Sekce

Galerie

http://www.stmivani-ff.cz/gallery/kr%C3%A1sn%C3%BD%20chytr%C3%A1.jpg

Trochu trapná pyžamová párty.

 

15+, ale zase jenom trošičku :-)

 

Probudil mě lehký dotek na rameni.

„Slečno Swanová? Omlouvám se, slečno, ale za pár minut tu bude profesor Carter.“ Zamžourala jsem do drobného obličeje nad sebou. Profesor Carter? Toho neznám. To je divné. Asi to bude někdo přes starobulharské hrdinské eposy. Ty jsem vždycky trochu zanedbávala. Ale proč přijde sem? A proč jsem v posteli? A ta osoba nade mnou je kdo?

Příliš mnoho otázek. Neúměrně mnoho vezmeme-li v úvahu, že jsem pořád ležela.

Zkusila jsem se posadit. Ježiši...

Tylenol zabral do té míry, že jsem na chvíli zapomněla na bolest. Bohužel jen do okamžiku, než jsem se zapřela o pravačku. V ten moment jsem věděla, kde jsem a proč tam jsem. Bylo mi to ale celkem k ničemu, protože se mi před očima roztančila fialová kola.

„Slečno Swanová?!“ Ten dokonalý hlásek zněl teď vyděšeně. Můj obličej zřejmě získal barvu toho, co se můj žaludek chystal vyklopit.

„Koupelna,“ dostala jsem ze sebe. Ta osoba možná nebyla velká, ale byla dost chytrá na to, aby mě s překvapivou silou popadla kolem pasu a pomohla mi doběhnout k patřičné porcelánové nádobě včas. Zvracela jsem a do toho brečela. Tuhle kombinaci jsem zažila naposledy na maturitním plese. Doufala jsem, že to bylo naposledy…

Osoba kupodivu zbaběle neprchla. Pomohla mi na nohy, abych se mohla opláchnout. Levačkou. Rozhodně už jen levačkou. Zatímco jsem si neobratně čistila zuby hotelovým kartáčkem – dělala jsem, že mě vůbec nepřekvapuje do plastu vyražené jméno hotelu – stihla se mi Alice nejen představit – ano, ona byla ta asistentka pana Masena, která pro mě sehnala doktora, ale taky mi nastínit program dnešního dne. Nechala jsem ji plácat a v klidu jsem se věnovala svým osmičkám. Ani Cullen ani jeho asistentka mi nic plánovat nebudou.

Profesor Carter byl velmi milý, i když ho kvůli mně odvolali z třídenního volna, které si vzal po měsíci nepřetržitých služeb a přednášek. Poprvé jsem viděla mobilní rentgen a speciální dlahu. Já znala jen klasickou sádru. Jako dítě jsem si jí docela užila. V atletice jsem nebyla zrovna přeborník. Zápěstí bylo zlomené, to jsem tušila od začátku. Naštěstí čistě a profesor mi slíbil, že za čtyři týdny začnu rehabilitovat. Nešílela jsem jen proto, že mi z té speciální dlahy vykukovaly konečky prstů a já doufala, že psát budu moct okamžitě.

Alice vyprovodila profesora i hejno sestřiček a asistentů. K mému zděšení ale nezůstala po jejich odchodu na stejné – vnější – straně dveří.

„Tony říkal, že vám mám být celý den k dispozici. Mám pro vás udělat cokoliv.“ Usmála se tak oddaně, že jsem spolkla poznámku o tom, ať tedy odejde a už se neukazuje. Znervózňovala mě. Nebyla jsem zvyklá, aby na mě osoby ženského pohlaví byly milé. Pokud nepočítám babičku Marii a ta je už dvacet let po smrti. Nepůsobím jako někdo, s kým by se dalo kamarádit. Nebo aspoň povídat. Možná je to tím, že si nechci povídat. A obávám se, že kamarádství zahrnuje i povídání. Kromě jiných činností, o nichž jsem neměla ani to nejmenší tušení.

Než jsem stihla vymyslet nějakou méně urážlivou odpověď, ozvalo se zaklepání. Alice se rozhlédla, aby zjistila, co tu profesor zapomněl, ale nakonec jen pokrčila rameny a šla otevřít.

„Mám připravit další postel pro pana Masena,“ ozval se z chodby lehce naštvaný hlas. Alice se přesto znovu usmála – nemůže to být porucha mimických svalů? – a ustoupila, aby mohla pokojská dovnitř. Za stříbrným vozíkem s ložním prádlem – každý kus byl zabalený v jemném hedvábném papíře – vešla dívka, která tu rozhodně neměla co dělat. Tyhle věci jsem neuměla úplně dobře posoudit, ale Lauren Malloryová, královna plesu forkské střední, by téhle mohla leda tak čistit boty. Zářivá blond hříva stažená do volného culíku, obličej anděla a ta postava…

Zíraly jsme na sebe, ale byla jsem si jistá, že můj výraz se vůbec nepodobá tomu jejímu. Ona se tvářila šokovaně a znechuceně. Já pravděpodobně šokovaně a… šokovaně. Napadlo mě, že v tomhle hotelu se jistě ubytovává dost bohatých mužů na to, aby tu Rosalie – tohle jméno měla na kartičce připíchnuté u přetékajícího výstřihu – nestrávila zbytek svého mládí. Pohodila hlavou a zamířila do vedlejšího pokoje. Alice hupla ke mně na postel a naklonila se tak blízko k mému uchu, až jsem ucukla.

„Emmett se do ní zbláznil,“ zahihňala se. „Dokonce na ni promluvil. Dvakrát!“ dodala s významně zdviženým obočím. Asi jsem vypadala nechápavě, protože pokračovala: „Emmett nikdy nemluví s nikým cizím. On vlastně skoro nikdy nemluví.“

Měla jsem pocit, že teď je řada na mně. „A co jí řekl?“

„Dobrý den,“ pokrčila rameny a další smích zdusila v dlani.

Proboha. Co tady vlastně dělám? Uhihňaná asistentka, němí bodyguardi, prsatá pokojská a… Edward Cullen, co už není Edward Cullen.

Prudce jsem odhodila přikrývku. „Musím domů. Vlastně do svého hotelu. V pondělí mám přednášku, potřebuji se na ni připravit a taky mám spoustu jiné práce. Tady ztrácím čas.“ A hlavně chci být konečně sama. Načerpat pocit samoty do zásoby, abych nějak přežila následující týden.

Alice strnula. A pak se jí roztřásla brada. „Tony se zblázní. Řekl mi, že za žádnou cenu nesmíte odejít. Myslím,“ vzlykla, „myslím, že když odejdete, tak mě vyhodí.“ Zírala jsem na její slzy a doopravdy měla chuť utéct. Jenže tahle zoufalá osoba mi před chvílí držela vlasy nad záchodem a neutekla. A to v popisu práce určitě neměla. Poraženě jsem sebou znovu plácla do peřin. Fňukání okamžitě ustalo.

„Nadiktuju ti seznam věcí, co mi přineseš z mého hotelu,“ povzdechla jsem si. „Ale tvůj úplně první úkol bude jiný.“ Udělala jsem dramatickou pauzu a zadívala se jí do očekáváním rozšířených a úplně suchých očí.

„Okamžitě mi začneš tykat.“

 

 

♥♥♥

 

 

„Stop! Znovu!“ Marcus si unaveně promnul obličej. Já nemohl. Poškodil bych tu tunu líčidel, co na mě Jessica naplácala. Marcus Volturi režíruje ten film. Můj film. Jo, je to Arův brácha, ale přísahám, že kvůli tomu jsem tu roli nedostal. Oba mě o tom ujistili tolikrát, že jsem jim nakonec začal věřit. Po dnešku to ale vypadalo, že Marcus přestává věřit mně.

Celý den nic nevycházelo. Počasí bláznilo, pak jen pár bloků od nás hodinu houkali hasiči a nakonec to Angela, která hraje mou ženu, přehnala, když se snažila vyzvracet oběd. Trvalo dvě hodiny, než se mohla vrátit na plac. Mezitím znovu zašlo to pitomé slunce, a když znovu vyšlo, byl večer tak blízko, že na mě Marcus začal tlačit. A to je něco, co vážně nesnáším. Pod tlakem znervózním a začnu dělat chyby.

Stručně řečeno – stihla se natočit sotva polovina toho, co bylo na dnešek v plánu. A další den odpoledne měl přijet hlavní producent. Už nikdy nebudu ohrnovat nos nad pověrami. Příště, až se srazím se Swanovou v parku, nevylezu z domu týden.

Konečně Felix, Marcusův asistent, zařval: „Pro dnešek končíme!“

Chvíli jsem nerozhodně přešlapoval na místě. Čekal jsem něco… vlastně jsem nevěděl co. Nikdo si mě nevšímal. Bolestně se mi zastesklo po lidech z Krvavě tvá. Za čtyři roky se tam sice dost lidí nechalo umřít, ale základní sestava zůstala stejná. A taky většina štábu. A mě i mého Adriana měli všichni rádi. Nebo se tak aspoň tvářili. Stačilo mi to. V tomhle byznysu se na skutečné city zrovna nehraje. V porovnání s tím, co jsem ale zažíval právě teď, bylo natáčení Krvavě tvé hotová terapie.

Unaveně jsem se odploužil do přívěsu. I ti pitomí paparazzi už to dneska zapíchli. Cítil jsem, jak na mě doléhá pocit opuštěnosti. Jessica seděla ve stejné pozici, v jaké jsem ji našel ráno. Jen místo žvýkačky teď dělala bublinu z kondomu. Měla na sobě jen titěrné kalhotky.

Zavřel jsem za sebou a rovnou si začal rozepínat košili. Zvedla se a poplácala místo, kde před okamžikem seděla. Unaveně jsem se zhroutil na sedačku, která ještě hřála po kontaktu s jejím skvělým zadkem. Nezdržovala se zbytečnými řečmi nebo – nedej bože – polibky. Prostě si mi klekla mezi nohy, zručně mi rozepnula kalhoty a sklonila hlavu.

„Počkej,“ zarazil jsem ji, znovu vstal a kalhoty raději sundal. Byly součástí toho nemožného kostýmu a nehodlal jsem riskovat další průšvih. Jessica si zatím stáhla vlasy do gumičky. Já tu svou dostal jen o chvíli později.

 

Do hotelu mě Emmett přivezl unaveného, ale v nepatrně lepší náladě. Nechtělo se mi vysvětlovat Jessice, proč ji dnes nemůžu vzít k sobě, ale naštěstí byla vážně přizpůsobivá. Já bych s tím problém neměl, ale se Swanovou by to nejspíš seklo.

Potichu jsem vešel dovnitř. Svítila jen lampa v obývací části a světlo se dralo i z pootevřených dveří koupelny. Zdálo se, že drahá vědkyně spí jako každý normální smrtelník. Dal jsem si dlouhou sprchu a přemýšlel, jestli na ni svůj nápad s odbornou asistencí vybalit hned ráno. Usoudil jsem, že to bude lepší. Udržet ji s Alicí další den by se pravděpodobně nepodařilo. Zkontroloval jsem v zrcadle, jestli mi po dvou dnech bez solária příliš nevybledlo opálení, pak jsem si utáhl župan a zamířil do druhé ložnice. Musel jsem projít přes tu, kterou momentálně okupovala moje bývalka. Nedalo mi to a naklonil jsem se nad postelí. Ve světle, které sem pronikalo mezi špatně otočenými markýzami, jsem z ní zahlédl jen vlasy. Spoustu vlasů. Zakrývaly celý polštář. Překvapilo mě to. Vždycky se snažila předstírat, že vlastně žádné vlasy nemá. Znal jsem ji jen s pevně utaženým copem nebo neupraveným drdolem.

Zaměřil jsem se na zbytek postele. Laptop, spousta papírů, obaly od sušenek a dvě očividně staré, páchnoucí knížky. Vážně je divná. Vzpomněl jsem si na její přednášky o bakteriích na veřejných prostranstvích. A tohle jí nevadí…

Potichu jsem přešel k druhému pokoji, kde mi Alice nechala připravit postel. Padnul jsem do ní a těšil se, až se tenhle šílený den stane minulostí. Po nějaké době převalování mi ale došlo, že je něco špatně. Vstal jsem, přeběhl ke dveřím a potichu je pootevřel. Samota je vážně hnusná věc. Swanová sice není moje fanynka, ale ve spánku ji klidně může suplovat. Chtěl jsem se vrátit do postele. V tu chvíli se z vedlejšího pokoje ozval povzdech a nesrozumitelné mumlání.

Naklonil jsem hlavu ke škvíře. Swanová se se zasténáním zavrtěla. A pak úplně jasně pronesla jediné slovo.
„Edwarde.“

 

 

Graceland

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1 2   »

Silvaren

26)  Silvaren (17.07.2012 13:47)

Oba jsou tak trochu divní,ale moc jim fandím. Alice a Rose s Emmettem mě dostali. Báječně jsem se bavila.

Ajjinka

25)  Ajjinka (07.07.2012 01:26)

Ňuf! Miluju, když ze spaní říká jeho jméno! Edward se s životem vážně nepáře a podle všeho je pořád celkem naivní, však ono ho to časem přejde. Možná
Alice byla skvělá, s Edwardem to taky určitě neměla zrovna lehký. A Emmett, který Rosalii řekl dobrý den!
No jo, Gracee, bavím se přímo královsky!

kytka

24)  kytka (03.07.2012 11:12)

Marcus Volturi jako režisér a přednáška o bakteriích na veřejných prostranstvích a spousta jiných perel. Díky za zvednutí nálady.

Lia

23)  Lia (03.07.2012 01:46)

opravdu chytlavé

Grace

22)  Grace (02.07.2012 15:48)

Tohle je vážně o nervy . Tolik hezkých slov. Píšu a celou dobu si říkám - Tak, teď to poděláš a místo chvály bude sprduňk :p . Přesto nemám sílu napsat vám, ať mi ty komentáře raději nepíšete. Děkuju, jste nej!

Bye

21)  Bye (29.06.2012 22:40)

Tak seznámení s Alicí bylo luxusní
"K mému zděšení ale nezůstala po jejich odchodu na stejné – vnější – straně dveří." :D :D
A Rose jako příliš krásná pokojská, do který se zbláznil nesmělý Emmett? Sem s nima!!!
„A co jí řekl?“
„Dobrý den,“

"a nakonec to Angela, která hraje mou ženu, přehnala, když se snažila vyzvracet oběd." Kam na to chodíš???

Volturiovci tu maj asi nejoriginálnější roli, co jsem kdy četla
A navíc, Krvavě tvá... to je dokonalý :D :D :D

Mno, Jessica se s tím nepáře. Jsem zvědavá, jestli jí někoho přihraješ ;)
A Edward? O toho po poslední scéně strach nemám. Semínko začíná klíčit... Tohle není ta Swanová, co bývala.

Kamci

20)  Kamci (28.06.2012 21:33)

úžasnej relax po nekonečnym a fakt náročnym dni. DÍKY

Janebka

19)  Janebka (28.06.2012 21:30)

Amazonko, jen to ne!!!
Když je tak geniální v tomhle, umíš si představit, co by uděla s takovým NM?!!

Astrid

18)  Astrid (28.06.2012 17:37)

V atletice nebola zrovna preborník...
Marcus je režisér !!!
podaktoré hlášky len tak jemne naložené do opisov ma položili som sa tu rozsypala:D Edwaedov pohlad a Jessica _ odpadláááá soooom !!! Solárium !!! tá predstavaáááááá odpadol som... ... Ach: Edwarde...
Musím ísť spätne na ostatné kapitoly. Dnes mám na tento žáner náladu, asi kuknem aj mimoňa .
Milá Grace, zdá sa mi, že si veľmi talentovaná spisovateľka, s týmto tvojim stylom by si mohla skúsiť napísať aj niečo dramatické. Moc moc dobre som sa bavila na tejto Tvojej poviedke.

17)  jenka (28.06.2012 17:04)

Vlastně jsem na tuhle povídku klikla jen z nudy. A ještě, že jsem to udělala! Zatím jsem od tebe nic nečela, ale píšeš vážně dobře. Líbí se mi tvůj styl a příběh mě okamžitě chytil a hned tak mě už nepustí ;)
Takže se moc těším na pokračování!

16)  martty555 (28.06.2012 16:31)

Janebka

15)  Janebka (28.06.2012 15:00)

Ježkovy zrakany , jasně že je to SPOLEHLIVĚ skvělé!!! ;)

Janebka

14)  Janebka (28.06.2012 11:36)

Grace, lepší začátek dne si neumím ani představit!! Ty ses pro tenhle žánr naprosto narodila!!! Žádné nervydrásající drama u kterého spolehlivě šedivím, ale okouzlující skvost, který mi spolehlivě protáhne koutky směrem k očím a udělá příjemnější den i mému okolí!!!
Bella je suprová zase se pro svět obětující a .... víš, že mi bylo chvíli Edwarda Tonyho docela líto?!! Nejsem si úplně jistá, zda to bylo v okamžiku sundávání kalhot od kostýmu nebo když nazval Bellu bejvalkou, která se snažila předstírat, že žádné vlasy nemá.
Ovšem představa šokované Rosalie s přetékajícím výstřihem v roli pokojské mě už opravdu spolehlivě sesunula k zemi!!! Jsi geniální, viš to, viď??! Skvělé!!! ;)
Děkuji!!!

13)  marcela (28.06.2012 08:43)

Skvělý,příjemný,osvěžující....no prostě prosííííím další.

Clea

12)  Clea (28.06.2012 07:44)

Přiznám se, že ještě v noci jsem tenhle díl přečetla, ale zmohla mě únava a já nedokázala napsat koment Takže to teď napravím
Moc mě pobavilo Bellino pátrání, odkud by mohla znát profesora Cartera a Emmettovo mlčení a Alice jakožto drbna Bellu začínám vyloženě zbožňovat
Jsem hrozně zvědavá, co bude dělat Caius, doufám, že jsi ho nevynechala
díky za další skvělý díl a těším se na ten následující

leelee

11)  leelee (27.06.2012 22:39)

společná minulost, asi ne úplně vydařená to sem zvědavá co z toho bude

Marcelle

10)  Marcelle (27.06.2012 22:19)

Co to je za konec? To se nedělá, todleto Ale je to vážně super

Nosska

9)  Nosska (27.06.2012 21:57)


Co ten konec??? To se dělá, tohleto?!

8)  mary (27.06.2012 21:38)

pokráčko nezklamalo :), ale musím souhlasit s holkama. Useknou to zrovna v tomhle místě je pěkně zákeřné

GinaB

7)  GinaB (27.06.2012 21:33)

Aro agent, Marcus režisér a Caius bude producent..??? Pan Filmová hvězda by potřeboval nakopat pozadí, případně něco jiného... No, jsem zvědavá na tu jejich „spolupráci“. :D :D :D Grace jsi úúúžasná!!! Já chci dalšííííí!

1 2   »

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek