Sekce

Galerie

/gallery/mimo%C5%88II.jpg

Pravděpodobně miluju Edwarda Cullena.

Tesilkám, Jessice a svému dosud zdravému rozumu navzdory.

 

V autě na mě padla únava. Přeci jen to byl dlouhý den. A stihla jsem během něj spoustu věcí, i když –
„Pořád nemáš šaty na ples,“ doplnil Edward nahlas mou myšlenku.

Ještě jsem měla hodně daleko k tomu, abych si na to zvykla, takže jsem se pořádně zamračila. Nevšímal si toho, dál se spokojeně usmíval a lehce mě hladil po stehně. Vzdala jsem to. Když se tvářil takhle a když se mě jakkoliv dotýkal, připadalo mi dohadování jako ztráta času, který se dá využít mnohem příjemněji.

„Stejně na žádný ples nejdu,“ pokrčila jsem rameny. „Mike určitě pozve Malloryovou a tak rychle náhradu neseženu.“ Překvapilo mě, že představa Mika s Lauren už se mnou ani nehnula. Koneckonců Cullen a já jsme taky celkem slušně pokročili.

Dobrá nálada byla najednou pryč. Edward sundal ruku z mého stehna a sevřel volant tak, až to zapraskalo. Jeho výraz byl vražedný. Tak moc se nehodil k jemnému vzorku na jeho dnešní vestičce, až jsem se musela uchichtnout.

„Je tady něco k smíchu?“ otočil se ke mně. Děsivě dlouho mi zůstal zírat do očí. A silnice před námi byla všechno, jen ne rovná. Už jsem zmínila, že udržoval tu šílenou rychlost, kterou mi předvedl už v Port Angeles? Nasucho jsem polkla a zatlačila nohy do podlahy, jak jsem se snažila trochu nás zabrzdit.

Můj vytřeštěný výraz ho donutil obrátit se zpátky k čelnímu sklu. I když jsem stále měla divný pocit, že se vlastně vůbec nedívá před sebe.

„Takže když nemůžeš jít s Mikem, tak nemůžeš jít s nikým?“ zeptal se ponuře. Zmateně jsem zamrkala. O co mu jde? Trochu se nahrbil a i ze strany jsem postřehla, že se zatvářil ublíženě. Konečně mi to docvaklo.

„Ty… ty bys chtěl jít se mnou na ples?“ vydechla jsem šokovaně. V hlavě mi okamžitě zavířilo několik variant jeho plesového oblečení. Včetně bot. Žaludek se mi zkroutil jako vyždímaný hadr.

„Zapomeň na to,“ vystrčil uraženě bradu. Jo, já vím, jsem mrcha, měla jsem zajásat a začít mlít o tom, jak to bude skvělý a jak si to užijeme. Jenže já si představila všechny ty dokonalé páry, všechny své kámošky v krásných šatech, všechny ty skvěle vystrojený kluky a mezi nimi sebe s Cullenem. Kdovíproč mu v mých představách i ze smokingu lezla vestička, trčel příliš velký límec košile a zpod zoufale krátkých kalhot vykukovaly jeho nesmrtelné polobotky s kulatou špičkou.

„Takhle brzo po rozchodu se to ani nehodí, abych šla s někým jiným,“ zkusila jsem to aspoň trochu vyžehlit.

Edward zavrčel.

"Mike neumřel, Bello. Jen přefiknul Malloryovou. Se kterou tam mimochodem bude,“ dodal ledovým hlasem.

Trochu jsem se přikrčila, ale vydržela jsem. Ani teď jsem neřekla to, co by bylo správné.

Místo toho jsem do něj zaryla:

„Když já už nechci marnit čas s někým, kdo si není jistý. Ty přece věříš Alici. Na líbací trénink jsem ti dobrá, ale pokaždé, když uslyšíš něco z mý hlavy, nahodíš ten svůj výraz tahle asi nebude ta pravá.“ S tím fňuknutím na konci jsem možná trochu přestřelila, ale v každém případě to zabralo.

Znovu mi položil ruku na stehno – s uspokojením jsem zaznamenala, že asi tak o pět cenťáků výš než před chvílí – a podíval se na mě tak, až mi srdce skočilo trojitého Salchowa (jo, táta kouká i na krasobruslení). Hodil ostrou kličku doprava a prudce zastavil u krajnice.

„Ach, Bello, kdybys věděla, jak je to komplikované!“ vzdychl zoufale. Začínal mě děsit. Ve filmech byly takovýhle výlevy fajn, ale s Mikem jsem to nikdy nezažila, táta s mámou komunikoval spíš jako s koučem a tím mé zkušenosti končily.

„Je ti dobře?“ zeptala jsem se opatrně. Vykulil na mě oči.

„Nic mi není, jen jsem ti chtěl říct… Víš co, zapomeň na to,“ zopakoval větu, která mě asi měla uklidnit, ale bylo to stejný, jako když vám někdo řekne, ať nemyslíte na růžovýho slona. Nicméně tentokrát neodtáhnul pravačku z mý dolní končetiny, takže jsem se nějak nedrásala, co bude dál. Mikův rejstřík byl omezený, ale pár věcí jsem se s ním naučila. Třeba to, že s klukem se nikdy nic nejí tak horký, jak se to uvaří.


Po zbytek cesty jsem se snažila myslet na nějaké věci do školy, nehodlala jsem riskovat, že Edward dostane zase ten vzdychací záchvat. Zastavili jsme na příjezdové cestě u našeho domu. Bohužel půlhodina soustředěného přemýšlení o matice a o francouzských nepravidelných slovesech mě totálně dorazila. Zavíraly se mi oči a otvírala pusa.

Při třetím mohutném zívnutí mi ji nečekaně zavřely Edwardovy rty. Teda jenom částečně, nechal si dost místa na svůj čím dál obratnější jazyk. Jak to, že on není ani trochu unavený? bliklo mi těsně před tím, než jsem se od něj nechala vzít na klín, na kterém si zase hrozně rychle stihl rozložit tu svou maskovací bundu.

„Jsi unavená?“ zeptal se, když mě na chvíli pustil, abych doplnila zásobu kyslíku.

„Hm,“ přiznala jsem se, i když jsem o tom už nebyla úplně přesvědčená.

"Zítra bude hezky, nepřijdu do školy,“ řekl zase jednu ze svých mnoha divných vět a rovnou pokračoval:

„Kdybys chtěla, vyzvedl bych tě v sobotu ráno a mohli bychom se trochu projít. Rád bych ti ukázal jedno krásné místo, které jsem tady objevil.“

Napadlo mě, že to jeho spisovné vyjadřování je hrozně sexy, i když jak předtím mluvil o Mikovi a Lauren a řekl to slovo na „p“, tak to vlastně bylo sexy úplně nejvíc.

„Bello!“ vyrušil mě z mé hormonální úvahy. Asi jsem se vážně potřebovala vyspat.

„Čemu říkáš ráno?“ zeptala jsem se opatrně. Tiše se zasmál.

„V deset?“ zkusil to.

„Je to sobota. V jedenáct,“ řekla jsem rozhodně. „A co si mám vzít na sebe?“ zavrtěla jsem se nespokojeně. Edward hned neodpověděl. Na chvíli mu ztuhly rysy. Došlo mi, kde přesně jsem se zavrtěla. Když se trochu vypořádal s důsledky, jen pokrčil rameny:

„Něco do lesa. Pohodlné boty, bunda a tak.“ Les moc nemusím, ale teď se mi ulevilo. Nebudu muset řešit, jak se sladit s Edwardovým ohozem. On zřejmě vytáhne svou běžeckou soupravu. Málem jsem se zase uchechtla. Pohled do jeho obličeje mě nenechal na pochybách. Klidně jsem mohla. Stejně zase věděl, na co myslím.
Pátek byl divný. Jessica s Angelou si ode mě sice neodsedly, ale bavily se se mnou jen tak, aby mi daly najevo, že jim za normální větu nestojím. Nejdřív jsem myslela, že když jim to vysvětlím, bude to v pohodě. Pak jsem si uvědomila, že jim nic vysvětlovat nechci. A ani nemůžu.

Mike s Lauren tvořili oficiální pár. Mike ji neustále objímal kolem ramen, a když na chvíli polevil, ona se mu okamžitě pověsila kolem krku. Jo, bylo mi to fuk, ale stejně to bylo divný. Vždyť mě ta čůza ještě musela cítit z jeho bundy! Několikrát jsem Mika přistihla, jak po mně vrhá střídavě uražený a omluvný pohledy. Jako by si vždycky musel připomenout, že to byl on, kdo strkal něco tam, kam neměl. Když mi z toho kolem poledne začínalo být přeci jen trochu smutno, vzpomněla jsem si, že ten pitomej zubař ho teprve čeká.

Dobře mu tak.

Jak jsem poslouchala řeči kolem sebe, Edward Cullen byl pořád oblíbeným námětem debat na téma Jak se to těm Cullenům mohlo stát. Ani můj a Mikův rozchod moc neoslabil zájem o jeho osobu. Kdejaký pitomec se do něj mohl až příliš snadno strefovat.

Po obědě jsem utekla na záchodky, postavila se před zrcadlo a pozorně se na sebe zadívala.

Kromě aktuálně modrozolenofialových monoklů jsem vypadala pořád víceméně stejně. Ještě minulý týden jsem sem dokonale zapadala. Chodila jsem s nejhezčím klukem ze školy a dvě nejoblíbenější holky byly moje nej kámošky. Tak co je teď jinak? Jak jsem se mohla nechat sbalit takovým pakem?

Představa zítřejšího výletu už mi nepřipadala tak skvělá. Jo, mohli bychom se nějak pohnout s těmi fyzickými věcmi, ale co dál? Co bude v pondělí? Edward vystoupí z auta a vyhákne jeden z palců zpod batohového popruhu, aby mě mohl vzít za ruku?

Projdeme hrdě přes parkoviště a pak středem hlavní školní chodby? I když po nás budou házet zbytky od oběda a plechovky od coly?

Bude ze mě Isabella Mimoňová?

Při té představě jsem se otřásla. Ta holka v zrcadle se otřásla se mnou. Vyplázla jsem na ni jazyk a zavřela oči.

Vzpomněla jsem si na Edwardův úsměv. Na jeho hlas a na jeho vůni. Na jeho rty a na jeho čím dál odvážnější ruce. A s uchichtnutím i na bundu, která se včera večer ukázala jako zcela nedostatečné krytí.
Když jsem oči zase otevřela, koukala na mě ze zrcadla úplně jiná holka.

Tři věci jsem věděla naprosto jistě:

Za prvé: Když už jsem tu, tak si rovnou odskočím.

Za druhé: Edward líbá asi tak tisíckrát líp než Mike (na tu trapnou zkušenost s Benem jsem se snažila zapomenout, takže jsem ho do srovnávacího žebříčku ani nezařadila).

Za třetí: Pravděpodobně miluju Edwarda Cullena. Tesilkám, Jessice a svému dosud zdravému rozumu navzdory.

 

 

 

Graceland

předchozí kapitoladalší kapitola

Přidat komentář

Autor:

Text:

Komentáře

«   1 2

Empress

20)  Empress (09.03.2012 19:14)

Tak tie TRI veci ma dorazili
Nech žijú tesilky, mimoňovia a mimoňky

KalamityJane

19)  KalamityJane (09.03.2012 17:54)

Ty tři věci nemají ansolutně žádnou chybu :D :D Skvělá kapitola

Anna43474

18)  Anna43474 (09.03.2012 17:42)

A už je ruka v ukavici
Tesilky vládnou světu :D
OMH, pořád mě to dostává do kolen
TKSATVO

nikaok

17)  nikaok (09.03.2012 14:16)

Booooože... ja túto poviedku milujeeem... je to skvelééé.. waaaw... takže Bella sa nám zamilovala do tesiláka??? to je úúúúžasnééé... booože nemôžem sa dočkať pokračka.. dúfam, že bude veeľmi skoro, inak sa zbláznim... kapitolka bola super... waaaw... to v tom aute... úúúúžas... jééé a oni pôjdu spolu do lesa??? no a tam čooo?? kosooo že by sa aj niečo stalo... keďže Edík nám nejak často musí používať ,,bundu,, fakt bombaaaa

16)  marcela (09.03.2012 13:41)

Královsky se bavím. Je to naprosto skvělý a dokonalý. Těším se na další.

julie

15)  julie (09.03.2012 13:40)

Jednu věc vím naprosto jistě... tuhle povídku miluju!!!!!

Carlie

14)  Carlie (09.03.2012 13:33)

Omg,Grace, málem jsem se tu utopila. Dodržovat pitný režim při čtení Tvé povídky je riziko, které asi nekryje žádná pojišťovna… :D Obzvlášť: „Za prvé: Když už jsem tu, tak si rovnou odskočím.“ mělo na mou bránici devastující účinky :D Holka, jedeš! ;-)
Máš famózní, mňamózní styl vyprávění a tady používáš tak příjemně parodický náhled na celou Twilight-story, že má člověk chuť zároveň se salvami smíchu zvolat něco jako: „Nee, neber Edwardovo jméno na nadarmo, chudááák…“ :D Bomba! :-)
Přemýšlím, jestli se bude konat „Popelka-coming-out“, jestli se na ples Edward změní na labuť, aby všem spolužákům vyrazil dech a Bellu odměnil za to, že ho chtěla i jako mimoňka :-) Nebo naopak zmimonkovatí i Bella a bude jim tak dobře? :D

SarkaS

13)  SarkaS (09.03.2012 13:26)

Když už jsem tu, tak si rovnou odskočím. Praktické Bella je rozhodně moje krevní skupina

Twilly

12)  Twilly (09.03.2012 13:24)

Emiku, dej jim to přečíst, ať vidí, že TW není jenom o nudě (tedy, myslím rovnou tady Grace) :p

11)  Sabienna (09.03.2012 13:19)

Kam ty na to chodíš!? Směju se, směju a zase směju! :D :D :D :D

Nosska

10)  Nosska (09.03.2012 13:18)

Jeho výraz byl vražedný. Tak moc se nehodil k jemnému vzorku na jeho dnešní vestičce...
Tři věci jsem věděla naprosto jistě:
Za prvé: Když už jsem tu, tak si rovnou odskočím.:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Dneska jsi mě rozsekala
Doufám, že ji to přejde a na ten ples půjdou

miamam

9)  miamam (09.03.2012 13:16)

Kolegyně, co sedí naproti mně, se mě neustále ptá: Co to čteš? Co to furt čteš zajímavýho??? :D Mno co jí mám říct? Jednu skvělou a vtipnou povídku na netu. Když zmíním téma Twilight, je jaksi v kanclu trapný ticho, ale mně je to vážně u p... Volný. Ovšem z této kapitoly mě naprosto nejvíc odzbrojily tři věci, kterými si je Bella jistá. Respektive ta první!!! Hahaha .....

8)  hanka (09.03.2012 13:15)

já umřu
když si uvědomila,kde se zavrtěla
ty mě zabiješ

7)  Babča S. (09.03.2012 12:54)

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Twilly

6)  Twilly (09.03.2012 12:42)

Ty polobotky s kulatou špičkou mě pořád vraždí, ale bod číslo jedna .... ženská jedna proradná, co kdyby byly kapitoly delší, hmmmm?

Silvaren

5)  Silvaren (09.03.2012 12:38)

Jsem ráda, že si to Bella konečně ujasnila a že se máme od čeho odrazit. Nicméně její představy Edwardovy garderoby jsou vražedné. A ten konec

BRAVO! Je to prostě úžasné

4)  Violet (09.03.2012 12:29)

Tak to byla pecka!!!!! :-)

Tralala

3)  Tralala (09.03.2012 12:22)

Hezke cili dneska si uz muzu dat caj. Dekuju dekuju dekuju a doufam ze zitra bude dalsi

S pozdravem tva Tralala:)

2)  misa (09.03.2012 12:10)

super!! těším se na dalšííí. rychle prosííím =)

Evelyn

1)  Evelyn (09.03.2012 11:54)

Grace! Přiznám se, že jsem doufala, že klasiku - třemi věcmi jsem si byla jistá - vytáhneš a použiješ, ale ani ve snu mě nenapadlo, jaku bude vypadat. Bod první mi způsobil téměř zadušení (a to jsem nic nepila ani nejedla)
Skvělé, úžasné, báječné a nejlepší!

«   1 2

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek