Sekce

Galerie

/gallery/Bambi.jpg

aneb jak dopadl Poslední boj?

Bambi vyrazil…

Již po několika skocích poznal, že to nebyl dobrý nápad. Kopýtka ho bolela, do nohy si zapíchl trn a plíce se mu na to chtěly vykašlat. Nebo se nechat vykašlat – výsledek by byl stejný. Kořeny stromů se mu zákeřně pletly pod nohy. Vysoká tráva ho spoutávala. Po třiceti metrech zahučel zcela vyčerpán pod keř a lízal si rány. Obrazně i doslova.

Cullenovic rodinka prošla nevšímavě kolem něj a věnovala se dál společenské konverzaci. Alice všechny lákala na to nové místo, kde jsou srnky prý přímo al dente. Esme přemítala, zda-li si nedá rybu. Rose konstatovala, že tam něco smrdí. Emmet si nenápadně očuchal podpaždí a usmál se. On to tentokrát nebyl. Jasper se s Carlislem přeli o možnosti výskytu mimozemských civilizaci v okolí a o možnostech jejich detekování. Edward a Bella si vášnivě hleděli do očí a neříkali nic. Byl to jejich první lov bez dcery a oni si ho hodlali pořádně “užít“.

Bambi si oddychl. Nevšimli si ho. Z maskování měl vždycky za jedna. Jo to byly časy, kdy s Bílým ocáskem a Kulhavým Vilíkem pokulhával po rodné loučce a vzdělával se v přírodních vědách. Kde je jen klukům konec? Odpověd na tuto otázku mu prošla před chvílí kolem.

Ta sebevržedná mise byla teda pěkná blbost, nadával si v duchu. Vždyť máš své povinnosti a závazky vůči matce přířodě! Musíš přece předat dál svůj výjimečný genetický materiál! A co by si bez tebe počal pan Disney!

Žádné kamikadze! Tichý partizánský odboj bude to právé pro můj záměr, rozhodl se. To ovšem musím úplně překopat strategii. Kolouščí čelíčko se zamračilo v důkladném zamyšlení. To poloupíří smrádě… TO je ta cesta. Která holčička by odolala nežnému pohledu bezbraného a nejlépe ještě zraněného kolouška? Jistě - to je ten způsob, jak se dostat do týlu nepřítele. A pak… Ďábelský smích se rozléhal krajem. Datel začal vyťukávat SOS.

Ale budu si muset trochu upravit exteriér, konstatoval. S tímhle zevnějškem bych se daleko nedostal. S tím šilháním už nic neudělám, ale kopýtka si neupravoval, jak je rok dlouhý.  A jeho poslední koupel byla, když zapadl do bažiny. Takhle by mu žádná prepuberťačka kolem krku nepadla. I ten skunk, co ho minulý týden potkal, žbrblal něco o smraďochovi.

Vyrazil hlouběji do lesa, kde tušil křištálovou studánku. Nakonec našel jen potůček s tůní, ale jeho účelu to stačilo. Ta studánka by sice byla stylovější, ale nemůžeš bazírovat na maličkostech, pokáral se.  Podměrečný jelec na něj zíral z tůně, když ladnou šipkou zahučel pod hladinu. To koukáš, amatére!  S prskáním se vynořil. Po chvíli začaly na hladinu vyplouvat i ostatní ryby. Břichem vzhůru. Nešťastný ledňáček sbalil rodinu a odstěhoval se dál proti proudu. Citlivka!

Po koupeli si upravil srst a usmál se na svůj odraz v zakaléné tůnce. Kolem právě letěla sojka. Omdlela.

Teď je čas na kopýtka. Našel si pěkně křemínky a začal si je brousit. Šlo mu to jedna radost. Až jisky do porostu létaly. Nevšímal si lesního požáru, který tím založil, a vyrazil směrem ke Cullenovic rezidenci. Ta holka se tam určitě bude potulovat a pak příjde jeho chvíle. Představil si tu situaci: Mýtina, východ slunce. On skotačivě vyhopsá z lesa a důvěřivě začně spásat trávu. Pak JI náhodou spatří. Strne! Hra oči a mihotání dlouhých řas. Pokus o útěk a pád. Bolavá nožka, tichý výkřik… Ne, těmto ďábělským svodům nemůže ona odolat!

 

 

 

 

 

Zápis z Bellina deníčku:

Dnes je významný den! Renesmee SAMA ulovila svého prvního jelínka!

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

«   1 2 3

Hanetka

8)  Hanetka (20.06.2011 10:12)

Jsou tajné zvěře úradky, kde nejhlubší je les,
kde byla voda z křišťálu, je kalná voda dnes.¨
Kde kolouch past svou nastražil a doufal v pomstu jen,
až snažil se, jak nejvíc moh, žil poslední svůj den!

Lipi4

7)  Lipi4 (20.06.2011 10:11)

moment.. musím se zvednout . .. . .. Bos , to se dělá? Taková rozcvička po ránu :D :D :D (nojo už je pozdní dopoledne, ale to je jedno účinek to má stejný ) moje břišní svaly zůstávají i po utichlém smíchu , jenž byl hlasitý, že by vzbudil i Bambiho , pořád v silných pohupech od smíchu. (tak a nemusím tejden do posilky:D :D :D ) ... Krásná jednorázovka Bambi mě úplně dostal :D :D :D

Amisha

6)  Amisha (20.06.2011 10:03)

Narosto...

Twilly

5)  Twilly (20.06.2011 09:54)

Žejo Amiško, smrdutej Bambi v partizánském odboji

Amisha

4)  Amisha (20.06.2011 09:53)

Ty jsi nejskvělejší, ale to že dneska nebudou vlčíci si přiřkni sama. Jak tu má jeden psát dojemný scény
Jsi úžasná. (Chudák Bambi - už se na tu pohádku nikdy nebudu koukat stejně :D )

Twilly

3)  Twilly (20.06.2011 09:25)

Ivka, tak toto isté som povedala Bosi aj ja... úplne to isté...

Tahle "vražda" je neskutečná... kdyby to nebylo tak morbidní, tak možná i "osobně" skáču, takhle jenom smajlíka

Ree

2)  Ree (20.06.2011 09:20)

Ježiši! Ryby bříškem vzhůru, sojka, která omdlela. Už jsem říkala, že tě miluju? Akorát teda Bambi. Ten tě asi nemiluje. A to to měl tak hezky nachystané Jenže Nessie je malá a zákeřná. Ostatně jako každé dítě

Astrid

1)  Astrid (20.06.2011 08:27)

Kolem letela sojka - omdlela - zabila si ma rovno

«   1 2 3

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek