Sekce

Galerie

http://www.stmivani-ff.cz/gallery/OZ.jpg

Bella i Edward si začínají uvědomovat vzájemnou přitažlivost. Rodící se láska v Bellině srdci a temné tajemství zamčené v jejím šuplíku jí však velí, aby se Edwarda stranila. Jde přeci o jeho zdraví, možná i život!!!

2. Nebezpečná přitažlivost

 

Otevřela jsem oči a nechápavě hleděla do povědomé tváře s očima nezvyklé barvy. Už jsem toho měla v životě dost za sebou, takže vliv sedativ na svou mysl jsem bezpečně poznala.

„Isabello?“ řekl a povzbudivě se na mě usmál.

Když se můj pohled zaostřil a já uviděla i jeho bílý plášť, měla jsem jasno.

„Bella,“ zašeptala jsem a přemýšlela, proč se mi tak těžko mluví. Moje ruce automaticky zamířily k obličeji.

„Opatrně, Bello,“ reagoval doktor a zabránil mi v tom. „Máš přeražený nos a v něm tampony. Dali jsme ti léky proti bolesti, ale přesto by ses toho raději neměla dotýkat.“

Lehce jsem se zamračila a lovila v omámeném mozku nějaké vzpomínky.

Škola.

Cibule.

Mikroskop.

Edward.

Auuuuuuu!

„Bude to dobré. Kosti i chrupavky jsme srovnali. Neměla bys mít žádné následky.“

Ztěžka jsem polkla.

„A co Edwardova doha?“

Zatvářil se rozpačitě.

„Zlomený palec. Už jsme ho propustili do domácího ošetřování.“

Zavřela jsem oči a snažila se nevnímat kovovou chuť v ústech a podivné brnění v oblasti nosu.

„Tvůj otec už je na cestě. Odveze tě domů. Zítra se ale zase uvidíme, ty tampony musíme vyměňovat. Předepsal jsem ti nějaké utišující léky, ale obávám se, že to stejně bude dost nepříjemný týden. Leduj si to,“ uzavřel svůj monolog.

 

Krátce po tom, co jsme dorazili domů, začal můj nos přicházet k sobě. Cítila jsem se podobně, jako v tu chvíli, kdy jsem si prohlížela Edwardovu botu zespoda. Táta mě posadil v kuchyni na židli, natočil vodu do sklenice a vedle ní postavil na stůl krabičku s léky od doktora Cullena.

Snažila jsem se být statečná. Táta totiž vypadal, že každou chvíli zkolabuje. Můj pokus o úsměv ale rozhýbal ty nesprávné svaly a mně vytryskly slzy z očí. Vyklepala jsem z krabičky plato prášků a uslzenýma očima studovala příbalový leták. Vymačkala jsem dvě tablety na stůl, pak je strčila do pusy a zapila.

„Půjdu si lehdout,“ oznámila jsem Charliemu a pokusila se postavit.

Hned byl u mě.

„Pomůžu ti. Prosím tě, seď!“

Popadl mě do náručí a nesl do schodů. Usnula jsem dřív, než jsme dorazili do pokoje.

 

♥♥♥♥♥

 

Edward vydržel doma tři dny. Dlouhé neklidné tři dny, které strávil pohroužený do svých myšlenek. Prapodivné události týkající se dcery policejního náčelníka Swana mu nedopřávaly chvilku klidu. Zdravý rozum ho nabádal, aby se od ní držel co nejdál. Kdykoli na ni jen pomyslel, běhal mu mráz po zádech. Něco mu říkalo, že její blízkost by ho mohla stát život. Ale čím dál víc si také uvědomoval neodbytnou sílící touhu ji znovu vidět. Přitahovala ho. Její hluboké tmavohnědé oči, husté dlouhé vlasy i ústa svádějící k polibku. Musel si přiznat, že i v těch hrůzu nahánějících okamžicích, kdy musel čelit její nešikovností, která hraničila až s nadpřirozeným nadáním na katastrofy, jedna jeho část stále toužila se jí dotknout.

Třetího dne už nevydržel mezi čtyřmi stěnami a vyrazil ven. S berlemi a sádrou navlečenou v igelitové tašce to sice nebyl takový relax, jak si původně představoval, ale čerstvý vzduch mu udělal dobře. Byl v dobré kondici, a tak snadno zdolal mírný kopec a vydal se lesní cestou vybíhající od domu jeho rodičů. Asi za půl hodiny zadýchaně usedl na lavičku ukrytou pod hustými větvemi stromů. Tam na něj nepršelo. Poslouchal tiché šumění deště vysoko nad sebou a znovu si vybavoval její tvář a hlas. Pouhá vzpomínka stačila, aby se mu rozbušilo srdce. Něco ho k ní přitahovalo skoro magickou silou.

Stál před zásadním rozhodnutím. Bude riskovat své zdraví a možná i život výměnou za blízkost tajuplné Belly Swanové? Nebo dokáže potlačit všechny ty tep zrychlující pocity a už se k ní nikdy nepřiblíží? Zahleděl se do korun stromů a nastavil tvář drobným kapkám, které občas přeci jen pronikly zeleným příkrovem. Usmál se. Ne, nedokáže se od ní držet dál. Ona za ten risk stojí.

 

♥♥♥♥♥

 

Do mé mysli začalo pronikat podivné nepravidelné klapání. Vždycky tiché buch, následované hlučnějším bum.

„Dechte si ted rábus,“ vyfoukla jsem nevrle a otevřela oči. Uprostřed mého pokoje stál Edward a opíral se o berle. Hned za ním vykukoval táta a vypadal, že si není jistý, jestli ho sem měl pouštět.

„Stád!“ vykřikla jsem a pokusila se zvednout. Všechno se se mnou točilo.

Oba se na mě zmateně podívali.

Zaúpěla jsem a zapískalo mi v nose.

„Stůjte!“ Chytře jsem se vyhnula nosovým souhláskám.

„Ahoj Bello,“ promluvil konečně Edward. „Přišel jsem se jen podívat, jak se máš. Měl jsem o tebe strach. Tolik krve…“

Tvářil se starostlivě a provinile. Zmínka o krvi mi neudělala moc dobře. Na chvíli jsem musela zavřít oči a zhluboka dýchat.

„Tati, prosíb, dech dás,“ řekla jsem tiše.

Marně se snažil rozluštit význam mého huhlání.

„Jdi da chvíli pryč,“ zkusila jsem to znovu.

Pokýval hlavou, upozornil Eda, že by mě neměl příliš unavovat a odešel.

Ozvalo se bouchnutí berlí a pak poskočení zdravé nohy. A znova. To už stál u mé postele. Navzdory intenzivnímu pocitu, že mi během spánku někdo vycpal hlavu slámou a cukání uprostřed obličeje, jsem zaznamenala Edwardovo přiléhavé tričko. Narozdíl ode mě by rovnou mohl zaskočit za hlavního hrdinu romantické telenovely. Já možná tak v Mlčení jehňátek. Můj pohled pak doputoval až k jeho očím. Zase se mi trochu zatočila hlava. Pár vteřin jsem věnovala dýchání a rozboru myšlenek.

„Nezlob se na mě, Bello. Nechtěl jsem ti ublížit. Děsně mě bolela noha… Nečekal jsem, že se ohneš…“

Zavrtěla jsem hlavou.

„To je dobrý, Ede. Debůžeš za to.“ Začínalo mi docházet, že tohle nebude jednoduché. Ten nádherný kluk kvůli mně zchytával jeden úraz za druhým. Pro mě celkem normální věc. Ale pro něj? Začínalo mi na něm záležet.

„Edwarde,“ vyslovila jsem ztěžka. Musela jsem dýchat jen ústy a kvůli tomu mi vysychalo v krku. Nepříjemně to pálilo. „Debůžebe být přátelé. Jseb pro tebe příliš debezpečdá.“

Rychle zamrkal, jak se snažil přeložit, co jsem právě řekla. Pak se zatvářil nesouhlasně.

„Nebyla to tvoje chyba. To by se mohlo stát komukoli.“

„Debohlo, věř bi. Báb s tíb letité zkušedosti. Kdybys byl chytrý, držel by ses ode bně dál.“

Zamračil se.

„Dejme tomu, že opravdu nejsem chytrý. Prozradíš mi, v čem je problém?“

Povzdychla jsem si. Jak mu to mám vysvětlit? Kdyby znal mé tajemství, mohl by ho prozradit lidem ve Forks a nejspíš bych se musela znovu stěhovat. Můj pohled mimoděk zavadil o zásuvku mého psacího stolu, kde byly pod zámkem ukryty dokumenty, které by v případě zveřejnění naprosto zničily mou pověst. Znovu jsem vzdychla. Dříve nebo později stejně budu muset odejít. Vždyť už jim to pomalu začíná být jasné, obzvlášť Edwardovi. Nesnesla bych pomyšlení, že právě on by měl kvůli mně trpět.

„Deříkáb, že dechci být tvoje kabarádka. Říkáb jed, že to dení boudré.“

Pousmál se a pak si s heknutím sedl na kraj mé postele. Ovanula mě velmi příjemná vůně nějakého pánského deodorantu, ale zároveň mi způsobila nové pálení v krku.

„Já to risknu,“ řekl a jeho zelené oči mě zase měly ve své moci. „Ty si možná myslíš, že jsi nebezpečná. Já bych ale řekl, že jsi neobyčejná.“

Opatrně jsem se usmála. Bylo nad moje síly mu to rozmlouvat. V duchu jsem ale učinila rozhodnutí, že udělám všechno pro to, abychom spolu trávili co nejméně času.

 

♥♥♥♥♥

 

Absolvovala jsem týden vyměňování tamponů, týden krvácení spojeného s mým omdléváním. Když mi konečně ty příšerné válečky naposledy vyndaly z nosu a řekli, že už to zvládnu bez nich, málem jsem se rozbrečela úlevou. Edward mi denně volal, protože návštěvy jsem mu pod záminkou únavy rozmluvila. Telefon jsem mu ale nikdy nezvedla. Nesměla jsem náš vztah nijak povzbuzovat ani prohlubovat.

Úkoly a nové zprávy ze školy mi nosívala  Angela, často doprovázená Benem. Ten občas nadhodil, že mě Ed pozdravuje a pak pátravě sledoval mou reakci. Pomalu splaskávající otoky v oblasti nosu mi pomáhaly zamaskovat rozrušení.

 

♥♥♥♥♥

 

Dva týdny od střetnutí s  laboratorním mikroskopem Edward na parkovišti před školou konečně zahlédl přijíždět červený Chevrolet. Rozbušilo se mu srdce a usmál se. Sám právě vystoupil z auta a vyndával z kufru berle. Bella zaparkovala kousek od vchodu do školy, tedy asi dvacet metrů od místa, kde stál Edward. Vydal se za ní.

Vystoupila, hodila si na záda batoh a vydala se ke škole. Zrychlil, ale už mu bylo jasné, že díky svému hendikepu ji nemůže dostihnout. Ke své veliké radosti ji ale zahlédl za prosklenými dveřmi kanceláře. Právě se o něčem dohadovala s paní Copeovou. Opřel se ramenem do dveří a namáhavě se protáhl dovnitř.

„Musí být nějaká možnost. Jeden student navíc přece nemůže vadit,“ říkala právě Bella a její hlas zněl rozhořčeně.

„Je mi líto slečno Swanová, ale škola není holubník. Nemůžete si biologii přehazovat na jiný den v polovině školního roku,“ trvala nekompromisně na svém sekretářka.

Bella si povzdychla.

„A co výměna za jiný předmět?“ zkusila to ještě.

Paní Copeová jen zavrtěla hlavou. Malou místností se ozvalo tiché „buch - bum“ „buch – bum“.

 

♥♥♥♥♥

 

Ten zvuk jsem bezpečně poznala. Pomalu jsem se ohlédla, červená až po kořínky vlasů, přistižená při činu. Mé oči se střetly se smutným pohledem Edwarda Masena. Určitě všechno slyšel. Cítila jsem, jak mě začínají pálit oči, bála jsem se, že se rozbrečím. Nejraději bych ho objala a omluvila se mu. Toužila jsem zase vidět jeho úsměv.

Jenže – nemohla jsem. Nesměla.

Otočila jsem se zpět k pultíku sekretářky a poděkovala jí za snahu. Pak jsem se sklopenýma očima tiše minula Edwarda a mířila ke dveřím. Cítila jsem, že se na mě dívá.

Míjela jsem ho a neodpustila si nenápadný nádech. Vůně jeho vody po holení mi rozbušila srdce. Na moment jsem slastně zavřela oči.

A vzápětí škobrtla a slyšela vyděšené vyjeknutí paní Copeové a hlasité žuchnutí následované Edwardovým zasténáním.

Podkopla jsem mu berli.

 


Povídky od Karolky

předchozí kapitoladalší kapitola

Přidat komentář

Autor:

Text:

Komentáře

«   1 2 3   »

Rosalie7

22)  Rosalie7 (18.07.2010 01:08)

Uuuf, tak jo, dejte mi jen chvilku, ať se seberu...

Dobrá, vezmeme to hezky od začátku - popravdě mě rozsekal už ten perex!:D O život jde vždycky, jen tady je to nějak často... jestli ono to nebude nějakým společným jmenovatelem:D

A doktor s nezvyklou barvou očí? Ach, můj zlatý Carlisle, že on je nám upířátko? No není to úžasný? A Bella mu zaručí doživotní příjem dvou pacientů... Jo a ty tampony mi připoměly Prahu, takže jsem byla zase chvilku mimo, ale to se spraví...:D :D :D

Charlie se zdá být fajn, je opravdu starostlivý a docela jsem se bavila, když později nemohl rozluštit Belliny rozkazy

A ten Edward! Je slaďoučký, jak se dobelhal na tu lavičku(docela vtipná představa) a přemýšlel o Belle jako o tajemné dívce, jako normální Bella o upírech v knize... Jen mi vysvětli, jak mohl dojít k takovému závěru?! Vždyt už byl delší dobu po tom otřesu mozku, tak co se mu stalo? Takhle zvráceně riskovat život... a ještě na osvěžujícím deštíku Choose survival!!!

A pak to přišlo... nejlepší část kapči, naprosto jsi obrátila koncepci klasického Stmívání! A ta jají mluva?! Smrtelná kombinace, protože ´Debůžebe být přátelé. Jseb pro tebe příliš debezpečdá´ tě naprosto rozseká, at už jsi kdokoli! Jsi géééniusááální, víš to?

Ale ty ne s tím přestat, ty ji ještě necháš zajít do kanceláře, aby to bylo kompletně postavené na hlavu

Už jsem ti určitě říkala, jak moc tě miluju, že?

Jen ten šuplík plný záhad mě trochu děsí, protože v tomhle příběhu nemám tucha, jestli to myslíš s trochou nadsázky, nebo je Bella opravdu nějak tajemná...

Prosím, prozrad mi to, jsem hrozně zvědavej člověk! Do tak, dedech se přeblouvat;) Třeba v... příští kapitolce? Aspon malou nápovědu! Já ted neusnu...

Zatím ahoj, doufám, že bude dneska další dílek

krista81

21)  krista81 (18.07.2010 00:40)

zase parádní kapitolka - chudák Edward takhle ho masakrovat , ale snad se to zlepší a z těch podkopnutých berlí nebude další zranění
A copak má Bella v zamčeném šuplíku??
Snad to Edward vypátrá brzo, bo jsem zvědavá
Těším se na další kapitolku

Karolka

20)  Karolka (17.07.2010 22:13)

Jste skvělé, děkuju. Dobře víte, že takové komentáře jsou tím nejlepším palivem, které dokáže rozchodit i sebelínější rachotinu... ehm...
Nebraska: Vystavené exponáty prohlížet pouze očima.
sfinga: Jestli přežije? To je otázka do pranice...
Bosorka: Minimálně jeden už se tam dvakrát mihnul. B)
Lenka, Lenka16: Děkuju, jsem ráda, že se líbila.
MaiQa: Poletování ti závidím. Bacha na pana Majera.
Evelyn: Děkuju. Však on nám to Eda odhalí. ;)
Dennniii: Sice maloučko, ale přihořívá.
Lioness: Berou. Ale některé věci nelze vážně nebrat. Například tykové, které jsou zamčené v malém šuplíku...
Hanetka: Stejné pocity mám při psaní.
Ajjinka: Myslím, že je... Ale nejspíš mu brzy dost zvednou pojistné.:D
Iwka: Jáj, chůdě. Taky jsem měla párkrát v životě taková období. Děsný... To aby člověk pořád chodil v helmě a chráničích. Děkuju.
ambra: Děkuju. Prošla jsem. Jupí!!!
Teenka: Jj, máš pravdu zlepšuje se!
belko: Zkoušela, jasně že jo. Ale ne všechny věci, které se jim dějí jsem byla ochotná kvůli hodnověrnosti zkoušet na sobě...
plyshovymedvidek: Znáš mě dobře. ;)
eMuska, Lipi4: Děkuju!
Radussska: Dívka, svobodná, sedmnáct let. Dcera Charlieho Swana, studentka na forkské střední. Milá, ale lehce nekoordinovaná dívka lapená v osidlech smůly. Majitelka zamčeného šuplíku.

Radussska

19)  Radussska (17.07.2010 21:49)

Karolko páni a co je vlastně zač Bella?:p Docela jsem se nasmála jsi génius

Lipi4

18)  Lipi4 (17.07.2010 21:22)

Karolko,ty jsi úžasná, geniální a skvělá. Naprosto skvělý příběh ....už se nemůžu dočkat dalších nehod:D :D

eMuska

17)  eMuska (17.07.2010 21:17)

perfektné... také twilight naopak v ľudskej podobe. Bolo úplne úžasné, keď Edwadovi došlo, že bez nej byť nemôže...

plyshovymedvidek

16)  plyshovymedvidek (17.07.2010 21:14)

jejda chudák Ed už v tom je určo až po uši a Bella ho odmítá :-(
(ale jak znám Kájušku nedopadne to jinak než happy endem) a jestli ne máte mě na svědomí mladá paní

15)  belko (17.07.2010 21:14)

Karolko,přeříkávala sis ty Belliny repliky s tvým vlastním ucpaným nosem? Jsou naprosto hodnověrné
Děsím se, co těm dvěma ještě vymyslíš za bolístky
Prosím další!

14)   (17.07.2010 19:30)

Po přečtení první kapitolky jsem se (jako spousta dalších komentujících) bála, že se Edward s Bellou nejpozděj kolem páté kapitoly navzájem pozabíjí. A ejhle, druhá kapitolka je optimističtější, Edwardovi je ublíženo až na jejím konci :D. Snad Edí tu podkopnutou berli nebude brát moc osobně..Je to nezvyk, uvědomovat si pořád, že je teď takové křehké zboží :)

ambra

13)  ambra (17.07.2010 19:11)

Bóžínku, vono se nám to zamilovalo!:D :D :D Díky, Edíku, že do toho statečně jdeš. Já bych si nechala pršet na obličej při rozhodování trochu déle:D .
Nápad s prohozením je geniální. Moment - mrknu na autorku - aha! No tak to už mě nic nepřekvapuje!:D
Karolko, úžasně svižné čtení, napsat, že to má šťávu není dostatečné, je to přímo koupel v nektaru báječných slov! Směs romantiky a vtipu! Áááááááááááááááááááááááách!!!!!!!!!!!!!§

Iwka

12)  Iwka (17.07.2010 19:05)

Úplně Bellu, chudáka, chápu. Mám stejný problém. Díkybohu, ne v takové míře. Ale vážne se přerazím i na rovině. Vždycky veazím do zdi, nebo se o ni alespoň bolestivě odřu, přestože jsou dveře dvoukřídlové. Vždycky se mi mikina zahákne o kliku od dveří, vždycky zakopnu, i když si dvě setiny předtím přečtu ceduli "Pozor, schod", vždycky zakopnu o jedinou překážku co je v cestě...
Máme to my smolaři těžké, vážně

Ale tvoje povídka je úžasná. Je to zvláštní, vždy nevím jestli se mám vlastně smát nebo brečet. A bylo mi Eda vážně líto, ale to Bells taky, už kvůli té nešikovnosti... Uvidíme, jaký jim osud - Eh, pardon, Karolka - přichystá konec

Ajjinka

11)  Ajjinka (17.07.2010 19:03)

Chudák Edward Doufam, že je pojištěnej, protože s touhle Bellou ho asi zdravé dny plné pohody nečekají

Hanetka

10)  Hanetka (17.07.2010 19:03)

Karolko, začínám se vážně obávat o život obou protagonistů a zároveň o mé duševní zdraví. Začínám trpět rozdvojením osobnosti. Jedna moje část se nezřízeně chechtá a druhá se dojímá a áchá. Jak tohle dostanu do souladu...

Lioness

9)  Lioness (17.07.2010 19:02)

Tyhle částečně prohozené role se mi líbí. Edwardovi určitě ne. Škodolibý úsměv.
"... do povědomé tváře s očima nezvyklé barvy." Bledý doktor - Carlisle. Upír? A co jeho rodina? Co zbytek původních Cullenů?
Charlie je roztomilý, očividně se stará a Bella to rozhodně potřebuje... stejně často jako lékařskou pomoc. :D
Neberou to ti dva moc vážně? Ale Ed určitě vážný zájem má. A co Bella provedla tak hrozdného? Způsobila snad něčí smrt?

Dennniii

8)  Dennniii (17.07.2010 18:58)

Kalamity Bella, jinak se to nedá nazvat, chudáček Eddi, přežije to vůbec??? Bella je prostě číslo, s ní bych se teda nechtěla potkat. Jaký pak bude mít Ed asi zranění, to už máme otřes mozku a zlomený palec. Nejvíc mě dostala představa našeho dokonalého Edwarda jak pajdá o berlích a Bellino úžasný špatný vyslovování, fakt nádhera, strašně se těším na další. A copak je to asi za dokumenty o Belle, že by všechny její "nehody"????? Nechám se překvapit.

7)  Lenka16 (17.07.2010 18:55)

Vtipné..velmi.:) mám ráda tuhle povídku.

Evelyn

6)  Evelyn (17.07.2010 18:54)

Zajímavě převrácené role v Neměli bychom být přátelé
Docela mě zajímá, co je Bella zač a co má za tajemství

MaiQa

5)  MaiQa (17.07.2010 18:50)

No doufám, že mu Bella nezlomila tu druhou nohu, nebo tu stejné znovu. To bych nevydejchala ani já. Vím jaký je to, mít zlomenou nohu. Bohužél. :p :p :p :p Nezávidím mu. No a Bells ten nos taky ne. Dokážu si přesně představit jak na tom byla s tou bolestí. :) :) Když jsem tady jak sup lítala a čekala na tuhle kapitolu, dala jsem si rande se skříní. Nikomu nedoporučuji. Tak já jdu zase vzlítnout a čekat. Být supem je to nejlepší, co mě kdy potkalo. Ale v úžasnosti na tvou povídku to nemá. No nic já letím. (Ale vážně)

Lenka

4)  Lenka (17.07.2010 18:49)

Karolko skvělý.
Bella je jako neřízená střela. Eda by měl absolvovat nějaký kurz pro přežití.
Úžasná kapitola.

Bosorka

3)  Bosorka (17.07.2010 18:39)

Ha tak budou tam upíři nebo ne?
Chudák Edík....

«   1 2 3   »

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek