Sekce

Galerie

/gallery/mimo%C5%88II.jpg

Pravděpodobně miluju Edwarda Cullena.

Tesilkám, Jessice a svému dosud zdravému rozumu navzdory.

 

V autě na mě padla únava. Přeci jen to byl dlouhý den. A stihla jsem během něj spoustu věcí, i když –
„Pořád nemáš šaty na ples,“ doplnil Edward nahlas mou myšlenku.

Ještě jsem měla hodně daleko k tomu, abych si na to zvykla, takže jsem se pořádně zamračila. Nevšímal si toho, dál se spokojeně usmíval a lehce mě hladil po stehně. Vzdala jsem to. Když se tvářil takhle a když se mě jakkoliv dotýkal, připadalo mi dohadování jako ztráta času, který se dá využít mnohem příjemněji.

„Stejně na žádný ples nejdu,“ pokrčila jsem rameny. „Mike určitě pozve Malloryovou a tak rychle náhradu neseženu.“ Překvapilo mě, že představa Mika s Lauren už se mnou ani nehnula. Koneckonců Cullen a já jsme taky celkem slušně pokročili.

Dobrá nálada byla najednou pryč. Edward sundal ruku z mého stehna a sevřel volant tak, až to zapraskalo. Jeho výraz byl vražedný. Tak moc se nehodil k jemnému vzorku na jeho dnešní vestičce, až jsem se musela uchichtnout.

„Je tady něco k smíchu?“ otočil se ke mně. Děsivě dlouho mi zůstal zírat do očí. A silnice před námi byla všechno, jen ne rovná. Už jsem zmínila, že udržoval tu šílenou rychlost, kterou mi předvedl už v Port Angeles? Nasucho jsem polkla a zatlačila nohy do podlahy, jak jsem se snažila trochu nás zabrzdit.

Můj vytřeštěný výraz ho donutil obrátit se zpátky k čelnímu sklu. I když jsem stále měla divný pocit, že se vlastně vůbec nedívá před sebe.

„Takže když nemůžeš jít s Mikem, tak nemůžeš jít s nikým?“ zeptal se ponuře. Zmateně jsem zamrkala. O co mu jde? Trochu se nahrbil a i ze strany jsem postřehla, že se zatvářil ublíženě. Konečně mi to docvaklo.

„Ty… ty bys chtěl jít se mnou na ples?“ vydechla jsem šokovaně. V hlavě mi okamžitě zavířilo několik variant jeho plesového oblečení. Včetně bot. Žaludek se mi zkroutil jako vyždímaný hadr.

„Zapomeň na to,“ vystrčil uraženě bradu. Jo, já vím, jsem mrcha, měla jsem zajásat a začít mlít o tom, jak to bude skvělý a jak si to užijeme. Jenže já si představila všechny ty dokonalé páry, všechny své kámošky v krásných šatech, všechny ty skvěle vystrojený kluky a mezi nimi sebe s Cullenem. Kdovíproč mu v mých představách i ze smokingu lezla vestička, trčel příliš velký límec košile a zpod zoufale krátkých kalhot vykukovaly jeho nesmrtelné polobotky s kulatou špičkou.

„Takhle brzo po rozchodu se to ani nehodí, abych šla s někým jiným,“ zkusila jsem to aspoň trochu vyžehlit.

Edward zavrčel.

"Mike neumřel, Bello. Jen přefiknul Malloryovou. Se kterou tam mimochodem bude,“ dodal ledovým hlasem.

Trochu jsem se přikrčila, ale vydržela jsem. Ani teď jsem neřekla to, co by bylo správné.

Místo toho jsem do něj zaryla:

„Když já už nechci marnit čas s někým, kdo si není jistý. Ty přece věříš Alici. Na líbací trénink jsem ti dobrá, ale pokaždé, když uslyšíš něco z mý hlavy, nahodíš ten svůj výraz tahle asi nebude ta pravá.“ S tím fňuknutím na konci jsem možná trochu přestřelila, ale v každém případě to zabralo.

Znovu mi položil ruku na stehno – s uspokojením jsem zaznamenala, že asi tak o pět cenťáků výš než před chvílí – a podíval se na mě tak, až mi srdce skočilo trojitého Salchowa (jo, táta kouká i na krasobruslení). Hodil ostrou kličku doprava a prudce zastavil u krajnice.

„Ach, Bello, kdybys věděla, jak je to komplikované!“ vzdychl zoufale. Začínal mě děsit. Ve filmech byly takovýhle výlevy fajn, ale s Mikem jsem to nikdy nezažila, táta s mámou komunikoval spíš jako s koučem a tím mé zkušenosti končily.

„Je ti dobře?“ zeptala jsem se opatrně. Vykulil na mě oči.

„Nic mi není, jen jsem ti chtěl říct… Víš co, zapomeň na to,“ zopakoval větu, která mě asi měla uklidnit, ale bylo to stejný, jako když vám někdo řekne, ať nemyslíte na růžovýho slona. Nicméně tentokrát neodtáhnul pravačku z mý dolní končetiny, takže jsem se nějak nedrásala, co bude dál. Mikův rejstřík byl omezený, ale pár věcí jsem se s ním naučila. Třeba to, že s klukem se nikdy nic nejí tak horký, jak se to uvaří.


Po zbytek cesty jsem se snažila myslet na nějaké věci do školy, nehodlala jsem riskovat, že Edward dostane zase ten vzdychací záchvat. Zastavili jsme na příjezdové cestě u našeho domu. Bohužel půlhodina soustředěného přemýšlení o matice a o francouzských nepravidelných slovesech mě totálně dorazila. Zavíraly se mi oči a otvírala pusa.

Při třetím mohutném zívnutí mi ji nečekaně zavřely Edwardovy rty. Teda jenom částečně, nechal si dost místa na svůj čím dál obratnější jazyk. Jak to, že on není ani trochu unavený? bliklo mi těsně před tím, než jsem se od něj nechala vzít na klín, na kterém si zase hrozně rychle stihl rozložit tu svou maskovací bundu.

„Jsi unavená?“ zeptal se, když mě na chvíli pustil, abych doplnila zásobu kyslíku.

„Hm,“ přiznala jsem se, i když jsem o tom už nebyla úplně přesvědčená.

"Zítra bude hezky, nepřijdu do školy,“ řekl zase jednu ze svých mnoha divných vět a rovnou pokračoval:

„Kdybys chtěla, vyzvedl bych tě v sobotu ráno a mohli bychom se trochu projít. Rád bych ti ukázal jedno krásné místo, které jsem tady objevil.“

Napadlo mě, že to jeho spisovné vyjadřování je hrozně sexy, i když jak předtím mluvil o Mikovi a Lauren a řekl to slovo na „p“, tak to vlastně bylo sexy úplně nejvíc.

„Bello!“ vyrušil mě z mé hormonální úvahy. Asi jsem se vážně potřebovala vyspat.

„Čemu říkáš ráno?“ zeptala jsem se opatrně. Tiše se zasmál.

„V deset?“ zkusil to.

„Je to sobota. V jedenáct,“ řekla jsem rozhodně. „A co si mám vzít na sebe?“ zavrtěla jsem se nespokojeně. Edward hned neodpověděl. Na chvíli mu ztuhly rysy. Došlo mi, kde přesně jsem se zavrtěla. Když se trochu vypořádal s důsledky, jen pokrčil rameny:

„Něco do lesa. Pohodlné boty, bunda a tak.“ Les moc nemusím, ale teď se mi ulevilo. Nebudu muset řešit, jak se sladit s Edwardovým ohozem. On zřejmě vytáhne svou běžeckou soupravu. Málem jsem se zase uchechtla. Pohled do jeho obličeje mě nenechal na pochybách. Klidně jsem mohla. Stejně zase věděl, na co myslím.
Pátek byl divný. Jessica s Angelou si ode mě sice neodsedly, ale bavily se se mnou jen tak, aby mi daly najevo, že jim za normální větu nestojím. Nejdřív jsem myslela, že když jim to vysvětlím, bude to v pohodě. Pak jsem si uvědomila, že jim nic vysvětlovat nechci. A ani nemůžu.

Mike s Lauren tvořili oficiální pár. Mike ji neustále objímal kolem ramen, a když na chvíli polevil, ona se mu okamžitě pověsila kolem krku. Jo, bylo mi to fuk, ale stejně to bylo divný. Vždyť mě ta čůza ještě musela cítit z jeho bundy! Několikrát jsem Mika přistihla, jak po mně vrhá střídavě uražený a omluvný pohledy. Jako by si vždycky musel připomenout, že to byl on, kdo strkal něco tam, kam neměl. Když mi z toho kolem poledne začínalo být přeci jen trochu smutno, vzpomněla jsem si, že ten pitomej zubař ho teprve čeká.

Dobře mu tak.

Jak jsem poslouchala řeči kolem sebe, Edward Cullen byl pořád oblíbeným námětem debat na téma Jak se to těm Cullenům mohlo stát. Ani můj a Mikův rozchod moc neoslabil zájem o jeho osobu. Kdejaký pitomec se do něj mohl až příliš snadno strefovat.

Po obědě jsem utekla na záchodky, postavila se před zrcadlo a pozorně se na sebe zadívala.

Kromě aktuálně modrozolenofialových monoklů jsem vypadala pořád víceméně stejně. Ještě minulý týden jsem sem dokonale zapadala. Chodila jsem s nejhezčím klukem ze školy a dvě nejoblíbenější holky byly moje nej kámošky. Tak co je teď jinak? Jak jsem se mohla nechat sbalit takovým pakem?

Představa zítřejšího výletu už mi nepřipadala tak skvělá. Jo, mohli bychom se nějak pohnout s těmi fyzickými věcmi, ale co dál? Co bude v pondělí? Edward vystoupí z auta a vyhákne jeden z palců zpod batohového popruhu, aby mě mohl vzít za ruku?

Projdeme hrdě přes parkoviště a pak středem hlavní školní chodby? I když po nás budou házet zbytky od oběda a plechovky od coly?

Bude ze mě Isabella Mimoňová?

Při té představě jsem se otřásla. Ta holka v zrcadle se otřásla se mnou. Vyplázla jsem na ni jazyk a zavřela oči.

Vzpomněla jsem si na Edwardův úsměv. Na jeho hlas a na jeho vůni. Na jeho rty a na jeho čím dál odvážnější ruce. A s uchichtnutím i na bundu, která se včera večer ukázala jako zcela nedostatečné krytí.
Když jsem oči zase otevřela, koukala na mě ze zrcadla úplně jiná holka.

Tři věci jsem věděla naprosto jistě:

Za prvé: Když už jsem tu, tak si rovnou odskočím.

Za druhé: Edward líbá asi tak tisíckrát líp než Mike (na tu trapnou zkušenost s Benem jsem se snažila zapomenout, takže jsem ho do srovnávacího žebříčku ani nezařadila).

Za třetí: Pravděpodobně miluju Edwarda Cullena. Tesilkám, Jessice a svému dosud zdravému rozumu navzdory.

 

 

 

Graceland

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1 2   »

Janebka

40)  Janebka (27.06.2013 14:17)

Kdo by ho taky nemyloval?
Děkuji!!!

eMuska

39)  eMuska (11.11.2012 01:35)

myslím, že tým odskočením si to totálne zabila. začínam ťa uctievať!

Ajjinka

38)  Ajjinka (07.07.2012 04:01)

Jo, táta kouká i na krasobruslení
A tři věci! Jsem mrtvá, úplně Tohle se dělá, Gracee? Uh, je to síla
Líbí se mi nesmělej Edward, kterej se neumí tak nějak správně vymáčknout I když ta jeho gesta s bundou jsou víc než roztomilá
Jo, Isabella Mimoňová... těžká závist

37)  jenka (28.06.2012 18:40)

Tři věci jsem věděla naprosto jistě:

Za prvé: Když už jsem tu, tak si rovnou odskočím.


Nic vtipnějšího jsem nečetla - normálně jsem se řehtala nahlas!!

Pilly

36)  Pilly (21.06.2012 18:29)

Když už jsem tu, tak si rovnou odskočím

Janeba

35)  Janeba (05.06.2012 10:48)

Grace, to je vražedný!!! Ty jsi vražedná a nebezpečná!!! A to i navzdory mimoňovýmu tesilkáči, ze kterého jsi udělala toho snad nejtajemnějšího Edwarda! Novodobý Popelák! Na druhou stranu, kdy bysme byli my, kdyby naši drazí rodičové také nenahlédli na rub tesilek! ;) :D Naprosto skvělé odreagování!!!
Děkuji!!!

Rosalie7

34)  Rosalie7 (12.03.2012 20:11)

Tak jo, Grace, přiznejme si to. Tesilkám(ano, hlavně těm tesilkám!) navzdory je Cullen k nakousnutí. A ty jeho temný momenty, čtenářské momenty a pobavené momenty dohromady tvoří naprosto úžasnou směsici. A prostě ho miluju, no...
A tu záchodovou epizodku taky. Myslím, že na tenhle zlomový moment jsem čekala už od chvíle, kdy se za dveřmi jejího pokojíku vykousli. ALe korunovat to tvojí verzí Nesmrtelné Triády Edwarda Cullena
Ne, fakt nemám slov. Jen mě pro příště nějak psychicky připrav, velký neonový nápis Pozor, následuje vtip! bude stačit. Protože jinak to příště opravdu nevydýchám. Uf.
Jdu na další. Evidentně jsem trochu zaspala, ale aspon se dneska nebudu nudit
Mimoň is the new sexy!

Lucinka

33)  Lucinka (12.03.2012 08:18)

Poslední tři věty
miluju ho ikdyž je to mimoň:D
Hane ty jsi to rozštípla umírám

Lenka

32)  Lenka (11.03.2012 22:03)

Úžasné.

31)  ireen (10.03.2012 22:30)

Přišpendlete Hanetčiny veršíky ke kapitolce - takoý klip k povídce...
Povedené velice!

TeenStar

30)  TeenStar (10.03.2012 22:03)

Wooow, tak to bolo žúžo... Skvelo napísané, úžasne precítené, vtipné, zaujímavé. Áno, jednoducho dokonalé, dokonalé, dokonalé a... Dokonalé! No a koniec, tak ten bol božský.

Twilly

29)  Twilly (10.03.2012 11:22)

Hanet, tak tohle by měl být pokec k povídce - Grace, co ty na to, jakožto autor?

Hanetka

28)  Hanetka (10.03.2012 10:54)

Sexappeal předpotopní košilky
předčí jen nažehlené tesilky
a boty, nejspíš ještě z pravěku
nutí mě k panickému útěku...

Jsem v šoku z vesty pletené,
můj vkus tu ječí: „Ježíš, ne!“,
a má duše je malinká
když omráčí ji pěšinka...

Jenže mé srdce zmatené
uhání jako splašené
když úsměv tvůj mě omámí
a mojí duši oznámí:

Marně se vztekáš, holčičko,
marně se taháš za tričko,
stačí, abych se pousmál,
najednou jsem tvůj ideál!

matysekmj

27)  matysekmj (10.03.2012 10:12)

Tak moc se nehodil k jemnému vzorku na jeho dnešní vestičce. miluje ho,jako my všechny

HMR

26)  HMR (10.03.2012 08:00)

leelee

25)  leelee (09.03.2012 20:37)

tři věci...

Kamci

24)  Kamci (09.03.2012 20:20)

no, jistota v těchto třech bodech je zcela podstatná:D :D :D
super

23)  ireen (09.03.2012 19:55)

Grace! Děkuju! Jsem unešená.
Jsem nenapravitelnej romantik, takže si "vyzobávám" tu LOVE, ale jsou oba vtipný!
Nesmrtelný Edward je standart, ale NESMRTELNÉ POLOBOTKY se Ti povedly. Jen tak dál!

Lenka326

22)  Lenka326 (09.03.2012 19:54)

Wow, skvělé, dokonalé. Styl jakým píšeš mě dostává a ty hlášky k tomu . Dneska teda suverénně vedou tři věci, které ví Bella jistě, hlavně ta první . Smekám nad touto parafrází Twilightu!
"Bude ze mě Isabella Mimoňová?" Jo! Jo! Jo! :D

mima19974

21)  mima19974 (09.03.2012 19:17)

Tie tri veci sú TOP!!! Dokonalé!!!

1 2   »

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek

Eclipse still