Sekce

Galerie

http://www.stmivani-ff.cz/gallery/thumbs/tay+Tay.jpg

Tak jsem tady s tím vápnem, pane Werich.

Blbnu! Tak jsem tu s poslední kapitolou…

15. Kapitola – Konec dobrý, všechno dobré

Jacob

Z Washingtonu jsme letěli do Seattlu a dál pokračovali do Forks. V letadle si ke mně Edward na chvíli přisedl a pověděl mi, že Samovi řekli o našem římském dobrodružství. Sam nejdřív zuřil, že je nepřizvali, ale pak uznal, že to jinak nešlo. Z vlků opravdu nikdo nemá pas.

„O vaší svatbě jsem jim neřekl, věděl jsem, že to budeš chtít nejspíš udělat sám.“

„Díky, Edwarde.“

„Tak a teď s pravdou ven, čí to byl nápad? Alice soptila, že ji ani Jazz nemohl uklidnit. Chtěla vám tu svatbu uspořádat znovu, ale Carlisle jí to zakázal.“

„Vlastně to byl nápad nás obou. Ness se bála další rodinný megasvatby a já na to taky neměl chuť. To velvyslanectví mě napadlo okamžitě. I když jsem teda nepočítal s Jessicou.“ Vzpomněl jsem si na to jak, mě objímala a bylo mi trochu trapně. Hlavně, protože jsem věděl, že mi to Edward okamžitě vytáhne z hlavy.

„Z Jess si nedělej hlavu, Jaku. Byla taková vždycky. Kdybys věděl, co jsem měl, nebo spíš neměl, na sobě v jejích představách já. A to jí bylo teprve sedmnáct. Nemáš představu, jak žárlila na Bellu.“

Najednou se Edward zasmál.

„Co je?“

„Ale vzpomněl jsem na rozhovor, který se odehrál jedné chladné noci, v jednom stanu, kdesi v horách. Vlkodlak tam ležel ve spacáku se spící holkou a její kluk, mimochodem upír, na ně koukal z rohu stanu. Pamatuješ?“ Edward odrecitoval: „Víš, Jacobe, kdybychom nebyli od přírody nepřátelé a kdyby ses mi pořád nesnažil odloudit důvod mojí existence, myslím, že bych tě měl opravdu rád.“

„Možná… že kdybys ty nebyl odporný upír, který se chystá vycucnout život z holky, kterou miluju… no, ne, ani pak ne.“ Dokončil jsem svou repliku a rozesmál se.

„A kdy skončí tohle malé příměří? S rozbřeskem? Nebo počkáme, až bude po bitvě?“ slyšeli jsme za sebou a já leknutím nadskočil.

„Nechci, vám brát iluze, pánové, ale já tenkrát ještě nespala,“ naklonila se k nám Bella.

A do háje. Co všechno tenkrát slyšela?

„Doufám, že vaše přátelství vydrží, už mě unavilo, dělat vám pořád prostředníka.“

Edward si Bellu stáhl na klín: „Neboj, víš, že každá změna u upíra je trvalá a nevratná.“

Ness, která seděla vedle, se na mě vyškrábala a spokojeně se přitulila. Nezasvěcený člověk viděl dva kluky, který si se svýma holkama vyrazili na výlet. V tu chvíli jsem se cítil, jako by mi bylo znova šestnáct.

„Tak na to zapomeň. V šestnácti jsi miloval jinou holku, pamatuješ?“ šklebil se Edward.

Ach jo, náš čtenář myšlenek zase exceluje. Tak na co bychom tak mohli myslet? Proti mé vůli mi hlavou bleskla vzpomínka na naše první milování. Kruci. Ten mě zase sjede.

„Že bych byl z toho odvázaný, to se říct nedá. Ale asi si budu muset zvyknout, co zeti?“

Proti mý vůli mi spadla čelist. Kam se poděl ten starej Edward?

„Je to nezvyk, viď? Mrkl na mě. Naštěstí se ozvala výzva, že budeme přistávat a Edward s Bellou se vrátili na svá sedadla.

V domě panoval blázinec. Vybaleno bylo za chvilku, uklizeno, díky upíří rychlosti taky, ale rodinka zase plánovala. Co se udělá nejdřív. Nakonec Carlisle prosadil společný lov. Já a Ness jsme sedli do Volva a jeli k tátovi do La Push. Ještě jsem ani nestačil zaparkovat a dveře od domu se rozlítly.

„Jacobe,“ zařval táta a vyjel na verandu. Vyskočil jsem z vozu a objal ho.

„Ahoj, tati.“

„Co jsi to zase prováděl, uličníku? Když jsem se to od Sama dozvěděl, málem jsem dostal druhý infarkt.“

„Proto ti nechtěli nic říkat, dokud nebylo po všem, tati. Neboj, to nic nebylo.“

„Jacobe,“ sykla Ness.

„No dobře, tak jsem na tom byl chvíli blbě, ale teď už jsem v pořádku, jasný?“

„Nessie, pojď mi dát rychle pusu, ať vím, že se mi to nezdá,“ prosil táta a Ness se nad ním sklonila.

„Dobrý den, Billy.“

Než jsme stačili zajít do domu, ozval se šílený řev a na prostranství se přiřítila smečka. Ve vteřině jsem se ocitl v chumlu těl. Dobu trvalo, než jsme se zklidnili.

„Kluci,“ začal jsem a z úst Leah se ozvalo varovný zakašlání. „Kluci a holko,“ opravil jsem se. „Chtěli bychom vám něco říct.“

„Vy chystáte svatbu, že jo?“ skočila mi do řeči Leah.

„Nechystáme,“ odpověděl jsem, a když jsem viděl její zklamaný výraz, pokračoval. „My jsme se před třemi dny vzali.“ Zvedli jsme s Ness levé ruce a ukázali snubní prsteny. Nový řev a nový objímání. Tátovi tekly slzy. Beze slova rozpřáhl ruce a Ness k sobě přitiskl.

„Udělali jste mi velkou radost, holčičko.“

„Vítej do klubu, ženáči,“ smál se Sam. „Přijeli s vámi Cullenovi?“

„Jo, celej cirkus na kolečkách.“

„Tak je pozvi na večer na planinu. Je čas zakopat válečnou sekyru, když už přes tebe, patří do smečky.“

Hvízdnul jsem. I když pro Cullenovi hranice rezervace dávno neplatily, tohle bylo oficiální. Zavolal jsem Edwardovi a tlumočil mu pozvání.

„Vyřiď, že je to pro nás čest a všichni rádi přijdeme. Vy tam už rovnou zůstanete, že?“

„Nevadí ti to?“

„Jasně, že ne, tak večer.“

Když jsem položil telefon, začal se Paul řehtat: „Teď mi tak došlo, Jaku, Bella je tvoje tchýně, viď?“

„To nic není,“ přihřál si polívčičku Sam. „Horší je, že jeho tchánem je Edward.“

„Chudáku,“ ozvalo se sborem.

„Proč chudáku? Náhodou, lepšího tchána jsem si nemohl přát.“ bránil jsem Edwarda.

Kluci vykulili oči a Leah konstatovala: „Má poškozenej mozek. Jinak to vysvětlit neumím.“

Celej den jsme byli u táty. Podrobně jsem mu musel vypravovat, co se semlelo. Ness mě v detailech doplňovala. Jakmile začala mluvit o tom, co se mnou Jane prováděla, stiskl jsem jí nenápadně ruku. Pochopila a převedla hovor jinam. Táta se nemusí zbytečně rozrušovat. Večer jsme se sešli všichni u ohně. Byla tam kmenová rada, kluci ze smečky a jejich partnerky. Prostě všichni, kdo byli zasvěceni. A ještě někdo navíc. Vlastně, byl taky zasvěcený – Charlie Swan. Seděl vedle Sue a byl trochu nervózní. Sotva jsme se uvelebili, na planině se objevili Cullenovi v čele s Carlislem. Okamžitě jsme zvážněli, každý cítil, že přichází přelomová chvíle. Sam, jako Alfa, jim vyšel naproti a stiskl si s Carlislem ruku. Potom je všechny obřadně představil a pozval do kmenového kruhu. Carlisle za celou rodinu poděkoval a pozvání přijal. Bella se běžela s otcem přivítat. Potom si s Edwardem sedla vedle mě a Ness.

Edward mě žduchl do ramene a tiše se zeptal: „Jak je, Jacobe?“

„Čím dál, tím líp, Edwarde.“

Leah na mě koukala trochu vyjeveně. Nebyla zvyklá na projevy přátelství mezi mnou a Edwardem.

„No jo, my jsme taky tak trochu zakopali válečnou sekeru,“ vysvětlil jsem. Seth, který se s Edwardem odjakživa přátelil, mi nastavil ruku a plácli jsme si.

Najednou jeho máma Sue zasyčela a všichni se automaticky ztišili. Billy začal vyprávění:

„Všichni znáte legendy našeho kmene, které legendami nejsou. Donedávna končily příchodem smečky Studených, kteří uzavřeli s naším kmenem smlouvu. Jenomže historie pokračuje dál. Poslyšte nový příběh. Jednoho dne se po dlouhém čase do města vrátila dívka. Ta dívka byla výjimečná, odhalila tajemství Studených, ale nebála se jich. Dokonce mezi ní a jedním z nich vzklíčila láska.“

Panebože, on vypráví o Belle! Podíval jsem se na ni a ona sklopila oči.

Táta pokračoval: „Ta dívka se z lásky chtěla stát jednou z nich, ale Studený, z úcty k životu, odmítl a na čas ji opustil. Dívka se po jeho odchodu začala přátelit se členem našeho kmene a objevila naše tajemství.“

„Tak a teď jsem cítil, že proti své vůli, rudnu. Bylo zvláštní poslouchat svůj vlastní příběh. Ness mi sevřela ruku a přitiskla se ke mně blíž.

„V kraji se objevili jiní Studení, zlí, kteří chtěli dívku zabít, a smečka ji začala chránit. Po čase se k ní Studený vrátil. Mezitím se jeden bojovník smečky do dívky zamiloval.“

No bezva, tak teď se tu bude přetřásat můj milostný život.

„Dívka se nemohla mezi Bojovníkem a Studeným rozhodnout. Tehdy se na ni chystala velká skupina Studených. Naše smečka se rozrostla a dokázala se s kmenem žlutookých Studených domluvit a bojovat po jejich boku. Bitva dopadla vítězně a dívka se rozhodla pro život se Studeným. Z lásky k němu a jejich ještě nenarozenému dítěti, chtěla obětovat svůj život. Tenkrát náš kmen věřil, že od nenarozeného dítěte hrozí nebezpečí a rozhodl se narození zabránit za každou cenu.“

Hezky zaobalený fakt, že chtěl Sam Bellu zamordovat. Edward na mě zavrčel. Tyhle vzpomínky byly pro něj hodně nepříjemné.

„Bojovník, který dívku i přes to miloval, se odmítl podřídit, přijal svůj úděl Alfy a roztrhl smečku vedví. Dívka umírala a nový Alfa souhlasil s její přeměnou. Ve chvíli, kdy přišlo na svět její dítě, se do něj otiskl a stal se jeho ochráncem. Dítě bylo zvláštní a starobylý kmen Studených, ze země daleko za mořem, se ho rozhodl zničit. Tehdy se naše smečka rozrostla jako nikdy před tím. Šestnáct vlčích bojovníků stálo po boku Studených, kterým přicházelo na pomoc mnoho Studených ze všech konců světa. I tento střet pro nás skončil vítězně a to především díky dívce, která nás svou magickou schopností dokázala ochránit. A tady náš příběh končí. Dcera oné dívky dospěla v ženu a ochránce se stal jejím manželem,“ dodal už obyčejnějším hlasem Billy a zašklebil se na mě.

U ohně se ozval hurónský řev a já nevěděl kam s očima. Já toho tátu zabiju. Ještě, že s námi nebyl ve Španělsku, jinak by byl schopný vypravovat i o naší předsvatební noci.

Večer naštěstí pokračoval už normálně. Jen jsem znovu musel vypravovat, co se vlastně v Římě semlelo. Dobu, kterou jsem strávil v bezvědomí, doplnil Edward. Když vyprávěl, jak Jane z pomsty řekla, že mě zabila a Bella se na ní vrhla a roztrhala ji, pohledy celé smečky spočinuly s údivem na Belle. Ta se jen usmála.

„Měla jsem na ní vztek,“ vysvětlila.

„Bejt tebou, Jacobe, tak moc tchýni nezlobím, nebo z tebe nadělá párátka,“ nedal si pokoj Paul.

„Jestli ještě jednou vypustíš z pusy slovo tchýně, tak je nadělám z tebe,“ zavrčela Bella.

„A co se stalo s tím upírem, kterýho jste ušetřili?“ ptal se Sam Edwarda..

„Eleazar s Garrettem ho odvezli do Denali. Velmi rychle se dokázal přizpůsobit. Náš život mu vyhovuje. Dokonce se zamiloval.“ Tak tohle mi jaksi neřekli.

„Prosím tě, do koho?“ vyhrkl jsem.

„Neboj, do tvé Renesmé, ne. Do Tanyi!“ usmál se Edward, protože si všiml, jak jsem Ness přitáhl blíž k sobě.

„Nazdar, to ho lituju.“

„Nemusíš, i ona se konečně zamilovala. Nevratně,“ vysvětlila Bella.

„Páni a my o to přišli. Tanya se zabouchla! To sis oddechla, viď? Zašklebil jsem se na Bellu.

„Hele, ty jeden Romeo z rezervace, jak by bylo asi tobě, kdyby se nějakej týpek pořád motal kolem tvý ženy?“ rejpnul si Emmett.

„Jak znám Jaka, tak by ten dotyčný měl po pěti minutách ukousnutou hlavu a jiné anatomické výčnělky.“ řekl Edward a kluci zařvali smíchy.

Večer jsme po půlnoci ukončili. Moc se mi od ohně najednou nechtělo. Vrátit se do baráku, kde nikdo nespí a slyší každý vzdech? Já měl takovou chuť na milování s Ness, jenže…

Edward se uchechtl, podíval se na Bellu a kývl hlavou směrem k nám. Jenom se pousmála a řekla: „Nessie, kde je klíč, víš. Přijďte domů na snídani. A nezbořte ho.“

Zapálilo mi to okamžitě. Bella nám půjčí domeček. Prima. Než se Ness vzpamatovala, bafnul jsem ji do náruče a rychle s ní zmizel. Tentokrát jsme si ustlali v ložnici. Na snídani jsme se dostavili v jedenáct.

Druhý den jsme se sešli u Charlieho. Už trochu polevil z příkazu, že chce vědět věci jen nezbytně nutné a páčil z nás podrobnosti. Vlastně byl nadšený, že si jeho vnučka vzala syna jeho nejlepšího přítele. I když si myslím, že ještě větší radost by měl, kdyby si mě vzala jeho dcera. Edward zachytil moje myšlenky a se smíchem kývl. Ve Forks a La Push jsme byli do konce prázdnin. V domečku nám bylo fajn. O to víc jsem se bál chvíle, kdy se vrátíme domů. Kde budeme s Ness bydlet? U mě v pokoji, nebo u ní? Co na to naše upíří rodinka? A jak přežijeme fakt, že upíři slyší každý vzdech, když se oba rádi milujeme se lví ozvěnou. Docela jsem se přestával těšit. Ještě ke všemu, Edward chodil kolem mě s potutelným úsměvem. No tak se pobav, tcháne.

Domů jsme se vrátili pár dní před začátkem semestru. Zrovna jsem před domem vylezl z auta, když mi Alice skočila na záda a zakryla oči.

„Co blbneš, prcku?“

„Vydrž, Jacobe, to ona dělá každému,“ slyšel jsem hlas Belly a pak mě její ruka chytila a někam vedla.

„Tatí,“ slyšel jsem vypísknout Ness, „já nic nevidím.“

„To je účel, miláčku,“ odpověděl Edward.

Vedli nás, klopýtal jsem, brkal, ale Bella mě táhla dál.

„Už.“

Alice ze mě seskočila a odkryla mi oči.

„Tohle je náš svatební dar,“ řekl Edward.

Páni! Stáli jsme před dřevěným domem. Okolí jsem poznával. Byl postavený asi dvě stě metrů od domu.

Edward mi podal klíče: „Chtěli jsme vám dopřát trochu soukromí. Když jsme se vzali, zrekonstruovala Esmé domeček a Bella ho dostala k narozeninám těsně po své proměně, pamatuješ? I Rose a Emmett jeden kdysi dostali, i když jim moc dlouho nevydržel,“ zasmál se.

„Edwarde, Bells, Alice,“ nevynechal jsem ani toho mrňavýho skřeta. „Já, nevím, co říct. Moc vám děkujeme.“

„On je to tak trochu dárek i pro Edwarda,“ zasmála se Bella a sklidila vražedný pohled svého manžela.

„Jak to myslíš, mami?“ zeptala se nechápavě Nessie.

„Ness, co tvůj táta umí?“

„No, čte myšle… Aha!“ začervenala se Ness a mě to v tu ránu došlo.

Jasně, na ostatní si zvykl, ale představa, že by měl poslouchat svou dceru, jak si to užívá, se mu moc nezamlouvá.

Jestli máš nějaký problém, Jacobe, tak tady můžeš bydlet sám. Nebo ti postavím boudu v lese.“ rejpnul si Edward a dodal. „Jsi si jistý, že si to užívá?“

„Edwarde!“  Bella ho zlehka plácla přes pusu.

„Promiň, hloupý vtip,“ omluvil se jí a nám řekl: „Prohlídněte si dům sami, ale byli bychom rádi, kdybyste se stavili aspoň na večeři.“ Pak s Bellou a Alicí zmizeli.

„Chcete ho odemknout, paní Blacková?“ zeptal jsem se Ness. Zasunula klíč a otočila jím v zámku. Jakmile otevřela dveře, chytil jsem ji do náruče a přenesl přes práh.

Páni, páni, páni!

Uvnitř byl obývací pokoj s krbem, velkou plazmovou televizí a pohodlnou sedací soupravou. Vlevo byla malá kuchyňka vybavená snad všemi vymoženostmi, které existují. Vpravo jsme se chodbou dostali do ložnice s ohromnou postelí. Její rozměry přesně odpovídaly jednomu přerostlýmu vlkovi a jedný malý, ale o to víc vášnivý, poloupírce. Z ložnice vedly dvoje dveře. První byly od gigantické šatny, ach jo Alice, a druhý se otevíraly do veliké koupelny s nádhernou vanou a sprchovým koutem. Postupně jsme vyzkoušeli koupelnu a pak ložnici. Tu večeři jsme samozřejmě nestihli.

Život je prostě krásný!

Epilog

„Ness, co v tý koupelně, prosím tě, děláš? Přijdeme pozdě do školy.“

„Už to bude, Jaku, vydrž.“

Uplynulo deset let od událostí v Římě. Vedeme s Ness pohádkový život. Máme milující rodinu, pohodlný bydlení a studujeme už třetí vysokou. Když žijete s bandou vzdělaných upírů, musíte se hodně snažit, abyste s nimi udrželi krok. V létě jezdíme po světě, jen se vyhýbáme Itálii. Co, kdyby? Alespoň dva týdny v roce trávíme v La Push. Tam je to pro mne trochu bolestné. Vlci začali stárnout. Už se nepřeměňují. Zatímco můj fyzický věk se zastavil na třiadvaceti, Samův vzhled odpovídá pětatřicátníkovi a ostatní třicítku taky překročili. Asi to tak má být. Quil se už dočkal Claire a Leah je vdaná. Ne, neotiskla se, ale docela normálně zamilovala do kluka z kmene Makahů. Co se přestala měnit, vrátilo se její tělo k normálu a Leah má dvouletýho syna. Je šťastná.

My… my děti mít nemůžeme. Nejdřív jsme po svatbě čekali, až Ness dokončí vysokou a pak taky, jestli nám Carlisle dá zelenou. Přece jen jsme rozdílný druhy. Když nám to odsouhlasil, mysleli jsme, že to bude otázka pár týdnů, protože jsme se milovali a milujeme denně. Jenže, uplynul rok, dva, tři, pět… a nic. Já jsem v pořádku, Ness taky, ale příroda rozhodla jinak. Už se s tím začínám smiřovat, ale vím, že Ness to strašně trápí a Bellu taky.

„Ness, pohni.“

„Už jdu.“

Ness vyšla ze dveří se vzrušeným výrazem a něco svírala v dlani. Chytila mě za ruku a položila na ní destičku, která měla uprostřed malé okénko. V něm svítily dvě modré vodorovné čárky.

„Co je to?“ zeptal jsem se nechápavě.

„Těhotenský test, oslíku.“

„Těhotenský? Nač?“

„Nač? Protože jsem těhotná. Podívej, když zmodrá i druhá čárka, je to pozitivní.“

„Ness, ty jsi? Já budu?!“

„Jo, budeš táta,“ smála se šťastně.

Panebože, táta. Já budu táta!

JÁ BUDU TÁTA!!!


Protože se mi nechce ještě loučit s Jacobem, Ness a ostatními, rozhodla jsem se přidat pokračování.

Elizabeth je dcera Jacoba a Ness. Tak trochu je černá ovce rodiny. Nebo snad není?

Dočtete se v povídce Eli Blacková.

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

«   1 2

ChrisTea

4)  ChrisTea (05.06.2010 09:37)

Opravdu moc, moc krásná povídka!!! Jsem strašně zvědavá, co bude dál!!!
ChrisTea

Amisha

3)  Amisha (05.06.2010 08:29)

To byl krásný konec...
Moc se těším na pokračování

2)   (04.06.2010 22:01)

Potíže v ráji znám moc dobře a musím se přiznat, že jsem si ji přečetla celo už několikrát ! Mám ráda tvůj styl psaní a proto se nemůžu dočkat nové povídky - doufám jen, že bude co nejdříve ! Přeji hodně štěstí při psaní !

sakraprace

1)  sakraprace (04.06.2010 21:11)

Chjo, Sfingo, mám pocit, že ted všechny příběhy končí. :( Když já se vždy na ty postavy tak upnu a pak se mi stýská ;) Byla to tak krásná povídka, jsem moc ráda, že přidáš pokračování. Už se těším.

«   1 2

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek