Sekce

Galerie

http://www.stmivani-ff.cz/gallery/bels1.jpg

Na co je alergická autorka slavné Minnie z povídky Myšičko myš?

Aneb: Jedna z nejčtenějších spisovatelek tohoto webu píše nejlépe, když dostane protišokovou první pomoc!

To si nemůžete nechat ujít!

1) Jaké podmínky ti při psaní nejlépe vyhovují?

V podstatě jsou stejné jako při šokovém stavu :-D Je potřeba použít pravidlo 5T:

Ticho – nebo spíš klid. Co nejnižší koncentrace ječících dětí, které chtějí okurku, Elma, jogurt, mrkev, banán, Elma, okurku, Noddyho, Elma, okurku, rohlík a okurku.

Tišit bolest – no dobře, zrovna tohle se moc nehodí, nahradím to pravidlem Tóprá hudba :-) Tóprá je rocková anglická, právě teď si ujíždím na soundtracích ze Supernatural.

Teplo – jak je zima na nohy, nedá se psát.

Tekutiny – tak tohle už je úplně mimo, v šoku žádné tekutiny, že... Ale bez kafe a půllitru šťávy mi to nemyslí.

Transport – okamžitý transport dětí do postele a jejich uložení do stabilizované polohy a zajištění spánku.

 

2) Tvoje povolání? Co děláš, když zrovna nepíšeš?

Aktuálně bych měla být rodičem, protože si užívám rodičovské dovolené. Směna mi začíná cca o půl šesté ráno a končí v devět večer :-)

Jinak jsem interní trenérka a operátorka linky pro firemní zákazníky u jednoho mobilního operátora. A ano, ty historky o úchylných, agresivních a neuvěřitelně vzteklích zákaznících, které kolují mezi lidmi, jsou pravdivé. Ale dostalo se mi i několika pozvání na rande. Chlapům prostě stačí, když má ženská hezkej hlas :-D

 

3) Můžeš nám prozradit něco o tvé rodině?

Mám úžasného muže, který sice nechápe, proč Twilight a proč FanFiction, ale už ani neremcá :-) Mám dvě neuvěřitelné děti. Ta skoro tříletá umí všechna písmenka abecedy, ale mluvit se jí nechce. Ta mladší má aktuálně první hysterické období a právě mi ječí na klíně, protože sestra jí vzala jednu z dvaceti kostek.

Mám dva skvělé bratry, kteří učí naše děti sprostá slova, a mám lehce potrhlou maminku (po kom já asi jsem?), která našim dětem kupuje samé hlasité hračky. Myslím, že se mi tak mstí za to, že jsem jako malá zlobila :-)

 

4) Proč píšeš FanFiction? A zrovna Twilight?

Na začátku jsem se do psaní FF pustila proto, že mi přišlo pohodlné mít hotové charaktery postav a nemuset pokaždé znovu vymýšlet, kdo se bude jak jmenovat a jakou bude mít povahu. No, vydrželo mi to asi deset kapitol mé první povídky, pak se mi v hlavě vylíhl nápad a stejně jsem zase vymýšlela jména a nátury :-)

A Twilight proto, že mě ten příběh z mně neznámého důvodu omámil :-) Nejspíš nějaká podprahová sdělení mezi řádky, nebo tak něco ;-)

 

5) Napiš čtenářkám pár tipů, které autory si vybíráš ty? Co bys doporučila?

Jaj, toho bude... :-)

Terry Pratchett! Neil Gaiman! To jsou muži mého srdce a když dohromady napsali Dobrá znamení, málem jsem si učůrla blahem :-)

Když se chci bát, tak King, když se chci bát o trochu míň, tak Deaver.

Pak mám hromadu knížek, které můžu číst pořád dokola, třeba Zpráva od nebožtíka, kterou napsala Joanna Chmielewská, to je luxusní záležitost. James Herriott a jeho historky z veterinární praxe, to je krásnej oddech. Ronja, dcera loupežníka – tu miluju. Nebo scénáře ke scénkám Monty Pythonů, taky paráda. Stopařův průvodce (což mi připomíná, že teď někdy bude Ručníkový den!).

A další, honem, dalšííí... Teď si fakt nikoho nevybavuju, tak kdyžtak doplním do komentů :-)

 

6)  Ke které své povídce máš nejsilnější vztah a proč?

K Minnie, samozřejmě. Ta holka mi přirostla k srdci, a když se mi pak podařilo z Willa udělat takovýho poklada, dostala jsem sama sebe. Trochu se bojím, že nic lepšího už nikdy nevymyslím :-)

 

7)  Je něco, na co jsem se nezeptala a ty bys to chtěl říct?

Zabijte bobra, zachráníte strom! :-D

Ne, to bylo trapný... Tak moment... Ééééhm... Jo! Už vím! To si nemůžu odpustit :-)

Prosím všechny, rozlišujte slova hold a holt a kór a kord! Na to jsem fakt alergická :-)

Děkuji za pozornost a mějte se skvěle!

 


Je nějaká otázka, která vám nedá spát a chcete se na ni Nebrasky zeptat? Využijte komentářů pod tímto článkem.

Povídky od Nebrasky

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1 2 3 4 5   »

Lilith

83)  Lilith (09.01.2011 18:57)

Tak nevím, jestli tuhle diskuzi ještě sleduješ, ale líná huba...
Viděla jsi nějaký film podle Pratchetta? (Barva kouzel, Lehké fantastyčno, Otec prasátek, Zaslaná pošta) Nebo i seriál? (Soudné sestry, Těžké melodično... jiné jsem neviděla)
Pokud jo, názor, prosím.
Jinak mám tři malé sourozence (8, 5 a 2 roky), takže mám trochu představu, jak se cítíš při psaní. Mě nejvíc deptají opakováním celých scén ze Shreka, nejlépe Oslíkových, a ostatní nutí povídat zbytek.

anissska

82)  anissska (26.06.2010 16:51)


To byla suprová zpověď!!! Holt už to tak je...

Nebraska

81)  Nebraska (05.05.2010 06:36)

Lipi, jojo, jsme prostě banda velevtipných žen a dívek O Chotěboři pořád přemýšlím, na ten týden chceme dát děti k babičce a užívat si jako zamlada, konkrétně se sbalit a jet na Rock for People, ale když nebudeme na RfP, asi se přiřítím mkrnout za vámi;) A ta kaptiola (musela jsem se podívat, která to je - doufala jsem, že to nebude zrovna tahle :-D ) mi trvala tak o polovinu déle, než ty normálně přístupné, protože dobře tyhle scény mi fakt nejdou přes prsty. Napsat to tak, aby to nikoho nepobuřovalo, způsobilo to minimálně lehké zachvění čtenářky a ještě to bylo stylisticky aspoň na úrovni prváku na gymplu je pro mě fakt náročný :D A rozhodně se nedá mluvit o tom, že by mě to pak po přečtení nějak rozvrkočilo, protože stejně celou dobu uvažuju nad tím, jestli nešel v téhle větě jeden z těch jazyků vynechat, protože je tam prostě moc často

Lipi4

80)  Lipi4 (05.05.2010 02:05)

Úžasná zpověď Neb, díky Karolko.......

Ale ty komenty mi daly, víc jak půlhodiny jsem se svíjela smíchem, když jsem je louskala. (asi nějak takhle).

Co se týče srazíku, kam ho naplánujete, tam dorazím. Co se týče Chotěboře, mám pro Vás drahé dámy špatnou zprávu nebudu mít přednášku na FanFiction (Myška nebude:'-(:'-(), ale dvě přednášky tam mít budu (možná - vše ještě není jisté). Kdyby se náhodou chtěl někdo juknout tady máte stránky www.festivalfantazie.cz (Jedu na celou délku trvání ;) )

Jinak Neb mám na Tebe jednu malou otázečku. Jak dlouho si psala 27. kapitolu (aspoň myslím, že je to ona) u Myšky?

(Je to úžasně bombastická kapitolka) - smajlík nejspíš hovoří za vše

Nebraska

79)  Nebraska (04.05.2010 16:19)

Popo, ne-e Kolem nikdo Twilight ani fanfiction nečte, tudíž dokud se sama neprokecnu, nebudou o mně mít ponětí :-)

S tím jménem - už na začátku, když se mi to vylíhlo v hlavě, jsem věděla, že to bude Minnie, protože jak mi naskakoval ten příběh o Willovi, naskočila i básnička Myšičko, myš :-) A Minervu jsem domyslela až potom, hledala jsem delší divný jméno na MIN :-)

Nebraska - hm, mívám takový okamžitý nápady, jako třeba jméno Minnie a tak :-) A když jsem si zakládala účet, nechtěla jsem tam být pod svým obvyklým nickem, tak jsem na okamžik zapřemýšlela nad nějakým ženským názvem. A můj muž v Nebrasce nějakou dobu byl, takže z nějakého důvodu to bylo to první, co mi naskočilo. A znělo to pěkně, tak jsem do toho šla

U Zoe teď přemýšlím - i když si zakazuju na ni myslet, protože nejdřív fakt musím dodělat Willa a pak Minnie. Ten příběh možná nakonec bude jiný, teda začátek stejný, ale pak se to možná zvrtne na straně Matta. Jen musím nejdřív pročíst neurologické a neurochirurgické a psychiatrické příručky, abych zjistila, jestli je to, co jsem na něj vymyslela reálný. Uvidím... Ale zařídím jím happy end, to slibuju ;)

A děkuju

Popoles

78)  Popoles (04.05.2010 15:38)

Táák a teď já muhehe...
Zajímalo by mě, jestli je v tvém okolí někdo, kdo tě zná, četl Myšku a přitom nevěděl, že jí píšeš ty? A pokud ano, jaká byla reakce, když to zjistil?

Další otázka – jméno Minerva – měla jsi ho v hlavě, už když se zrodil nápad na povídku, nebo jsi nad jménem hlavní hrdinky dumala?

Možná už jsi na to odpovídala, ale kde se vzala přezdívka Nebraska?

A k plánované Zoe – bude se děj odehrávat tak, jak jsi ho nastínila v Myšce, nebo to upravíš?

Pokud už jsi na něco odpovídala, tak se omlouvám.
A předem moooooc děkuji za tvůj čas

AliceBrandon

77)  AliceBrandon (04.05.2010 12:44)

Ježiš, Neb, a to se dozvídáme teprve teď?
Nechalas nás svíjet se v bolestech abstinenčních příznaků a přitom existují stránky na kterých jsou mraky a mraky tvých úžasných písmenek?
Jak jsi to mohla udělat?

Fajn, už jsem klidná.

Vánoce, Vánoce přicházejí...

Silvaren

76)  Silvaren (04.05.2010 08:43)

Nebraska: Práskla jsi se sama, když jsi přidávala do fóra obrázek Jensena.

Nebraska

75)  Nebraska (04.05.2010 08:25)

Bosorko, písni mi na mail nebo icq, pošlu ti link ;)
A Bábi se stařenkou jsou výborné, byli jsme na nich s mužem i v Divadle v Dlouhé a plakali jsme smíchy

74)  Bosorka (04.05.2010 08:18)

Tedy lehce mimo mísu - Silvaren nebuď škrt a hoď odkaz na blog.
Nebrasko - musím se ti vyznat, že tě miluji čím dál tím víc (snad se to nedozví manžel ). Smrť je úžasný a hlavně když mluví TAKHLE. A co Bábi Zlopočasná či stařenka Oggová a její hitovka Ježčí píseň?

Nebraska

73)  Nebraska (04.05.2010 08:13)

Silvaren, tys mě vygooglila! A já byla inkognito! Ale jsem ráda, že jsem tě pobavila ;)
Nejoblíbenější postava je Smrť od Pratchetta :D Budu ho počítat za mužskou, jo? A ženská, hmmmmhm... Tyjo, teď jsi mě dostala, nějak asi nemám.. nevím... Vymyslím :-)
Od knížky mě odradí, kyž je psaná moc velkými písmeny, přestože není určená pro děti a mládež:D Možná to zní divně, ale mně to přijde trochu jako podvod; evidentně vydavatel ví, že mám ráda tlustý knihy, a snaží se mě nalákat na tloušťku - ale já jsem chytrá žena a sleduju i velikost písmenek!
Odvaha publikovat, jojo. Napsala jsem pár oficiálních a naprosto vážných článků na seriózní téma a u nich jsem si nikdy nebyla jistá, jestli jsou dobré. Neumím psát vážně.
S kůží na trh... Jistěže bych chtěla. Mé sebevědomí by se nad vydanou knížkou ukájelo dlouhá léta :D Ale to by mě nejdřív musel osvítit nějaký Meganápad a pak bych musela mít hromadu štěstí, tak uvidíme... Jsem ještě mladá, že, tedy relativně
Životní krédo - to je zákeřná otázka :-D Asi nemám. I když na jednom fóru jsem v podpisu měla Žlutý sníh se nejí - a to je velká pravda a poučení pro život, a odpovídalo by to mému intelektu, tak možná tohle
Díky, Silvaren

Silvaren

72)  Silvaren (04.05.2010 07:47)

Nevím, co mě pobavilo víc, jestli rozhovor s Neb nebo komentíky.
Neb, našla jsem tvůj starý blog a mé záchvaty smíchu vyděsily manžela natolik, že chtěl volat pro mužíky se slušivou vestičkou.
A teď to jádro pudla:
Tvá nejoblíbenější ženská a mužská (případně jinopohlavní) literární postava?
Co tě odradí od knížky?
Měla jsi někdy problém nalézt dostatek odvahy publikovat své dílko? (tuhle jsem se potrhala smíchy u tvého seznamu na nákup, čímž chci říct, aby ses nerozmýšlela a publikovala cokoliv)
Myslíš, že někdy půjdeš s kůží na knižní trh? (koupím cokoli s Tvým jménem - hlavně seznamy na nákup)
Tvé životní krédo?

Uuuf, tak to je (prozatím) všechno. Ale řekly jste si o to samy.

Nebraska

71)  Nebraska (03.05.2010 23:55)

Popoooooo
Ty jsi taky miláček
A zítra se neptej, až budeš mít kocku, jasný?
Dobrou;)

Popoles

70)  Popoles (03.05.2010 23:52)

Uch... tak jen přečíst ten přehršel komentů, reakcí a otázek, mi trvalo půl hodiny.
Děvčata rozhovor vynikajícní .


A protože na většinu otázek už bylo odpvězeno, holt jsem přišla pozdě, tak skládám hold Neb, neb jsa okouzlena její nadpozemskou aurou, došla mi slova a zbytková inteligence zmizla rychlostí upířího mrknutí.
Tož dnes svůj jazyk, ostrý jako kord, v pochvu úst zasunuji, mohla bych se jím totiž poranit sama, kór v tuto pozdní hodinu, když všechny mé (dvě) mozkové buňky již tvrdě zařezávají, neb hojně napojeny byly mokem léčivým

Ale bacha na mě zítra . To budou otázky!

No, tak jsem se historicky znemožnila a mohu jít spinkat...dobrou

Nebraska

69)  Nebraska (03.05.2010 23:28)

Hoď, ambro - a když pak po nás hodíš vínem, budeme tě už navždy milovat
Nebo jestli používáš icq, tak si nás přidej - jsme tam s Karolkou pečené vařené (smažené... dušené :-D )

ambra

68)  ambra (03.05.2010 23:24)

Chjo. Já jí ten spánek nevěřím. Si to ještě pamatuju... Chotěboř jedu, ale fakt vymyslím něco dřív. Asi to ale hodím do mailu, bo se mi nahlásí 45 čtenářek:D

Bye

67)  Bye (03.05.2010 23:22)

brou.

Nebraska

66)  Nebraska (03.05.2010 23:22)

Bye, bobrou!

Bye

65)  Bye (03.05.2010 23:21)

Přesně tak. Nic neslibuju. Maximálně příjemně překvapím! Takže to dohodněte, já jdu spát. Možná. Nebo kojit.

Nebraska

64)  Nebraska (03.05.2010 23:20)

ambro, do Chotěboře to mám hodinku jízdy :-) Navíc Lipi vyhrožovala, že možná bude mít přednášku o fanfiction a chtěla mluvit o Myšičko, myš - a jestli to dopadne, chci tam být schovaná za novinama a pozorovat, jestli mě nepomlouvá :-D

1 2 3 4 5   »

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek

Eclipse