Sekce

Galerie

http://www.stmivani-ff.cz/gallery/image.jpg

Šťastný den...

29. kapitola

 

 

 

„Je Štědrý den!“ ječela jsem a běžela se podívat na stromeček. Byla jsem ve svém živlu. „Vstávejte! Je Štědrý den!“

„Ježíšmarja, naše rodina je fakt plná cvoků,“ slyšela jsem Emmetta. Jestli bude prudit, hodím po něm hořící poleno z krbu!

„Quinn! Jaku! Edwarde!“ řvala jsem z plných plic na ty, co dole chyběli. Jake scházel s Quinn ze schodů, která nadávala jako špaček. Edward stál najednou vedle mě. Byli tam všichni, včetně Kiki, která chrupkala v pelíšku a zvědavě otevřela jedno očko, aby se podívala, co se děje.

„Veselé Vánoce!“ zaječela jsem.

„Ta holka je vážně magor,“ poznamenal Emmett, který vzápětí dostal lepanec od Rose a sklidil zachmuřené pohledy zbytku rodiny.

„Víš co, Emmette? Polib si zadek,“ vyštěkla jsem.

„Hele, já to zkoušel, ale ono to nějak nejde,“ zasmál se.

„A pak kdo  je tady magor,“ kývala jsem hlavou.

„Tak šup šup, máme hodně práce,“ zatleskala Alice. Všichni až na Quinn jsme věděli, co se všechno bude dít, ta jen stála a nechápala.

„Musím balit dárky, kde jsou nůžky?“ ptala jsem se.

„Bello, všechno máš připravené u mě v pokoji, my jdeme probrat s Esme dnešní menu,“ odváděla Alice Esme a gestikulovala na Rose. Mně naznačila, že za mnou přijde, a já na ni nenápadně mrkla.

„Bello? Proč tak blbě mrkáš?“ zeptala se mě Quinn. A sakra! Asi jsem nenápadná jak stokilový lejno v trávě.

„Něco mi spadlo do oka,“ snažila jsem se vymluvit.

„No to určitě, co mám dělat já?“ zeptala se.

„Odpočívat,“ odpověděli jsme sborově.

„Myslím, že z toho odpočívání předčasně porodím. A taky z toho věčného pití čaje. Ještě jednou mi někdo nabídne čaj, tak začnu ječet,“ pošeptala mi.

„Quinn, drahoušku, dáš si čaj?“ volala Esme.

 

 

**************************

 

 

Venku bylo nádherně, sluníčko svítilo a odráželo se od sněhu s takovou intenzitou, že jsem měla na nose naražené sluneční brýle. Měli jsme být na procházce asi hodinu. Kiki dováděla s kluky ve sněhu a snažila se dohonit sněhové koule, které jí házeli. Občas zapadla do závějí a kluci ji museli vytahovat. Byla jsem zavěšená do Quinn, šly jsme pomalounku za nimi a povídaly si.

„Divím se, že mě nechali jít po svých,“ mluvila Quinn. Při našem odchodu nastala hádka, jestli máme Quinn vézt na saních, ale poté, co Carlisle všechny a hlavně Jaka ujistil, že Quinn trocha pohybu prospěje, jsme vyrazily pěšky.

„No to já taky,“ dívala jsem se na Jaka, „bude z něj báječný otec,“ pokývala jsem hlavou.

„Já vím, ale mám strach, jaká ze mě bude matka. Víš, když mi bylo pět, poslali mě do internátu, matku vídám tak jednou do roka a to o Vánocích. Letos tedy ne. Právě se plaví se svým novým o dvacet let mladším přítelem po Karibiku. Chápeš to? Ten kluk je o dva roky starší než já,“ vrtěla hlavou.

„Už jsi jí to řekla?“ zeptala jsem se.

„Ne, možná počkám, až bude prcek umět mluvit, a pak ho nechám, aby jí to řekl sám,“ pronesla naprosto vážně. Vyprskla jsem smíchy.

 


„Víš, někdy se sama sebe ptám, jestli to není jenom sen,“ poznamenala Quinn.

„Abych pravdu řekla, taky čekám, že se probudím a všechno tohle bude pryč,“ odkývala jsem jí její myšlenku. I když svítilo sluníčko, vzduch byl celkem mrazivý. Naše nohy našlapovaly do křupajícího sněhu. Miluju ten zvuk.

„Půjdeme už zpátky?“ vykřikla Quinn, kluci byli k nelibosti Kiki okamžitě u ní.

„Je ti něco?“ ptal se vyděšeně Jake. „Kde tě to bolí?“

„Mám tě odnést do domu?“ vyhrkl Edward.

„Jaku, uklidni se, Edwarde, na to, že umíš číst myšlenky, se chováš jako pako,“ odpověděla Quinn.

„Promiň, ale přes Jacobův hysterický řev v jeho hlavě není slyšet nic,“omlouval se Edward.

„Jste magoři,“ vyštěkla na ně, „jdeme?“ obrátila se ke mně.

„Kiki, domů!“ zavolala jsem a všechny tři jsme vyrazily domů. U dveří nás čekala Alice a Esme. Esme pro nás měla připravený horký čaj a Alice pro Kiki osušku, aby ji vytřela – k nelibosti Kiki. Naprosto nesnášela, když ji někdo sahal na ťapky. Vydávala zvuky jako – auuuuuueee nebo grrrrrrrrrrr nebo hemmmmmmmmm. Každopádně to skončilo jako vždy, osuška v rukou Alice vyhrála  a Kiki si šla vybít zlost do pelíšku.

 

 


„Hele to je Štědrý den vždycky taková sláva?“ zeptala se udiveně Quinn, když ji Alice usadila do improvizovaného kosmetického křesla.

„Samo sebou, hlavně, když máme dva nové členy, tak to musí být se vší parádou. Podívej se na Bellu, dokonce i ona se nechá komandovat,“ ukazovala na mě Alice. Vyplázla jsem na ni jazyk, ale co bych pro Quinn neudělala.

„Takže já udělám Belle vlasy a ty namaluj Quinn, pak se prohodíme,“ navrhla Rose a tak se stalo. Za chvíli jsme byli připravené a musím říct, že nám to moc slušelo. Quinn vypadala v účesu jako princezna. A to nebylo všechno.

„Tak a teď šaty, na, nasaď si to opatrně na oči,“ podala Alice Quinn škrabošku na spaní.

„Si děláš srandu?“ zeptala se Quinn nevěřícně.

„Vypadám na to?“

„A Bella ji mít nemusí?“

„Bella si ji vezme taky,“ mrskla po mě druhou, kterou vylovila s taštičky. Quinn si ji opatrně nasadila a já tu svoji zahodila do kouta, ignorujíc Alicino zvednuté obočí. Rosalie vytáhla Quinniny svatební šaty s velkého vaku.

„Nechápu, proč s tím děláte takové cavyky,“ prskala kolem sebe Quinn.

„Třeba proto, že je to první dárek,“ pronesla Rosalie a já se musela kousnout do rtu, abych potlačila vzrušené vyprsknutí.

„No, to jsem zvědavá, co to bude.“ Quinn ztrácela dobrou náladu, ale Alice nás ujišťovala, že bude nadšená. Vždyť ona to viděla, ona přeci ví. Poté co jsme ji upravili, Alice ji nasadila šperky a Rose připnula do vlasů korunku, se šly holky rychle převléknout. Já už jsem stála připravená v bledě modrých šatech a snažila se Quinn uklidnit.

„Ještě chvilku vydrž,“ mumlala jsem.

„Tobě se to kecá, ale prcek si uklízí hračky a můj močák je zřejmě kopací míč,“ zakňučela.

„Hele tak půjdeme na záchod, ale škrabošku si nech, jasné? Jinak mě Alice zabije,“ prosila jsem ji.¨

„To si piš!“ slyšela jsem Alici ječet.

„Tak pomalinku pojď,“ vedla jsem ji. Jakmile jsme řádně vykonali Quinninu malou potřebu a umyly si ruce, už nás holky popoháněli.

„Takže Quinn, já tě odnesu dolů a tam si konečně sundáš škrabošku. Tebe,“ ukázala na mě, „vezme Rose. Honem, honem, ostatní čekají.“

V mžiku jsme byli dole v taneční salónu, který byl před Quinn v úplné tajnosti předělán na místo konání její svatby. Velkými okny, která sahala skoro do stropu, zářily sluneční paprsky. Celá místnost přímo vyzývala k tanci. Byla jsem okouzlena, sál byl slavnostně vyzdoben, všude bylo plno růží a na svícnech plápolaly svíčky. Uličku pro nevěstu tvořil červený běhoun, který byl posypán bílými plátky růži a končil u oblouku, který byl propleten bílými růžemi. Pod ním už stál Jake, který se culil jak měsíček na hnoji a poklepával nohou. To dělá vždycky, když je nervózní. Za ním stál Carlisle se svým milým  vždy přítomným úsměvem na tváři. Dnes bude oddávat. Poplácal Jakea po rameni a něco mu zašeptal, Jake se rozesmál a podíval se směrem k nám. Emmett a Jasper se křenili o kousek dál, Esme zářila, Alice hopkala nadšením, Rose chystala hudbu, Edward mě objímal a Kiki běhala po sále a snažila si servat velkou bílou mašli, kterou jí na obojek uvázala Alice.

„Můžete mi říct, co se sakra děje?“ vykřikla Quinn.

Ježíš, Quinn! Málem jsem na ni zapomněla!

„Už to bude! Nachystejte se!“ zkomandovala naposledy Alice všechny. Emmett s Jasperem vypnuli hrudníky, Rosalie nachystala foťák, Jake si naposled upravil kravatu a Alice sundala Quinn škrabošku.

„Uhemmm?“ ozvalo se do ticha. Chvilku jsem si nabyla jistá, jestli to byla Quinn nebo Kiki. Ale poté, co kolem mě Kiki proběhla a pořád se snažila servat si mašli, jsem věděla, že to byla Quinn.

„Tak co, princezno, vezmeš si mě?“ zeptal se Jake, Quinn mlčela a Jakovi se začal klesat úsměv. „Quinn?“ Střelila jsem pohledem po Edwardovi, který se culil a kýval, že vše bude v pořádku.

„Ty!“ ukazovala Quinn na Jakea, „ty mě chceš zabít?“

„Ne, jen si tě vzít,“ vrtěl hlavou Jake.  Quinn si prohlížela své šaty.

„Jak jste věděli…“ začala, ale pak jen dodala, „aha.“ Její pohled se  zasekl na Alice.

„Tak co myslíte, můžeme?“ zeptal se Jasper. „A mělo by to být rychle, Quinn už má na krajíčku.“ Vážně v Quinniných očích se leskly slzy štěstí.

„Honem, nebo tady porodím tím vším vzrušením,“ zavrtěla se Quinn.

„Šup šup!“ zatleskala Alice. Rosalie rychle ještě zmáčkla spoušť foťáku a hudba se rozezněla.

První jsem šla já, ani nevím , kde se vzala, ale poslušně vedle mě hopkala Kiki. Stoupla jsem si vedle Jaka a čekala. Quinn kráčela uličkou zavěšená do Edwarda. Přímo zářila štěstím.

 

 


Obřad proběhl hladce a po blahopřání Quinn vzlykala a děkovala, že jsme úžasní, že fakticky nic netušila, že ty šaty jsou nejlepší a že Jaka miluje a vdávat se na Štědrý den je naprosto geniální. A že nás všechny miluje, hlavně Jakea a miminko. A pak jsme jedli a nakonec k mé hrůze i tančili.

„Bello, za tím svícnem se neschováš,“ smál se mi Jacob, zatímco šel ke mně a já házela mimikry. „Přece se nebojíš tance, sakra, vždyť žiješ s upíry a vlkodlaky.“

„Ha ha ha,“ dostala jsem ze sebe. Ne, že bych byla takový poleno, ale má koordinace pohybů je značně omezená.

„Jenom jeden pomalý plouživý taneček,“ prosil. Vzdala jsem to, za chvíli jsem vykonávali pohyby, které se i celkem vzato daly vydávat za tanec, i když zpočátku to podle Emmetta vypadalo na zápolení medvědů. Měla jsem co dělat, abych po něm nešvihla jedním z hořících svícnů.

Poslední paprsky , které dopadaly na podlahu, nám dělaly společnost při vánočně-svatební večeři, kterou připravila Esme. Celou dobu jsme si povídali, smáli se, cítila jsem se uvolněně, šťastně. Edward si všiml mé nostalgické nálady, jemně stiskl naše propletené prsty a usmál se. Celá rodina byla kolem mě.

„Tak a teď ke stromečku!“ zatleskala nadšeně Alice. Jakmile jsme byli shromážděni – Quinn stále ve svatebních šatech – u stromečku, přednesla nám Alice své pohnutky. „Bella s Charliem měli jednu tradici, kterou bych ráda zavedla i tady. Vždy si vybrali jeden dárek pod stromečkem, který otevřeli na Štědrý den večer a zbytek na ně čekal až na Boží hod.“

„Já už nejkrásnější dárek dostala,“ vrkala Quinn.

„A já chci rozbalovat!“ křikl Emmett.

„Děkuju,“ zmohla jsem se na jediné. Dívala jsem se na tu haldu dárků, která se rozkládala přes polovinu společenské místnosti, a trochu mi zatrnulo, kdo se tím vším bude probírat?

Nejvíce mě děsila krabice ve tvaru kvádru, velká asi dvakrát tři metry.

„Jů! Největší dárek je pro mě!“ zatleskala Quinn a dívala se na zmiňovanou krabici, zároveň s ním se ozvalo Alicino:

„To je debil!“

Následováno Edwardovým: „Vážně!“ a Emmettovým záchvatem smíchu. Nebylo tedy pochyb, od koho dárek bude. A Quinn měla jasno, rozbalí ten největší. Každý po chvilce uvažování chňapl dárek do svých rukou a pak jeden po druhém jsme začali rozbalovat a všichni si děkovali. Alice za nádherný tenisový náramek Carlislelovi, Esme za broušenou vázu Rose a tak dál. Jen Quinn stále ještě dárek nerozbalila. Stála, dívala se na  nás a z očí ji tekly slzy.

„Je to něco miláčku?“ byl Jake okamžitě u ní. Ta ovšem neodpovídala. „Edwarde?“ podíval se na něj zoufale.

„Je v pořádku, jen je šťasná,“ pokrčil rameny Edward.

„Jsou smutné – brečí, jsou šťastné – brečí – kdo se v nich má sakra vyznat?“ neodpustil si Emmett.

„Tak, Quinn, copak ti Santa nadělil?“ zeptal se Carlisle.

Quinn začala rozbalovat dárek, poté, co se prodrala asi třemi vrstvami balícího papíru – Emmett se činil! Všichni jsme čekali, cože to Emmett zase vykoumal, ale tohle nečekal nikdo. Před námi stála – no, spíše ležela – nafukovací velryba.

Quinn tázavě zvedla obočí a naše všechny pohledy se zabodly do Emmetta.

„No co? Nemohl jsem sehnat velký těhotenský míč, tak jsem koupil velrybu,“ pokrčil rameny a my propukli v hlasitý řehot.

 

 

 

 

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

«   1 2

Silvaren

5)  Silvaren (05.11.2010 13:10)

Emmettova velryba to rozsekla!
Moc krásná kapitolka, hned bych slavila Vánoce. Jsem ráda, že jsou holkdy šťastné, po tom všem si to zaslouží.

4)  Aalex (05.11.2010 13:03)

Velryba mě vážně dostala. Chtěla bych vidět na ní Quinn hopsat.
Kikiny zvuky při sušení ale taky neměly chybu.
Nádherná kapitolka jako vždycky. Nemůžu se dočkat další.

3)  Ashley (05.11.2010 12:57)

páni, nafukovací velrybu bych tedy nečekala ani omylem! krása!

2)  Tru (05.11.2010 12:42)

Dokonalé:)

Linfe

1)  Linfe (05.11.2010 12:37)

Nafukovacíííííí velrybáááá Umřu.

Takovouhle nádhernou svatbu bych chtěla taky, Al. Vážně! Byla to zase jedna dokonalaá kapitola. S každou další je to lepší, jak ty to děláš.

«   1 2

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek

Eclipse still