal. Poprvé, protože tenkrát ve Forks, kdy se na mě zlobila, jsem se nehádal s ní, ale s jejím tátou. Rád jsem se s Ness coural v lese. Byli jsme sami, nikdo nás nemohl poslouchat a nikdo nám nelezl do hlavy. Právě jsme seděli na velkém kameni a já zkoušel, jestli se od včerejška nezměnila chuť jejích rtů. Rukama jsem jí přejížděl po zádech a tiskl si ji na hruď. Měl jsem co dělat, abych své ruce udržel jen na jejích zádech. Najednou jsem ucítil, jak zvědavá ručka míří k opasku mých kalhot a snaží se ho rozepnout.

„Ne!“ chytil jsem jí ruku a odtáhl od nebezpečného území.

„Proč, ne? Řekni mi jediný důvod,“ zakňourala. „Jsem dospělá, ty taky a milujeme se. Tak proč ne?“

Ach jo, a máme to tu zase! V tuhle chvíli jsem jí to měl vysvětlit, jenže já to zbabral. „Prostě není vhodná doba,“ vypadlo ze mě.

„Ta nebude nikdy,“ odsekla Ness, vstala a rozeběhla se domů.

„Nessie, počkej, já ti to vysvětlím,“ volal jsem za ní. Doběhl jsem ji až před domem, chtěl jsem ji zastavit, ale vyškubla se a třískla mi dveřmi před nosem.

„Jdi do háje, Jacobe Blacku, nejsi jediný chlap na světě,“ křikla a pak jsem jen slyšel, jak za sebou zabouchla dveře svého pokoje.

Vešel jsem do haly a uviděl osm párů zlatých očí. No bezva, celá rodinka. Všichni se na mě dívali udiveně, všichni až na Edwarda. Jeho pohled byl plný porozumění a lítosti. Lítosti?

„Skvělý, ještě mě lituj,“ vyjel jsem na něj. Usmál se.

„Jacobe, já tuhle situaci zažil, jen s tím rozdílem, že mě Bella neposlala do háje,“ klidně mi odpověděl.

Belle zasvítilo v očích poznání: „Jacobe, pojď se na chvíli projít,“ řekla a pak se otočila na svého muže. „Nemáš nic proti tomu, viď?“

Edward jen pokrčil rameny.

Byli jsme od domu dost daleko na to, aby nás nemohl slyšet ani ten nejlepší upíří sluch, když se Bella na mě otočila: „Tak to vyklop, Jacobe.“

„Bells, já… já…“

„Hele, na chvíli zapomeň, že je Ness moje dcera. Jsem tvoje kamarádka a chci vědět, co se děje,“ řekla rázně a já v ní najednou znovu viděl Bells, moji Bells z Forks.

Povzdechl jsem si: „Renesmé už nestačí jenom se líbat. Už pár týdnů se mnou o tom diskutuje a dneska po mě vyjela.“

„Takže by se chtěla s tebou milovat a ty jsi ji odmítl. Aha. A vysvětlil jsi jí to?“

„Ne, jen jsem řekl, že není správná doba.“

Bella zašeptala: „Zrovna takový trouba, jako ten můj.“

„No dovol, já nejsem žádnej trouba,“ dotčeně jsem se ohradil.

„Ne, ty jsi totiž pěknej vůl. A hned se neurážej, Jaku, já to zažila. Bylo to po návratu Edwarda do Forks. Pamatuješ, tenkrát ses dozvěděl, že mě Edward po skončení školy promění. Strašně jsem chtěla zažít milování ještě jako člověk. Pokusila jsem se ho jedné noci svést. Já, holka s nulovými zkušenostmi. Jenomže snadněji bych svedla skálu, než Edwarda. Vymlouval se na to, že by mi jako upír mohl ublížit, že nedokáže kontrolovat svou sílu, ale zakopaný pes byl jinde. Edward měl silné morální zábrany a prostě se nechtěl milovat bez prstýnku. To byl taky jeden z důvodů, proč jsem se vdávala ani ne dva měsíce po ukončení školy. Ale proč ti to říkám. Když mě té noci odmítl, cítila jsem se strašně, i když mi to rozumně vysvětloval, můj mozek to odmítal přijmout. Měla jsem pocit, že mě nechce, že pro něj nejsem dost přitažlivá. No, a tak se asi cítí Ness.“

„Bells, být Ness ještě trochu přitažlivější, tak asi exploduju. Den co den zápasím s tím, abych ji nezatáhl někam do křoví a neznásilnil. Já jen chci, aby to poprvé bylo pro ni dokonalý, pro nás dokonalý,“ začervenal jsem se. „Je pořád strašně mladá a nechci jí ublížit. Chci počkat do léta a vzít ji někam, kde nebudou protivný upíří uši a bude to aspoň trochu romantický. Nechci se s ní poprvé milovat někde v lese a pak přijít domů a čelit rozzuřenýmu Edwardovi, dvojsmyslným vtípkům Emmetta a pobaveným pohledům ostatních.“

„Páni, Jaku, netušila jsem… Řekl jsi jí to?“

„Nedala mi šanci.“

V ten moment zazvonil Belle telefon. „To je Edward,“ řekla a stiskla tlačítko. Moc nemluvila, jen poslouchala a během hovoru se začala čím dál, tím víc usmívat. Pak mobil sklapla.

„Máme se tu zdržet alespoň hodinku. Renesmé doma řádí, kde jsi. Vzkazuje ti Edward, až se vrátíš, abys ji neodprošoval. Prý musí přijít ona. Jinak s tebou bude celý život orat.“

Zasmál jsem se a bylo mi líp. Bella se najednou zašklebila a propukla v hlasitý smích. Koukal jsem asi hodně zmateně, protože se uklidnila a řekla: „Já ti to vysvětlím.“

Sedli jsme si na kmen padlého stromu a ona spustila: „Od teď souhlasím s tím moudrým člověkem, který řekl, že dívky si podvědomě vybírají partnera podobného jejich otci. Ty jsi totiž celý Edward!“

Vyděsil jsem se: „Bells, to přece nemyslíš vážně?“

„Klid, Jacobe. Jasně, vzhledem a povahou jste naprosté protiklady, ale ne, co se týče vašeho jednání v milostném životě,“ zakroutila hlavou a znovu se zasmála.

„To mi teda vysvětli,“ zavrčel jsem.

„Tak zaprvé – oba jste utekli ve chvíli, kdy jste si mysleli, že to bude pro vaši dívku lepší. Ness si pro tebe musela dojet do Forks a já pro Edwarda až do Volterry. Za druhé – ve chvíli, kdy máte pocit, že by nám to mohlo ublížit, jste schopni odložit i vlastní uspokojení. Na rovinu Jaku, myslíš, že jiný kluk v tvém věku, by měl takové zábrany, co se týče sexu?“

Znovu jsem zrudl: „Není ti trochu divný, že tady probírám absenci svýho milostnýho života s holkou, nemluvě o tom, že jsi moje budoucí tchý–"

Bella mi zakryla rukou pusu: „To slovo neříkej, brr.“

Oba jsme vyprskli smíchy a tím náš rozhovor na tohle téma uzavřeli. Procházeli jsme se po lese a povídali si. Vzpomínali jsme na staré časy, kdy jsme nebyli upírka a vlkodlak, ale jen Bella a Jacob. Kdysi nějaký trouba řekl, že nemůže existovat přátelství mezi mužem a ženou. Ten chlap byl blbec. Naše zamilovanost z nás už dávno vyprchala. Teď jsme opravdu byli bratr a sestra, jak si to Bella vždycky přála. Já potřeboval přítelkyni, které můžu říct všechno, a ona mě vyslechne a nebude se mi posmívat, ani mě odsuzovat. Ona potřebovala přítele, který ji znal jako člověka, komu mohla říct, co ji trápilo a co ji trápí dnes. Mohla mi říct, jak je spokojená s upířím životem, co jí chybí z lidského a co ne. Chudinka, taky se neměla komu svěřit. Alice si svůj lidský život nepamatovala, Rosalie jím byla posedlá a Edward by si okamžitě myslel, že své proměny lituje. Jenže ona byla fakt šťastná, jen byla upírkou pořád ještě krátkou dobu, teda oproti Cullenovým. Od toho odpoledne jsme se šli projít ještě mockrát. Edward nám nebránil, z mých myšlenek věděl, že je to naprosto neškodné, že se jen prostě potřebujeme vykecat. Měl jsem strach, aby Bells nevyčítal, že se svěřuje mě a jemu ne, ale k mému údivu to bral sportovně. Zvláštní, tak jsem si zvykl, že po sobě věčně vyjíždíme, že mi to až chybělo. Ostatní brzy přijali fakt, že tak jednou do týdne, na hodinu nebo na dvě, vypadneme s Bellou z baráku. No a Emmett tomu začal říkat Hodinka Jakea a Bells.

Když jsme se vrátili domů, beze slova jsem mrkl na Edwarda, vyndal z lednice pivo, přibral k němu pytel brambůrků a sedl si vedle Emmetta ke sportovnímu přenosu. Asi po pěti minutách se dolů přihnala Ness. Dělal jsem, že ji nevidím a mohutně kibicoval. Tiše si sedla do křesla a jen seděla. Když zápas skončil, obrátil jsem se na Jaspera.

„Jazzi, půjčíš mi motorku? Ten můj krám nějak nestartuje.“

„Jasně brácho, nádrž je plná,“ odpověděl mi a zadržoval smích, protože vycítil naprostou zmatenost Ness.

Odešel jsem do garáže a právě si nasazoval přilbu, když se objevila za mnou.

„Ty mě tady necháš?“ zeptala se udiveně.

„Ty si poradíš. Nejsem přece jedinej chlap na světě,“ vrátil jsem jí její slova.

„Jaku,“ výhružně vřískla.

Zatnul jsem zuby, abych se nerozesmál a vážným hlasem řekl: „Hele Ness, mě tohle nebaví. Buďto, si někde sedneme a já ti řeknu, to co jsi odpoledne nechtěla slyšet, anebo si zůstaň doma a trucuj, ale neřvi na mě.“

Chvíli na mě koukala vyjeveně, pak stiskla rty a natáhla se pro helmu. Za pár vteřin jsme už frčeli na Jazzově mašině směrem do centra. Sedli jsme si do jedné tiché kavárny a nad šálkem cappuccina jsem jí všechno vyklopil. Co pro mě znamená, proč ji hned nevleču do postele, a že jestli mě má ráda a jestli má ráda sebe, tak ještě chvíli počká. Nakonec jsem jí řekl, jak mě svádí a že dennodenně přemáhám pokušení. Pohled na ni byl pro bohy. Střídavě se červenala, bledla, mračila a usmívala a ten úsměv ji nakonec na tváři zůstal. Natáhla přes stůl ruku a přiložila mi ji na tvář. Z jejích myšlenek jsem vyčetl všechen ten zmatek, co se jí honil v hlavě. Bella měla pravdu, Ness se skutečně bála, že mě dost nepřitahuje, že pro mě není ta pravá. Stáhl jsem jí ruku ze své tváře a políbil ji do dlaně.

„Ness, ty jsi pro mě jediná, tak o tom nepochybuj, jo? Copak bych ti mohl utéct? Jednou jsem to zkusil a jak to dopadlo? Vyčenichala sis mě a dojela si pro mě,“ obrátil jsem všechno do legrace.

Nessie vyprskla smíchy a bylo nám fajn. Po příjezdu domů jsem otevřel pusu, že řeknu, že je všechno v pořádku, ale předběhla mě Esmé a zeptala se na úplnou praštěnost: „Jaké bylo cappuccino, Jacobe?“

Koukal jsem jak tele. Proč se ptá na tohle? Kruci, a jak ví, že jsme byli v kavárně? Vykoktal jsem ze sebe: „Do – dobrý.“

Alice zavýskla a skočila Jasperovi kolem krku. Zbláznili se oni, nebo já? Asi já.

Edward se jedním koutkem usmál a řekl úplnou bombu: „Alice vás viděla.“

„Alice? Vždyť přece nemůže vidět ani mě, ani Jacoba. Jeho kvůli tomu, že je vlkodlak a já jsem napůl člověk, napůl upír,“ divila se Nessie.

„Tebe já miláčku vidím už dávno, vyladila jsem se na tebe,“ řekla Alice.

„Jak to, že jsi teda neviděla, že chci letět za Jacobem, teto?“

„Protože se to týkalo Jacoba, víš? Vlkodlaky nemůžu vidět. Vlastně nemohla jsem. Už pár týdnů vidím ve vizích i Jacoba. Až do včerejška to bylo mlhavé, ale dneska jsem ho viděla úplně jasně. Ve chvíli, kdy jsi za ním odešla do garáže, jsem viděla, že pojedete do města a dáte si v kavárně cappucino. Nevím jak to, ale najednou ho vidím. Asi je to díky tomu, že se stal součástí naší rodiny,“ vysvětlila jí Alice.

„No to je gól. Takže všechny moje plány, všechna moje rozhodnutí uvidí dopředu tahle čarodějnice,“ odfrkl jsem.

„Zvykej si, synu,“ usmál se Carlisle.

Synu? No jo, holt jsem člen týhle roztomilý upíří rodinky.

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

Empress

17)  Empress (28.11.2011 19:05)

16)  Mišul (24.04.2011 20:11)

úžasné :)

Lia

15)  Lia (07.11.2010 23:12)

fakt super!!!!!!! už se nemůžu dočkat další kapitolky

Carlie

14)  Carlie (06.10.2010 21:00)

Samozřejmě, že to hned Emmett okomentoval. Prý: Ness, aspoň budeš mít přehled o Jacobových úletech, když si takhle každou holku označkuje.
"Máme se tu zdržet alespoň hodinku. Renesmé doma řádí, kde jsi. Vzkazuje ti Edward, až se vrátíš, abys ji neodprošoval. Prý musí přijít ona. Jinak s tebou bude celý život orat.“

A hodinka Bells a Jacoba, aaah! :-) Přesně jsi to vystihla, že jen s ním může mluvit o všem :-)

A Alicina jobovka :D

Frčím hooneeem dál :-)

SarkaS

13)  SarkaS (06.10.2010 11:20)

Má cenu psát ještě jak je to úžasný? Nevím, ale stejně ti to napíšu. Ten Jakeův pohled je naprosto odzbrojující. Mám co dělat abych se nakácela smíchy a zároveň se neroztékala blahem... Perfektní

12)   (15.09.2010 18:04)

Sfin, tohle je nádherná povídka
Hodinky Jakea a Bells jsou skvělé Ach, Nessie... Já je mám všechny tak moc ráda :)
Úchvatné, Sfiný, úchvatné

11)  Alorenie (15.09.2010 15:16)

Jůů! Tak to je naprosto úžasné! Nessie je tková malá trucovna :) Hodinka Jaka a Bells -
Jacob je tak roztomilý! Jsem moc šťastná, že Alice vidí!

Mystery

10)  Mystery (30.07.2010 15:19)

Tak, a už je z Jaka skoroCullen, že?
A všichni mě tak mile překvapují! Edward - kdo by do něj tohle všechno řekl? Že to vezme s takovým klidem... Úžasná kamarádka Bella, které může říct Jake všechno a na závěr Alice. Ona je vidí!!!
Valím na další!

Bye

9)  Bye (12.06.2010 22:10)

Uf, a tyhle zdrženlivý chlapi mi taky pěkně lezou na nervy :D
Kdo se je o to prosí?
Alice - to je překvápko, no asi se to bude hodit, že?
Zas ta parádní práce s předlohou Tvoje TW knihy asi budou mít pěkně osahané stránky, co?

MisaBells

8)  MisaBells (05.06.2010 12:42)

wow... hltám to tu, jak čokoládu a pořád mám málo. Ještě, že mám uvařeno ze včerejška, jinak by ten můj dva metry velký drobeček umřel hlady. Super díl, letím na další...

7)  Leni (27.05.2010 00:34)

Super. Jen jestli nebude Edward potřebovat studenou sprchu až k tomu skutečně dojde. Dopředu se to kecá, ale realita tě pak zaskočí. Těším se . A co teprve Emmet a jeho vtipy.

krista81

6)  krista81 (27.05.2010 00:18)

Parádní dílek, moc jsem se bavila. Tvoji povídku prostě miluju. A nemůžu se dočkat dalšího dílu.

Popoles

5)  Popoles (26.05.2010 23:33)

Tak jsem úplně bez dechu zhltla všechny díly a jsem unešená.
Krásně vyprávíš, vůbec jsem se nemohla odtrhnout. Máš osobitý styl a jemný humor.
Paráda a já smekám svou hučku a

sakraprace

4)  sakraprace (26.05.2010 19:27)

Já tuhle rodinu prostě miluju.
Krásná kapitolka, četla se úplně sama.

Pehy

3)  Pehy (26.05.2010 19:01)

Krása!

Abera

2)  Abera (26.05.2010 18:43)

Linfe

1)  Linfe (26.05.2010 18:32)

Paráda, další povedený díle. Hrozně lehce to plyne a krásně se to čte. Co víc si přát? No přece další díl :-)

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek

Edward & Bella