Sekce

Galerie

http://www.stmivani-ff.cz/gallery/thumbs/Kris%20black.jpg

Trochu oddychová povídka.

Co kdyby Bella... Víte co, přečtěte si to;).

 


 

 

Probouzela jsem se s pořádnou kocovinou.

I když očividně nejen s ní.

„Ahoj,“ ozvalo se vedle mě tiše. „Bello,“ dodal po krátkém zaváhání.

Vedl jedna nula. Mně trvalo skoro minutu, než jsem si na to jeho divné jméno vzpomněla. A to ještě oklikou přes Jane Austenovou, kterou jsem při večerním seznamování zneužila jako pomůcku pro svou děravou hlavu.

„No, ahoj, Edwarde. Ty jsi ještě tady?“ Ne, tohle nebylo slušné. Ale mnohem neslušnější bylo, že se nevypařil někdy nad ránem. Jak si to teď představuje? Dá si sprchu, kafe, nechá si připravit sendvič do krabičky a zamává mi od branky?

Trapas. Zřejmě mu nikdo nevysvětlil pravidla sexu na jednu noc. Tahle myšlenka protlačila mezi údery usilovně pracujících permoníků v mé hlavě několik útržkovitých vzpomínek.

Jeho překvapený výraz, když jsem ho pozvala nahoru. Jeho zaváhání, když pochopil, že pivo je jen jiný výraz pro Pojďme tenhle fajn večer dokončit v posteli. Jeho nejistotu, když jsem zručně rozepnula celou sadu knoflíků na té jeho pekelně drahé košili. Jeho úžas, když jsem spustila ramínka svých šatů a jediným zavrtěním boků se před ním ocitla nahá.

A to další…

Uf! Najednou jsem si nebyla jistá, jestli se se mnou můj pronajatý pokoj točí kvůli zbytkovému alkoholu nebo to způsobuje vzpomínka na to, jak rychle se jeho počáteční milá neohrabanost měnila v dravý proud, který mě chytil a po pár hodinách vyhodil na břeh úplně zničenou.

Kvůli objektivitě nutno dodat, že velmi příjemně zničenou.

Zatajila jsem dech. Připadalo mi, že vedle mě strnul. Ale on přeci nemůže slyšet, že mi právě hrudníkem projel dunící rychlík!

Něco mě zašimralo mezi lopatkami. Pak to postupovalo směrem k rameni. Pak zpátky mezi lopatky a po páteři velmi pomalu a systematicky níž. Další záblesk. Ano, jeho rty, jeho neskutečně jemné a přitom naprosto neúnavné rty… Permoníci někam zmizeli. A rychlík se někde stihl obrátit a znovu testoval, kolik toho můj hrudní koš vydrží.

To ráno se protáhlo. Společná sprcha. Kafe ve dvou. Sendvič potom, co jsme se nějak znovu ocitli v posteli.

U branky se otočil, ale nezamával. Neměl komu. Schovala jsem se za závěsem. Lístek, na který napsal svůj telefon, jsem roztrhala a spláchla do dřezu. Drtič odpadu pojistil neoblomnost mého rozhodnutí.

Pravidla sexu na jednu noc se někdy můžou porušit. Třeba tak, že je z toho sex i na následující ráno. Ale to je maximum. Dál to nikdy nezajde.


xxx


Říkala jsem tomu rehabilitační víkendy. S Jess jsme vybraly některý ze svých prověřených podniků – tedy jeden z těch, kde aspoň sedmdesát procent návštěvníků bylo relativně normálních a ve stejně pozitivním poměru vedly i měkké drogy nad tvrdým fetem – páteční odpoledne jsme věnovaly přípravě – vlasy, boty, šaty, a kolem desáté jedenácté večer jsme vyrážely.

V Chicagu to žilo. Při vzpomínce na Forks jsem nevěděla, jestli se mám smát nebo plakat. Tak absurdní to srovnání bylo. Chicago mělo vlastně jen jednu nevýhodu. Zdejší univerzitu jsem si vybrala ještě společně s Mikem. A na střední jsme spolu chodili tak dlouho, že i naše zájmy se prolnuly. Zpočátku ten plán zněl jako legrace. Jeden z jeho šílených nápadů. Během dvou let, kdy jsme z kategorie zabouchnutí puberťáci přešli do fáze vážný vztah, se ale z legrácky stala naše budoucnost. Společná budoucnost. Právnická kancelář Newton a Newtonová. Našli jsme tisíc důvodů, proč to bude skvělé.

Tím hlavním se jevila téměř nepřetržitá blízkost toho druhého.

Na večírku po závěrečných zkouškách ho Lauren potkala cestou ze záchodků. Moc toho nevypil, i když se později pokoušel uvádět alkohol jako polehčující okolnost a mlel taky něco o presumpci neviny. Jenže já se neplánovaně stala očitým svědkem, a i když jsem z toho neměla radost, nakonec jsem vypovídala před porotou.

Rozdal si to s ní v Malloryovic přeplácané koupelně, kde se ani neobtěžovali zamknout. V tom domě bylo asi šest koupelen a večírku se účastnilo skoro sto lidí. Žádný právní termín nedokázal vysvětlit fakt, že jsem jim tam v nejlepším vpadla zrovna já.

Když se přehnala vlna největšího vzteku a křivdy, dohodli jsme se, že budeme schopní neničit si navzájem život. Jinými slovy – že se na stejné vysoké nezavraždíme. Já neměla moc na vybranou – dostala jsem stipendium. Jemu studia platili rodiče; zdálo se mi fér nechat ho vlastními duševními silami přijít na možnost přihlásit se někam jinam.

Zřejmě jsem ho celé ty roky přeceňovala.

Nejen, že se nepřihlásil jinam – kachna Malloryová si zařídila přestup do Chicaga, aby mu mohla být nablízku.

Sice nechodila na práva, ale i tak jsem je spolu vídala nechutně často. Bolestně často. K zblití často.

Jak se jeden přiopilý úlet mohl změnit ve vztah? Co jsem udělala špatně? Jasně, ve srovnání s Lauren odpovídaly moje zkušenosti patnáctileté skoropanně. Jenže ten, kdo ze mě měl udělat zkušenou, byl Mike. Takže pokud jsem nebyla dost dobrá, zvoral to on!

Tyhle ubohé úvahy se pokoušely překřičet jediný prostý fakt. Pro Mika jsem prostě byla jen první láska, která vyprchala jako levné šampaňské. Najednou se mi zdálo, že vedle Lauren chvílemi vypadá jako opravdový chlap. Když jsem se topila v jeho modrých očích na úzké posteli v mém dívčím pokojíčku, pořád jsem viděla toho kluka, který mi zamotal hlavu chvíli po mých čtrnáctých narozeninách. Přenesla bych se přes to někdy?

Tyhle rádoby filosofické kecy mi šly, pokud jsem ho nepotkala. V tu chvíli se rozum zase vypnul a znovu to jenom bolelo. Hrozně, hrozně moc. Děsilo mě, že ani po půl roce to vůbec nepolevovalo.

A pak přišla Jessica s tím nápadem. Léčba šokem. Jsem příliš nezkušená? Tak mi pár zkušeností zařídíme. Vypadá Lauren jako by si sem oskočila z Los Angeles? Já budu vypadat jako hlavní hvězda z titulky FHM. Nebo tak něco.

Jessica si mě vzala do parády. Něco to stálo, ale výsledek byl úžasný. Při první testovací návštěvě jednoho menšího klubu v Down Townu jsem neměla čas trápit se tím, jak se budu seznamovat a o čem budu konverzovat. Další den Jessica usoudila, že tohle byl pro mě příliš malý píseček.

A tak začala naše spanilá jízda po vyhlášených chicagských podnicích. Nevím, jak to Jess dělala, ale brzy nás vyhazovači znali jménem a bez problémů nás pouštěli přednostně dovnitř.

Moje první rande na jednu noc dopadlo skvěle – ten kluk pořád opakoval, jak jsem úžasná; nijak netlačil na pilu a ani se mě nepokoušel moc opít nebo zdrogovat. Když jsem se mu potom rozbrečela na rameni, že to dělám kvůli svému bývalému, další dvě hodiny mě utěšoval a větu o mojí úžasnosti prokládal tvrzením, že můj bývalý musí být naprostý idiot s koulema velikosti lískových oříšků.

Ne že by mi druhý den bylo líp. Ale nějaký normální vztah vzhledem ke stavu mého srdce nepřipadal v nejbližších asi tak padesáti letech v úvahu, a tak hrát tuhle hru na blízkost se zdálo jako dobrá a vlastně i celkem zábavná alternativa.

Edward Cullen se mi to zřejmě rozhodl pokazit.

Mělo mě to napadnout hned, když se v Two Diamonds objevili.

On a dva další hezouni, kteří nejen vypadali, ale hlavně se tvářili jako jeho bodyguardi. Vešli ve chvíli, kdy jsme to s Jess už pořádně rozjely na parketu. No teda… Rozjela to hlavně ona, já si sice mohla natáhnout skvělé šaty a podmalovat oči, ale s mou fyzickou zdatností se zázraky dělat nedaly. Nicméně jsme jejich příchod nemohly nezaznamenat. Snad i Lady Gaga uprostřed písničky vydechla úžasem.

Dokonalost krát tři. Asi tak nějak vypadali. O hodinu později bylo jasné, že jsou gayové nebo teroristi, kteří mezi nás za chvíli hodí bombu. Jinak se nedalo vysvětlit, že ignorují ten oblak estrogenu, který kolem nich postupně houstnul – tak, jak se procesí přítomných krasavic procházelo kolem baru v místě, kde ti tři ucucávali svoje zteplalé pivo.

Nepochopila jsem, kde vzala Jess drzost oslovit zrovna toho nejhezčího. Najednou stála před ním, prsa jen milimetr od jeho vypracovaného hrudníku a nadšeně štěbetala:

„Ahoj, vážně ti nepřijde trapný, že po tom minulým týdnu nezajdeš Bellu ani pozdravit?“ Její výraz byl v naprostém rozporu s tím, co říkala. Nebo co se snažila říct. Usmívala se jako čerstvá vítězka loterie. Co mě ale opravdu šokovalo, byla jeho reakce. Žádný přezíravý úšklebek, nic ve stylu Odpal bejby. Vypadal – nejistě? Chvíli snad dokonce vyděšeně. Jako by měl odnést babičce léky a zapomněl na to.

Ale to už ho Jess popadla za ruku a táhla k našemu boxu. Tedy – chtěla táhnout. Nepohnul se ani o milimetr. Pak jsem si ale všimla, že jeho kámoši na sebe mrkli a ten tmavovlasý ramenatý zatlačil Jessičině oběti mezi lopatky. Nevěřícně se k němu otočil. Tmavovlasý mu něco rychle pošeptal a hezoun se skutečně nechal odvléct ke mně.

„Ahoj.“ Zdálo se mi to, nebo naznačil nepatrnou úklonu?

„Tys byl minulý semestr v Japonsku?“ neodpustila jsem si. Cvičení dělá mistra a já za těch pár měsíců, co se ze mě stala drsná holka, zvládla obstojně tyhle oražený řeči, jak to nazývala Jessica.

„Minulý ne, ale…“ zarazil se vteřinu předtím, než jsem se rozesmála. A zase reagoval nečekaně. Usmál se a konečně se zdálo, že se trochu uvolnil.

„Smím?“ ukázal na volné místo vedle mě. „A chceš?“ nenechala jsem ho vydechnout. Zůstal stát a na chvilku se mi pozorně zadíval do očí. „Jo, myslím, že chci,“ řekl naprosto vážně a úplně mě tím rozhodil. Brzy jsem se ale srovnala. Pár koktejlů, dokonce mě vytáhl na další tanec – a tančil vážně úžasně, a překvapivě příjemné povídání. Podezřívala jsem ho, že mě snad skutečně poslouchá. Že ho snad opravdu zajímá obsah mých slov.

Večer hrozně rychle utekl. Jeho kamarádi se rozloučili už dávno; Jessica se věnovala svému kolegovi z ročníku, kterého měla po ruce vždy, když se nic jiného nezadařilo.

Edward mi nabídl odvoz. V taxíku jsem se přistihla, že mi vadí, že se celý večer o nic nepokusil. Polkla jsem a připomněla si věty pro tyhle případy. Netušila jsem, proč mi připadají trapnější než jindy.

„Ewarde?“ řekla jsem tak potichu, aby se ke mně musel naklonit.

„Ano?“ reagoval zdvořile a skutečně přiblížil ucho k mým ústům.

„Byl to hezký večer,“ vydechla jsem mu na citlivou kůži na krku a zároveň pomalu vzala jeho ruku a položila si ji na koleno. Spokojeně jsem zaznamenala, že nejdřív naprosto strnul, a pak se prudce nadechl. Ale neodtáhl se. Jen pootočil hlavu tak, že naše ústa teď byla naproti sobě. A hrozně blízko. I když pořád ne dost blízko.

„Moc hezký, Bello,“ řekl moje jméno tak, jako by si dal do pusy lízátko se svou oblíbenou příchutí. Teď jsem to byla já, kdo potřeboval prudký nádech. Při té příležitosti jsem dostala neředěnou dávku jeho vůně přímo na jazyk. Ach můj… Přešla mě chuť na další řeči. Nevěděla jsem jak, ale najednou jsem ho pevně držela za krk a jediným pohybem si ho přitáhla k sobě. Chutnal ještě líp, než voněl. Mnohem, mnohem líp.

Neodtáhl se. Naopak.

A nechal se pozvat nahoru a i když očividně netušil, co se od něj čeká, bez reptání se přizpůsobil. Porušil pravidla, když zůstal do rána. Nechal mi na sebe telefon.

Edward Cullen vlastně dělal všechno úplně naopak, než normální kluci jeho věku.

Tak proč se celý další měsíc o nic nepokusil?

Proč v tomhle musel být normální?

Copak jemu ten měsíc nepřipadal tak nemožně dlouhý jako mně?

 

 

Little crazy 2/2 (závěr)

 

 

povídky od ambry

 


Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1 2   »

kajka

35)  kajka (14.10.2017 17:18)

Přidrzlá a zdánlivě sebevědomá vymetačka večírků se mi moc líbí.
A ještě víc se mi líbí Edward tichá voda.
A jelikož mám momentální zatmění mozku a vůbec nic si z příběhu nepamatuju, těším se jak malá, co jsi jim přichystala.


kajka

34)  kajka (10.03.2016 13:05)

Báječná vzpruha při smolném dni. Hned je mi veseleji.
Byl jsem zde, Fantomas.

magorka

33)  magorka (14.04.2011 10:13)

hohohoooo, takovouhle Bellu teda neznám :D Ale! ;) naprosto ji po vlastních zkušenostech chápu = "kachnu Malloryovou", či kteroukoli jinou bych taky s chutí zapikolovala do bezvědomí. Jess je, po mrše v Hříšnících příjemnou kamarádkou, kterou by asi měla mít každá, méně průbojná ženská . Komentovat naprosto nevyhovující mravní charakter pffffffffffffffff Newtona blee, je zbytečné a Edward??? (a to z něj normálně nebývám AŽ TAK vyplesklá )

ScRiBbLe

32)  ScRiBbLe (08.04.2011 00:23)

Uááááááááá! tak to byla jízda!
Hrozně se mi líbí nápad téhle Belly. Belly rebelky. Nevím, ale k ní to prostě sedí.
Kolikrát mi cukaly koutky, kolikrát jsem se přistihla, že se culím jako pitomec.
Týjo, s Mikem, jo? Teda Jess... :D to je borka!

Parádní, mažu dál a těším se na další porušování pravidel!

Děkuji!

Lioness

31)  Lioness (21.03.2011 14:06)

Jééé. Mám ráda pokroucené charaktery ve Stmívání (protože v drtivé většině jsou lepší, než ty Stepheniiny). Mám ráda tvůj styl. Mám ráda Bellu, která je zkušenější než Edward. Mám ráda Edwarda, který se chová vážně jako sedmnáctiletý kluk. A když to dáš dohromady -> !
Tohle je rozhodně zajímavé...
Bella a Mike? Newtonovi? Právníci? Skvělý základ.
Mike a Lauren? Mike, coby původně nejhezčí kluk ve Forks a Lauren, coby ta in blondýna? Naprosto uvěřitelné, neotřelé.
Zlomené srdíčko. Bella byla vždycky přece strašně křehká!
Jess, díky, jsi zachránkyně celého světa! Superwoman! Tahlé léčba totiž zní tak zábavně...
A Eda na scéně. Chudák, ani neví, do čeho se to vlastně namočil. :D
Perfektní oddychovka, která splňuje všechna moje základní kritéria o zábavě!

Silvaren

30)  Silvaren (18.03.2011 12:31)

Tak to je teda pěkně hustá léčba šokem. Oba dva jsi napsala skvěle. Jsem napnutá, jak si spolu poradí.

Rosalie7

29)  Rosalie7 (15.03.2011 14:22)

No to si ze mě děláš prdel?! Mami, já nechci nic říkat, ale takhle skvěle jsem se už dlouho nebavila. A Edward jakožto neohrabaný klučina, který neví, co dělat ve spárech léčící se Belly, mě naprosto dostal Moc ráda bych ti napsala něco smysluplnýho, ale myslím, že všechno bylo už řečeno níže a proto se rovnou vrhnu na to lákadlo s tím hrozným přízviskem závěr...

Karolka

28)  Karolka (15.03.2011 07:49)

Hahááááááááááááááááá! Ano, tohle jsem potřebovala právě teď! Uprostřed divnýho a zároveň stereotypního rána.
Takže Bella se léčí, hmmm... Ať se snažím, jak se snažím, nedokážu víc hloubat nad ničím, co se stalo před Edwardem. Ten se vám tedy paninko náramně povedl. Přirovnání o tiché vodě mi přijde trapný, ale... z něj něco jde a málem mi to vysklilo monitor.
Bella spláchla jeho číslo, krásně se nám všem včetně sebe snaží věšet bulíky na nos, aby si na konci postěžovala, že se celý měsíc neozval.
Jsem šťastná jako blecha a letím na dokončení.

ambra

27)  ambra (14.03.2011 22:32)

Ženy, dívky, díky . Vložila jsem druhou část, tak možná to ještě dneska klapne;) .

Bye

26)  Bye (14.03.2011 21:26)


V klidu, jo? Já si to tu pak po sobě vytřu...
Tohle se mnou udělalo to ranní vzpomínání na večerní váhání, nejistotu, úžas a pak ten dravý proud.
A samozrějmě po tom divným rozloučení a siláckých řečech o sexu na jednu noc a ještě siláčtějším gestu s drtičem odpadů jsem byla fakt zvědavá, proč to ta Bella vlastně všechno dělá.
No, pan budoucí právník Newton s ní pěkně zamával... Ale snad to už nebude trvat těch avízovanejch padesát let, než bude schopná navázat vtah na aspoň dvě noci
Kde ten Edward kua je? Že on se zase bojí, aby někomu neublížil?
Lady Gaga a oblak estrogenu mě totálně vykostily :D :D :D

Bosorka

25)  Bosorka (14.03.2011 12:53)

Ambro nevím, z čeho jsi získala dojem, že povídka nezabodovala?! Je skvělá jako vždy - o to horší je to pro nás, věčné loudilky
PS: Zkusila jsi napsat někdy něco špatného? To by ti asi dalo moc práce, že jo? ;) :D

BellaCullenSwan

24)  BellaCullenSwan (14.03.2011 12:16)

WohoW! Naprosto dokonalé! Naprosto! Ani nevím, co napsat... Bylo to totiž tak skvělé, že snad ani nemám slov... Jsem ráda, že jediný Edward se chová jinak než kluci v jeho věku :D

milica

23)  milica (14.03.2011 10:08)

Krásná povídka těším se jak to dopadne

Twilly

22)  Twilly (14.03.2011 09:05)

Ženská, tak jako probuzení do práce před auditem tohle můžu jednoznačně doporučit!!!!!! Zase ten parní válec značky Ambra ... smršti moje milovaná, já jednou z tebe a tvého psaní pojdu Skvělé ani netušíš, jak se těším na pokráčko. :D

Lenka326

21)  Lenka326 (13.03.2011 23:13)

Téééda, skoro jsem tvoji povídku přehlídla! A to by mi fakt bylo líto. Tohle je opravdu z jiného soudku, nevím, jestli oddychovka, asi jo, hlavně třeba ve srovnání s TJB. Ale teď mě hlavně zajímá, jak to celé dopadne. Bello, Bello, to jsou teda nápady, zahazovat telefonní číslo Edwarda už-ne-panice Cullena.
Ale ona to má ambra už nějak vymyšlené, že????


kytka

20)  kytka (13.03.2011 19:48)

Ambřičko, piš, piš a dopiš. Já měla na konci pusu úplně dokořán. Hanetka to moc hezky napsala, protože i já stále stojím a dívám se na světla odjíždějící sanitky. .
A tohle bylo hezké pohlazení. Těšíííím se.

Hanetka

19)  Hanetka (13.03.2011 19:31)

Sakra, dopoledne jsem sem psala koment a on tu není... Divné. No, v každém případě... KOUKEJ TO DOPSAT! Jo, a... nebyla by MIte? Nebo Robsten? Nebo zase TJB, ne že nás necháš čekat bůhvíjak dlouho s očima přilepenýma ke světlům té odjíždějící sanitky! A o těch dalších čekankách už si ani netroufám mluvit...
Zlatíčko, hlavně PIŠ!!!

18)  katyka (13.03.2011 18:48)

moje nervy, Ty si váhala či to dopísať?! Ty asi rada týraš ľudí, že? :) Je to skvelé, perfektná oddychovka, jedinú chybu to má, že tu nemá druhý diel:) Síce je mi jasné, že ako jednorázová oddychovka sa to skončí šťastne, ale som strašne zvedavá, akým spôsobom sa k tomu dopracuješ. Tak šup šup, neflákať sa a písať! Je tu minimálne 16 nadšencov očakávajúcich pokračovanie :)

ambra

17)  ambra (13.03.2011 18:34)

Holky moje, moc děkuju, ráno jsem ještě váhala, jestli se patlat s dalším dílem (očividně u drtivé většiny čtenářů povídka moc nezabodovala ), ale u patnáctého komentáře už jsem vyměkla . Zkusím to dopsat ještě dnes.

Janeba

16)  Janeba (13.03.2011 17:23)

Žádná srnka mezi zubama???! Nemohla jsem si pomoct!! ;) Tak ještě jednou, Ambřičko, o autorech se leckdy říká, že mají mnohonásobně rozštěpenou osobnost, zajímalo by mě, z kolika kousíčků se skládáš TY????! Skvělé!!! Děkuji!!

1 2   »

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek

Edward & Bella