Sekce

Galerie

/gallery/vykřičník.jpg

Pravidla, pravidla a zase ta pravidla...

Změněno: 7. 12. 2012 (Návod k vložení videí z YouTube)

Všichni přispěvatelé by si článek měli přečíst. Jak se říká: Neznalost pravidel neomlouvá.

Jelikož doteď byla pravidla víceméně stanovená volně, rozhodly jsme se sepsat ta nejzákladnější do několika jasných bodů.

PŘIDÁVÁNÍ ČLÁNKU:

Doteď byla pravidla přidávání článků celkem jasná, ale kvůli velkému zájmu a narůstajícímu počtu článků, které se za den vydají, přichází změna.

Každý uživatel může na web vložit jen jeden článek denně.

Toto omezení platí pro všechny a nebere se žádný ohled na více rozepsaných povídek. Pokud tedy máte pět povídek, na kterých pracujete, denně můžete vložit jednu kapitolu jen jedné z nich. Zároveň tímto chceme předejít situacím, kdy vychází 13. před 12. kapitolou.

Další změna je u publikací poezie. Protože máme pravé menu, kde se zobrazují všechny přidané články, nebudou stejně jako drabbly zobrazovány na titulní straně.

MINIMÁLNÍ DÉLKA ČLÁNKU:

 • 500 slov: Prology a Epilogy povídek, jednorázové povídky

V případě jednorázových povídek je 500 slov opravdu jen minimum.

 • 1000 slov: jednotlivé kapitoly povídek

Zveřejňování povídek na titulní straně platí pořád stejné – počáteční a závěrečné kapitoly, jednorázovky a novinky. Pokud se nemůžete rozhodnout a máte v plánu povídku zakončit dvěma různými konci, na titulní straně se zveřejní pouze jeden.

 • Jednorázové povídky mohou být rozděleny maximálně na tři části, z nichž každá musí mít minimálně 2000 slov. Pokud se povídku rozhodnete rozdělovat na více částí, řadí se již do povídek kapitolových.
 • Pro vkládání kapitolových povídek je nově dané omezení přidání maximálně jedné kapitoly za den. A to kvůli tomu, že se poslední dobou víc než často stávalo, že v administraci visely víc než tři kapitoly jedné povídky denně, je tohle jediné řešení, jak předejít pozdějším reklamacím.
 • Pokud chcete vložit dřívější kapitoly již rozepsané povídky, můžeme se domluvit.

Cílem přispívání není zveřejnit svou rozsáhlou tvorbu v co nejkratším časovém intervalu.

Stmívání-FF je web zaměřený jen na fanfiction knižní/filmové předlohy ságy Stmívání, nikoliv na jiné knihy či jakékoliv reálné osoby (herci, zpěváci,…). Ani na Bez Hranic nebudeme zveřejňovat povídky týkající se žijících reálných osob, které nemají možnost vyjádřit souhlas nebo nesouhlas s použitím svých charakterů v povídce.

DRABBLE:

Pokud chcete psát drabble povídky, musíte dodržovat přesný počet slov:

 • Dribble - 50 slov
 • Drabble - 100 slov
 • Double drabble - 200 slov
 • Tripple drabble - 300 slov

Tyto povídky NESMĚJÍ mít JINÝ počet slov, než je tenhle. Pokud najdeme špatný počet slov i u již zveřejněného drabblu, stahujeme ho a posíláme zpátky na opravu. Je lepší si počet slov zkontrolovat jak ve Wordu, tak i přímo při vkládání článku. Pokud se tyto hodnoty budou lišit, je lepší spočítat slova ručně.

Od dnešního dne se drabble povídky NEUMISŤUJÍ na titulní stránku. Posouvá to plnohodnotné povídky níže. V budoucnu, pokud by s tím Wash souhlasil a pokud by to šlo, by se možná pod Aktuální články přidal sloupeček Aktuálních drabblů. Zatím je to však v nedohlednu.

PEREXOVÉ OBRÁZKY:

Každý, který u nás získá práva, si v galerii vytvoří podsložku s vlastním jménem, kam si může nahrát všechny své perexové obrázky, obrázky ke kapitolám či na shrnutí.

 • U nahrávaných souborů používejte podporované formáty (.jpg, .png), nenahrávejte obrázky ve formátu (.jpeg či .bmp)
 • V názvu obrázku nesmí být použito více teček, jen jediná - oddělující vlastní název a formát.

/gallery/perex.jpg

/gallery/perex.bh.jpg X

 • U perexů stále platí omezení výšky: 100px. Pokud si chcete práci ulehčit, při nahrávání obrázku nastavte výšku přímo v administraci.

 • Pozor na užívání zmenšovacího znaku thumbs u takto nahraných obrázků. Může se totiž stát, že systém obrázek nebude moct správně načíst a jeho výška se naopak ještě zvětší.

Ideální tvar tedy zůstává takovýto: /gallery/perex.jpg

VKLÁDÁNÍ VIDEÍ DO ČLÁNKŮ:

Protože YouTube stále dělá nové vychytávky a možnost vkládat videa starým kódem přes HTML už nefunguje, máme tu pro ty z vás, kteří si nyní neví rady s tím, jak do článku vložit video, malý návod. Je to snadné, jednodušší, než bývalo.

1) Najděte si video, které chcete do článku vložit. V liště nahoře si zkopírujte celé URL (odkaz) videa.

2) Přejděte do článku, kam jej chcete vložit, a v liště nástrojů si najděte obrázek "filmu".

3) Když na tento znak kliknete, otevře se Vám tato tabulka (↓), do které jednoduše zkopírujete URL videa. Neměňte jeho typ, vždy nechávejte původní Flash, velikost můžete samozřejmě změnit (největší možná je 600px na šířku (rozměr v prvním políčku), větší rozměry přesahují hranice článku). Pokud chcete mít jen malý obdélníček videa, nezapomeňte se přímo v článku podívat, zda jde přehrát, jakmile totiž přesáhnete danou minimální velikost, přehrávání nebude fungovat.

SCHVALOVÁNÍ SÉRIÍ:

Když si založíte sérii, podle návodu, který najdete zde, musí ji některý z adminů nejdříve schválit, než ji budete moct používat.

Stačí napsat na diskusní fórum název povídky/tedy i série/ a my Vám ji schválíme.

MAZÁNÍ POVÍDEK/UŽIVATELŮ:

Pokud z nějakého důvodu budete mít zájem opustit náš web, stačí poslat žádost na adminský mail (admin(zavináč)stmivani-ff.cz).

 

HODÍCÍ SE ČLÁNKY:

Jak přidat článek?

Jak si vytvořit autorský profil?

Jak si vytvořit vlastní sérii?

Jak správně psát?

PŘIDÁVÁNÍ ČLÁNKU:

Doteď byla pravidla přidávání článků celkem jasná, ale kvůli velkému zájmu a narůstajícímu počtu článků, které se za den vydají, přichází změna.

Každý uživatel může na web vložit jen jeden článek denně. Tímto pravidlem chceme dát větší šanci všem, včetně úplných nováčků, že si jejich článek na titulní stránce pobude delší dobu a ihned nezmizí.

Toto omezení platí pro všechny a nebere se žádný ohled na více rozepsaných povídek. Pokud tedy máte pět povídek, na kterých pracujete, denně můžete vložit jednu kapitolu jen jedné z nich. Zároveň tímto chceme předejít situacím, kdy vychází 13. před 12. kapitolou.

Další změna je u publikací poezie. Dlouho jsme váhali, jak tento problém vyřešit. Nakonec jsme přišli s dočasným řešením. Každý uživatel smí vložit pouze jednu poezii za týden*. Toto pravidlo bude, doufejme, vymazáno s příchodem nového vzhledu.

* Pokud uživatel chce, může vložit několik básní do jednoho článku. V tom mu samozřejmě nikdo nebrání.

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

«   1 2 3

Anna43474

8)  Anna43474 (07.03.2011 19:55)

Hele, a když budu chtít psát třebas, hmm o básníkovi, který v den vydání povídky zemře??? Ne že bych byla morbidní, jen mě to tak napadlo

ambra

7)  ambra (07.03.2011 19:55)

Navrhuji přeformulovat tento odstavec:
Stmívání-FF je web zaměřený jen na knižní fanfiction ságy Stmívání, nikoliv na jiné knihy či jakékoliv reálné osoby (herci, zpěváci,…). To se týká i webu Bez-Hranic. Již rozepsané povídky budou dokončeny, nové nebudeme zveřejňovat.
Protože je aktuálně určen pro mě, tak ho chápu, ale jinak je nelogický.;)

Anna43474

6)  Anna43474 (07.03.2011 19:52)

Já už myslela...

Ree

5)  Ree (07.03.2011 19:50)

Anna: Hned to opravím Týká se to povídek o slavných osobnostech

Anna43474

4)  Anna43474 (07.03.2011 19:48)

Ehm... omlouvám se, asi je to chyba mého chorého rozumu, ale jaksi jsem nepochopila onu výše uvedenou část, kde se píše: "To se týká i webu Bez-Hranic. Již rozepsané povídky budou dokončeny, nové nebudeme zveřejňovat." Napadají mě totiž dvě vysvětlení a já netuším, které z nich je správné; obě jsou navíc celkem děsivá, mohl by mi to tedy někdo objasnit???

Ree

3)  Ree (07.03.2011 19:43)

Bos, příště, slibuju...
Maggie: Děkujeme

2)  maggie (07.03.2011 19:42)

i když nejsem přispěvatelem, jen komentátorem, tak vás musim pochválit za ta pravidla - myslím, že je potřeba, aby byla jasně stanovená. taky jsem moc ráda, že tady nepublikujete úplně každou ---hm.., jak to říct slušně --- nekvalitní věc, ale že děláte předvýběr jen těch hodnotnějších děl.

zkrátka jsem moc ráda za tenhle web a myslím, že to, co děláte, děláte moc dobře!!
takže díky za to

má uctivá poklona

Bosorka

1)  Bosorka (07.03.2011 19:38)

A já to nadšeně rozklikla s lákavou představou vnadných foteček či jiných laskomin A ono toto...;)

«   1 2 3

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek