Sekce

Galerie

/gallery/index.jpg

Dá to práci, najít lásku...

„Eróte!“

Afroditin znělý hlas se rozléhal Olympem, následovaný po chvilce řevem Hefaista.

To  se  zase lekl  manželčina ječáku a pustil si kladivo na palec. Snad to nebylo na tu zdravou nohu, obounož by se mu kulhalo špatně, pomyslel si Erós, Afroditin tajemník pro věci milostné,  a rychle schoval svitek s vetknutým nosníkem do tógy. Taková smůla, to jsem ho měl už tak slušně rozpočítaný.  Rychlým pohybem před sebe položil jeden ze studijních časopisů. Afrodita neviděla ráda, když se v pracovní době věnoval svým koníčkům na úkor studia.

Musíme přece sledovat nejnovější trendy! Jako by slyšel její hlas. Ušklíbnul se a náhodně otevřel časopis s nápisem Hustler na přední straně. Zarazil se a přimhouřil oči. Chvíli časopisem otáčel kolem dokola, než pochopil, na co se to vlastně kouká. A na koho… S výkřikem zahodil časopis a rychle si šáhnul na svůj amulet proti uhranutí.

U Dia, kde jsou doby, kdy vrcholem erotiky bylo odhalené rameno a můžům při pohledu na ženský kotník klesaly morální zábrany a stoupal nejen krevní tlak, žbrblal si. Dneska aby bůžek místo peříčka použil slepici i s kurníkem. A někdy i s kohoutem, dodal, když jeho pohled padl na časopis.

„Eróte!“ ozvalo se znova a tentokrát se objevila před jeho pracovním stolem i samotná Afrodita. Z očí ji létaly blesky a byla evidentně vytočená. Skoro stejně, jako když byl vynalezen pás cudnosti. V ruce měla svitek a rázně si s ním pleskala do dlaně. Eros zaostřil, a když viděl, co je na něm napsáno, zděšeně polknul.

Tak tohle bude průser! Přišla na to. A to jsem ho schoval tam, kam se nikdy nedívá. Na její pracovní stůl.

Tohle bude horší než když Amorci, ta hovádka, střilela po Kerberovi a trefili se mu do zadku. Hádes tenkrát řádil, jak pominutý. Kerberos byl totiž jeho miláček, vychoval ho od malého šteňátka, a když byla Persefona u maminky, bral si ho i do postele.

Nebo když Dionýsos měl mejdlo, Bakchantky Amorky opily, oni pak sbalili Furie a vydali se někam k Woodstocku. Tenkrát vlastně někdo přitáhnul i ty holky od konkurence, jak jen se to… jo, sukuby. Ty to ale uměly rozjet, zavzpomínal.

Amorci byli vůbec kapitola sama pro sebe. Sice vypadali roztomile, ale byla to tupá stvořeníčka, která byla schopna utlouci se o sklo, protože zapomínali, že jakožto na nadpřirozené bytosti na ně fyzikální zákony neplatí.

„Tak co mi k tomu řekneš?“ řekla Afrodita tak ledovým tonem, že Erótu div nezamrzly chloupky v nose.

Když se nedočkala odpovědi, povzdechla a rozmotala svitek s nadpisem Edward Cullen.

Jméno – Cullen Edward

Postava – štíhlá

Výška – střední

Barva vlasů – do bronzova

Barva očí –černá, zlatá a někdy i červená

Zvláštní znamení - upír, čtenář myšlenek

Poznávací znamení – neustále zmučený výraz obličeje

 

„To se mu nedivím, když všem okolo vidí do hlavy.“ konstatovala Afrodita.

Fakt by mě zajímalo, jak na to příšla, dumal Erós.

„Určitě by tě zajímalo, jak jsem na to přišla, že ano?“ pronesla s lišáckým úsměvem. „Nezapomínej na to, že vím vše, jsem bohyně!“ dodala povýšeně.

„A taky jsem potkala Artemis.“

No jo, Artemis. Ta stará drbna! Je pravdou, že díky své pracovní náplni, by měla mít o těchto záležitostech docela přehled.

„Kdo na něm dělá?“ zeptala se Afrodita a dozvěděla, že č. 47. Podívala se do záznamů a zamračila se.

„Ale to je starý mazák, ten dělal Julii a taky Tristana, tak jaký může mít problém?“

Erós pokrčil rameny. Opravdu nevěděl, v čem je problém. Prostě se ne a ne trefit. Všude kolem Edwarda bylo tolik lásky, až to hezké nebylo. Jednou se ten Amorek dokonce trefil místo do něho do lva. To byli se školou v Zoo a Edward se celou dobu exkurze v pavilonu šelem mlsně olizoval. Právě tam byla doba krmení. Eros asi nikdy nezapomene na výraz toho beránka, kterému právě došlo, že být séžrán, není ten nejhorší osud, co ho může potkat…

„Jak dlouho to trvá?“ zeptala se.Eros zavřel oči a polkl. A řekl to.

„Cožéééééééééééé?“ řev který následoval, přiměl Hefaista pustit si kladivo i na druhou nohu. Uplivnul si, řekl, že ta nová výheň, co dostal od Dia jako svatební dar, mu za to nestojí a zmizel.

„Pošli mi ho sem!“ zavelela Afrodita a zmizela.

To vypadá na motivační rozhovor, pokýval hlavou Eros a vydal se vyhledat provinilce. Motivační rozhovor většinou spočíval v tom, že dotyčnému Afrodita pohrozila, že pokud nebude podávat lepší výsledky, pověsí si jeho křidélka na stěnu pracovny. Pár už jich tam měla.

Amorek č. 47 měl ztrhaný výraz štvance. Občas mu obličejem proběhl tik a tiše si šeptal, že ten hajzl je děsně rychlej.

Erós tiše naslouchal, co se bude dít. Ale krom jednoho lusknutí neslyšel nic. To bylo zvláštní.

„Tak se na to půjdeme podívat!“ Fuj, to se lekl. Afrodita se mu zjevila hned za zády. Luskla prsty a najednou oba stáli uprostřed učebny biologie v městečku Forks. Nikdo je neviděl a také jen oni mohli sledovat trajektorii zlatého šípu, který se právě zanořil do levé části hrudníku Edwarda Cullena. Tam, kde bývá srdce – ve většině případů. Jeho netlukoucí srdce začalo mdle zářit, jejich práce skončila. Se stoletým zpožděním. Teď záleží jen na něm, zdali se mdlá záře změní v překrásný jas.

Edward nic z toho, co se děje v jeho hrudním koši nevnímal. Do třídy právě vstoupila hnědovlasá dívka a on řešil problém – sežrat či nesežrat.

Erós se obrátil na radostně se tvářící Afroditu.

„Má paní, co jsi s tím amorkem udělala?“

Afrodita se tajuplně usmála a cvrnka ho do nosu.

„Stačilo mu přičarovat brýle.“

Přidat komentář

Autor:

Text:

Komentáře

«   1 2

SarkaS

16)  SarkaS (13.12.2011 23:34)

Kerberos Brýle Děsně rychlej hajzl Híííííí Úžasné Bos

Twilly

15)  Twilly (13.12.2011 23:18)

Ivi a ide jej to aj naživo... fakt :D

Astrid

14)  Astrid (13.12.2011 23:16)

Toto bolo ohromné Ty píšeš tieto veci a radostne si pri tom hopkáš, tak nejako to vnímam, proste nás len rozosmeješ, to je úžasné, že to dokážeš

julie

13)  julie (13.12.2011 23:16)

Něco jsem prošvihla?Že by už vánoce? Tolik dárečků nepamatuju... dlouho.A takové bomby! Bakchantky Amorky opili, oni pak sbalili Furie a vydali se někam k Woodstocku. Tenkrát vlastně někdo přitáhnul i ty holky od konkurence, jak jen se to…..jo, sukuby. Ty to ale uměly rozjet... bečím smíchy

ambra

12)  ambra (13.12.2011 23:08)

Taky si vyzobnu, můžu?
Když byla Persefona u maminky OMG, její příběh je tak smutný a ty to takhle sejmeš
Lev a jehňátko - hííííííííííííí!!! Au!!!!!
Motivační rozhovor??? Je po mně!!!
Děkuju!!!

Bosorka

11)  Bosorka (13.12.2011 22:55)

Jo, Twilluško, překlep tam byl

Twilly

10)  Twilly (13.12.2011 22:53)

Ano Hani, to bylo taky úžasný... mě ale nejvíc dostalo tohle: Amorek č. 47 měl ztrhaný výraz štvance. Občas mu obličej proběhl tik a tiše si šeptal, že ten hajzl je děsně rychlej.:D :D :D :D :D

Bosorka

9)  Bosorka (13.12.2011 22:52)

Holky, vy mě snad rozbrečíte dojetím!

Hanetka

8)  Hanetka (13.12.2011 22:51)

Bye, mě dostal ten vyděšený beránek, který pochopil, že být sežrán nemusí být nejnutněji ten nejhorší osud...

Bye

7)  Bye (13.12.2011 22:49)

Uááááááááááááááááááááááááááááááá, Bosi, řvu smíchy!!!
Kauza Hustler a štěňátko Kerberos mě odrovnaly zvlášť důkladně!

monikola

6)  monikola (13.12.2011 22:43)

Poznávací znamení – neustále zmučený výraz obličeje úžasné...fakt úžasné...milujem grécku mitológiu a v tvojom podaní... :D :D :D

5)  Tery (13.12.2011 22:43)

:D:D:tak tohle bylo luxusní,bože ty co napíšeš vážně stojí za to :D:D:D:d bombáááá

Nosska

4)  Nosska (13.12.2011 22:42)


To se Ti povedlo

Hanetka

3)  Hanetka (13.12.2011 22:37)

Bosorko... Ty jsi ďábel! To je úžasná sranda! Napiš pokračování... Já jsem na ty pohledy z nebes a do nebes vysazená, a tenhle Tvůj Olymp nemá naprosto žádnou chybu!

Bosorka

2)  Bosorka (13.12.2011 22:34)

Zlatu, ty už taky?

Twilly

1)  Twilly (13.12.2011 22:30)

«   1 2

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek