Sekce

Galerie

/gallery/Love.jpg

Devatenáctiletá Bella žije se svým otcem a bratrem v Seattlu. Jednoho dne se do sousedství přistěhuje nová rodina. Tím se dá hodně věcí do pohybu. Pomalu se začnou rozkrývat tajemství, která se nikdo neměl dozvědět. Co když nikdo není tím, za koho se vydával. Kdo je tajemný mladík, který chodí každý večer na návštěvy? Proč se zdá, že zná Bellu?

Kapitola 1. Noví sousedé

Leden 1986

Charlie

Nové místo a nová práce. Věděl jsem, že to je jedinečná příležitost. Šance začít znovu. Bylo mi jen dvacet tři a měl jsem už druhý životní začátek. Tehdy prvně to bylo veselejší. Oženil jsem se a přestěhoval se z La Push do Forks.

Renée ale nebyla stavěná na život se mnou. Hlavně nebyla stavěná na život na malém městě a začala se nudit. Po roce ode mě odešla. Odstěhovala se pryč a já nakonec následoval jejího příkladu. Dal jsem výpověď a zabodl prst do mapy.

Odstěhoval jsem se na východ. Získal jsem místo jako zástupce šerifa v malém městečku Patten ve státě Maine.

Byl jsem rozvedený, neměl jsem rodinu, tak jsem si pronajal malý byt na kraji města. Líbilo se mi tam. Zvykal jsem si na opuštěný život. Chyběla mi Renée. Pořád jsem ji miloval. Až do posledního dne jsem věřil, že to zvládneme, vždyť žádný vztah není ideální. Možná jsem se mohl více snažit. Kdybych ji občas vzal na oběd. Nebo kdybych se díval méně na sportovní zápasy v televizi.

Ale bylo pozdě na kdyby. Žil jsem v Pattenu a Renée někde u Los Angels.

Myslel jsem si, že už nikdy nepotkám žádnou ženu, kterou bych mohl milovat. A pak jsem ji uviděl. Byla nádherná. Bydlela jen malý kus ode mě. Každé ráno jsem ji potkával, ale nic jsem o ní nevěděl. Jen, že její vlasy hází na sluníčku nádherné odlesky. Nebo jak vypadá její úsměv, když hladí zatoulanou kočku. Poznal jsem její vůni.

Po dvou týdnech v Pattenu jsem zašel do zdejší jediné restaurace a přišla mě obsloužit. Tehdy jsem zjistil z uniformy její jméno.

Esmé.

 

Říjen 2006

Bella

Uvědomovala jsem si, že nemám ráda školu. Konečně skončila další přednáška. Společně se svými spolužáky jsem vyšla z posluchárny a v davu jsme zamířili do jídelny. Šla jsem sama, ale poslouchala jsem. Všichni mluvili jen o jediné věci. O novém spolužákovi, který má zítra přijít. Nikdo ho ještě neviděl, ale přesto se stal hlavním tématem dne. Řešilo se všechno. Jaký bude? Bude na sporty? Jakou asi poslouchá hudbu. Bylo jedno, že nás je tu tolik. Prostě bude nový. Další lovná zvěř pro nezadané holky.

„Bello, seznam se s ním a hned mi zavoláš,“ šťouchla do mě Samantha. Ona byla tou první, kdo chtěl všechno hned vědět. Hlavně když šlo o kluky, proto mě ani nepřekvapilo, že už ví, kde bude bydlet.

Nic jsem jí na to neřekla. Nehodlala jsem se s ním seznamovat dřív než ostatní. Vlastně jsem se s ním nehodlala seznamovat vůbec. Odpoledne jsem už měla plány s Jacobem. Rozhodně jsem nechtěla sedět u okna, abych zahlédla aspoň kus Jaspera, jak se ten kluk podle ostatních měl jmenovat. Bylo mi jedno, že je to nový soused. Prostě ne!

Nandala jsem si na tác jídlo a šla si sednout vedle Lucy a Chrise, mých nejlepších přátel tady.

„Sam má nový objev?“ Zajímala se s plnou pusou.

„Jo a chce k tomu využít i mě. Překvapilo mě, že jsem od ní nedostala foťák.“

Lucy se rozkašlala. „Bello! Nemůžeš si to odpustit aspoň, když jím.“ Smála se. „Neříkej, že tebe ani trochu nezajímá, jak ten kluk bude vypadat.“ Zkusila mě popíchnout. Jediné, čeho tím dosáhla, byl maximálně ublížený pohled od Chrise.

„Ty jsi už jako Sam, Lucy.“ Zaryla jsem do kamarádky. „Opravdu mě to nezajímá. Bylo by mi jedno, i kdyby měl dvě hlavy a sedm rukou.“

Teď se smál i Chris. Ale už ani jeden z nich nic neříkal. Věděli, že mě kluci nezajímají. Nápadníků jsem měla dost, jen jsem neměla zájem. Na střední jsem měla kluka, ale zabil se na motorce. Jel mi koupit dárek k výročí a na věčně mokré vozovce dostal smyk. Prý byl na místě mrtvý. Bylo to před pěti měsíci. Tehdy jsem se rozhodla, že už se nikdy nezamiluju.

„Co máš k jídlu?“ Ozvalo se za mnou. Jacob se posadil vedle mě. Zazubil se a sebral mi půlku mé porce.

„Hej!“ drcla jsem mu do ramene.

„No co?“ Ohradil se už s plnou pusou. „Mám hlad. Jsem ve vývinu!“

„Je bezva mít bráchu, co?“ Smála se mi Lucy. Kdysi se jí Jake líbil, ale on neměl o holky zájem. Nejraději trávil čas s tátou na rybách nebo se vrtal v autech. Kdysi i v motorkách, ale po té nehodě to vzdal.

„Lucy, a ty máš co?“ Sápal se i na ni.

„Fuj!“ Plácla ho přes ruku.

 

Charlie

Pomalu jsem zabočil do naší ulice. Viděl jsem, že na příjezdové cestě nestojí žádné auto, to znamenalo jediné. Bella s Jakem jsou pryč. Věděl jsem, že se chystají do kina, jen mě překvapilo, že se ještě nevrátili. Budu sám doma. Po dlouhé době prvně.

Nevadilo mi to. Uvařím zatím večeři. V duchu jsem se zasmál. Já vařím. I po těch letech mě to překvapovalo. Dříve jsem spálil i čaj. Před dvaceti lety jsem nevěřil, že mohu takto dopadnout. V té době bylo všechno ale jinak.

Zastavil jsem na příjezdové cestě a čekal, až mi automatika otevře vrata, aby mohl zajet do garáže. Přitom jsem si všiml auta na vedlejší příjezdové cestě. Překvapilo mě to. Už čtyři měsíce tam nikdo nebydlel. Ani jsem nevěděl, že ten dům je už prodaný. Využil jsem otevírajících se vrat a otočil se. Viděl jsem skupinu mužů v montérkách, jak nosili spoustu věcí. Většina z nich vypadala velice luxusně. Určitě to nebyly věci koupené v jen tak nějakém obchodě.

Nechal jsem dost místa na auto svých dětí. Vyndal jsem z kufru tašky se zásobami. Nikdy bych neřekl, kolik jídla může sníst dvacetiletý kluk.

Při druhé otočce jsem si všiml otevřených dveří v sousedním domě. Zahlédl jsem jimi mladou ženu s hnědými vlasy, jak vysvětluje stěhovákům, co kam patří.

„Mami! Kde mám tu šedou košili?“ Slyšel jsem chlapecký hlas.

Pak se otočila a já v tu chvíli měl pocit, že se mi zastavilo srdce.

 

 


Povídky od Gassie

předchozí kapitoladalší kapitola

Přidat komentář

Autor:

Text:

Komentáře

1

Jalle

12)  Jalle (04.01.2013 10:23)

tak to som zvedavá kto ako s kým Jasper?

Michangela

11)  Michangela (14.01.2011 18:38)

Hanetka

10)  Hanetka (18.12.2010 13:39)

Tý brďo, Gassie, jak to, že mi tohle uteklo, A Esmé a Charlie, jo? To mě teda zajímá... a běžím dál.

Carlie

9)  Carlie (20.11.2010 09:40)

Žůva!!! Známá jména, nové konstelace vztahů, nepředvídatelné příběhy... super rozehraná partie, moc se těším dál... a Jake jako Bellin brácha se mi líbí :-) A pobavilio mě to "fuj" u stolu, jak na psa... no :D A do kohopak se nám zakoukal Charlie?

Abera

8)  Abera (19.11.2010 21:13)

No tak to vypadá strašně moc zajímavě tak šup šup další

Rosalie7

7)  Rosalie7 (18.11.2010 23:39)

Páni, tak zatím je to prvotřídní rodinný gulášek. Kdo jsou matky(nebo jedna matka?) Jaka a Belly? A je Jazz syn Charlieho? Jsou s Esme(neboli tou ženou ze sousedství???) upíři? Budou tam i ostatní Cullenovi? Takových otázek, to snad není možný - prostě bleskový rozlet. Jen tak dál

6)  belko (18.11.2010 23:27)

no toto,Gas, někdo v tom má hokej...a budu to asi já! ničemu nerozumím,ale vypadá to báječně jedle,tak honem s dalším nášupem!!!

milica

5)  milica (18.11.2010 21:43)

Juj, taková správná motanice To jsem zvědavá jak a s kým kdo je? No každopádně nádherná povídka

ambra

4)  ambra (18.11.2010 21:30)

Gassie, to je telepatie, víš to? Dneska už jsem Tě vážně chtěla jít otravovat kvůli Alici . A Ty na mě takhle! No, zdá se, žes je všechny pěkně naházela do kelímku, zatřásla a šup! Kdopak se nám to ocitl vedle Charlieho? A Jacob? Udělejme z něj bratra, aspoň se jednou nebude motat do hlavního páru . OMG, jak já jsem šťastná, že je všechno jinak!!! Charlie mezi dveřmi poznal Esme, že jo. A kde vzal caparty, kruti brk? Tak honem další, madam!!!

Yasmini

3)  Yasmini (18.11.2010 21:14)

Tak Gas jsem zvědavá co dál :). Těším se jak dítě na vánoce. A jsem kůli tomu ochotna i brzy ráno vstát.Perfektní nápad Jacob jako brácha.
Ty mě chápeš, že?
Y.

Evelyn

2)  Evelyn (18.11.2010 21:03)

Tedy, Gassie, zajímavé. Mám hroznou spoustu otázek a těším se na další díl

1)  LoveToWayYourLie (18.11.2010 20:55)

Krása!!!!!!Dej prosím brzy další kapču!!!!

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek

Eclipse promo