Sekce

Galerie

/gallery/Venome.jpg

Co by Dizzy neudělal... pro Happy.

23. KAPITOLA (Dizzy)

 

Vlítla mi přímo do náruče, div mě neporazila, a jejím tělem škubaly vzlyky. Křečovitě mě sevřela kolem krku a hlavu si položila na mé rameno. „O- oni to ne- nedo-ho-kázali…“ Sotva to ze sebe dovedla vymáčknout. Když jsem pochopil, co tím chce říct, draplo po mně něco jako mrazivá ruka – nejspíš to samý, co drželo v pařátech i ji a co ji nutilo plakat.

Pevně jsem omotal ruce kolem jejích zad. „Happy… drobečku… neplakej…“ V tuhle chvíli pro mě byly její slzy důležitější, než cokoli, co se dělo v Paláci. Prozatím jsem pochopil, že Edward s Bellou tam budou trčet dál – a jako důsledek toho se Happy opět, po několika dnech zkřížených prstů, proměnila v uzlíček nervů.

„Alice to viděla… Vrátila se-he z lesa, kde s Jaspere-hem, Emmettem a Carlislem mapo-ho-vali případnou čistou cestu domů… A byla zdrcená! Zůsta-he, zůstanou ta-ham…“ Hrdlo se jí svíralo nefalšovaným hořkým zklamáním a stále vzlykala. Tolik doufala.

„Nezůstanou,“ odpověděl jsem automaticky a znělo to jako konstatování. Sám jsem se toho lek´a ji to donutilo zvednout hlavu z mého ramene a podívat se na mě svýma zuboženýma očima.

„Jak to víš?“ ptala se zoufale pátrajíc po jakékoliv naději.

„Ech…“ zarazil jsem se, „nevím… Prostě to jen vím,“ poněkud nervózně jsem si pomyslel, že se mi zase daří se prvotřídně vyjadřovat.

Propukla v další vlnu pláče. „Nemůžeš to vědět… Tolik jsem doufala, že už budou doma a budeme bojovat společně… a... e-héééé“ nedokázala větu dokončit, její závěr se opět proměnil v jeden dlouhý vzlyk.

Třásla se a chvěla a já bych udělal cokoliv, abych to zastavil. Vzal jsem ji do náruče a odnesl ji ze zahrady do domu. Stejně začínalo zrovna pršet. Dával jsem si fakt dobrýho bacha, abych na tý zrádný mokrý trávě neuklouznul.

V jejím pokoji jsem se i s ní v náruči posadil do velkého křesla a upravil si ji na klíně tak, aby jí bylo pohodlně. Přitiskla si hlavu na kousek mé nahé kůže vyčnívající zpod košile, jako by se tam někde chtěla schovat. Prameny jejích vlasů se rozprostřely na mé košili. Hladil jsem ji a čekal, až se jí bude chtít mluvit. Plakala a plakala a doufal jsem, že ticho a má náruč ji trochu ukonejší.

„Já už to takhle nevydržím, už ne!“ řekla a zaryla mi nehty do kůže na ruce. Pohladil jsem ji a vtisknul pusu do vlasů.

„Co bude teď? Existuje vůbec cesta ven? Nemělo se to nikdy stát! Co s nimi bude…!“ hořekovala.

„Dostanou se ven jinak,“ zopakoval jsem ve smyslu vytrvale jasného pocitu, který jsem měl.

Šťouchla do mě silou ptáčete: „To tvoje skálopevný přesvědčení jim ale vůbec nepomůže-he.“

Ale tobě jo… pomyslel jsem si a nehodlal jsem zrovna teď analyzovat, jestli si to fakt myslím. Nejspíš ale jo.

„Co když se pleteš?“

„Happy, je absurdní, aby tam zůstali. Nezůstanou tam zkrátka. Tak to nebude.“

Zhluboka se nadechla a vydechla, vyčerpaná. Nejspíš neměla sílu mě přesvědčovat. Trvalo ale ještě chvíli, než se uklidnila a na její tváři zůstal jen zoufale smutný výraz. Rozhlížel jsem se zatím po jejím neutěšeném pokoji, který zůstal od návštěvy venirů zabydlený jen napůl. Navíc pach desinfekce odsud stále ještě úplně nezmizel. Samozřejmě, přemlouvali jsme ji, aby šla do jiného pokoje poté, co se to stalo, ale tvrdohlavě odmítala. Prý se tak alespoň její pach překryje. A stejně tak odmítala vybalit si věci. Tak nějak napůl nejspíš pořád čekala, že sem zase přijdou. Nedivil jsem se jejímu stavu. Takhle se žít nedá. Jako by byla na útěku.

„Musíme s tím něco udělat,“ prohlásil jsem nahlas.

„Tebe snad napadá co?“ zeptala se bezvýrazně.

„Celkem i jo.“

Natočila na mě oči. „O čem to zase mluvíš, Dizzy…“ zněla unaveně.

„O tom, že máš taky právo žít. Hele… každý tu bojujeme po svým. A ten tvůj boj není o nic menší, než ten jejich. Měla bys přestat postávat v koutě a jen sledovat, jak se vede ostatním. Nebo tě to tvoje dobrý srdce utrápí. A já už toho mám dost.“ Vzal jsem ji a posadil si ji obkročmo na svoje kolena, abych jí viděl do obličeje.

„Dizzy…“ zavrtěla hlavou… „Co to zase plácáš.“

„Nebudeš se cítit líp, dokud pro to něco neuděláš.“

„Ale já se přece nechci cítit líp, nechci pro to nic dělat. Chci jen, aby…“

„A v tom to právě je!“ skočil jsem jí do řeči. „Vím, jak je to těžký, ale všichni potřebujeme, abys byla silná. Dokonce i Edward s Bellou, fakt! Musíš myslet taky trochu na sebe. Jaký barvy máš ráda?“

„Cože?“

„No? Tak jaký?“

„Žlutou, oranžovou…“

Jak jinak, usmál jsem se v duchu. Zkrátka sluníčko. „Tak fajn. Jedem.“

„Nikam nejedu.“

Vzal jsem ji podpaždí a postavil ji na zem, zatímco jsem sám vstal. Vzal jsem ji za ruku a zamířil ke dveřím. Čekal jsem, jak zareaguje. Bylo docela možný, že se mnou zamete. Síly a obratnosti na to měla až až.

Nezametla. „Tak mi aspoň řekni kam…“ hlesla rezignovaně.

Usmál jsem se. Jo! „Jedeme koupit barvy. Změníme ti pokoj, abys věděla, že… no prostě, že je to tu tvoje místo. A Esmé nám pomůže. Taky potřebuje vystrčit nos.“

 

- - -

 

„Hej! Nemyslíš, že na ty štafle polezeš?“ ptala se mě Happy vážně, když viděla, že mám nakročeno na jejich první příčku.

„No… ech, myslel jsem…, že jo?“ odpověděl jsem mírně znejistěle.

Zatvářila se záhadně. „Když už sis to vymyslel, tak si to taky udělej,“ zamračila se a chvíli mi připadala jako malá holka, co se zlobí.

A jej. Bylo mi jasný, že to nejspíš nedopadne, asi to mělo být varování, ale stejně jsem na ty štafle vylezl a začal nahoře máchat štětkou s barvou. Takový pokrok lidstvo už udělalo, ale nikdo pořád nevymyslel nic lepšího než obyčejnou štětku na malování.

Zatím to šlo. Lidskou rychlostí - tak vopatrnej jsem byl. Samozřejmě mě ale brzo přestalo bavit se s tím tak mazat, a tak jsem zrychlil, začal jsem si pískat (nebo tak něco) a přemýšlel jsem, jestli mám zkusit chodit na štaflích.

Na Happy jsem se raději moc nedíval, aby si nemyslela, ale stejně jsem k ní pohledem občas zalétl. A zachytil jsem zpropadeně záludný výraz. Jako by tutlala smích. No sláva! Bylo mi šumák, jestli se baví na můj účet. Bylo to něco jiného, než ty její neustálý chmury. Čili bod pro mě.

„Asi se ptám zbytečně,“ ozvala se najednou, když se mi podařilo vyrobit jeden parádní cákanec na okno… „, ale neviděl jsi nic, že ne? Ani dneska?“

„Ne…“  Tohle byla jedna z věcí, který motaly hlavu nám všem. Ta moje jedna zpropadená vize na hřišti. Už jsem z toho blbnul a měl jsem za to, že se to snad ani nestalo. Dneska na nákupu s Esmé a Happy se našlo pár příležitosti, kdy bych mohl něco vidět. Dotknul jsem se prodavačky. A dotknul jsem se skladníka, který nám barvy předával. Ale nic. Jako vždycky nic.

„Víš…“ řekla a podívala se na mě zezdola nahoru, zatímco malým štětečkem obmalovávala rám okna. „Já si to ověřila.“

„Co?“ nechápal jsem teď pro změnu já.

„Tu tvoji vizi. Ten kluk z hříště…“ řekla, vstala, postavila se až k mým štaflím a dokončila: „…už nežije. Srazilo ho auto.“

Otočil jsem se prudce na ni, jelikož mi stála za zády a moje podrážka se v tu ránu ocitla v její dlani, když se mi při tom pohybu sesmekla noha z příčky.

„Ehm… díky,“ řekl jsem a než jsem mohl pokračovat, posunul jsem chodidlo tam, kde mělo být. „Proboha, Happy, vážně? Jak to víš?“

„Našla jsem jeho rodinu. A stačilo ji nějakou dobu sledovat. Bohužel… se stalo přesně to, co jsi viděl.“

Vrazil jsem štětku do kýblu, až to cáklo. „Ty bláho…“ Kroutil jsem hlavou. Teď to dávalo ještě menší smysl. Že by to totiž byla jenom nějaká halucinace se tím vylučovalo. „Takže na tom něco vážně je.“

Píchla do mě pohled a přikyvovala. „Nepochybně je to dar. Zatím dost záhadný, ale přece.“

 

- - -

 

„Hele, no to je bomba,“ pochválil si Emmett, když viděl nové béžovo-žluté vzezření Happyina pokoje, v němž se podle návrhu zdejší bytové architektky sem tam objevovaly oranžové skvrny či tak něco. Podle mě to tam vypadalo o dost líp, vážně. A nejlepší bylo, že něco se stalo i s Happy. Když dle Esméiných instrukcí věšela závěs vedle okna, usmála se. Úsměv jí sice z tváře zase zmizel, ale za chvíli se tam objevil zase. Za tím smutkem se zkrátka objevilo něco dalšího.

Uvědomil jsem si, že zasněně zírám na Happy, zatímco Emmett netrpělivě zírá na mě. Otočil jsem se k němu. „Tak jdem?“

„A na co myslíš, že tu čekám?“

„Jen se utvrzuju v tom, že tě ty medvědi po takový době pořád ještě lákají…“

„Hehe,“ blýskl na mě svými dokonalými zuby, „zvlášť, když to můžu někomu předvést. Těším se, jak zbaběle utečeš, či co to vlastně předvádíš namísto běhu…“

Happy po Emmettovi střelila pohledem. Pochopil jsem to tak, že se na její vkus v tak vážné době příliš nevázaně baví.

Emmett na to pohotově zareagoval. „Ale Happy s námi nepůjde, že ne?“ Otázka byla směřována na mě, ale Happy vstala a postavila se přímo naproti Emmettovi s rukama v bok. V tu chvíli opravdu nevypadala o dvě hlavy menší, než on. „Ne, Emme, nejdu. Něco hodně blízkého medvědu dokážu přeprat každý den a dokonale mi to stačí.“

„No, ehe, právě,“ zaskuhral Emmett. „Nerad bych zase skončil na lopatkách.“ Potom se rychle otočil na mě. „Pojď už radši.“

Objal jsem Happy a vtisknul jí polibek za ucho. „Než se vrátím, ať to tu máš krásný. Možná bych tu mohl dneska spát, ne?“ zeptal jsem se na odchodu a Happy upadla do rozpaků. „Jděte už,“ plácla mě utěrkou, kterou zrovna držela v ruce.

Když jsem sahal na kliku ode dveří z pokoje, ještě hlesla. „Za dveřmi je kýbl.“ Jasně, naše rutina. Obcházel jsem ho téměř po špičkách, kdo ví, co viděla, že bych byl schopný s ním provést.

 

- - -

 

Vlítli jsme do lesa a netrvalo dlouho a Emmett opravdu našel medvědovu stopu i pach. A opět netrvalo dlouho a stáli jsme tomu zvířeti tváří v tvář. Vypadalo to děsně, když medvěd hrábl po Emmettovi prackou plnou drápů, zaskřípělo to a Emmett se zachechtal uprostřed vrčení. Vážně mi toho zvířete bylo líto – nechápal jsem, co na tom Emmett má. Vypadalo to, že ho to baví.

Chvíli spolu tančili něco jako zvířecí milostný tanec, ale to se ho jen Emmett snažil dostat trochu do varu. Jeden obíhal druhého a zároveň se měřili pohledem. Chvíli jsem to pozoroval, ale čím déle jsem to vystrašené zvíře, které si bezmocně snažilo zachránit krk, viděl, tím hůř jsem to snášel. Nakonec mi došly nervy. Skočil jsem po něm (tedy po medvědovi, ne po Emmettovi, i když to málem taky) a srazil ho k zemi.

Než jsem ale stihl udělat cokoliv dalšího, objevila se kolem mě duha. A v ní… obraz Emmetta, jak saje na tomhle místě z toho zvířete krev. Fascinovaně jsem ucukl a jakmile mé ruce opustily medvědovu srst, vize zmizela. Bleskurychle mě ale vystřídal Emmett, který přitiskl zvíře, které, když jsem jej pustil, ucítilo svou šanci a začalo se zvedat, zpět k zemi.

Podíval se na mě a zamračil se: „Co to vyvádíš? Zkazíš všechnu legraci…“

Neodpověděl jsem a znovu jsem zabořil ruce do jeho chlupů. A znovu to tu bylo. Emmett, medvěd, jeho smrt a duhové barvy.

„Dizzy, ty jsi tedy případ. Takhle podle tebe vypadá lovec?“ zaskuhral Emmett. „Zíráš na něj jako tele na nový vrata.“

„No já…“ sejmul jsem dlaň z medvědova kožichu… „asi nebudu.“

„Cože? To myslíš vážně?“ Málem mu vypadly oči z důlků.

„Já, ehm… asi radši srnky… a lišky… a jezevce…“

Emmett zavrtěl hlavou… „To se mi snad jenom zdá…“

„Mám dojem…“ huhlal jsem a pomalu jsem se sbíral ze země… že jsem tady někde cítil rysa… Zkusím ho chytit, jo?“ Pomalu jsem couval od medvěda, kterého Emmett ocelovou silou špendlil k zemi a který jen bezmocně mával prackami a vrčel.

V tu chvíli jsem se svým pozadím ocitl v polštářku z mechu. Jasně, kořen. Když couvám, tak ho nemůžu vidět, to dá rozum. Zvedl jsem se, otočil a utekl z toho místa.

Rozhodně jsem ale nehodlal hledat rysa. Běžel jsem rovnou za Happy.

 

- - -

 

Carlisle přecházel po své pracovně, zatímco já a Happy jsme seděli na jeho gauči. „Takže… báječné! V tuhle chvíli bych se tedy klonil k hypotéze, že opravdu dokážeš vidět něčí smrt. Proč ale jen u toho kluka a u medvěda? Dotknul ses od té doby několika lidí a nic jsi neviděl. A co zvířata, která lovíš sám?“

„Řekl bych, že na lovu je smrt těch zvířat téměř okamžitá. Nehledě na to, že jsem jaksi navíc… zaneprázdněn něčím jiným,“ dovolil jsem si podotknout.

„Měla bych takový nápad…“ ozvala se Happy a oba jsme se na ni otočili. Podívala se z Carlislea na mě a zpět. „Co když Dizzy dokáže vidět jen smrt, která je blízko?“

„Hm, hm…“ zamručel Carlisle a hladil se po bradě. „Tak by se to dalo vysvětlit. I když by tu jistě byly i jiné možnosti. Třeba, třeba…. No zrovna mě nic nenapadá. Potřebovali bychom více smrtí…“ Carlisleovy myšlenkové pochody ho zjevně uchvátily, Happy po něm ale střelila pohledem. „Promiň, Happy,“ vzpamatoval se, „tak jsem to nemyslel. Chtěl jsem říct vizí.“

Poposedla si. „Ach jo. No jo, rozumím tomu.“

„Takhle nevíme, jestli se Dizzyho nadání týká všech lidí a všech zvířat… nebo jestli se týká i nás upírů – ačkoliv jsem rozhodně klidnější, když Dizzy při doteku kohokoliv z nás nic nevidí. Je to svým způsobem uklidňující, že ano. Zkrátka – ještě nedozrál čas, abychom tomu rozuměli, Dizzyho dar je hádanka.“

„Proč mě nepřekvapuje, že to má zrovna co dělat se smrtí,“ ušklíbl jsem se. „Co jiného bych od sebe mohl čekat, že jo.“

V tu chvíli se rozlétly dveře pracovny a v nich stanula Alice. „Tady jste…!“ Měla oči navrch hlavy a v ruce svírala kus papíru. „Ještě jsem to neviděla, ale mám tu dopis od Edwarda,“ její hlas zněl jako odbíjení kostelních zvonů. „Ten - bídák Venome - sem - hodlá - zase - vtrhnout.“

„Kdy?“ zeptal se okamžitě Carlisle.

„Až se rozhodne, uvidím to. Ale brzy. Podle Edwarda toho má plnou hlavu! Rozhodl se řešit svoje záležitosti… Nejspíš si potřebuje trochu spravit sebevědomí po té bitvě s nomády…“ ušklíbla se.

„Tak to si u nás nejspíš nespraví,“ pobaveně jsem se usmál. Všichni se na mě otočili a upřeli na mě tázavé pohledy. „No co? Happy mu nedám, ani kdyby se rozkrájel. Schováme se přece, podzemí neobjeví a odtáhne s prázdnou.“

Alice si nevěřícně odfrkla a Happy se zachvěla: „To jsi celý ty!“

Carlisle si promnul ruce. „Tvoje jistota je obdivuhodná, nicméně nesmíme to podcenit. Venomova síla je ohromná. Nesmíme ztrácet čas, nevíme, kolik ho máme.“

 

- - -

 

Vše bylo připraveno. Já a Happy jsme seděli na zemi v jejím už zase poloprázdném pokoji a opírali jsme se o stěnu. Před námi stál kanystr se zbytkem nemocniční desinfekce.

„Vidíš, já ti to říkala, nemělo to cenu,“ řekla Happy hlasem staženým úzkostí s pohledem upřeným na barevné stěny opět vyklizeného pokoje.

„Mělo to cenu. Za těch pár tvých úsměvů to stálo.“

Stiskla víčka a vzdychla. „Děkuju ti… Vím, že bez tebe by to všechno bylo ještě tisíckrát nesnesitelnější. Vím, kolik toho pro mě děláš.“

Chvíli bylo ticho, potom špitla: „A co bude teď?“

Pokrčil jsem rameny. „Coby?“ Podíval jsem se na ni a obejmul ji. „Nedostane tě, vyloučeno. Já mu tě nedám.“

Otočila hlavu a upřela na mě své ztrápené oči. Beze slov.

Několika prsty jsem ji pohladil po líci. „Rozumíš tomu? Nedám.“

Natáhla se ke mně a přitiskla své rty na mé. Byla tak blízko, tiskla se do mého náručí a já ji objímal a líbal. Bylo tak nádherný mít ji tak blízko u sebe. Musela přece pochopit, že bych nikdy nikoho nenechal, aby mi ji vzal.

Chodbou se k nám blížily kroky. Alice. Za pár vteřin stanula ve dveřích, celá rozechvělá a vyděšená. „Je čas,“ oznámila nám.

Všichni jsme se ukryli v podzemí a vchod se nad námi uzavřel. V domě zůstalo všechno tak, jak bylo, jen všechny Happyiny věci byly zde s námi dole. Dokonce i ji jsme tentokrát potřeli desinfekcí, abychom zahladili veškeré stopy, které by mohla zanechat. Pach desinfekce rychle naplnil podzemní prostor.

„Přijdou za několik minut,“ řekla Alice a vzala Jaspera za ruku. „Jsou na cestě.“

Happy se zamyšleně postavila k nápisu na zdi a dívala se na něj jako by z něj čerpala naději. Stál jsem hned vedle ní.

„Dizzy,“ ozval se Emmett. „Neměl bys nás všechny osahat? Docela rád bych věděl, jestli třeba náhodou…“

Happy sebou škubla a Esmé se obrátila na Emmetta: „Emme! Proboha, co to zase plácáš!“

„Podle mě to není tak špatný nápad,“ zareagoval Carlisle a Esmé se významně podívala i na něj. Carlisle ale ke mně přišel a nabídl mi svou dlaň. Váhavě jsem ji uchopil. Nic. Zavrtěl jsem hlavou. Happy, která nás přitom pozorovala, se viditelně ulevilo. Emmett mi taky strčil do ruky svou dlaň. Nic. „Nic nevidím, zkrátka nic.“

„Asi se mi ulevilo,“ zkonstatoval Emmett. „Fajn, kluku!“ drcl do mě. „Takže beznadějný to není.“

„Jistý ale taky ne,“ ozvala se varovným hlasem Rose. „Tohle nic neznamená. Klidně může být za pár minut po nás.“

Nad našimi hlavami se v ten okamžik ozvaly kroky. Vážně dost kroků. A hlasy. Okamžitě jsme ztichli. Každý z nás věděl, že nyní nesmí promluvit. Prozrazení by tentokrát znamenalo jasnej konec.

„Pane, nikdo tu není, dům je úplně prázdnej,“ ozvalo se za nějaký čas.

„To není možný! Nemohli odejít!“ odpověděl mu silný podrážděný hlas a podobalo se to zahřmění. Nepochybně ten lotr Venome.

Ubíhaly další minuty a napjatě jsme poslouchali. Happy mě křečovitě svírala kolem předloktí a rozhodně nebyla sama, kdo trnul. Esmé, Carlisle, Rose, Alice,… dokonce i Jasper a Emmett se ani nepohnuli. Stáli nebo seděli na zemi jako zařezaní. Steva a Michaela nedávno převzali do péče někteří z nomádů – z těch, kteří také dříve prošli rukama Cullenových. Zůstali jsme jen my.

Seshora se začalo ozývat tříštění skla, praskání dřeva a třískání vším možným. Venome zuřil. „To snad ne! Zmizeli, prostě zmizeli!!! Rozbijte to tu všechno! Na co čekáte?“ Zvuky dokazující ničení se hned nato znásobily.

Starostlivě jsem se podíval na Esmé – nedala na sobě nic znát. Tvářila se statečně a ruce svírala v pěst. Při každém dalším třísknutí sebou jen nepatrně cukla. Happy začala tiše plakat, cítil jsem, jak je napjatá a jak se snaží vzlyky přemoci.

„Chrisi, dones oheň. Až se vrátí, ať tu najdou jen hromadu popela. Mám chuť s tímhle doupětem skoncovat. Podpálíme tu všechno!“ Ozvalo se zatleskání. „Stačí, chlapi! Rozdělejte tolik ohňů, kolik dokážete. Tohle jim nedaruju!!!“

Happy se napjala a vytrhla se mi. Postavila se na volné prostranství a bylo vidět, jak v sobě bojuje. Zatnula pěsti a kroutila hlavou, zatímco se dívala na Esmé, která si mezitím už ukryla svoji tvář mezi kolena a seděla na zemi sbalená do klubíčka. Kolem zad jí spočívala Carlisleova ruka, který se k ní nakláněl.

Potom Happyin pohled zalétl k příčkám vedoucím z podzemí.

Ne!

Co se chystala udělat?! Podívala se na mě, sklopila pohled k zemi a já jsem už dál na nic nečekal. Do hlavy jsem jí neviděl, ale nehodlal jsem jí dovolit udělat cokoliv hloupého. Rychlostí blesku jsem vylezl po příčkách a vlastním tělem jsem zablokoval východ. Pro všechny případy.

A jak se ukázalo, dobře jsem udělal. Z Happyiných očí lítaly blesky, byla nešťastná. Vylezla téměř až ke mně. Ostatní se rychle shromáždili pod námi. „To nesmí udělat. Pusť mě ven. Když mě dostanou, nechají dům být,“ řekla tak nejtišeji, jak dokázala.

Zakroutil jsem hlavou. „V žádném případě. Nenechám tě to udělat.“ Byl jsem připravený ji za každou cenu zastavit. Neváhal jsem ji ze stupňů k východu shodit. Zatlačil jsem do ní, ale vysmekla se mi. Byla jako kočka. Natáhla se přese mě, obratně mě na chvíli odstrčila a odjistila západku. Ostatní se ji snažili sundat zezdola, ale mrštně jejich útokům odolávala. Byla neskutečně obratná. Tlačila se přese mě a já ji tlačil zpět. Opakovaně se snažila otevřít poklop. Nemyslela, její psychické síly byly u konce. Nedokázala to už snášet, chtěla konec, konec za jakoukoliv cenu. Představa spáleného domu pro ni byla nesnesitelná. Bojovala se mnou a přemáhala vzlyky.

Přirazila mě ke stěně a znovu se natáhla k západce. Jedním trhnutím se jí podařilo poklop otevřít. Doufal jsem, že dunění otvíraného poklopu zaniklo v hluku, který nadělali Venomovi poskoci a snažil se ho opět zavřít. Nyní šlo o všechno. Prozrazení bylo krutě blízko. Nemohl jsem to dopustit. Ale Happy mě nenechala, dorážela na mě, zabraňovala mi se hýbat.

Neměl jsem na vybranou. Vylezl jsem nohama až na nejvyšší příčku, takže jsem se celý skrčil přímo pod stropem, ve kterém byl vykrojený výstupní otvor. Zapřel jsem se rameny o strop, hlavu jsem strčil do otvoru a potom spustil nohy na její ramena. Vší silou jsem zatlačil, abych ji donutil slézt. Nemohl jsem se s tím párat. Happy se ale nepohnula, jen jí uniklo slabé zasyčení. Potom sebou škubla, síly se změnily, a než jsem na to stihl zareagovat, ramena se mi sesmekla do otvoru a … najednou jsem byl venku. Silou podobnou katapultu jsem dopadl na zem vedle východu a uvolněná dvířka východu za mnou zapadla. Stalo se to ve zlomku vteřiny.

Okamžitě jsem se postavil na nohy a zjistil jsem, že není čas se vrátit. Přede mnou v chodbě se objevil Stín a díval se přímo na mě. Netrvalo dlouho, než mu to seplo a vyrazil ke mně, aby mě chytil. Otočil jsem se k útěku, ale ve vstupních dveřích stál zničehonic další Stín, nesoucí z lesa nějaké dřevo. Rozhlédl jsem se. Nebyla cesta pryč. V každé chodbě stál alespoň jeden Stín. Najednou jich kolem mě bylo příliš. S úlevou jsem ale děkoval za to, že přišli až nyní. Že tudy neprocházeli před nepatrnou chvílí.

Vrhli se na mě a zajali mě dřív, než jsem stačil zamrkat.

„Pane, vypadá to, že přece jenom něco máme,“ oznámil jeden ze Stínů Venomovi, když mě dovlekli před něj do pracovny středu.

„Áááá, hele,“ rozlil se na jeho tváři úsměv plný zadostiučinění. Přišel až ke mně a nasál vzduch do nosu. „Smrdí Cullenovštinou už na dálku. Výborně.“

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

Twilly

19)  Twilly (14.10.2011 16:53)

Jo jo, jak jsem řekla, Happy to evidentně myslí jinými cestami. Zrklinka jedna. Jsem mooooooooc zvědavá, co bude dál

Cathlin

18)  Cathlin (23.08.2011 15:15)

Elis - nesmí se Dizzymu nic stát, viď že ne!
A Happy? No, asi nemohla... Ale myslela to dobře! Jen zkrátka jednala trochu impulzivně a dopadlo to, jak to dopadlo... ;)

eElis

17)  eElis (21.08.2011 23:53)

Nééé, copak to ta Happy provádí... to nemohla nechat ten dům raději nechat shořet??? Dizzy, co bude teď s ním...
Dizzymu se nesmí nic stát, protože já ho zbožňuju

Cathlin

16)  Cathlin (14.05.2011 16:14)

AMO: ale vždyť tam lásky přeci je stále strašně moc... Ale chápu, co tím myslíš! ;) neboj ale! Určitě se dočkás, i když jsem sama zvědavá, co z toho nakonec vzejde... A že Dizzyho chudáka vlečou do paláce? Taky jsem z toho na nervy...
Janebko! Happy chudák už toho má všeho plné kecky. Zkrátka už to nevydržela... A v tu chvíli si jistě neuvědomovala spoustu věcí. O nějakém přemýšlení nemůže být řeč, byl to zkrátka její bolestný zkrat... Ach jo no. Ale... No však ty víš! ;)
nathalie, strašně ráda čtu, že někdo při čtení ani nedýchal tak jako ty! Hurá!:)

15)  nathalia (13.05.2011 21:45)

Super dil!!!! Desne napinavy jako obvykle!!!! Uplne jsem zapominala dychat u cteni!!!! Vazne skvele! Moc se tesim na dalsi!!!!

Janeba

14)  Janeba (13.05.2011 09:13)

Cathlinko , konečně jsem se chvilinku objevila! Moc krásná kapitolka, škoda jen, že Happy trochu víc nepřemýšlela! Mohla všechny prozradit a pak už by nešlo jen o záchranu domu!!!
Děkuji!!!

AMO

13)  AMO (12.05.2011 17:38)


Uáááá... jsem to zlá mrcha... já na tebe Cathlin úplně zapoměla. Tedy napsat komentík.
Co to ten Dizzy provedl???
Nejdříve vytáhne naprosto nádherně Happy z depky, potom se mazlí s Emmetkem a medvídky já vím, bylo to jinak, ale stejně!!!
No a potom Už teď trpím, za Edwarda a Bellu a ty mně tam nastrčíš i Dizzyho.
A zase bude ta jedovatá bestie na "koni". Pozoruji, že nás víc mácháš v utrpení... Kdy vrátíš tu slíbenou lásku

Cathlin

12)  Cathlin (12.05.2011 14:59)

Julie, ty jen sršíš humorem! (Někdo to musí vyvažovat, že ano? :D ) Prý: medvídek Dizzy a "cestou odpraví svou nešikovností celý přepadovný oddíl..." No, kéž by, co?
A já vím, že vám dávám!!! Jinak to nejde...

Cathlin

11)  Cathlin (12.05.2011 14:53)

Evelýýýýýýýn! Jupíííííííí! Ty ses mi tady najednou objevila a já tvoje komentáře četla snad půl hodiny!!!! Skvěléééé, tak moc ráda tě tu vidím!!!

Koukala jsem, že ti trvalo dva dny se tím vším až sem prokousat, a že tě to docela chytlo! Ani nevíš, jakou mám radost. Dokonce se mnou souhlasíš i v tom, že Zpívající krev oproti tomuhle byla slabý kafe.... Bude to znít otřepaně, protože to říkám furt, ale já vážně nevím, jakto, že Jed je tak démonický... To samo! Ale myslím, že to není jen postavou Venoma - to dělá celá ta situace....
Zkusím odpovědět aspoňa na něco z tvých komentářů, za které ti moc děkuji!!!
Střídání pohledů také nemám ráda. Zvlášť když se jedna a tatáž věc popisuje z jednoho pohledu a potom zase z druhého... Ale tohle by nešlo jinak napsat. Když jsem se snažila vybrat z čího pohledu to budu psát, vždycky mi vyšlo, že jedna osoba by nemohla zkrátka všechno obsáhnout. A tak jsem stvořila tenhle hybrid. Nechtěla jsem to psát v er-formě, ve které se sice mohou střídat postava, ale já ji nemám ráda, a tak jsem si trochu upravila ich-formu... Myslím si, že to tu knihu obohatilo.
Jsem moc ráda, že se ti líbila stoletá oslava Belly a Edwarda, bylo to zatím nejsvětlejší místo celé knihy... a teď ve druhé části si mi to zdá jako sen, který dávno minul... Ale kniha bude mít části tři a každá bude jiná, tak jsem vážně zvědavá, co přesně se ukáže v té třetí, jelikož karty se mi zamíchaly víc, než jsem původně čekala.
Ano, Stíny si do Paláce vodí i lidi... ale proto, aby z nich případně mohl Venome udělat veniry (na to je musí kousnout on sám), případně proto, aby měli zásobu živých obětí... no zkrátka ty důvody jsou jeden horší než druhý.
Obdoba Arovy armády to ale není.
Takže si taky propadla Dizzyho kouzlu! Toho kluka není možný nemilovat, že jo? ;) ;) ;) Jsem ráda, že vzbuzuje kladné reakce. Když jsem dávala jeho fotku, říkala jsem si, že mě s tím asi poženete...
Bella a záchrana miminka - to byla taky silná kapitola. Pomalu začala naznačovat, že věci jsou opravdu vážné... horší, než se Cullenovi domnívali.
D8l čtu v komentářích tvoje slova jako: "všepohlcující beznaděj" "vstávají mi vlasy na hlavě" a "mrazí mě v zádech"... No ano... to je zkrátka Jed, ale ach jo... i když v tom pořád vězíme až po uši, slibuju, že budou zvraty!!! Bude toho ještě hodně, co se bude dít... A nebude to všechno jen děsivá temnota. Vlastně by se dalo říct, že v 25 si sáhneme na úplně dno a níž už to zkrátka nepůjde... Nechci ale spoilerovat.... Je to těžký!
A ano - Edward Bellu ZATRACENĚ HODNĚ miluje. Na ní stojí celý jeho svět, vždyt to všichni víme... Jeho láska k ní je středem jeho života. Proto to všechno... Ale musím se přiznat, že v 25, kterou jsem dnes dopsala, jsem se i já už divila jeho síle... Bella se k němu chová tak... jak ji nutí jed... on je neskutečně silný. Ale já už se mu divila tolikrát... vždycky mi pod prstama vznikne nějaká další situace, která je děsivější, než jsem zamýšlela, ale on... zatím všechno vydržel. Nebo aspoň se to tak zdá, možná ani on sám neví.
Bella a její závislost - ano, je to závislost bezpodmínečná a bezmezná. Ona zkrátka neví, kdo je. Je to tak. I když si pamatuje, tak myslet nedokáže.
Volturiovi a jejich úloha v Jedu - no uvidíš... Možná budou důležití, možná ne. A co udělají? Jestli vůbec něco. áááách jo. Máme sklony k nim mít od Steph předsudky, co?
Evelyn, jsem ráda, že v Jedu nevidíš jen příběh středoškoláků a že te´d budeš nedočkavě čekat na další kapitoly. A jsem moc ráda, že mám o čtenářku víc... Rozplývám se. :D A že je to forma psychického mučení... Hm, hm... No, asi máš pravdu! Jed zkrátka není vůbec lehké čtení... Ech...
Tak se na tebe těším na příště! A ještě jednou děkuji!!! :) :) :) :) :)

Evelyn

10)  Evelyn (11.05.2011 21:28)

Sakra! Už žádná kapitola...

julie

9)  julie (11.05.2011 21:28)

Wow,tak Happy se totálně složila.A já doufala, že ji medvídek Dizzy svým nezdolným optimismem vyvažuje a nabuzuje dostatečně.... a houby.Jenže teď jsou na tom ještě daleko hůř.... oba,Happy i Dizzy. Venome si zgustne Ale možná Dizzy svou nešikovností cestou odpraví celý přepadový oddíl... Cathlinko,ty nám dáváš !!!

Evelyn

8)  Evelyn (11.05.2011 21:27)

Ne, ne, ne, ne a ne!!! Přece se nemůže pokazit úplně všechno! To nejde... Uááá! Cath, tohle už je normálně regulérní forma psychického mučení!
A už jen jedna kapitola...

Cathlin

7)  Cathlin (10.05.2011 23:00)

Bíbí - áááách Dizzy, že jo! Toho kluka není možný nemilovat, souhlasím. Těšila jsem se, až ho budu psát, jelikož to byla příjemná změna po těch dvou zoufalých kapitolách BaE v podzemním vězení... Nevím, jak tebe, ale mě ten kluk dokáže pobavit, i když je situace vážná!!! A to je! Dokonce se dostal do opravdu velkých nesnází - vlečou ho do Paláce, ty bláho - neměnila bych s ním! Bude se zodpovídat za všechny Cullenovy!
Dizzyho přesvědčení a co za ním stojí - krásně rozvíjíš své teorie! A dokonce v tom nejsi sama. Kdo ví, co za tím je, jestli vůbec něco. Jestli to není zkrátka jen jeho povaha - po všech těch katastrofách, co ho provázejí od nepaměti už je asi dost otřískaný... Tak teď tady zase rozvíjím teorie já. :D :D :D Byla by to ale zajímavá vlastnost, že ano? Moci měnit běh událostí jen tím, že si řekneš: mě by se to líbilo takhle... To nemají dokonce ani ve VD. A byla by to sakra silná výhoda.
Happy se teď musí nenávidět. :p :( Je mi jí líto. Myslela to dobře, samozřejmě ano, ohrožovala tím všechny - co kdyby je tam objevili... A samozřejmě jí nemohlo napadnout, že to skončí takhle. Mám dojem, že to bylo něco jako pominutí smyslů. A já se jim už vůbec nedivím, že jednají jak jednají... jejich nervy už musí praskat ve švech. A ona se topí ve výčitkách už tak dlouho... a tak dlouho to pořád chce ukončit, že zkrátka představa vypáleného Stormdale ji vyzkratovala... A teď aby se utrápila... Raději nemyslet. Hrozné!!!! Trpím za ní. Ona nechtěla udělat nic zlého. :( :( :(
Ani se ti nedivím, že to všechno vidíš pesimisticky. Je to zlý. A je to hlavně pořád horší a horší... Otázka ale je, jestli už jsou vyložené všechny karty. A jestli nám náhodou po té šachovnici nepochodují ještě nějaké další figurky, které jsme přehlédli. Myslím, že už brzo bude jasnější, kam se nakonec věci pořítí...
Bíbí, děkuji moc za koment (i všem ostatním!!!) a jedna taková malá "výtka" nakonec: příště se snaž, ať je komentář co nejdelší, néééé co nejkratší. Ještě, že ti to nevyšlo!

Cathlin

6)  Cathlin (10.05.2011 22:46)

Julo, mohli by společně chlapci něco vymyslet, že jo?
Lení - o tom mi ještě chvíli povídej! Edward - musí na tom být opravdu hrozně. Venome útočí na jeho rodinu a on do toho nemůže zasahovat. Myslím, že strávil dost času rozhodováním, co má udělat... Ale vzhledem k tomu, jak se to všechno v téhle povídce stále přelévá, určitě na něj opět dojde, dříve či později!

Cathlin

5)  Cathlin (10.05.2011 22:42)

Awie, tak jsi se konečně dočkala, že jo. A Dizzyho ukrást Venomovi? No - zkus to! Mám takový dojem, že by ti byl v téhle chvíli celkem vděčný!
Tvoje teorie o tom, co a proč Dizzy říká, jsou zajímavé! Stejně tak jako nápad, že by se Happy vydala do Paláce, aby tam Venoma vodila za nos... Ale, máš pravdu, na to nemá náturu... Navíc kdo ví, jak by to skončilo, protože, i když pro ni má Venome slabost, mávat sebou dlouho nenechá... A to, co udělala, udělala z dobrého srdce, to je zkrátka celá ona. Co jiného se také dalo dělat, když už to zašlo tak daleko! Rozhodně ale teď musí zažívat muka... :( No, není to moc optimistický bod povídky, pravda. Navíc, když uvážím, že Dizzyho si odvádějí do Paláce.
A Bellina situace - nechtěla bych být na jejím místě a sledovat, jak si ze mě dělají loutku, oběť, bez šance se bránit, bez vlastní vůle. Kdyby se z toho probrala, myslím, že by jí to mohlo způsobit opravdu těžké stavy, ale naštěstí si nic z toho neuvědomuje... A to, že si vzala jed? Pokoušela se o ni další vlna odvykacího deliria a síla drogy v rukou závislého ho připraví o mozek. Těžko by někdo na jejím místě a v jejím stavu odolal.
Tak se těším, že se objevíš u další kapitoly - bude ještě jeden Dizzy, ale to už víš. ;)

bb119

4)  bb119 (10.05.2011 22:37)

ááách Dizzy
Cath, moc se omlouvám, ale dneska Ti tu nechám jen kratší komentář, opět se mi sešlo strašně moc povinností a vůbec nestíhám a v dalších dnech to nebude o nic lepší, snad se u příštího dílku polepším
kapitolka se mi moc líbila, to víš, pro Dizzyho mám slabost, a ten jeho optimismus nebo víra nebo jak to nazvat, ten jeho neurčitý pocit, že se něco nestane není to náhodou součást daru? no teď mě napadá, že by z toho opravdu mohl být dar jj už se děsíš, co ze mě zase vypadne :D :D mohlo jít o nějaký druh předpovídání budoucnosti, jenom Dizzy nebude mít žádné vize, bylo by to jen o jeho pocitu, že ta a ta věc stane či nestane, jako v tomhle dílku on cítí, že se Bella s Edwardem od Venoma dostanou, neví jak ani kdy, ale ví, že to tak bude, pak mě napadla druhá možnost, že svým přesvědčením a silou svého přání bude měnit běh věcí, on si tak usilovně přeje, aby Bella s Edwardem utekli, že se tak opravdu stane, zní to bláznivě, viď? ale ve Stmívání už něco podobného přece bylo bylo to u nějaké upírky (kdybych se rozkrájela na jméno si nevzpomenu) ona si usilovně myslela na to, že něco dobře dopadne a všude zavládne radost a ono to tak potom opravdu bylo (zjišťuju, že si vůbec nepamatuju podrobnosti, takže pokud tu plácám nesmysly, tak se nezlob )
a Dizzy a jeho dar vidět smrt... hmmm taky pěkná záhada, zřejmě vidí jen smrt, která je hodně blízko, Carlisle mě fakt pobavil "Potřebovali bychom více smrtí…“ no snad časem zjistíme víc
ovšem ten konec!!!! teda Cath, ty mi dáváš! oni zajali Dizzyho! co teď jen bude? musím se přeci jenom trošičku zlobit na Happy, kam dala rozum, holka bláznivá? já vím, myslela to dobře, ale to jí nenapadlo, že takhle ohrozila všechny, které má ráda? ale je mi jí taky moc líto, chudák, jak jí asi teď je? určitě se bude obviňovat a vůbec bych se nedivila, kdyby se chtěla Venomovi dobrovolně vydat, možná s ním bude vyjednávat - vydá se mu, když neublíží nebo dokonce pustí Dizzyho
teda musím říct, že tyhle poslední kapitolky ve mě vyvolávají spoustu pesimismu, je čím dál tím těžší, neztratit naději a věřit, že všechno dobře dopadne, Venome má Bellu, Edwarda a teď ještě Dizzyho, hodlá zničit Cullenovi a ještě ke všemu se zdá, že on sám je neporazitelný :'-( opravdu z téhle situace existuje cesta ven? uvidíme....
už se moc těším na pokračování

tak takhle dopadl pokus o kratší komentář :)

3)  Leni (10.05.2011 21:39)

Nádhera. Jen neskutečně mi je líto Edwarda. To co on musí vytrpět je horší jak peklo.

Jula

2)  Jula (10.05.2011 21:28)

Chudák Dizzy, tohle Happy moc nevyšlo :(
Když bude v paláci i on, mohli s Edwardem něco vymyslet

1)  Awia (10.05.2011 19:19)

Dizzy! Dizzy! Jé...! Já ho prostě miluju. On je takové moje zlatíčko. Smím ho ukradnout Venomovi a zamluvit si ho pro sebe? Já bych ho brala, i když to je takový ťulpas. (:

Jinak. Vím, že jsem se dlouho neozvala, ale četla jsem poctivě každou kapitolu. Teď se budu vyjadřovat souhrnně i k té předchozí, kterou jsem trošku zanedbala...

Takže. Bellina zrada. Bolela. Možná víc, než Edwarda. Nejprve tolik naděje (Bellino strádání jsem nějak neprožívala, pardon) a potom ... potom to ta husa hloupá závislá takhle zahodila! Nebo bych spíš měla říct, že toho tak podle zneužila? Každopádně mne překvapilo, že Edwarda nepráskla. Buď to bylo z lítosti nebo ... nebo? Ano, baví mne domýšlet. Co když to něco znamená? Co když se něco změnilo? Vlastně ano, změnilo. Bella teď pije jed naprosto vědomě. Proč tomu přikládám zásadní význam? Sama nevím ... Ale něco je jinak a ani ty, jakožto autorka, mi to nerozumluvíš (tedy alespoň do té doby, než si to případně přečtu v některé z kapitol).

Ale teď k dnešku. Chápu, že Happy tahle "prohra" hodně vzala, ale stejně jako Dizzy si myslím, že by s tím měla bojovat. A rozhodně ne tak, aby se Venomovi vydala. Pokud by mu ovšem nechtěla lhát a hrát si ona s ním. Ta představa mě láká, ale ... ne, Happy na to prostě nemá náturu. Není taková. Nedokázala by to (nic proti ní). Alespoň ne teď. Co se týče Dizzyho schopnosti ... měla bych nějakou tu teorii, ale zatím je pouze v zárodku. Navíc mám dojem, že ty jeho s jistotou pronesené věty budou mít taktéž nějakou váhu. Možná se pletu... Ale to s jakou jistotou je říká a ani si sám není jistý, kde se v něm ta jistota bere. Jasně, mohlo by to být jednoduše proto, aby Happy uklidnil, ale já zkrátka hledám za vším něco víc. Každopádně ten konec ... ne, že bcyh mu to přála, ale nebyl by to Happy, kdyby se zase do něčeho nenamočil. Tak snad dobře dopadne. Prosím ... já ho mám totiž fakt ráda. ;)

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek