Sekce

Galerie

/gallery/bels1.jpg

Víte, že slovo kombajn a délka žní, v podání Al, jedno jest? Že nemusíte být postavou velcí, aby o vás vědělo celé okolí? Tušili jste, že inspirace se stala hitem na pultech supermarketů? A že fantazie je místo, kde Al odkládá svůj ječák a bere do rukou

světelný meč?

 

Řekla jsem si, já bláhová, že zkusím vyzpovídat nekontrolovatelný

živel jménem Alrobell.

Jak se mi to povedlo či nepovedlo – posuďte sami.

1. Prozradíš nám, co se skrývá pod tvým nickem? Je to nějaká zkratka?

Za mým nickem se skrývá malá, blonďatá dívčina, s modrozelenýma očima, která má úsměv od ucha k uchu – teda pokud ji neprobudíte, když sní krásný sen. Jejím znamením je piha na pravé tváři a je jí více slyšet, než vidět. Za prvé je mrňavá a za druhé hrozně hlučná.

Tak to se skrývá za nickem, a jak vznikl?

Alrobell – no vlastně náhodou. Pořád jsem přemýšlela, jak si budu říkat a pak se mi rozsvítila nad kebulkou žárovka a měla jsem to. Al – jako Alice – miluju ji. Ro – jako Rosalie – je blond. Bell – jako Bella – no, jsem stejně nešikovná.

Ježišinky, ty se mě zeptáš na takovou otázečku, na kterou by kde kdo odpověděl jednou větou a já se tady rozepisuju. No jo, no, můj chlap vždycky říká – TY NEŽ ŘEKNEŠ KOMABAIN, JE PO ŽNÍCH.

 

 

2. Kam chodí Alrobell na inspiraci? Co tě dokáže dostat do správné nálady, na tvoje neuvěřitelné vtípky, nebo naopak plačtivé srdcervoucí povídky?

 

Inspiraci chodím nakupovat normálka do Tesca, Hypernovy, Glóbusu a občas skočím do Kauflandu. Ale teď vážně. S inspirací to mám různé. Většinou mě něco napadne, když v klídku sedím na schodech našeho domečku a vychutnávám si svou cigaretku (přestaňte se pohoršovat dámy a pánové – je to moje jediná neřest!) a přemýšlím, jak svým hrdinům ztrpčit život. Ale je to všechno kolem mě, příroda, můj muž, Tekča (fenečka beagla – strašné zlobidlo), rodina, přátelé…

Vtípky – přiznám se, že ne všechny jsou moje. Normálně jsem zlodějka, která to krade svému okolí. Google – kamarádka Bibika. Straší ti v salaši? – opět kamarádčin výstřik.

No, ale spousty situací mě napadne tak, nějak samo. Prostě třeba škrábu brambory a najednou zajedu pod linku. Muž si myslí něco o bláznech a klepe si na hlavu a já letím pro tužku a papír. Já jsem totiž hlava děravá. Kdybych ji neměla přišroubovanou, stoprocentně ji někde nechám.

Když potřebuju psát smutně, něco smutného si přečtu a pak si pustím bulící muziku – jak já říkám. Hodím to do sluchátek, sedím u PC a čekám. Najednou šup a moje prstíky se rozjedou po klávesnici a je to.

 

3. Často mluvíš o lázních. Pověz nám něco o nich – jsi masírovaná nebo masírující? A na co bys nás nalákala, abychom přijeli na návštěvu?

Pracuji v jodobromových sanatoriích v Klimkovicích, na přijímací kanceláři. Pokud k nám přijedete a já nebudu mít dovču, určitě se potkáme, protože přes „přijímačku“ musí projít každý pacient, či host. Takže masírující nejsem, ale občas mi masírují nervy pacienti.

A na co bych Vás nalákala? Lázně jsou na kopečku a je z nich nádherný výhled na Beskydy. Je zde příjemný a profesionálně vyškolený personál. Krásné okolí a jodobromová solnaka zaručí, že se budete cítit, jako znovuzrození.

 

4. Zabruslíme jinam – co si představíš, když se řekne bezbřehá fantazie? Dokázala bys takové místo popsat?


Hodně barev. Zelená, azurově modrá, žlutá, růžová… Šum moře, teplo, ale ne horko. Běží tam jednorožec, jsou tam motýli a květiny – lilie, miluji lilie – jejich vůně hmmm… Ptáčci zpívají, tichá hudba, sluníčko… To vše je kole mě a já můžu vše. Dotknout se hvězd, plavat s delfíny, proletět se na drakovi, zašermovat se světelným mečem, kouzlit, vypadat jako modelka s pořád perfektním účesem a make-upem, můj hlas zní jako zvonečky – kam se poděl můj přirozený ječák, který když spustí, praská sklo? Tak asi tak nějak…

 

5. Z Tvého bravurního pera už vzešlo několik povídek. Zatím nejdelší dokončená je Dávné proroctví. Prozraď nám, kde jsi byla políbena múzou – tedy pamatuješ si, kde jsi byla, nebo co jsi dělala, když tě napadl ten příběh?

Bravurního pera? Jsem červená až na zadečku – děkuji… Múza mi dala pusu, někde mezi Bruntálem a Ostravou. Zrovna jsme se vraceli s mužem a Tekinkou z návštěvy u rodičů. Často, když jedu autem a neřídím – vlastně i když řídím – rozvíjím si v hlavě příběhy.

Seděla jsem v autě a kochala se přírodou a své makovičce jsem dala volnost. A najednou šup a měla jsem to. Když jsem dojela domů, měla jsem v hlavice hlavní myšlenku a pointu.

Pak už to šlo ráz naráz. Nikdy nemám celý příběh rozmyšlený úplně. Jen zpočátku, pak se nestačím divit, co se mojí povídkou děje a musím si dávat pozor, abych vše vysvětlila a mlátím hlavou do stolu!

 

6. Nyní zkusíme něco přímo z TS - napsala bys něco, nějakou pasáž, či kapitolu, v některém ze čtyř dílů jinak, než SM?

Po pravdě nic. Opravdu bych nezměnila nic. Příběh je to nádherný a obdivuji ji za její fantazii. Stačila by malá změna – zásah – a možná by ztratil své kouzlo, kterým nás – vlastně celý svět - uchvátil.

 

7. A nyní nejdůležitější otázka, na níž stojí veškeré základy lidstva – Co myslíš, bylo dřív vejce, nebo slepice?

Tohle je opravdu záludná otázka a já dlouho přemýšlela nad odpovědí, asi po půl hodině, hrnku kafe a dvaceti sprostých nadávkách, jsem došla k závěru. Je to slepice… ne, vejce… ne, slepice… ne, vejce… ne, slepice… vejce… slepice… vejce… slepice… vejce… slepice… vejce… slepice… vejce… slepice… vejce… slepice… vejce… slepice… vejce… slepice… vejce… slepice… vejce… slepice… vejce… slepice… vejce… slepice… vejce… slepice…

FAJN, TUTO ZÁHADU, ASI NEVYŘEŠÍM – VZDÁVÁM.

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1 2   »

Kiana

36)  Kiana (12.07.2010 09:37)

No ne! Alespoň nejsem jediný prcek tady! Měřím 162 cm a už asi neporostu (ne do výšky )!! Dokonce žiješ v Ostravě a jsi blond s modrýma očima... nejsme dvojčata? Teda, ta poslední otázka mě tedy dostala!

anissska

35)  anissska (07.07.2010 12:19)

Jéééj, tak ty pracuješ v Klimkovicích? Asi pracuješ na Ačku (myslím budovu), co? Já tam byla před třema lety. Je to tam fakt hezký!!!

Jinak krásný rozhovor, poslední otázka mě dostala...

AnneCullen

34)  AnneCullen (06.07.2010 00:29)

Al: Vím, občas si je přeci jen vezmu do divadla a podobně, ale když jsem pak vyšší než můj miláček... :(

Ree

33)  Ree (05.07.2010 23:02)

A já zítra nemůžu. No nic, tak kdyžtak půjdu sama Popř. si to stáhnu, až bude DVDrip

Alrobell

32)  Alrobell (05.07.2010 22:56)

Ree: tak pojď zítra! Já nevím, jestli tady v pátek budu.

Alrobell

31)  Alrobell (05.07.2010 22:56)

ambra: no my jdeme celá parta a chtěli sme jít s ní. Byla snámi na maratonu a úplně tomu propadla.
Jak říká: Připadám si jako krkavčí matka, ale musím to vidět.
Její manžel je v poho, že malého zvládne těch pár hodin pohlídat. Takže se všechny těšíme, že jo belko?
Ale ambro, docházela mi vůle... to se musím přiznat... díky bohu, že to uteklo tak rychle.

Ree

30)  Ree (05.07.2010 22:53)

Al, ostravský Cinestar

ambra

29)  ambra (05.07.2010 22:50)

Al, komentář č. 27 mi o Tobě řekl strašně moc... Doufám, že se Ti filmík bude líbit aspoň jako mně!:D

Anna43474

28)  Anna43474 (05.07.2010 22:46)

Týjo, já se nestačím divit... chech, šetřila jsem si pro kamarádku, která mi odjela pryč a taky to ještě neviděla, že jí budu naschvál vyprávět všechny vtipný scény, a vy tohle... tak holt nebudu zlomyslná, no...

Alrobell

27)  Alrobell (05.07.2010 22:42)

Anna43474: Já se přiznávám. Ne, neviděla. Ze solidarity ke kamarádce, která porodila před 10 dny a zítra jde se námi. Celý týden se mlátám do hlavy a odmítám se dívat na uveřejněná videa. Vydržela jsem to a zíra mě čeká odměna. tAkže já ne! A jsem hrdá, že jsem to vydržela a zítra jde mamina snámi. :D

Anna43474

26)  Anna43474 (05.07.2010 22:37)

/*hrozně nenápadně se vetře*/ Vy ostudy!!! To jste ještě neviděly Zatmění???

Alrobell

25)  Alrobell (05.07.2010 22:02)

Ree: a které kino?

AneCullen: nojo, ale víš jak z toho bolí nohy?

AnneCullen

24)  AnneCullen (05.07.2010 21:35)

Alrobell: 163? Co já bych dala za takouvou výšku, při který si můžu vzít podpatky nebýt vyšší než většina chlapů v okolí. Já měřím skoro 180cm. Achjo, asi začnu cvičit a půjdu na modelku... :D

Ree

23)  Ree (05.07.2010 21:31)

No vidíš, tak si to v pátek můžeš zopáknout

Alrobell

22)  Alrobell (05.07.2010 21:27)

Ree: já jdu zítra...

sfinga: nápodobně

nic holky odmlčím se na chvíli cca HOĎKU. musím uklidit ten saigon, co mi tady udělali!

sfinga

21)  sfinga (05.07.2010 21:09)

Alrobell: potěšila jsi mě, že nejsem jediný trpaslík v týmu FF, měřím 160 cm. Ale zase co mi chybí do výšky, kompenzuju si do šířky

Ree

20)  Ree (05.07.2010 21:08)

Já jenom, že nevím, jestli se mnou někdo půjde do kina, tak jestli by jsi nechtěla na Zatmění Pokud jsi už byla, nevadí, můžeš znovu

Alrobell

19)  Alrobell (05.07.2010 21:04)

Ahoj holky, zase mi to ti hajdamáci vypli, k vašim otázečkám:

hanetko: zuby nehty se bráním dalšímu nápadu, jsem totiž mimoň a ty hlasy v hlavě nejdou zastavit. Ale co jse, vždycky natřískám právěš do toho cio píšu.

Ree: můžeš mít i více otázeček. Co dělám v pátek? Tož to já nevím. Z největší pravdfěpodobností zalezu do postele s Pc a budu psát. Pročpak?

Noth: a k mé výšce. No 163 cm... Jsem prtě... a tak si to kompenzuju podpadky.

Noth

18)  Noth (05.07.2010 20:30)

A ještě jednou...
Dovolím si Tě citovat:
"Za mým nickem se skrývá malá, blonďatá dívčina, s modrozelenýma očima, která má úsměv od ucha k uchu – teda pokud ji neprobudíte, když sní krásný sen."

Má další otázka zní:
"Jak moc malá?"
Právě jsem totiž zjistila, že se to tu přímo hemží žirafami

Ree

17)  Ree (05.07.2010 20:22)

Zalez, babo!

1 2   »

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek