Sekce

Galerie

/gallery/vykřičník.jpg

Pravidla, pravidla a zase ta pravidla...

Změněno: 7. 12. 2012 (Návod k vložení videí z YouTube)

Všichni přispěvatelé by si článek měli přečíst. Jak se říká: Neznalost pravidel neomlouvá.

Jelikož doteď byla pravidla víceméně stanovená volně, rozhodly jsme se sepsat ta nejzákladnější do několika jasných bodů.

PŘIDÁVÁNÍ ČLÁNKU:

Doteď byla pravidla přidávání článků celkem jasná, ale kvůli velkému zájmu a narůstajícímu počtu článků, které se za den vydají, přichází změna.

Každý uživatel může na web vložit jen jeden článek denně.

Toto omezení platí pro všechny a nebere se žádný ohled na více rozepsaných povídek. Pokud tedy máte pět povídek, na kterých pracujete, denně můžete vložit jednu kapitolu jen jedné z nich. Zároveň tímto chceme předejít situacím, kdy vychází 13. před 12. kapitolou.

Další změna je u publikací poezie. Protože máme pravé menu, kde se zobrazují všechny přidané články, nebudou stejně jako drabbly zobrazovány na titulní straně.

MINIMÁLNÍ DÉLKA ČLÁNKU:

 • 500 slov: Prology a Epilogy povídek, jednorázové povídky

V případě jednorázových povídek je 500 slov opravdu jen minimum.

 • 1000 slov: jednotlivé kapitoly povídek

Zveřejňování povídek na titulní straně platí pořád stejné – počáteční a závěrečné kapitoly, jednorázovky a novinky. Pokud se nemůžete rozhodnout a máte v plánu povídku zakončit dvěma různými konci, na titulní straně se zveřejní pouze jeden.

 • Jednorázové povídky mohou být rozděleny maximálně na tři části, z nichž každá musí mít minimálně 2000 slov. Pokud se povídku rozhodnete rozdělovat na více částí, řadí se již do povídek kapitolových.
 • Pro vkládání kapitolových povídek je nově dané omezení přidání maximálně jedné kapitoly za den. A to kvůli tomu, že se poslední dobou víc než často stávalo, že v administraci visely víc než tři kapitoly jedné povídky denně, je tohle jediné řešení, jak předejít pozdějším reklamacím.
 • Pokud chcete vložit dřívější kapitoly již rozepsané povídky, můžeme se domluvit.

Cílem přispívání není zveřejnit svou rozsáhlou tvorbu v co nejkratším časovém intervalu.

Stmívání-FF je web zaměřený jen na fanfiction knižní/filmové předlohy ságy Stmívání, nikoliv na jiné knihy či jakékoliv reálné osoby (herci, zpěváci,…). Ani na Bez Hranic nebudeme zveřejňovat povídky týkající se žijících reálných osob, které nemají možnost vyjádřit souhlas nebo nesouhlas s použitím svých charakterů v povídce.

DRABBLE:

Pokud chcete psát drabble povídky, musíte dodržovat přesný počet slov:

 • Dribble - 50 slov
 • Drabble - 100 slov
 • Double drabble - 200 slov
 • Tripple drabble - 300 slov

Tyto povídky NESMĚJÍ mít JINÝ počet slov, než je tenhle. Pokud najdeme špatný počet slov i u již zveřejněného drabblu, stahujeme ho a posíláme zpátky na opravu. Je lepší si počet slov zkontrolovat jak ve Wordu, tak i přímo při vkládání článku. Pokud se tyto hodnoty budou lišit, je lepší spočítat slova ručně.

Od dnešního dne se drabble povídky NEUMISŤUJÍ na titulní stránku. Posouvá to plnohodnotné povídky níže. V budoucnu, pokud by s tím Wash souhlasil a pokud by to šlo, by se možná pod Aktuální články přidal sloupeček Aktuálních drabblů. Zatím je to však v nedohlednu.

PEREXOVÉ OBRÁZKY:

Každý, který u nás získá práva, si v galerii vytvoří podsložku s vlastním jménem, kam si může nahrát všechny své perexové obrázky, obrázky ke kapitolám či na shrnutí.

 • U nahrávaných souborů používejte podporované formáty (.jpg, .png), nenahrávejte obrázky ve formátu (.jpeg či .bmp)
 • V názvu obrázku nesmí být použito více teček, jen jediná - oddělující vlastní název a formát.

/gallery/perex.jpg

/gallery/perex.bh.jpg X

 • U perexů stále platí omezení výšky: 100px. Pokud si chcete práci ulehčit, při nahrávání obrázku nastavte výšku přímo v administraci.

 • Pozor na užívání zmenšovacího znaku thumbs u takto nahraných obrázků. Může se totiž stát, že systém obrázek nebude moct správně načíst a jeho výška se naopak ještě zvětší.

Ideální tvar tedy zůstává takovýto: /gallery/perex.jpg

VKLÁDÁNÍ VIDEÍ DO ČLÁNKŮ:

Protože YouTube stále dělá nové vychytávky a možnost vkládat videa starým kódem přes HTML už nefunguje, máme tu pro ty z vás, kteří si nyní neví rady s tím, jak do článku vložit video, malý návod. Je to snadné, jednodušší, než bývalo.

1) Najděte si video, které chcete do článku vložit. V liště nahoře si zkopírujte celé URL (odkaz) videa.

2) Přejděte do článku, kam jej chcete vložit, a v liště nástrojů si najděte obrázek "filmu".

3) Když na tento znak kliknete, otevře se Vám tato tabulka (↓), do které jednoduše zkopírujete URL videa. Neměňte jeho typ, vždy nechávejte původní Flash, velikost můžete samozřejmě změnit (největší možná je 600px na šířku (rozměr v prvním políčku), větší rozměry přesahují hranice článku). Pokud chcete mít jen malý obdélníček videa, nezapomeňte se přímo v článku podívat, zda jde přehrát, jakmile totiž přesáhnete danou minimální velikost, přehrávání nebude fungovat.

SCHVALOVÁNÍ SÉRIÍ:

Když si založíte sérii, podle návodu, který najdete zde, musí ji některý z adminů nejdříve schválit, než ji budete moct používat.

Stačí napsat na diskusní fórum název povídky/tedy i série/ a my Vám ji schválíme.

MAZÁNÍ POVÍDEK/UŽIVATELŮ:

Pokud z nějakého důvodu budete mít zájem opustit náš web, stačí poslat žádost na adminský mail (admin(zavináč)stmivani-ff.cz).

 

HODÍCÍ SE ČLÁNKY:

Jak přidat článek?

Jak si vytvořit autorský profil?

Jak si vytvořit vlastní sérii?

Jak správně psát?

PŘIDÁVÁNÍ ČLÁNKU:

Doteď byla pravidla přidávání článků celkem jasná, ale kvůli velkému zájmu a narůstajícímu počtu článků, které se za den vydají, přichází změna.

Každý uživatel může na web vložit jen jeden článek denně. Tímto pravidlem chceme dát větší šanci všem, včetně úplných nováčků, že si jejich článek na titulní stránce pobude delší dobu a ihned nezmizí.

Toto omezení platí pro všechny a nebere se žádný ohled na více rozepsaných povídek. Pokud tedy máte pět povídek, na kterých pracujete, denně můžete vložit jednu kapitolu jen jedné z nich. Zároveň tímto chceme předejít situacím, kdy vychází 13. před 12. kapitolou.

Další změna je u publikací poezie. Dlouho jsme váhali, jak tento problém vyřešit. Nakonec jsme přišli s dočasným řešením. Každý uživatel smí vložit pouze jednu poezii za týden*. Toto pravidlo bude, doufejme, vymazáno s příchodem nového vzhledu.

* Pokud uživatel chce, může vložit několik básní do jednoho článku. V tom mu samozřejmě nikdo nebrání.

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

«   1 2 3   »

Linfe

28)  Linfe (07.03.2011 21:32)

Veřejně to přiznávám, asi jsem malé dítě a nepochopila jsem to. Pokud je to jako dosud a jde jen o souhlas tak ok, omlouvám se za výkřik do tmy.

Hanetka

27)  Hanetka (07.03.2011 21:29)

Pochybuji, že by měl někdo touhu napsat povídku o mně, ale budiž.. A asi by mi to nevadilo... už jsem se tu v pár povídkách, o kterých se zmínila Linfe, mihla, a nikterak mě to neurazilo. Navíc si myslím, že Pattinsonovi je úplně šumafuk, co o něm kdo napíše na jakémsi webu v zemi, o které pravděpodobně slyšel jen v souvisloti s hokejem, a navíc v řeči, které rozumí asi stejně jako čínštině. Spíš by mu vadilo, kdyby se o něm psalo někde na titulní stránce, že uzavře registrované partnerství a že je to hotová věc. Tyhle bulvární rádoby zaručené zprávy a povídky, to jsou přece dvě úplně odlišné věci. A pokud vezmeme doslova, co jste formulovali v těch pravidlech, pak by ani Dumas nesměl napsat Tři mušketýry, protože co takový Ludvík 13. jak k tomu přijde, že ho vykreslil jako žárlivého pitomce? Taky je to slavná osobnost, ne?

Nebraska

26)  Nebraska (07.03.2011 21:25)

Jsem si téměř jistá, že Hanetka by Ree nedovolila, aby psala o ní a jejích postelových eskapádách ;) Jde o ten souhlas

Linfe

25)  Linfe (07.03.2011 21:23)

Pak nechápu komentář o Hanetčině líbání, pardon.

Ree

24)  Ree (07.03.2011 21:21)

Linfe, jedná se o slavné osobnosti. Pokud ti dotyčná osoba povolí, že v povídce chce být, ať tam klidně je.

Linfe

23)  Linfe (07.03.2011 21:17)

Takže tím chcete říct, že už žádné povídky typu přání k narozeninám pro Neb či něco jako Den splněných přání ode mě? Není to trochu škoda?

Možná bylo lepší nechat to rozhodnutí na vás a nesnažit se to nacpat do nějakých pravidel.

Ree

22)  Ree (07.03.2011 21:15)

Hanetko, takže když napíšu povídku, kde ses líbala támhle s Béďou a minutu na to támhle s Hubertem, nebude ti to vadit? To je přece taky smyšlené. Takže ne, tohle tady vážně zveřejňovat nebudeme.

Hanetka

21)  Hanetka (07.03.2011 20:43)

Tak nějak nechápu, proč by se ff nemohlo psát o hercích... Nevydává se to přece za "zaručené zprávy o jejich životě", ale je jen a pouze fikce, to snad je každému jasné. A je to celkem rozšířený jev... dovolím si ocitovat jednu položku z vámi již dříve uveřejněného článku o kategorizaci ff:
RPS: Real Person slash je slashem, kdy hlavními aktéry jsou skutečné osoby, často herci.
Takže jestli je běžné o hercích psát dokonce slash... proč by nám mělo vadit cokoliv jiného?
Jasně, chápu, jsou to VAŠE pravidla, ale zrovna tohle mi moc logické ani opodstatněné nepřipadá.

ambra

20)  ambra (07.03.2011 20:17)

Ree, fakt jsem se snažila pojmout to jako konstruktivní připomínku. Narážky na ventilování snů to posouvají na tenký led jedovatosti. Takže z téhle debaty raději mizím.

Rosalie7

19)  Rosalie7 (07.03.2011 20:17)

Skvělé, že jsou pravidla
Ale ještě jednou k tomu prodiskutovávanému odstavci - to o Hez-Hranic platí na slavné lidi, ale ne na jiné knížky(jako třeba fan-fic na bratrstvo)? Mě to tak ze smyslu věty zní...
Děkuju
EDIT: než jsem to stihla napsat, musely jste to opravit. Tak nic, přejděte to...

Anna43474

18)  Anna43474 (07.03.2011 20:17)

Bos, ne, jen jsem chtěla alegorovat Jak básníci přicházejí o iluze

Bosorka

17)  Bosorka (07.03.2011 20:14)

Astrid - tak napiš o fiktivním prezidentovi z fiktivní země na východ od ČR....

Bosorka

16)  Bosorka (07.03.2011 20:12)

Ajjinko - takže mé tajné touhy tu nemohu zveřejnit? To bolí...

Ajjinka

15)  Ajjinka (07.03.2011 20:11)

Fajn, ambro, tak mi napiš, co za nelogičnost tam vidíš a my to přepíšeme, nebudu tu ze sebe dělat vola skrz hloupý narážky A ne, není to odstavec pro tebe, ale pro všechny, které by své sny o Robovi hodlaly ventilovat ven
Astrid, to je vážně smolík

ambra

14)  ambra (07.03.2011 20:07)

Astrid

Astrid

13)  Astrid (07.03.2011 20:03)

To je smola. Ja som chcela písať o našom prezidentovi. hmm:(

ambra

12)  ambra (07.03.2011 20:02)

Ree, já to psala, ještě než se to tam objevilo. A ehm... Příběhy o slavných postavách jsou celkem oblíbený literární žánr. Aby nám to zůstalo Bez hranic...;)
A mmch ta formulace je pořád nelogická .

Bosorka

11)  Bosorka (07.03.2011 20:01)

Anno, že ty chceš zabít básníka?!
Ree - dobře, píšu si ;)

Anna43474

10)  Anna43474 (07.03.2011 19:59)

Ach, můj drahý Johne Keatsi, máš smůlu :( Ree ti zatla tipec

Ree

9)  Ree (07.03.2011 19:58)

Ambro, už jsem to řešila po dotazu Anny.
Anni, proto jsem vyměnila "žijící" za "slavné" ;)

«   1 2 3   »

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek