Sekce

Galerie

http://www.stmivani-ff.cz/gallery/mimo%C5%88II.jpg

Je to strašné, ale z poslední kapitoly je předposlední. Omlouvám se za prodlužované mučení.

Takže vzhůru na mimoní verzi New Moon ;)

Uteče? Neuteče?

 

Edward Cullen byl konečně můj kluk.

No dobře, tak raději jen můj.

Najednou mi nevadilo šeptání za zády ani výsměšné pohledy. Bylo by hezké říct, že jsem přes noc dostala rozum, ale pravděpodobnější se zdálo, že už jsem nikdy nechtěla zažít ten hnusný pocit. Ano, přesně ten, který se mě zmocnil při pohledu na to, jak se o hruď mého Mimoňka jakoby nedopatřením otírají nerozbitné a časuvzdorné ko- prsa blonďaté upíří dokonalosti jménem Tanya. Na to, že byla vzdálená příbuzná, se prostě ochomýtala až moc blízko. A Edwardova ruka kolem jejího pasu… Brr! Raději nevzpomínat.

Pokud mám být ale úplně upřímná, tak musím přiznat, že to ve škole nakonec proběhlo překvapivě klidně. Po tom šíleném dni s videem a průvody zvědavců hodila většina forkských puberťáků zpátečku. Ne že by byli tak vyzrálí. Jen jsem prostě další dny po Edwardově boku přestala hysterčit a v ten moment zájem davu opadl. Edward se vzdal extrémních vestiček (víc než dva sobi na předním díle), já zase extrémních výstřihů (moje tetování se tak definitivně zařadilo do kategorie plavkových doplňků). Když jsem občas v prosklené stěně chodby mezi školními budovami zahlédla náš odraz, vypadali jsme až otravně normálně.

Na zvláštní kapitolu by vydala reakce mé matky, ale pokusím se to zkrátit. Celou dobu mého vztahu-nevztahu s Edwardem se tvářila, že stále truchlí kvůli Mikeovi. Divila jsem se jen trošku – povrchnost je Renéino druhé jméno. Přesto jsem nedokázala ovládnout nutkavou potřebu mámu s mou osudovou láskou smířit.

Navrhla jsem oficiální seznámení.

Edward navrhl, aby proběhlo v nejlepší portangelské restauraci.

Máma navrhla, že bude pít víno.

Táta navrhl, že bude pít cokoliv.

Z návrhů mých rodičů jasně vyplynulo, že jako součást pozvání berou i odvoz tam a zpět.

Tam byla atmosféra v autě mrazivá, i když se Edward vážně snažil.

Zato zpět…

V restauraci mámě se zpožděním došlo, že se opět vyvlíkla z vaření, a trochu se uvolnila. A po pár skleničkách už skoro nemohla být uvolněnější. Rozhodně jsem se nemusela stresovat, že by postřehla Edwardovo křečovité nadšení nad plnými talíři. Zapomněla jsem říct, že první kus toho ledového krunýře, kterým se zaštítila, roztál díky úžasné kytce, kterou od Mimoňka vyfasovala, sotva sebe i většinu své příšerné zelené róby vyprostila z auta. Následná série úsměvů a komplimentů, kterými ji Edward celý večer zahrnoval, dílo zkázy dokonala. Vážně jsme vypadali jako rodina. Teda z dostatečné vzdálenosti. Renée švitořila skoro jako ta káča Malloryová. Velkoryse jsem to nechávala bez komentáře – stačilo mi, že můžu po delší době využít svůj oblíbený výraz Já jsem ti to říkala.  Tentokrát s malým dovětkem – Říkala jsem ti, že Edward je prostě slaďouš. Slaďouše mi samo přečetl z hlavy a na protest mě štípnul do stehna. Jenom trošku – přesně tak, abych chtěla víc. Naštěstí pohled na ládující se rodiče působil jako velmi účinná ledová sprcha.

Táta usilovně ukrajoval z obřího steaku a nenápadně pozoroval cvrkot. Byl mnohem bystřejší, než si máma a většina obyvatel Forks myslela – pokud se tedy zrovna nejednalo o stav pneumatik na mém autě – ale ať už si všiml čehokoliv, jako vždy zvolil taktiku Jsem úplně blbej a všechno je mi jedno. Na tátu byl odjakživa spoleh.

Když jsme je opilé a přejedené vykládali na příjezdové cestě u našeho domu, došla jsem k závěru, že mí rodiče jsou vlastně docela fajn a hlavně k sobě skvěle pasujou. A to je hlavní, ne?

A tak nakonec jedinou naštvanou osobou zůstávala Alice, která neustále řešila, proč neklapla její vize s dívkou, jejíž myšlenky budou pro Edwarda naprosto nečitelné. Vlastně jsem ji litovala – nikdo z rodiny už její fňukání neposlouchal a k doktorovi s tím rozhodně nemohla.

Celou tuhle zelenozlatou idylu kazila už jenom jedna drobnost. Od naší usmiřovací noci se Edward držel poněkud zpátky. Nechápala jsem to, skončili jsme jen těsně před poslední metou a to podle pravidel NPS (Nevyhnutelného Pubertálního Sexu) znamenalo jediné – další malé, ale neodvratné krůčky vedoucí neomylně k cíli.

Edward – jako vždycky – opět uhnul ze spolehlivě projeté a tisíckrát vyzkoušené cesty. Proč by to udělal jednoduše, když to může být složité? Proč by mě měl prostě jen uspokojit, když mě předtím může totálně vytočit, znervóznit a znejistět?

Už jsem říkala, že ho miluju? Jo? Protože teď jsem to i sama sobě občas musela dost důrazně připomínat. Jak jako líbání bez jazyků? Jak jako žádné doteky pod košilí? Copak si myslí, že můžu být ještě víc panna, než už jsem? Nebo on panic?

Nechápala jsem to, a když jsem o tom chtěla mluvit, vycouval.

Až do toho večera přesně týden před plesem. Pod záminkou, že se mu předvedu v šatech – horní díl byl bez ramínek a já hodlala předstírat, že mi nešťastnou náhodou sklouzne k pasu – jsem ho dovlekla k sobě do pokoje. Nakonec tam se mnou šel jen proto, že v přízemí se na něj vrhla Renée a ta mu v poslední době lezla na nervy ještě o trochu víc, než moje neutuchající sexuální harašení.

Nakonec ale na módní přehlídku s následným skorosexem nedošlo. Můj RR (Rozumný Romeo) mě vzal s těžkým povzdechem za ruku a přitáhl si mě na klín. Ani jsem se na něm nepokoušela vrtět – i přes trvale vybuzené hormony jsem poznala, že na tuhle debatu bychom měli být jen dva.

„Měl bych ti vypadnout ze života dřív, než to mezi námi zajde ještě dál.“ No, tentokrát se s okecáváním rozhodně nezdržoval.

„A to jako proč?“ vyjela jsem podobně roztomilým tónem.

„Přemýšlel jsem,“ škubl rameny.

„Nestraš,“ ušklíbla jsem se. „Znám pár týpků, co je tahle činnost dostala do velkých potíží.“ Protočil oči, ale vypadalo to, že se aspoň trošičku uvolnil.

„Tohle je vážné, Bello,“ pronesl naléhavě a zadíval se mi do očí. To neměl dělat. Na jeho pohled jsem reagovala automaticky, takže jsem se neovládla a zavrtěla se na něm. Jenom trošičku, přísahám!

„Bello!“ vyjekl a znovu se napjal.

„Nečekáš, že se budu omlouvat, že ne?“ usmála jsem se sladce, spokojená s velkým výsledkem své malé provokace.

Jenže Edward mě vzal kolem pasu a posadil mě vedle sebe. Trucovitě jsem si založila ruce těsně pod prsama. Tak jsem mohla předstírat naštvanost a zároveň si je zvednout a nacpat mu je přímo pod nos. S dalším povzdechem se odvrátil a schoval obličej do dlaní.

„Jsme monstra,“ zadeklamoval trochu moc dramaticky. „ mám problém se vedle tebe ovládnout-“

„No to doufám!“ přerušila jsem ho nadšeně, ale ignoroval mě. „-co teprve takový Jasper?“ Prudce se narovnal a zase se mi zadíval do očí. „Představ si úplně běžnou situaci – slavíš narozeniny, otvíráš dárky a řízneš se při tom o papír. To se přeci stává pořád, ne?“ rozhodil ruce. „Stačí kapka krve, jediná kapka krve a… Jasper se ještě pořád moc dobře neovládá. Naše matikářka na minulé střední… I když je fakt, že ho s těmi slovními úlohami strašně dusila…“ Zvedl hlavu a zachytil můj vykulený pohled. „Ech, promiň, to sem nepatří, jen jsem chtěl říct, že jsem o tom znovu přemýšlel a…“

„Jestli ještě jednou řekneš něco o tom, že se rozejdeme, tak přísahám, že se zítra vrátím k Mikeovi. A ty budeš mít celou věčnost na to, aby sis přehrával, jak mu každou přestávku přímo před tvýma očima vykusuju mandle!“ Uznávám, nemusela jsem ječet, ale on zase musel uznat, že na to mám právo. „A Jasper? Chceš mě strašit Jasperem? Vážně si myslíš, že on je vaše rodinné strašidýlko? Tak si zkus představit, co by mu udělala Alice, kdyby na mě jenom sáhnul. Garantuju ti, že pokud na mě někdy dostane chuť, raději si sám utrhne obě ruce i nohy, jen aby se přivedl na jiné myšlenky!“

Vykulené oči jsou pravděpodobně nakažlivější než chřipka, protože teď na mě zíral Edward a vypadal víc mimo než obvykle. A to jsem ještě neskončila.

„Takže teď se zvedneš a začneš se chystat na ten ples. Žádní sobi!“ zvedla jsem ukazováček ve výhrůžném gestu. „Žádné tesilky a už vůbec žádný batůžek, žádné špičaté límce a žádné kulaté špičky u stoletých polobotek!“ Nějaká okrajová část mého naštvaného mozku zaznamenala, že slovo stoletý bych asi před Edwardem neměla používat ve významu starý a nemožný, což jsem právě udělala, ale pokud mě vážně miloval, nemohl být taková cíťa, aby ho zrovna tohle rozhodilo.

„Budeš prostě perfektní král plesu, který navíc samozřejmě zařídí pokoj v hezkém hotelu, a tak, jak je v téhle super zemi zvykem, mě v něm přesně za týden touhle dobou připravíš o panenství. Já se postarám o kondomy,“ zvedla jsem znovu ukazováček, když jsem si všimla, že se nadechuje k protestu.

Až když jsem mu znovu hupla na klín, abych mu všechna další hloupá a zbytečná slova vycucla z pusy dřív, než je stihne vyslovit, napadlo mě, že možná měl nějakou jinou připomínku.

Jenže víte co?

Kašlat na to!

Je přeci upír, ne? Stěžovat si může klidně až začátkem příštího století.

 

 

 

Graceland

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1 2   »

Janebka

21)  Janebka (27.06.2013 15:47)

Ach, konečně jsem se dostala k dokončení tohoto skvostu!!!
Ale máš smůlu, letím dál. Přece jen ples je ples!!!!
Děkuji!!!

Jalle

20)  Jalle (16.02.2013 17:50)

jo, ta mu to teda natrela

eMuska

19)  eMuska (11.11.2012 02:39)

chá, ja odpadnem! čo keby si sa pozerala? odkiaľ to má? Z renéiných kníh? perfektné! som nadšená!

18)  Sabienna (10.11.2012 12:30)

Tohle ne Tak to nemělo chybu Bella rozhodla Ten její proslov, to mě naprosto dostalo A neustále nějaký perličky
Tohle je tak úžasná povídka a ty absolutně bezkonkurenční autorka Pecka

Grace

17)  Grace (16.10.2012 09:30)

Ještě jedno poděkování a taky slib, že poslední bude nejspíš zítra;) .

GinaB

16)  GinaB (13.10.2012 00:32)

Bellin monolog stál teda za to! Žádní sobi!“ zvedla jsem ukazováček ve výhrůžném gestu. „Žádné tesilky a už vůbec žádný batůžek, žádné špičaté límce a žádné kulaté špičky u stoletých polobotek!“ Chudák Edík, on se snad fakt bude muset obléct do smokingu. ;) I když v takové vestičce se sobíkama a tesilkách s batůžkem by se tam vyjímal opravdu neskutečně. Jsem ráda, že jsi zpět. Válela jsem se tu smíchy jak divá.

SarkaS

15)  SarkaS (12.10.2012 22:04)

Bože! To byl tak úžasný proslov, že z něj týden nebudu spát, protože se při každé vzpomínce budu snažit nepočůrat smíchy!

julie

14)  julie (12.10.2012 13:17)

„Jsme monstra,“ zadeklamoval trochu moc dramaticky. „Já mám problém se vedle tebe ovládnout-“ Jo, tak to já taky, vždycky když mimoně čtu Nádhera!!!

Grace

13)  Grace (11.10.2012 20:42)

A já mnohokrát děkuju a slibuju, že ta poslední bude dřív než za pět měsíců:p .

Kamci

12)  Kamci (11.10.2012 17:34)

super už to, že se objevila další kapča a Grace ŽIJE je důvod k mejdanu a kapitola sama o sobě je taky skvostná:D :D :D

TeenStar

11)  TeenStar (11.10.2012 16:59)

Táto kapitola bola úplne dokonalá! Prisahám, že ja tých dvoch naozaj milujem. Už teraz sa neviem dočkať pokračovania, tak prosím, šup, šup!

NeliQ

10)  NeliQ (11.10.2012 14:48)

Bože, tak toto bolo úplne dokonalé. Dnes som narazila na túto tvoju poviedku a musím povedať, že mám hovadské kŕče v sánke, neviem či je vôbec ešte schopná sa po týchto trinástich kapitolách dostať do pôvodného stavu. Skvelé

Michangela

9)  Michangela (11.10.2012 06:48)

mispa

8)  mispa (11.10.2012 04:57)

Ajjinka

7)  Ajjinka (10.10.2012 22:57)

Ááááááá!!!! Mimoněk!!!! OMFG, to je tak strašně moc úžasný, že se to nedá!
Graceeee, kam ty na to chodíš?! Takový hlody "Tak jsem mohla předstírat naštvanost a zároveň si je zvednout a nacpat mu je přímo pod nos. " Jsem mrtvá!
Zbožnuju tě
A stejně tak Charlieho a Renée, protože tady jsou prostě nepřekonatelní
Asi by mi mělo být Edwarda líto, ale nejde to... Bella mu dává tak solidně na prdel už jenom tím, že vůbec otevře pusu, a je to tak dokonale božský, že ho nejde litovat Já mu skoro závidím!
Ale chápu ho, kluka rozumnýho, vlastně Romea!, jsou to MONSTRA!
Boha, ženská, já tě miluju!
A klidně z poslední kapitoly udělej dvacet dalších, tohohle nikdy nebudu mít dost!

Empress

6)  Empress (10.10.2012 21:34)

Skvelééé

5)  BabčaS (10.10.2012 21:10)

:D :D :D :D

leelee

4)  leelee (10.10.2012 21:01)

vzdal se extrémních vestiček víc než dva sobi na předním dílu
jo přesně tohle se potkává s mojí dnešní náladou BTW kdyby někdo potřeboval umělý šváby, pavouky, netopýry a podobnou havěť víte kam pro ně:D
zpět k tématu mimoň je prostě klasa Q

Silvaren

3)  Silvaren (10.10.2012 20:50)

Úžasný!!! Chlámala jsem se celou dobu. Jsi neskutečná, díky.

2)   (10.10.2012 20:21)

tak tady je ten nápad s kondomy
já jsem tak ráda.že je zpátky a ať si klidně stěžuje - v příštím století,ale teď nemá na vybranou - nebo ano ???

1 2   »

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek